ОСМИ клас пред нас е - ваканцията си тече -14

  • 62 201
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 46 515
Цяла година вечеряме заедно, след като се прибере от училище.
През ваканцията има пълна свобода, вечеря като се прибере. Или пък, ако излиза в 19 ч. ядем заедно и после излиза.

Вечерен час - ако е в училището до нас или около блока - 22 ч., ако е по-далече - 21:30 ч.

# 436
  • София
  • Мнения: 8 280
....
Toгава минете още 50 км на север ако сте кола - плажовете около Болата и Шабла са прекрасни, без водорасли и почти без хора, плитко е, няма миди. Снимката, която бях постнала в миналата тема беше от плажа на Шабла. Водата е толкова красиво синя.

Болата онова заливче зад нос Калиакра ли е? Или има и друго?
Последно ходихме миналата година беше ужасно, почти в морето бяха напаркирали Cry - българи, чужденци, знаят го всички, и е гмеж. Иначе заливчето извън сезона е супер.

През Шабла само сме минавали, мислех си даже че не става за плаж, спомням си едни на хвърляни цистерни по крайбрежието.

Не знам как е на Краспец тази година - там сякаш няма край плажа. Ако септември има време и сподвижници, може да съчетаем един плаж с обяд в Златната рибка.

# 437
  • Мнения: 376
Младежа няма вечерен час,поради причина,че е залепен за компа Joy Излиза рядко през деня.
Когато каката беше тийн,вечерния и час беше 22ч.,който следях много стриктно!Тогава мислих,колко е трудно да отглеждаш момиче...Трябва чрез разговори   и обяснения да съомееш да го предпазиш да не „прескача от клон на клон”,да не се подведе по древната професия и други такива разни...
Сега пък момчето трябва да му се говори да не се перчат,за да не се бият,да не правят пакости...
Какъвто и пол да е детето,в тази възраст все е трудно...
Та по този повод,въпрос
Вече сутрн на младежите им личи,че хормоните работят Joy Мъжете ви проведоха ли разговори за това?За това,че трябва да уважават момичетата,да ги предпазват...и др.Юркам ММ от два месеца за такъв разговор,ама още нищо Disappointed Relieved

# 438
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И при нас вечерният час е "като почне да се стъмва", но тъй като леко ни се разминават разбиранията по въпроса, казвам също към 9 да се ориентира към прибиране, тъкмо и да не ядат по нощите. До 9:30 се е прибрала, брат й (7) сам иска да се прибира около 8:30.
Като ви чета, май само ние сме наложили забрана за ползване на телефон и компютър след 10 ч. вечерта. Но иначе по цяла нощ ще виси на телефона, което не е ок за нас.

# 439
  • София
  • Мнения: 38 489
Тъй като аз приготвям цялата къща за спане, държа всичко да е угасено като лягам да спя.

# 440
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 За вечерния час - зимата е до 20ч., освен когато беше на айкидо, тогава се прибираше малко след 22, на РД и подобни - до 22ч., сега лятото е до по-късно - 21-21:30, като ако е в една приятелка, може и до по-късно, тъй като са у тях или пред нейния блок и родителите ѝ ги следят. Нашите излизат с колела, лонг и скейтборди и ходят чак до центъра, т.е. на около 10-ина км от нас, не си седят в квартала и искам от него да са в квартала преди да е започнало да се стъмва, да не ги мислим толкова.
 По отношение на компютъра, има родителски контрол и в момента по 4ч. за денонощие до 23ч., но понякога му отпускаме още малко време до 24ч., ако си го е заслужил. На телефона почти не играе, тъй като е пред умирачка и само му се ядосва.  Mr. Green

За разговорите с младежите - всички такива разговори ги водя аз, няма мъжко, няма женско, ама при нашия младеж още не сме забелязали да му избиват хормоните в тази посока, иначе сме му говорили, ама какво е влязло в пуберската глава - не се знае.Crazy

# 441
  • Мнения: 46 515
Като ви чета, май само ние сме наложили забрана за ползване на телефон и компютър след 10 ч. вечерта. Но иначе по цяла нощ ще виси на телефона, което не е ок за нас.
У нас е анархия. Аз също съм на лаптопа до 2-3 ч.
Тя стои до колкото иска, понякога до сутринта.

