Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 841
  • 731
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 8
vtri, исках да ти пиша  лично съобщение, но си ги забранила.
Анадолу Клиник Истанбул
Ние също посетихме Анадолу Клиник Истанбул. Изключително сме доволни.
 Огромни благодарности на rosij за това, че ни насочи и обясни всичко.

# 196
  • Мнения: 92
При нас от вчера е налице огромен обрив по цялото тяло- основно крачетата и ръцете. Това за мен е тук известната болест ръце-крака-уста, но тъй като лекарите не виждат обриви вътре в устата прецениха,че е от новото лекарство ( Петинутин ), което го взимаше 7 дни само вечер, а от четвъртък увеличиха дозата и вече го пие сутрин и вечер. Възможна ли е алергична реакция от предозиране ?
Сега спират това лекарство и ни връщат на гадния ривотрил, от който аз имам съмнения че прави големите припадъци. На някого случвало ли му се е да се връща към стар медикамент? След като припомних на доктора,че ефект от него нямаше той ни прие за една седмица наблюдение- сега очакваме да включат система с ривотрил,а утре щял да гледа какво да прави по нататък... Супер зле се чувствам, а детенце е цялото на огромни червени петна с непрекъснати пристъпи. Не мога да повярвам, че не може да се намери правилно лекарство толкова месеци подред Disappointed RelievedFrowning

# 197
  • Мнения: 9 874
Оле че ужас, много се надявам да се намери решение Sad(((
Нещо антиалергично защо не давате - Ксизал или Ериус

# 198
  • Мнения: 92
Оле че ужас, много се надявам да се намери решение Sad(((
Нещо антиалергично защо не давате - Ксизал или Ериус

За обрива ли имате предвид? Те още не могат да разберат на какво се дължи,но по последна информация е някаква инфекция...а не алергия

# 199
  • Мнения: 607
Здравейте, децата с епилепсия дали са по- нервни и истерични от другите,  ако е така от лекарствата ли е или от проблемите с електрическата активност в мозъка? Какво мислите?

# 200
  • Мнения: 9 874
Моето беше толкова истерясваше и нервно, че имаше етикет “зверчето” Sad( тръшкаше се по пътя, удряше си главата където свари. Преди да осъзная, че в проблем, си мислех, че е от инат и съм го оставяла да му мине истерията. 20 и повече минути си удря главата в пода, масата, стола и не спира. А врещи ужасно. Не е дете, а не знам какво.

Откакто даваме конвулекс - той влияе на активността на мозъчната кора- стана прекрасно нормално дете. Преди даже нз какво беше??

# 201
  • Мнения: 92
Някой знае ли нещо за ламиктал? Май искат да пробваме с него,но чета,че основно го ползват за биполярни разстройства? Нямам думи с какви боклуци тъпчем дечицата просто No Mouth

# 202
  • Мнения: 607
Конвулекс и Депакин едно и също ли е?

# 203
  • Мнения: 9 874
Мисля че са си разлчни

# 204
  • Мнения: 2 193
Активната съставка е натриев валпроат и на двете.Разлика може да има в помощните вещества.

# 205
  • Мнения: 183
Някой знае ли нещо за ламиктал? Май искат да пробваме с него,но чета,че основно го ползват за биполярни разстройства? Нямам думи с какви боклуци тъпчем дечицата просто No Mouth
Здравейте,
Ламиктал е с активна съставка ламотригин. Прилага се и при психични разстройства, това и мен ме уплаши в началото, но от три години опит мога само добри неща да кажа. Трябва да се въвежда много плавно, защото може да се получат опасни кожни реакции.

# 206
  • Мнения: 92
Някой знае ли нещо за ламиктал? Май искат да пробваме с него,но чета,че основно го ползват за биполярни разстройства? Нямам думи с какви боклуци тъпчем дечицата просто No Mouth
Здравейте,
Ламиктал е с активна съставка ламотригин. Прилага се и при психични разстройства, това и мен ме уплаши в началото, но от три години опит мога само добри неща да кажа. Трябва да се въвежда много плавно, защото може да се получат опасни кожни реакции.
Здравейте. Точно такава се получи при нас от месуксимицида. Страшна гледка и не знам кога този обрив ще изчезне. Миличката няма вече бяло по кожата, всичко са червени подутини, на места кафеникави Disappointed Relieved

# 207
  • Мнения: 183
За това лекарство нищо не знам. Кожните реакции може да са със съвсем различни причини. Доколкото знам, ако ламотригинът се увеличава плавно, никакви реакции няма (както беше при нас)

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Успях да купя Ривотрил производство на Рош от Австрия. Смятате ли, че е възможно да се замени Клонарекса с Ривотрил и дозата същата ли е?

# 209
  • Мнения: 92
Ние не живеем в България, но лятото, когато бяхме там ни изписаха клонарекс. След като се прибрахме тук това лекарство нашият лекар замени с ривотрил в същите дози.

Общи условия

Активация на акаунт