Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 846
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте  момичета,  в началото на 11 седмица съм и както се сещате от всичко се психясвам.
 От няколко дни съм със запек и нито киви,  сини сливи,  Ева кю не помага,  снощи пих дуфалак за сега без успех. Сутринта имах леки позиви, но отново без успех. После трябваше да си сложа кринон гела и както и да опитвах повече от половината апликатор не можа да влезе, сякаш опира в нещо.
Сега съм ужасно притеснена на какво се дължи това, да не се е случило нещо с шийката на матката.
Извинявам се за цветущото обяснение,  но на някой случвало ли се е?
Не е шийката на матката, спокойно. Правото ти черво е пълно и притиска задната стена на влагалището.
Според мен в момента запекът ти е на психологическа основа. Бих те посъветвала да си вземеш микроклизма Мелилакс от аптеката и да действаш, защото не е добре да стоиш така.

# 676
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте,  бременна съм в 8 +1 г.с. след ЗЕТ.  Имах обилно прокървяване в 6 г.с. , но реагирах бързо с инжекции пролутекс,  иначе терапията ми беше 2 кринона на ден и пролутон депо седмично. Овладяхме нещата и сега съм на 1 кринон и 1 инжекция Прогестан дневно. Притесненията са ми, че откакто видяхме ембрион и имаме сърдечна дейност,  вече две седмици размера на ембриона върви с 5 дена назад от колкото съм в действителност. В 7+6 г.с. беше 11 мм и ехографа показа 7+1 г. с.
Д-р  Персенска много не се впечатлява, казва, че това явно си е неговия темп на развитие,  а и прегледа минава доста бързо. Вчера правих вливка на октагам за плацентарни молекули. Исках да попитам дали на някой му се е случвало ембриона в началото да върви с няколко дена назад?

Здравей, аз съм в подобно положение и съм много притеснена. При мен са двечки и от самото начало вървят с дни назад. В 8 г.с. и 1 ден едното ембрионче беше 1.37 см, което показа 7г.с.+4 дни, а другото 0,96 см - 7г.с.+0 дни. Аз започнах с някакво хипер странно ЧХГ, което тръгна ударно, после почти спря да расте, после пак започна да нараства, а от 9-ти ден след трансфера бях с едноседмично зацапване, по време на което отписах опита и чинно си чаках да ми дойде цикъла.
Не съм питала доктор Стаменов за изоставането, според него всичко е наред.
Иначе и на мен ми вляха 10г. Октагам заради плацентарните молекули.
Всичко започна много странно, но надявам се да завърши по най-добрия начин.
Успех на всички ни!

# 677
  • София
  • Мнения: 2 055
Nandin, много ти брагодаря за отговора,  поуспокои ме,  преди малко пак пих дуфалак и ще изчакам до следобяд,  ако не стане ще си взема тези микроклизми.

# 678
  • Мнения: 4 008
На мен Лактулоза ми действаше много повече от Дуфалак,макар че е на същия принцип.Пиех го всяка вечер до края на бременността.Много добре ми действаше на мен и го препоръчвам.

# 679
  • Мнения: 388
Здравейте  момичета,  в началото на 11 седмица съм и както се сещате от всичко се психясвам.
 От няколко дни съм със запек и нито киви,  сини сливи,  Ева кю не помага,  снощи пих дуфалак за сега без успех. Сутринта имах леки позиви, но отново без успех. После трябваше да си сложа кринон гела и както и да опитвах повече от половината апликатор не можа да влезе, сякаш опира в нещо.
Сега съм ужасно притеснена на какво се дължи това, да не се е случило нещо с шийката на матката.
Извинявам се за цветущото обяснение,  но на някой случвало ли се е?

При мен невъзможността да си поставя целия апликатор кринона точно към 12тата седмица беше свързано с това,че във влагалището ми имаше голямо количество от него. Това е и минуса на кринона,че се събира по този начин като чуждо тяло и имаш усещането,че новия апликатор се спира в странна структура,която не би трябвало да е там.

# 680
  • Мнения: 31
Здравейте  момичета,  в началото на 11 седмица съм и както се сещате от всичко се психясвам.
 От няколко дни съм със запек и нито киви,  сини сливи,  Ева кю не помага,  снощи пих дуфалак за сега без успех. Сутринта имах леки позиви, но отново без успех. После трябваше да си сложа кринон гела и както и да опитвах повече от половината апликатор не можа да влезе, сякаш опира в нещо.
Сега съм ужасно притеснена на какво се дължи това, да не се е случило нещо с шийката на матката.
Извинявам се за цветущото обяснение,  но на някой случвало ли се е?


Здравей, за запек си купи Лактулоза сироп е, пиеш по една супена сутрин и вечер, аз бях със запек и не можех да ходя с дни, това ми го изписа гинеколога и започнах да ходя всеки ден без проблем. Кринона бе се тревожи също, защото той става на крем вътре, натрупва се, след като го спреш, ще започнат да падат бели кремообразни топчета, понякога големи, не се  плаши, защото тогава ще започне да се чистиш от Кринона. Аз се чистих близо месец, слагах го до 12 г.с.
Но, ако силно се тревожиш попитай доктора да обясни. 😊
Пожелавам лека и безпроблемна бременност.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 055
Благодаря момичета, успях да свърша работата Flushed. Иначе за кринона, точно запека беше причината, както каза Nandin, на другия ден апликатора си влезе спокойно, при мен сякаш нямам натрупване, всеки ден ми изпадат разни парчета. Малко съм се шашнала, че сутринта бяха леко оцветени в кафяво, а снощи доста ме пробождаше корема ниско долу, но пък сега нямам нищо. Утре съм на преглед и ми е притеснено.
Petkata80 аз от толкова зор въобще не съм видяла, че си ме цитирала и моето ЧХГ беше в началото ниско, но се удвояваше добре. Сигурна съм, че при мен прокървяването беше от ниския прогестерон.
Вчера отново изследвах плацентарни молекули, да видим днес с какво ще ме изненадат имуноложките.

# 682
  • Мнения: 4 008
Kupu , не се притеснявай.На мен също от Кринона ми излизаха кафяви парченца или нишки.Доста неприятно ми беше да си го слагам.Имах чувството,че ми изсушава лигавицата и гелът седи на буци вътре.После като го спрях доста дълго време се чистих.

# 683
  • Мнения: 958
При мен същи излиза от Кринона , в бледо розово и бяло .

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 14:21 от mmoira

# 684
  • София
  • Мнения: 2 055
При мен винаги си е бял или бледо жълт, веднъж беше така кафяв след преглед на ултразвук, но тогава доста ме ръчкаха за да се види евентуално втория ембрион дали не е отишъл в тръбите и още на трансдюсера ми се стори, че видях зацапване.

# 685
  • Мнения: 195
Здравейте момичета,
Бременна съм в 17 седмица.От началото досега приемам утрогестан вагинално както и неофолик мета.Гинекологът,който ме следи смята,че вече трябва да спирам и двете.Репродуктивният специалист,при когото ходя за ФМ е категоричен,че и двете трябва да ги продължа до края.Може ли да споделите мнението си,базирано на вашия опит.Много ви благодаря!

# 686
  • Мнения: 892
Здравей, Кате! И двете може спокойно да ги спреш, но пък не вреди ако продължиш да ги взимаш: прогестерона вагинално е за поддръжка шийката на матката, а фолиевата е поддръжка на Витамин Б групата, която е важна за хемоглобина.
Аз лично спрях в 12гс прогестерона, но го започнах отново в 20-та, по препоръка, а фолиевата винаги ми е била част от мултивитамините за бременни.

# 687
  • Мнения: 4 008
На мен ми бяха казали да слагам Кринон до 12г.с вкл.и след това да го спирам от раз,но аз имах останали още няколко апликатора и си ги доизразходих до 14г.с като накрая ги слагах през ден.

# 688
  • Мнения: 260
Най добре слушай този на ФМ, на мен ми спряха фолиевата в 13г.с., а утрогестана в 34г.с. На ЖК изобщо не вярвах, и само заради направленията ходих, след което се консултирах с док. на ФМ. Утрогестана не може да ти навреди по никакъв начин. Лека бременност.

# 689
  • Мнения: 19 698
Сигридов не е много съгласен по темата с прогестерона, поне що се отнася до мъжките бебета Peace

Иначе за фолиевата я продължих до края.

Общи условия

Активация на акаунт