Девети клас сме вече!

  • 68 793
  • 766
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 922

Maria_P - дано всичко е наред при вас. И според мен една пълна картина и при личната.

# 616
  • Мнения: 14 133
Веси, благодаря!
Нашето училище не е в списъка.

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 16:46 от Чиби

# 617
  • Мнения: 922
Чиби нашето училище е в списъка, но пък наборът не обича да полага усилия. Но имат деца, които мисля, че ще проявят интерес.

# 618
  • Мнения: 8 173
Като прочетох изискванията - и за 1000лв на месец малкия няма да се напъне чак пък толкова да писателства Imp Ако беше баткото - досега да ги е написал и да ги изпратил!

# 619
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Maria_P - и според мен първо при личната да видите какво ще каже и после според зависи нейното мнение, защото са в една такава възраст, в която дето се вика - нищо не е сигурно.
Веси - видях нашето училище в списъка.
На тях обаче са им казали /или поне детето е разбрало/, че който иска може да се запише за едно състезание по английски, в което трябва да напише презентация на дадена тема на езика, която после да представи с думи /без да я чете/ на самото състезание, а наградите от състезанието са стипендия до края на учебната година в рамките на 100 лв на месец. Гледайки необходимите неща  за участие - май нищо общо горски.
Ще има в края на месеца родитеска среща, може и да се проясни.

Не са им върнали всички входни нива, на някои само си знае оценката. Парадокса е, че за историята преговаря усилено 2 дена и получи 10,5 точки /11 са за 3-ка/, а по химия забравила, че въпросния ден ще е входното и съответно без никакъв предговор, без дори да е прочела предговорния урок за менделеевата таблица и да е написала домашното, само на мускули по спомени /даже без "пищов" самата таблица, която им искаха да закупим ламинирана в 2 варианта и която докато намерим - входното мина/, та на остатъци от 7-ми клас изкара 4-ка. По география писах май 5 след сбъркан /както аз го наричам - въпрос за "Стани богат" и стандартните 6-ци по АЕ и ИТ. Даже много добре започна годината, ще видим като поне кажат оценките и от другите входни нива. Някакъв предговор направи само по история и география. За останалите предмети просто не и остана време, ама преди започване на училище кой да седне да отвори нещичко, наслаждаваше се на последните ваканционни дни.
А вече е уморена.

# 620
  • София
  • Мнения: 4 066
  Моят пък се вълнува от извънкласни активности. Те имат клубове, нещо като кръжоци след часовете, с най-разнообразни дейности. Днес им ги представяха и моето се записало на 4. То лошо няма, но това значи, че всеки ден е до 4.30 на училище. Кой и кога ще учи-не е ясно.  Rolling Eyes

# 621
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Не пожела на никакви активности да ходи, а то и няма голям избор, докато подслоняват още едно училище след обяд. Извънкласният живот замря с изключение на клуб Дебати и нещо факултативно за компютри. Но пък се вихри на неговите активности до 8.30 - 9 часа. Всяка вечер съм на нокти. Уж са трима като се прибират. И той вече е поизморен и към 10.30 до 11 си ляга без подканяне. Не се е разучил в къщи.

   Входното по математика 4. Една от най-високите оценки в класа с изключение на една 6, без петици .Еми дала над 10 уравнения и задачи за 40 минути . Доволна съм де. Другото засега отлично и много добро ама не знам докога.

# 622
  • Мнения: 14 133
Браео на Теди, Светльо и младежът на леля Ог!
Няма оценки при нас..

# 623
  • Мнения: 1 574
Проверих списъка и нас ни няма - такива ми бяха и очакванията Wink

Моят син пък почна да ходи на един курс към училището и сега е зает по 6 дни в седмицата (съботата направо си му е като поредния ден от училището, само че се занимава само с едно нещо). За сега му е интересно и му харесва да ходи. Чакаме си информацията за стипендиите, но очаквам това да се случи по-натам (миналата година също доста късно излезе, а тогава за 8-мокласниците не даваха стипендии първия срок, макар да се надявахме да дадат). Иначе за сега училището не го пренатоварва, както му изглеждаше миналата година първия срок и все не смогваше с домашните си. Резултатите от изходните са отлични оценки, поне от върнатите. Дано така и да си продължи - да има време за всичко и да поддържа нивото си като оценки и знания.

# 624
  • Мнения: 14 133
Браво и на Йоан!

# 625
  • София
  • Мнения: 9 563
Статия "Новите изпити след 10 клас: какво предстои".  Признавам, че не съм я чела, но може и да има нещо интересно.
https://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2018/10/12/3324559_novite_ … ef=home_main_news

# 626
  • Мнения: X
В общи линии преразказват наредбата за оценяването в частта за НВО в десети клас.

# 627
  • Мнения: 14 133
Росита, Дидева, благодаря!
Нашият кашля, ох. Добре, че идват почивни дни. Засега караме на народна медицина,  че ще видим...

# 628
  • Мнения: 922
Чиби, да се оправяте по-бързо. И при нас има някакъв вирус, които започва с дискомфорт в гърлото. Даже на работа има няколко болни колеги.

Ох, изпитвам ужас от тези матури. Като знам как го мързеше в осми клас. Дори и да се стегне, пропуските остават. Ама кой ме слуша като си мърморя...

# 629
  • Мнения: 1 147
Не знам дали точно чувството, което изпитвам, е ужас, но никак не съм възхитена от тези матури. Още повече защото не съм сигурна за истинското им значение в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт