Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 718
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 277
[video][/video]
Оф незнам той д-р Николов от Репробиомед по принцип си е такъв, но вече днес много се издразних, все пак си плащам и искам да си вида бебето. Трябваше да ми покаже органите да ми каже размери не бебето. Едвам едвам си отвара устата като го питам нещо. Не ми даде снимка нищо. На 4Д с първата ми бременност ми дадоха диск. Незнам сега ли трябва да се взима кръв, урина и нещо друго защото той каза че трябвало в 20г.с. Прегледа ми беше 5 минути Simple Smile
Аз живея в красна поляна и се чудя сега какво да правя, наблизо е Тина Киркова, Щерев и Надежда.

# 91
  • Мнения: 1 327
В 12 г.с при д-р Чачева прегледа ми беше 1 час ,сега в 18 г.с -40 мин ми беше прегледа.Всичко брояхме пръстчета ,гледахме всеки орган и т.н.

# 92
  • Мнения: 420
Аз препоръчвам с две ръце Чавеева за БХС и ФМ. Гледа внимателно, обяснява и прегледът е поне 30-40 мин.

# 93
  • Мнения: 277
То сега не може ли да отида на 4Д? Или пак трябва да е биохимичен скрининг? Аз сега се чудя имам два ембриона още и трябва да платя съхранението им за 6 месеца за всеки случай, вие как мислите да ги пазя ли още 6 месеца?

# 94
  • Мнения: 370
Ние имаме 11 ембриона и платихме за 1 година,защото пакетът за 5 години ни струваше 780 Евро и за сега непосилно. Аз се притеснявах дали ще е успешен опита, после евентуално бременността дали ще продължи добре и затова за сега ще си плащаме съхранението. Живот и здраве и второ дете искам, и не мога да си представя, че пак трябва да минавам стимулации, при условие, че имаме готови ембриони. За мен това е първа бременност, дано да е наред до раждане на здраво бебе Simple Smile

# 95
  • Мнения: 420
Чавеева е в Щерев.
Аxtravaganza, защо толкова много? Ти беше в турска клиника, ако не се лъжа. На нас миналата година ни излезе към 700$, ако не се лъжа, за 8 ембриона за 5 години. Плащаше се на брой епруветки, не на ембрион. Демек, ако замразят ембрионите поединично излиза много по-скъпо, отколкото по двойки. И доколкото знам, връщат някаква част от парите, ако да речем на третата година кажеш, че не искате да ги съхраняват повече. Но като цяло е хубаво да се запазят определено време, със сигурност ще е по-евтино от една нова стимулация, а от здравословна гледна точка да не говорим

# 96
  • София
  • Мнения: 51
Благодаря и къде е тази Чаеева или Михова? На мен нищо не ми каза:(
Михова е в Надежда.

# 97
  • Мнения: 370
Когато бях за трансфера в Турция, Мемориал, началото на юни, такива цени ми казаха, и то в Евро.  Нашите са 4 поединично и 4 по 2 в епруветка. И имаше някакъв ценоразпис, например 1-3  еди колко си, после 3-5 еди колко си. При мен ми изчислиха на 8 места. В момента на 7 де. Едното расте в корема ми Simple Smile Та каквото ми казаха, това казвам. Даже още пазя бележката на координаторката, която си води пред мен, докато разговаряше може би със счетоводството на клиниката.  И така прецених на място,че в себе си имам пари само за 1 година. Цените бяха солени... Като се има предвид, че преди това доста пари отидоха, всеки разход вече ми се виждаше много голям. А изобщо не желая да подлагам организма си на нови химии и стимулации. При нас е изцяло мъжки фактор и при мен нещата винаги са били в норми - хормони, проходимост на тръби, яйчников резерв...   Но трябвало е да мина и през това по житейския си път...

# 98
  • Мнения: 1 327
Д-р Чачева е в Надежда и е ръководител на звеното пренатална диагностика.

# 99
  • Мнения: 5 130
Кокосче, честито лъвче. Моето лъвче се роди на 27.07.2011 г. Влизам от време на време от носталгия в тези теми. И се радвам на реализираните мечти за бебче. Аз реализирах моята на 43 год след изключително лека бременност и естествено раждане( не в БГ).

# 100
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Честито на всички с родени бебчета.Какво се случва с Буена?Надявам се, че е добре...

# 101
  • Мнения: 1 221
Ми с риск да ми се разсърди, да я докладвам че е добре Simple Smile следя темата за токуда и там е писала че всичко е наред с нея и с бебчето.
Тя ще си напише подробности, когато реши Simple Smile
Пак да се извиня, ако не е трябвало да коментирам, но знам как всяка една се вълнува за другите и чака новини Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 авг 2018, 10:30 от Dundiu86

# 102
  • Мнения: 1 142
Еха, толкова познати никове виждам тук с прекрасни новини - бременни, вече родени бебчета! Радвам се много за всички! Hug
Аз се притеснявах да споделя до сега, но мисля, че е крайно време да сваля картите. Grinning
Някои от вас знаят, че и ние минахме през доста трудности и в крайна сметка сменихме рязко курса и отидохме в Турция. За голяма радост се получи от първия път и за много кратко време се разбра, че голяма част от проблемите ни в България са различни от тези, които намериха в турската болница.
Както и да е, няма да се впускам в подробности, защото честно казано вече чувствам всичко лошо зад гърба си и все повече гледам с радост в настоящето и бъдещето.
Сега съм в 31 г.с., чакаме госпожица и сме много щастливи и развълнувани.
Имах си тревоги доста дълго след + тест, които бяха повече в главата ми отколкото реални, но знаете след много мъки е трудно да се отпуснеш и успокоиш, и всяка дреболия те шашка. Но в момента, в който влезнах в третия триместър, изведнъж се успокоих. Сега само раждането ме тревожи. Joy
Радвам се, че голяма част от момичетата, с някои от които дори сме се виждали, вече са горди мами на прекрасни бебоци и това ме кара да вярвам, че чудесата се случват, стига да се борим и да не се отказваме. Heart

# 103
  • Мнения: X
Стискам палчета, Ригина!

# 104
  • Мнения: 753
Риджина страхотни новини, много се радвам. Успех до финала! Heart

Общи условия

Активация на акаунт