Девети клас сме вече!

  • 68 600
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 194
При нас само историята е в две части. Останалите разказвателни са с по един учебник.
На мен не че ще ми трябват някакви учебници, но със сигурност съм по-информирана от този дето ще ги ползва.
Аз правя някакви подготовки за училище - той бил във ваканция!
То сякаш пък после нещо се променя... той, според мен, си е в перманентна ваканция.

Сега ще направим едно кратко море и ще влизаме вече всички в коловозите, че то не остана.
Тръпна в очакване да разбера дали пак ще учат втора смяна, защото така като гледам ремонта на училището им е до никъде.  А втората смяна му действа още по-дезорганизиращо...

# 256
  • София
  • Мнения: 5 013
За любителите на анимета https://www.facebook.com/events/2092178407690976/

# 257
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Нидей тъй. Ще го държа в дълбоко неведение доде мога. Слага си на музиките които пише понякога анимета. Само туй липсва да се зариби още, и отървахме 9 клас.
  Утре се качваме на хижа Тъжа. Не е много доволен. Не си пада по дивото като нас, но засега ни следва без мрънкане. Приятелите му, като разбраха, че е хижа нависоко и надалеко със съмнителен интернет обхват се отказаха да ни придружат. Теши го само надеждата, че ще снима .
  Някой да знае на Павел Баня има ли басейни, които да се посещават срещу заплащане без да си гост на хотел. На връщане мислим да направим един минерален следобяд пътьом.

# 258
  • София
  • Мнения: 3 484
Нищо не знам за учебниците на паралелките, които са учили интензивно език.
Но на повечето учебници, по които хлапето учи в осми клас пише
с големи ярки букви 8 клас и отдолу с бледички първа част за девети клас при обучение с интензивно изучаване на чужд език. На тези за девете клас 9 клас и с малки букви отдолу втора част... Дали някой е решил да сложи двата учебника в една книжка не зная, защото миналата година учебници за 9 клас нямаше по издателствата.

# 259
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Обявиха нашата РС (другата седмица) и освен дето нямаме класна, се надявам да минат повечето учители и да се разберем за учебниците.
Скъпа, гланцирана хартия не искам да колекционирам  Crossing Arms Пари, които мога да обърна в интересни книги или за пътешествия няма да хвърлям на вятъра  Naughty

# 260
  • София
  • Мнения: 3 484
Ми то и аз душа и се оглеждам дали някой няма да изяви желание да сканира някой учебник за девети клас Simple Smile или да е намерил начин да свали от сайтовете нещо.
Аз имам математика за осми клас на Архимед .pdf формат, но много добро качество - новото издание 2017. На пръв прочит е съвсем като оригинала.
Много удобно ще ми е ако имах повече такива учебници, за да не носи хартии детето.

# 261
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 
Ми то и аз душа и се оглеждам дали някой няма да изяви желание да сканира някой учебник за девети клас Simple Smile или да е намерил начин да свали от сайтовете нещо.

Бях предложила такъв вариант. Ние най-вероятно ще купуваме учебници с обща поръчка. Въпреки че ми е тъпо това, но не знам с кого ще си имам работа в 9 клас. Ако се сдобия ще сканирам. Предлагам обаче тази информация да не се върти във форума а на онуй другото ни място. Иначе се чудя дали ад не попитам дали не може с диктофон да ходят на училище, ама като знам какъв е учителския манталитет, може и да се въздържа. Но за предметите на английски, дет ще им ги разработват учителите сериозно се замислям за такъв вариант.

# 262
  • София
  • Мнения: 5 013
Тези комбинирани учебници (1. и 2. част) на кое издателство са? Може ли линк към тях или към сайт на училище, в което са посочени?

# 263
  • Мнения: 57
Тези комбинирани учебници (1. и 2. част) на кое издателство са? Може ли линк към тях или към сайт на училище, в което са посочени?

Водят се "учебници за 9 клас при профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език". Издателствата (за училището на набора) са "Булвест" и "Анубис", които мисля, че са една и съща издателска къща. "Просвета" нямат такива издания. Прилагам пример с учебника по химия за ППО с ИИЧЕ на "Булвест"-цена: 16,00 лв.

  http://bulvest.com//продукт/Химия-и-опазване-на-околната- … ужд-език-40 

За сравнение: учебен комплект по химия, състоящ се от две части (съответно учебника за 8. и този за 9. клас):

http://bulvest.com//продукт/Химия-и-опазване-на-околната-среда-з … -на-чужд-език-475
ПЛЮС
http://bulvest.com//продукт/Химия-и-опазване-на-околната-среда-з … е-на-чужд-език-39
Цена: 11,00 + 13,00 = 24,00 лв.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 013
Благодаря! Бях решила, че тези учебници са за НПМГ и други ПМГ, където има профилирани паралелки по химия, физика, биология и география.

# 265
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
При нас  3 предмета са с по 2 учебника за 8 и 9 клас . По химия , история и география. Още не съм сметнала сумата. Fearful
Редактирам
Сметнах я - 258 лв Sad

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 09:26 от Milena

# 266
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Milena, от тази сума се започва  Tired Основният чужд език? Учебните тетрадки? Атлази? Помагала разни? Отделно тетрадки, все голям формат с много листи.
 
Някой от Тъпото Министерство дали ще дойде да носи раницата на маминия сладък принц  Thinking

# 267
  • софия
  • Мнения: 2 542
Аз изчислих сумата през поръчките на Сторе - но без втората част по история , музика, ии и испански и евентуални учебни тетрадки---- 173лв.

# 268
  • Мнения: 142
Нашият комплект учебници за 9 клас е 267лв.

# 269
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте Grinning
Общо за всички учебници (без учебния комплект по ИЕ, който е от три части и е около 100.00 лева) сумата на учебниците е 209 лева. С ИЕ възлиза на 300.00 лева ooooh!
Какво да се прави...
Историята и цивилизацията и физиката и астрономията при нас са в две части.
Монтис,
При нас учебника "Химия и опазване на околната среда" за 9 клас е също за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език, на издателство "Анубис".

Миналата година минахме през Алея на книгата и там имаше значителни намаления. Тази година пак така ще направим...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 11:25 от Mama Mimi

Общи условия

Активация на акаунт