Всяка тежест ще си струва, щом НОЕМВРИ бебе ще целувам!

  • 34 199
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 276
Хей, обяснете малко повече за тези ергономични раници - изглеждат много добре. От кога до кога могат да се ползват? Изкривяват ли крачетата?  Каква е разликата с останалите на БГ пазар? Аз бих поръчала Simple Smile допаднаха ми, цената е супер.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 121
JT, някъде четох инфо, че е до повечко килограми, нещо около 13 ми се върти в главата, но трябва да поразровя пак. Иначе ми харесва това, че няма да се мъча сама да се връзвам, както ще бъде ако съм с обикновен слинг.

Госпожа Лаленце, ясно Simple Smile притесних се да не го сложиш от съвсем мъничко.

Много са сладки раничките иначе, но аз мисля да видя дали ще му хареса в слинг, и тогава да решавам за раница.


# 182
  • Мнения: 220
докладвам-жива съм и съм добре, но мм сега го хвана бацила...

# 183
  • Мнения: 303
Deni, радвам се че вече си по-добре.
Деси, ти как си, от вчера вечерта те мисля?

Момичета, аз също вече се обърках в търсене на слингове и ергономични раници. Искам да съм подготвена и да си имам до рагдането, ама не знам кое е по-добре и кое на каква възраст трябва да се използва. Така че ще се радвам някой ако може да ме ориентира.

Аз бях сутринта на ехокардиография, всичко ми е в клиника Щерев.
Докторката ми зачете досието и се започна отново....било записано от феталната, че не се вижда добре  бебето (заради дебелата ми коремна стена), също така че ми е обяснено ползите на неинвазивните тестове за Даун и т.н. (това и предвид че предишната ми бременност с Даун).
.... и ме пита "направих те ли си го теста?" ....казах й че не съм, защото няма индикации.... и тя ми вика е да ама като нямаме чист изглед не може да сме сигурни
ПО ЧУВСТВАХ СЕ УЖАСНО... ВСЕ ЕДНО НЕ ИСКАМ ДА ПОХАРЧА МАЛКО ПАРИ ЗА БЕБЕТО СИ ... КАТО СУПЕР БЕЗОТГОВОРНА МАЙКА.
както и да е стегнах се, накрая каза че наистина е бил не много добър изгледа, но е успяла да види всичко и всичко е в норма.
Написала е "Структурно и функционално нормално фетално сърце за гестационната възраст в условия на затруднена визуализация"
Другото което ми направи бпечатлени, но в къщи, е че е отбелязано един плод в 24 и 4 г.с.по биометрия 23 и 0 г.с. Не каза да е мерила бебето, няма в документа размери на тялото /тегло.... не знам как е разбрала че изостава и то с почти две седмици, малко се притесних от това.

На оплаквах се, извинявам се...

 

# 184
  • Мнения: 1 000
Ellie, да, видях и аз сега, че на някои места го дават докъм 13-14 кг.

ЛаленцеНе смея да купя отсега раница, по-скоро ще видя слинговете на Тула, ако имат. С горчивия опит с дъщеря ми имам едно на ум - тя категорично отказа всички опции, които предложих за носене Simple Smile Дори и слинга обмислям първо да наема от Сгушени за седмица-две  и ако на бебето му хареса, тогава да взимам. Засега се колебая между Caboo слинг или еластичен на Boba. Връзването определено ме притеснява, затова клоня към Caboo засега.

Georgea, при кого беше в Щерев? Аз се бях сетила да те питам какво стана с ФМ, последно беше писала, че те не са видяли добре бебето и те викат пак след някакво време? Това сега ходенето ли беше или си писала, но аз съм изпуснала?

# 185
  • Мнения: 303
Миналия четвъртък ходих, малката пак спеше и пак същия сценарии.... не се вижда добре, няма движения на плода (ама вие усещате ли бебето), накрая уж успя да премери профила ( ностната костица), видя твърдо небце.... но сърцето не можа да види ... и така мина. Бях при Искилиева ( тя откри първия път Даун-на). Днес си записах час за третата фетална в 29 и 4 г.с. при Ибрям (предложиха ми при Искилиева ама отказах Simple Smile )

# 186
  • София
  • Мнения: 3 723
Ами аз съм по-добре уж.. кървене нямам от събота, до понеделник имах леко кафеникаво зацапване, но и то спря и въпреки това не ме изписаха вторник, а решиха да ми удължат престоя за всеки случай. Нали и моята докторка е тук и тя каза всичко е наред ама ще седиш тук да те наблюдаваме малко. Тааа вече шести ден съм на антибиотик и фракси, от днес обаче съм и с гъбички Sad казаха че сигурно са от антибиотика.... таа междувременно се появиха и контракции вчера та съм на системи денонощно и сега положението е добре уж. Добре че останах още.. Иначе бебчо е добре, расте си и вторник беше 700гр в 25 седмица и така.. това е от мен.. Аа хемоглобина ми от 121 падна на 111 само за четири дни та пия някъв сироп и сок от цвекло и така...

# 187
  • Мнения: 2 603
Деси, радвам се, че нещата вървят към оправяне. И моя хемоглобин беше паднал така след кръвоизлива. Разбра ли се къде е отлепването?

# 188
  • София
  • Мнения: 3 723
Казаха че няма отлепяне по скоро, ами е от втората ниска плацента. И че докато не се вдигне и тя може да има кървене..

# 189
  • Мнения: 2 603
Какво значи втора плацента? Thinking

# 190
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз щях да питам.

Деси, бързо да минават неразположенията и да си мътиш на спокойствие вкъщи!

# 191
  • София
  • Мнения: 3 723
Ами задната ми плацента, която се е вдигнала си има продължение, което е по предната стенаи тя още е ниско долу. И според тях, матката нараства и плацентата като се вдига нагоре е изкървяла. Не е маргинална или превия, просто си е ниска. Казаха, че не е предпоставка за секцио, просто трябва да се знае, че са две и да се ивадят при раждането. Дам... мъжа си е осигурил голямо ядене.

# 192
  • Мнения: 2 603
За пръв път чувам за едно бебе с 2 плаценти... И пъпната връв къде отива?

# 193
  • Мнения: 2 173
Аз имам два слинга, ластичен и по-стегнат. Умувам каква раница да купя, защото - да, много е удобно да се носи бебето в слинг, но ако отидеш някъде и искаш да го свалиш, после слагането е трудно. Мисля си, че с ергораница този проблем няма да го има. Освен това ММ никога не успя да си го сложи сам, а когато аз го връзвам не мога да преценя колко е стегнат.

Нищо не разбирам от раници обаче. Тези, които са на тула, само десените им ли са различни? За килограмите видях. Аз бих взела от 3 кг., задължително ли е да купувам бебешката приставка? Изобщо ако някой е носил и има впечатления, ще си отварям ушите и очите на 16.

# 194
  • Мнения: 2 603
Янна, попринцип приставката не се води ергономична. Най-добре е да се изчакат необходимите месеци или по-скоро размери на бебето, така че да се носи в раницата без приставка.
Иначе фтг тула казват, че може по-отрано да се ползва, но аз лично нямам наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт