Проблем с марихуана

  • 19 766
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, защото познавам доста хора, употребяващи трева на редовен принцип (някои от тях – абсолютно всеки ден), които по никакъв начин не са захвърлили или неглижирали житейските си задължения – много от тях са доста успешни кариерно и финансово, други са сериозно обвързани, с деца.
......................
Ами, sorry, ама в тоя случай, последното, което би ме притеснило, е употребата на трева. ooooh!

А, да си си задавала въпроса, защо тези толкова свестни и успешни кариерно хора, с добри семейства, деца и всичко друго наред, всеки ден пушат като тютюнджиите? newsm78

Аз пуших 40 години, по минимум кутия на ден и ще ти кажа защо- зависимост, чувство за необходимост, успокояващ ефект и чувство на задоволство.
Дали това ще го чуеш от тревоманите?
Не, разбира се, ще ти се обясни с чувство на превъзходство, че сме в 21- ви век, че марихуаната е легализирана в цивилизованите страни и че ей така, си пушат за кеф и отпускане.
Но, ако решат да спрат и си около тях, ще видиш абстиненцията.

# 61
  • Мнения: X
Но, ако решат да спрат и си около тях, ще видиш абстиненцията.
Няма такава.
Редовен, ежедневен пушач на трева почти няма. Хора с такива финанси просто са на други наркотици.
Тревата е лесна за спиране. Огромната част 'тревомани' практически спират за седмици и месеци след една цигара. Обаче другите наркотици са страшни.
Между другото, при комбинираните тестове за наркотици поне 1/3 от веществата, които засичат, са някакъв вид лекарства.
Темата стана много офф.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Темата стана Черна котка да обяснява колко е наясно с треволяците, което пък на мен ми обяснява нейното държание в темите.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
absurT, реално нещата, които пишеш, в известна степен се припокриват, само използваш синонимни изрази:

Аз пуших 40 години, по минимум кутия на ден и ще ти кажа защо- зависимост, чувство за необходимост, успокояващ ефект и чувство на задоволство.
Дали това ще го чуеш от тревоманите?
Не, разбира се, ще ти се обясни с чувство на превъзходство, че сме в 21- ви век, че марихуаната е легализирана в цивилизованите страни и че ей така, си пушат за кеф и отпускане.

Не мога да знам какво става в главата на въпросните хора, но вярвам на това, което виждат очите ми. Казвам, че не само хора, които биват спрягани за пълни отрепки в обществото, пушат марихуана на редовен принцип.
Не адвокатствам никому, просто не мога да се извъртя и да заключа, че всички употребяващи са пропаднали типажи, без бъдеще и перспектива, при положение че с очите си виждам друго.
И, да, изобщо не е задължително, ако пушиш трева, рано или късно да минеш на нещо "по-твърдо". Много хора си остават перманентно на този "по-лек" етап, без да се продрусат.

По отношение на раздразнението – и тук съм на друго мнение. Всяка промяна в навиците, независимо какви са те, може да доведе до докачливост и избухливост, ако човекът по природа е с по-бурен темперамент. Че мен сутрин, ако ме закачаш, преди да съм си изпила кафето, съм същински дзвер. Mr. Green И за още поне 100 неща съм така. Хич не го казвам фигуративно.
Значи, сега разбирам, че ако употребявах марихуана, можех да отдам цялата си раздразнителност и чувствителност на тревата, а истината е, че такъв си ми е нравът просто. Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 24 839
Но, ако решат да спрат и си около тях, ще видиш абстиненцията.
Няма такава.
Редовен, ежедневен пушач на трева почти няма. Хора с такива финанси просто са на други наркотици.
Тревата е лесна за спиране. Огромната част 'тревомани' практически спират за седмици и месеци след една цигара. Обаче другите наркотици са страшни.
Между другото, при комбинираните тестове за наркотици поне 1/3 от веществата, които засичат, са някакъв вид лекарства.
Темата стана много офф.

Темата не е оф, точно в целта е, но и ти или не помниш какво пише авторката, или решаваш че тя лъже.

Тя наблюдава отблизо пушеното, отражението върху реакциите, абстиненцията, която и той отрича, но след 2 дни неупотреба, признава че не издържа и започва отново.

Получава се нонсенс- пишете и вие за хора, които пушат всеки ден.
Но, не били зависими, ама пушели всеки ден.
Защо?
Ако не изпитваш нужда, защо ще го правиш?

Как хем употребата е станала масова, ама никой не бил станал зависим, нищо че всеки ден сме си били контактували с напушени, без да ги разпознаем?

# 65
  • Мнения: 19 854
Глупости. Всеки човек реагира на различни стимуланти по различен начин. Този нейния е тотална лигня. Това е.

# 66
  • Мнения: X
Извинявам се, че не се изясни в предния пост, ама някой като ми каже, че няма как да се пристрастиш към марихуана или че е 'лек наркотик" и ми пада пердето..
А на мен ми пада пердето когато хората почнат да приравняват трева и хероин примерно. Просто защото последният е безумно опасен и за мен като се приравнява към нещо толкова масово като тревата, което на места е легално дори за забавление, все си мисля, че незапознатите може да подценят рисковете и необходимостта от светкавична и абсолютно крайна намеса. Особено ако става дума за детето им - според мен родителите подценяват проблема при тежките дроги или са неспособни да разпознаят симптомите докато не стане прекалено късно.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Глупости. Всеки човек реагира на различни стимуланти по различен начин. Този нейния е тотална лигня. Това е.

Абсолютно. Тревата (а предполагам, и всички останали наркотични вещества) изобщо не действа по еднакъв начин на различните хора. Това, което дават по филмите – че като си дръпнеш, те избива на лигавщини и истеричен смях, е в голяма степен заблуда.

На мен, например, в случаите, когато съм пушила, ми става много лошо, до степен на непоносимост. Със сигурност не ми е било до смях и забава.
Мои познати твърдят, че им е доста релаксирано.
Други пък стават много сериозни, след като пафкат, с втренчен поглед.
Изобщо – всякакви случаи; няма как да се генерализира.

# 68
  • Мнения: 9 196
Дори и в страните, където е легална, шофирането, пилотирането и други са забранени при употребата и. Защо ли?!
И не, не действат различно на всеки организъм, защото в тази част на биологията си сме еднакви. Действат по точно определен начин, в точно определената "доза" или продължителност на употреба. Точно, както и алкохола. Това, че един път му е весело на пияндето, друг път го избива на бой, не означава, че действа по различен начин.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Не, на мен всеки път ми става хубаво, като консумирам алкохол. Аз, иначе, защо ще го правя, ако ме избива на агресия или изпадам в депресия?

Различно си действа тревата. Аз, примерно, 8 пъти съм пушила, 8 пъти ми е ставало лошо. А принципно съм човек, на когото лекарствата, кафето и енергийните напитки не му влияят особено. Не съм сред тези, които се разтреперват след 2 кафета или усещат странични ефекти от лекарствените средства.
Е, за какво да употребявам марихуана, щом не ми допада действието ѝ? Но при положение че има толкова много хора, които го правят, значи намират удоволствие в това занимание и при тях действа по различен начин. Peace

# 70
  • Мнения: X
Тя наблюдава отблизо пушеното, отражението върху реакциите, абстиненцията, която и той отрича, но след 2 дни неупотреба, признава че не издържа и започва отново.

Получава се нонсенс- пишете и вие за хора, които пушат всеки ден.
Но, не били зависими, ама пушели всеки ден.
Защо?
Ако не изпитваш нужда, защо ще го правиш?
Не съвсем - аз пиша, че тия 'ежедневните' са на друг наркотик. Пиша за хора, които се друсат, и освен с тревата, смъркат кокаин. 1000 лв месечно за трева са много пари, твърде много за нещо с толкова краткотраен ефект. Според мене има още някакви вещества.
От друга страна - очевидно тя самата го дразни и се опитва да го изкара абстиненция, а то не е. Просто е трудно за нея да асимилира, че е дразнител. Както вече казах - оправдава го с тревата, иначе трябва да признае, че човекът просто си е утайка и че тя такъв си го е избрала. Що ми се струва, че е романтичка, която е мислела, че може да  промени лошото момче, обаче не й се е получило...

# 71
  • Мнения: 70
1000 лв на месец ще ги дам да видя как някой ще ги изпуши пред мен без да припада или да влезе в болница. Няма как човек изобщо да е адекватен след такова количество(над 2 гр на ден, поне в Холандия и то от скъпите сортове).
До авторката, помисли с какво се е променил той, като действия, отношение, характер и се опитай съвсем непринудено да му ги вметнеш в разговор и то много невинно. Направи сравнение, но кротко. Или предложи да намали пушенето, защото ти трябва за някакви неща(пазаруване, чистене, гладене). На нарушените не им се правят такива неща по наблюдения.
А ако той си е същия както преди, но пуши повече, явно добре се е крил преди това.
Много хора не се усещат, че са зависими или са се променили, докато някой близък не направи сравнение преди/сега.
Другото, което се сещам действай с конкретни примери.  Преди си вършил това, а сега го правя аз и т.н.
Ако го хванеш трезвомислещ е много вероятно да си даде сметка.
Едва ли ще я спре, но поне за я намали...
Как е с енергията? Секс правите ли?
Тревата отпуска и може да има проблем и с двете, ако е така можел да му намекне, но без каране и резки изказвания, защото ще стане по-зле. Била съм в подобна ситуация и резултата със скандали изобщо няма да ти хареса.
Опитваш, каквото се сетиш и ако не стане да се опомни аз лично избягах от тази връзка. Вярно тогава бях без дете, но какъв баща би могъл да бъде, особено когато детето стане във възраст, в която разбира какво се случва.

# 72
  • Мнения: 9 196
Не, на мен всеки път ми става хубаво, като консумирам алкохол. Аз, иначе, защо ще го правя, ако ме избива на агресия или изпадам в депресия?

Скрит текст:
Различно си действа тревата. Аз, примерно, 8 пъти съм пушила, 8 пъти ми е ставало лошо. А принципно съм човек, на когото лекарствата, кафето и енергийните напитки не му влияят особено. Не съм сред тези, които се разтреперват след 2 кафета или усещат странични ефекти от лекарствените средства.
Е, за какво да употребявам марихуана, щом не ми допада действието ѝ? Но при положение че има толкова много хора, които го правят, значи намират удоволствие в това занимание и при тях действа по различен начин. Peace

У наше село няма чума, значи не съществува ... Защо си пушила 8 пъти, като всичките ти е било гадно? Защо са всичките пиянски сбивания? Защо са рецидивите по пътищата на пияни или друсани?

Опиатите задълбочават МОМЕНТНОТО състояние. Ако ти е весело, ще ти стане по-весело, ако ти е скапано - по-скапано. И действат ЕДНАКВО при всички човешки същества, макар и различния краен резултат, механизма им на действие е един.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Защо си пушила 8 пъти, като всичките ти е било гадно?

Между 5 и 10 пъти съм пробвала, вече нямам точен спомен колко точно, затова посочих 8 като някаква осреднена стойност, но може и 5 да са били. Както и да е, това не е от значение.

С чисто експериментална цел е било, опитите са разпръснати през годините.
Първите няколко пъти са били от чист интерес – да видиш какво е усещането, да усетиш действието в различни ситуации (точно както казваш ти – когато си уморен, когато си енергичен, когато ти е весело и т.н.). Да не забравяме, че и самата трева нерядко е с различно качество, така че и това е от значение. Не се знае на какво ще попаднете.
Последните няколко пъти са били по-скоро в резултат на учудването ми, как така всеки път ми става лошо, докато на другите им е супер готино, и сякаш съм искала да проверя дали няма някаква промяна в усещанията ми с изминаване на времето.
Е, при мен се оказа, че няма.

Но темата наистина не е за моята скромна (Wink) персона, така че спирам.

Въпреки че аз все още мисля, че настоящият казус е абсолютна пързалка. Peace

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 13:40 от Blаck Cat

# 74
  • София
  • Мнения: 7 990
В ситуацията, която описва авторката, последното, което ще ме интересува, са причините/ефектите от тревата.
За мен водещото ще е, че е постоянно неадекватен, не може да се разчита на него, перманентно безработен. А дали го постига с 1 или с 10 масура на ден, хич няма да ме е еня. Изхвърлям го като мръсна котка, преди детето да е стигнало по-осъзната възраст и да ми се налага да се впускам в обяснения баща му каква отрепка е.

Общи условия

Активация на акаунт