За една ....тик*а безподобна

  • 19 974
  • 317
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 21 450
Човекът вярва че е от чума, щото пробите са показали това. Сега ако не вярваме на проби и лаборатории, това е друг въпрос. Аз не разбрах, защо не се вярва на тия проби, които всъщност са основанието за последвалите действия но и не очаквам да разбера, нито  ми е работа

Защо  органите преценяват, че основанията са достатъчни, а ветеринарите по фейса не, не мога да кажа. Не съм епидемиолог, разчитам родната Бабх да ме пази. Ако нарушават процедури и протоколи, има си одити и проверки.

# 301
  • София
  • Мнения: 4 878
Човекът вярва че е от чума, щото пробите са показали това. Сега ако не вярваме на проби и лаборатории, това е друг въпрос. Аз не разбрах, защо не се вярва на тия проби, които всъщност са основанието за последвалите действия но и не очаквам да разбера, нито  ми е работа

Защо  органите преценяват, че основанията са достатъчни, а ветеринарите по фейса не, не мога да кажа. Не съм епидемиолог, разчитам родната Бабх да ме пази. Ако нарушават процедури и протоколи, има си одити и проверки.

Проблемът е, че пробите от референтната лаборатория във Франция още не са готови!
Затова се протестира. Ако представят доказателства, че наистина има зараза, никой няма да протестира. А те избиха животните, преди да са излезли резултатите. Да не говорим, че дори при доказана зараза, мерките за незаразените, но контактни животни са карантина, не евтаназия.

# 302
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Нали ако животните са болни от чума, умират до 5 дни. А то колко време мина и нито едно не беше умряло. Което и ме кара да се съмнявам в тези лаборатории. Едно на ръка, че хора знаещи френски звъняха на посочените телефони на лабораторията и те се оказаха невалидни. Никой и не знаеше да има такава лаборатория, установено чрез питане на познати във Франция, живеещи в този регион. Даже съфорумки проверяваха.
Не вярвам особено в конспирации, по-скоро това си е някаква нашенска история, свързана с прикриване на кражби, както обикновено.

# 303
  • Мнения: 24 467
Цитат
Човекът вярва че е от чума, щото пробите са показали това. Сега ако не вярваме на проби и лаборатории, това е друг въпрос. Аз не разбрах, защо не се вярва на тия проби, които всъщност са основанието за последвалите действия но и не очаквам да разбера, нито  ми е работа

Защо  органите преценяват, че основанията са достатъчни, а ветеринарите по фейса не, не мога да кажа. Не съм епидемиолог, разчитам родната Бабх да ме пази. Ако нарушават процедури и протоколи, има си одити и проверки.

На кои проби? Тези от изследванията на оторизираната лаборатория излязоха едва на 9.07. И те не доказват, че животното Х, което е умряло, е боледувало от чума, която го е пратила в овчия рай.
Не е въпросът в това, че не "се вярва на проби и лаборатории", а че няма такива официално представени, които да доказват твърдението за причинена смърт от чума по дребния рогат добитък.
У нас "органите" преценяват какво ли не. Затова има купища дела дори в нашите съдилища, с отменени административни актове и осъждания на държавата за изплащане на обезщетения за вреди от незаконна административна дейност. Да не говорим за осъжданията на РБ навън.

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 09:16 от Judy

# 304
  • Мнения: 4 460
Най-малкото защото животни все още не евтаназирани, с положителни проби не се разболяват, няма епидемия в стадата от така опасната болест, няма умрели (оставяме на страна човека от интервюто) и това след вече отдавна изтече инкубационния период.


Аз вече съм почти убедена от изчетеното от ветеринарите, че причината е да заметат следите от прилагане на забранената ваксина в ЕС у нас.
Явно някой от стопаните са се поблазнили да продадат някое животно изгодно в Турция, това обяснява и отделни положителни проби за антитела в стадата.Ваксинирали са ги, защото в Турция е задължителна.
Това обяснява и защо нямаше никаква карантина, обезаразяване и животните се загробваха.
За какво да си правят тоя труд и разходи, при условие, че им е ясно, че епидемия няма и няма да има.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 22:29 от flambe

# 305
  • София
  • Мнения: 4 878
Преди няколко дни слушах интервю с шефа на БАБХ, известен още като д-р Смърт. На въпрос, колко от взетите 6 000 проби са положителни, въпросният отговори, че не знаел....На въпрос, кога ще излязат резултатите от лабораторията във Франция, пак каза, че не знае...

Ето го интервюто: https://darikradio.bg/chumata-po-zivotnite-i-reakciite-v-obstest … .html#parent=show

# 306
  • Мнения: 1 399
Аз не разбрах, защо не се вярва на тия проби, които всъщност са основанието за последвалите действия но и не очаквам да разбера...

Защото пробите от българската лаборатория се появиха с близо месец закъснение, като междувременно служебни лица говореха ту, че ги има, ту че ги няма. Защото ги публикуваха със заличени имена (а това не са лични данни) на проверяващите, във вид, който и аз мога да направя за 10мин с коя-да-е обработваща програма.
Защото от френските проби, със цялото им пътуване, пак нищо не се разбира, и изглеждат повече като художествена литература, а не като официален документ.
Защото не, няма одити, няма проверки. Над тях е само Господ, а той високо.
Защото министър ми говори за мигранти-трафиканти на добитък.
Защото помним лъвчетата, папагалите, кончетата, и, всички други скандали през годините, както и сме виждали с очите си как работят основната си дейност, контрола по храните.
Здравословна доза скептицизъм е най-малкото, което предполага поведението им.
За мен също е абсолютно непонятно как вярваш сляпо в институция, която се е компрометирала толкова много пъти.
Не знам дали го казвам достатъчно разбираемо, но аз не твърдя нито че има, нито че няма чума. Твърдя, че ен на брой моменти от поведението на отговорните лица са спорни или откровено погрешни, а това дали ще се окаже този вирус, или друг, изобщо не би трябвало да е от значение, когато се коментира и изисква качествена работа от тях.

Разбирам желанието чисто човешки да си затвориш очите за три-пет пропуска с надеждата, че не са били от значение за крайния резултат, тъй като недоверието и несигурността са неприятни емоции, но все пак, ако утре се касае за моя, за твоя поминък, наистина ли си ок да влязат у вас, да те набодат и да се приключва?

# 307
  • София
  • Мнения: 4 878
Най-малкото защото животни все още не евтаназирани, с положителни проби не се разболяват, няма епидемия в стадата от така опасната болест, няма умрели (оставяме на страна човека от интервюто) и това след вече отдавна изтече инкубационния период.


Аз вече съм почти убедена от изчетеното от ветеринарите, че причината е да заметат следите от прилагане на забранената ваксина в ЕС у нас.
Явно някой от стопаните са се поблазнили да продадат някое животно изгодно в Турция, това обяснява и отделни положителни проби за антитела в стадата.Ваксинирали са ги, защото в Турция е задължителна.
Това обяснява и защо нямаше никаква карантина, обезаразяване и животните се загробваха.
За какво да си правят тоя труд и разходи, при условие, че им е ясно, че епидемия няма и няма да има.

За да не им лъснат лъжите.

# 308
  • Мнения: 1 399
За екарисажа ме гложди, че нямат никакъв капацитет и място, на което да го извършат наблизо и са преценили, че не си заслужава цирка и оскъпяването да разкарват труповете до подходящите звена. Което е още една свирепа и опасна мърлявщина, ако наистина има чума или нагла икономия, ако няма, но не им се дават едни пари дори да си прикрият следите като хората.

# 309
  • Мнения: 822
За тези, които все още вярват, че проби не се подменят, че документи не се фалшифицират на държавно ниво и че управниците са се втурнали настървено да ни пазят със зъби и нокти от долетялата незнайно откъде и кацнала точно на нашата граница чума...
https://www.facebook.com/100666926648233/videos/1815708015144107/?t=0

# 310
  • Мнения: 4 460
За пълния хаос в протоколите, сваляне, качване и т.н.четох още преди дни.
Не съм задълбавала да се убедя с очите си, стига ми факта, че бяха цъфнали с документ, че в стадото има кози, при условие, че жената никога не е имала кози.

Във всеки случай, става ясно, че тя не отказва втора проба.
Просто иска да си направи собствен анализ на втората проба, което при създалата се ситуация е повече от нормално.

# 311
  • Мнения: 36 485
Аз пропуснах малко новини последните дни, но вчера видях, че в някакво село всички жители са правили събор с "чумавите" животни и нищо не е станало от това...

# 312
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз директно превключвам канала, като видя че се касае за този безумен срам, защото просто не издържам да им слушам лъжите и престъпленията, боли ме сърцето да гледам тия хора и горките животинки.. Обаче вчера чух една женица да казва едно простичко нещо - на 75 години съм, откак се помня гледаме животни, такова нещо нито съм чула, нито съм видяла. Това просто изчерпва целия ужасен фарс на тая история.

# 313
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Хората са се постарали да обобщят в един документ цялата непоследователност в действията на властите. Не знам как да го кача в PDF формат е?  Ужасни факти. Пуснаха го във фейсбук групата  Шарково. Дано да успеят да ги осъдят, поне ще бъде морална победа. Надявам се да има справедливост един ден.
Даваха вчера по БТВ Ани и хората които я защитават в Шарково, как е възможно, ако има чума, от юни месец да няма болни животни? Стадото е изолирано, жената изнемогва финансово да го храни, но не се предава. Юначна българка! Все още има такива хора. И съм сигурна че няма да има наказани и ще се измъкнат като мокра връв от ситуацията.

# 314
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Print screen и после качваш снимките. Любопитна съм да го прочета!

Общи условия

Активация на акаунт