Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 642
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 669
ТСХ в началото е важно, защото бебето още няма щитовидна жлеза. Влияе на имплантацията и на развитието на органите. Като порастне, вече си има своя жлеза вече и не е толкова важно.
Но съм имала стойност 6,66 и хич не се чувствах добре, макар и небременна...

# 166
  • Мнения: 17
Аз си пуснах ТСХ и разни други изследвания още след положителния тест и някои ги повтарям всеки месец, други през месец. Специално за ТСХ лекарят ми каза, че трябва да е под 2 при бременни жени, нищо че в референтните стойности на лабораториите дават по-висока горна граница.

# 167
  • Мнения: 277
Значи само, аз нес съм си пускала никакви изследвания до сега в 15 г.с благодарение на д-р Николов от репробиомед, защото било рано. Той ми казваше до дойда сега края на месеца за изследвания, за които аз трябваше да питам дали трябва, но аз другата седмица отивам при друг доктор. Дано да е по нормален. Благодаря ви за информацията момичета!

# 168
  • Мнения: 68
Здравейте момичета искам да попитам,от една седмица си меря БТ, нормално ли е всеки ден да е 37°.Бременна съм в 5г.с.+2дни

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 13:41 от Mirel4eto91

# 169
  • Мнения: X
Мари, др Начев ти е назначил еутирок зя понижаване на тсх, защото иска да дъпжи нещата под контрол с ниски дози лекарства, а ако се изтърват нещята от контрол ще трьбва па висака доза.
Може би е видял ппоблем в ФТ4 и ФТ3 и зя това е дал лекарство.
Иначе не виждам за какво.
Следи ТСХ всеки месец заедно с фт4!

# 170
  • Мнения: 19
Много ви благодаря за отговорите Relaxed

# 171
  • Мнения: 1 680
Момичета, в Пловдив има ли добър ендокринолог? В момента съм в града, за да дам кръв в Геника,  исках да се консултирам и с ендо. Аз съм в 5г.с., преди няколко дни пуснах ТСХ-3,44. Ендокринолог в нашето градче твърди,  че нищо не трябва да вземам, а аз съм на друго мнение.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 669
При мен пък е обратното - твърде много изследвания, твърде много лекарства. Сега са ми излезнали резултатите от имунологията и искат пак да правим вливания.
Някой запознат с изследването за плацентарни молекули? Какво точно означава? Че "спешно" се налага вливане на Октагам?

# 173
  • Мнения: 753
Здравейте! Вече съм в 16 г.с. и днес ми пуснаха ПКК и урина. Всичко е наред, само в урината има кетони +1 положително . Глюкозата е 3.26. Нямам ИР , изследвала съм. Според вас на какво може да се дължи?

# 174
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте! Вече съм в 16 г.с. и днес ми пуснаха ПКК и урина. Всичко е наред, само в урината има кетони +1 положително . Глюкозата е 3.26. Нямам ИР , изследвала съм. Според вас на какво може да се дължи?
На намален прием на въглехидрати, на недостатъчно количество изпита вода

# 175
  • Мнения: 753
Благодаря Нандин! Ще увелича водата.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Рончо, не се притеснявай и аз имах. Пий повече вода.

# 177
  • Мнения: 19 687
Здравейте момичета искам да попитам,от една седмица си меря БТ, нормално ли е всеки ден да е 37°.Бременна съм в 5г.с.+2дни
Какво ѝ е на температурата? newsm78

# 178
  • Мнения: 68
Ами и аз незнам реших ,че може би трябва да е малко по висока,но сега като се замисля май си въобразявам.

# 179
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами и аз незнам реших ,че може би трябва да е малко по висока,но сега като се замисля май си въобразявам.

Ти не си болна, а бременна!!!

Общи условия

Активация на акаунт