За разговорите с младежите - всички такива разговори ги водя аз, няма мъжко, няма женско...
И при нас. По всички въпроси говорим и двамата, семейно също. С баща ѝ по всички въпроси сме на едно мнение.

# 442
  • София
  • Мнения: 7 061
Личат сутрин хормоните и още как... Joy
Разговорите си ги водя аз, поради липса на алтернатива. Дори подозирам, че е започнал сам да се ограмотява, мхм... Flushed
До скоро си мислех, че е назад с окосмяване и разни други такива, но докато бяхме на море разбрах, че съм в гоооооляма грешка.
Ох, само да са живи, здрави и разумни.
Кога от бебета се превърнаха в мъже и жени, не знам. Признавам си, аз все още понякога имам желание и нужда да го гушна, да го нацелувам, да го поглезя и да му кажа колко го обичам! Heart

За компа и телефона, през ваканцията и у нас е анархия. Случвало се е в 2 ч. да се будя от : "Лелее, що не ме пазиш, тоя как ме шуутна!". Тогава вече го вкарвам много бързо в леглото. Научи се да е тих вече.

# 443
  • Мнения: 1 297
При нас е свобода, особено лятото. Който, когато иска да ляга. Сутрин ги будя в девет часа, всеки да си прави сметката колко часа сън му трябват.

# 444
  • Мнения: 46 515
Никого не будя, сега му е времето да се спи до обяд. Имам прекрасни спомени от детството ми точно по този повод. Цяла година ранно ставане, ваканцията - рай Simple Smile
Единственото, на което държа е мен да не ме буди, че и аз откарвам до 11-12 Sunglasses

# 445
  • Мнения: 1 297
Аз ставам всяка сутрин в шест, независимо колко работа съм имал, и в колко съм си легнал. Няма причина да възпитавам лентяи, спящи до обяд. Нощта е за спане. Денят е за правене на пари, за работа, или както го наречете. Който спи до обед, ходи с празни джобове.

# 446
  • Мнения: 46 515
Професии всякакви, моята е свободна и нямам работно време, често работя нощем.
Уча детето си, че правила няма, стига работата да е свършена Simple Smile
Също я уча, че трябва да е сериозна, когато има ангажимент. Т.е. като е на училище, никакво закъснение, никакви пропуснати часове. Става се навреме, без никакви извинения. Стриктна е без наша намеса (ние с баща ѝ спим, когато тя става и излиза).
Ваканциите и отпуските обаче са време за тотално размазване, пълна свобода и зареждане на батериите. Часовникът е забранена вещ по това време Hands Plus1

Като дете обожавах морето, но по почивките беше по-зле от учебно време, ставаш под час, ядеш в стола под час и т.н. Добре че отминаха тези времена. Сега умишлено не ходим на ол инклузив и си правим, каквото ни душа иска. Няма и задължителни неща, само защото сме семействто, ако на някой днес не му се ходи на плаж, лежи и си и мързелува, примерно.
Пробвала съм и двата варианта и този ми е по на сърце Simple Smile

# 447
  • Мнения: 1 297
Никога не съм разбирал хора, за които час и време са някакво имагинерно понятие. Държа ги далече, защото се провалят винаги. На среща в 10, да ми дойдат в 12.30, е без мен. В случай, че става въпрос за бизнес, е недопустимо. Светът е шарен, породи всякакви.

# 448
  • Мнения: 9 903
Не си спомням някое от децата някога да е ставало след 8 😆 по-скоро 6.30-7 максимум, но поне се научиха да хващат книгата и да стоят тихо. Или да правят жалки опити да си приготвят закуска.

# 449
  • Мнения: 1 945

Като ви чета, май само ние сме наложили забрана за ползване на телефон и компютър след 10 ч. вечерта. Но иначе по цяла нощ ще виси на телефона, което не е ок за нас.
Тц, не си единствена . С тази разлика , че той сам си е наложил дисциплина идваща от спорта му .
Ляга си в определено време и става рано сутринта . Никога не е висял след 23 вечерта на телефона, защото знае че това вреди на качествения сън и на реалкасцията и мускулите и на мозъка . Имаме дадена програма от треньора и за харана и за часовете за тренировка и отмора, която следва стриктно .

Общи условия

Активация на акаунт