Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 640
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 318
Аз какво да кажа като моето бебе е направено на пияно:grinning:Joy, ха, ха. По принцип пия вино, но като разбрах, че съм бременна спрях. Бира не обичам, но като видя мъжа ми да пие ми се препива и си сипвам. Скоро на една сватба пробвах безалкохолна, но не е същото, голяма мъка беше. Цигари не пуша, кафе пия по едно, заради Хашимото не трябва. Когато забременех го спрях, пробвах без кофеин, но ми е гадно. Сега си пия по едно сутрин и се чувствам перфектно. Мляко не обичам, но газирани пия. Преди не кусвах, сега ми се пие. Казват, че е от бременността. По принцип спортувам и се храня здравословно, сега не знам какво ми става, не ми се храни здравословно.

# 226
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Мъж ми наскоро след работа пили една много готина бира и специално ми донесе една бутилка да я опитам  , наистина е хубава,  но си е бира бира..Ако я видите препоръчвам  paulaner немска е .
 
Охххп умирам за таз биричка ама да е от немско купена. Сестра ми си едва след седмица от Германия и разбира се съм си поръчала някоя и друга биричка. А странно немкините си пийват доволно биричка и бременеят.

# 227
  • Мнения: 5 115
Янна, много кофти че така се е влияел от храната докато си кърмела. Аз нямах никакви такива проблеми. И фрешове пиех, кисело мляко ежедневно, яйца, ядки, сирене, бобови, абе всичко без фъстъци си ядях. Надявам се живи и здрави и този път да е така, че е голяма мъка кърмачка на диета...

# 228
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 868
Аз какво да кажа като моето бебе е направено на пияно:grinning:Joy, ха, ха.

Да е само твоето - да се притесним  Grinning Grinning
И аз нещо забелязвам влечение към газирано, а не пия от години нищо газирано - най-много Sommersby или нещо такова лятно. Че и кола ми се беше допила скоро  Grinning

# 229
  • Мнения: 130
Олеле, доста сте изписали хаха Laughing
Да споделя и аз, тъй като съм на 20 годинки и съответно преди да разбера, че съм бременна си пиех редовно алкохол, всяка вечер, голям фен съм на водката и бирата Grin пиех и кафе, и пуших. Спрях всичко след като разбрах, сега си пия безалкохолна биричка, просто не можах да се откажа от вкуса ѝ, а не исках да консумирам алкохол Grinning кафето го спрях заради цигарите, просто не мога да си представя да пия кафе без цигара... но от всичко, което отказах най-голям проблем имах с цигарите, това беше най-ужасното нещо, което съм правила, сама не се понасях Grinning и с мъка да си споделя, че вече съм 30г.с. и все още ми се пуши ... Grinning

# 230
  • Мнения: 2 009
в темата на малкия ми син цареше невероятна обстановка в бременния период .Никога за нищо не се бяхме хващали за косите.После постепенно като се родиха децата почнаха да се появяват от време на време препирни.Стигне ли се до ваксини,захранване,лекуване на деца и ОМГ.Периодично все някоя се врътваше нацупена и обидена напускаше темата.Ми здраве да е,аз не виждам кой и за какво толкова се впряга.В крайна сметка всеки гледа неговото си дете.Може да изкаже мнението и вижданията си по всяка тема и няма защо някой да го приема лично или да се засяга.Чудесна група ни се заформи там,познаваме се с голяма част от майките лично,знаем си драмите с родата до 9то коляно,темата ни от бебешка прерастна в много повече и дори сега -2,5г по-късно си говорим все по-малко за деца.Правим си страхотна коелдна размяна на подаръци,при която всеки си измисля коледно тайно име ,пускаме списък с имената и всеки си избира на кого да подари.Около Коледа настава един валеж на подаръци,снимки на усмихнати и щастливи мартенчета,които са изненадани от тайния подаряващ.Останахме там около 100ина майки и си знаем и кътните зъби-коя какво работи,какви са й хобитата,как се казва мъжът й,свекърва й ,другите деца и т.н.Нашата група обаче се премести изцяло във фб още малко след раждането на децата и вече повече от 2г пишем само там.Аз затова и супер рядко пиша тук,някак нямам вече навик да влизам в този сайт,а и не ми е удобно.Относно пиенето-аз не пия грам,обаче пък и на трезва глава мога да свърша 100 простотии

# 231
  • Spain
  • Мнения: 3 750
НЕДЕЙ! И аз спрях цигарите веднага, и тогава беба беше планирана, на 7 -я ден знаех че съм бременна и като родих, лекарят ми показа плацентата, цялата в едни черни сиви неща, и ми каза че е от пушенето...ПРЕДИ!.и дъщеря ми има 3 -4 родилни петна , аз съм си внушил че е от това.  Не те вкарвам в притеснения , но нито една  ..имаш време после да пушиш ако искаш

# 232
  • Мнения: 130
НЕДЕЙ! И аз спрях цигарите веднага, и тогава беба беше планирана, на 7 -я ден знаех че съм бременна и като родих, лекарят ми показа плацентата, цялата в едни черни сиви неща, и ми каза че е от пушенето...ПРЕДИ!.и дъщеря ми има 3 -4 родилни петна , аз съм си внушил че е от това.  Не те вкарвам в притеснения , но нито една  ..имаш време после да пушиш ако искаш

А не, няма. Издържах почти 8 месеца вече, докато спра да кърмя, живот и здраве, не бих си позволила. Мога да си го причинявам на себе си ( и може би после пак ще пропуша и ще продължа да си го причинявам Grinning ,ако трябва да съм честна ), но на бебо не ! Даже не подозирах колко вредни навици мога всъщност да зачеркна на един път Laughing

# 233
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 868
Аз бях пушач тип "социален бохем"  Grinning т.е. палех като пиех. Ама грам не ми се е допушвало откакто съм бременна.
Подозирам, че някой ден пак ще запаля в компания, ама .. за сега хич не ми липсва.

# 234
  • Мнения: 5 115
На мен ми се пие тоник Grinning Веднъж си купих че ми беше много горещо, днес мисля да си направя една цитронада с тоник защото не спах много добре и ме боли главата, искам да се освежа. Кола съм пила сигурно 3 пъти, въпреки че същия ден и кафе съм пила, защото много ме болеше главата и вече следобедите не издържах и с по половин чаша кола се оправих. Странното е че и през първата бременност и сега ми се пие джин с тоник Grinning Тогава и докато кърмех много ми се пиеше, но не посмях...
Самърсби много обичах, но то удря много на алкохол и е сладко, имам чувството че много ме замайва Grinning Беше ни традиция с мъжа ми да си вземем сайдери или бира, джънк (чипс, зрънчо примерно) и да седнем да гледаме новия епизод на Игра на тронове Grinning След като родих дребния традицията се трансформира мъжо да пийва и хапва, а аз да кърмя докато гледаме, защото това беше единствения сигурен начин че ще можем да изгледаме епизода Grinning Та дребният е закърмен с Игра на тронове Grinning
Иначе откакто открих сайдерчетата на Икеа се родих, дори да не съм бременна ги предпочитам пред Самърсби. Икейските даже се водят органик ала-бала Grinning
Ааа, Ада Деспейнада, за родилните петна хич да не ти минават такива мисли Wink Аз не пуша от 8 години, дребният е на 2 г 6 м и има две много бледи на дупето (много са често срещани при бебетата) и едно супер характерно на ръката. Това си е деление на клетки, няма какво да се тормозиш че има общо с цигарите Hug
Desiislava, живи и здрави всичко да е наред, пожелавам ти и ако кърмиш да издържиш да не пушиш Hug Иначе не се чувствай толкова зле от това че ти се пуши, не се обвинявай, познавам много майки, които открито си казват че са нямали търпение да родят за да запалят цигара. В крайна сметка това си е навик, важното (и много похвално) е че не пушиш бременна. След като родиш си е вече въпрос на избор и е лично решение Simple Smile

# 235
  • Мнения: 301
Аз цигарите съм ги спряла преди много време от раз, щото бях прекалила една дива вечер и на другия ден ми беше много лошо. Grinning
Кафето също спрях отдавна и пак, защото прекалих и получих аритмия, от която се стреснах доста.
Сега чат пат пия безкофеиново, но от както съм бременна не съм.
Колкото до биричкатаа...определено ми е слабост и съм фен на специализирания магазин за биричка.
Сега обаче пия само безалкохолна.
Много обичам и мента със спрайт лятото и скоро видях един сироп мента в Кауфланд, та се чудя дали да не пробвам.

Наистина ни е готина групата. Аз в другите не съм и успяла да чета.
Скоро ще се присъединя и във фб, само да ми оправят нета.
А след раждането вече е напълно нормално да се появят различия във вижданията, но според мен това е хубаво, защото виждаш различни гледни точки. А всеки сам си преценя кое е най-добро за неговото дете.
То по същия начин и приятелки, баби, лели, сестри и т.н. може да ви дават съвети или да изказват мнение и пак да не сте съгласни. Wink

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 11:37 от *Elfy*

# 236
  • Мнения: 130
purpuletka благодаря за похвалата Heart реално наистина се чувствам леко виновна, че така ми се пуши хаха, но го отдавам на това, че едва ли не аз си "живеех" от вредните навици и сега ми е трудно Grinning на всичкото отгоре си изкарах и абитуриентския бал бременна в 5 месец, без капчица алкохол Grinning живот и здраве след години ще разказвам на бебка, че е била с мен на абитуриентска, на матури и на кандидатстуденски изпит Joy

Относно групичката ни, наистина е много приятна и всички са много отзивчиви !! Heart

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 11:52 от Desiislava

# 237
  • Мнения: 2 173
Аз бях спряла да пуша година преди да забременея и този октомври ще станат 4 години без цигари, но синът ми има едно родилно петно на врата във формата сърчице или листенца, не знам, по-светло е. Четох някъде какво значи и не ми хареса. Grinning

# 238
  • Мнения: 5 115
Ох, "баба" не е просто човек, а явление Joy Понякога причинява слънце, понякога гръмотевични бури Grinning Аз затова харесвам да пиша тук и за мен това е идеята - да чуеш различни гледни точки, но когато ти си ги потърсил и без да ти се стоварват като единствена свещена истина, защото непоискани "съвети" с елемент на задължителност в живия живот идват постоянно и лично за мен е много натоварващо. Единствените пъти когато съм влизала в дебат в другата отчетна тема е било точно като към мен има коментари в тона на бабите на дребния - "чудя ти се защо еди какво си", "ти защо еди какво си", "трябва еди как си иначе не може". За мен сме тук за да си споделяме лични преживявания и виждания, а не за да си ги налагаме на другите и да им се "чудим" как можело нещо си Grinning
Да не говорим че бременност с бременност не си прилича и няма две еднакви бебета. Една кърми, друга не, една може да кърми легнала, друга не, една може да спи в едно легло с бебето, друга не, една иска да захрани и да отбие, друга да захрани и да кърми до година, трета да не захранва и да кърми до 3-4 години и т.н. Едно е да си кажеш мнението и твоите наблюдения и опит, друго е да държиш сметка на някого защо като има кърма иска да замества хранения или да отбива, примерно. Ами лични виждания и подход, ако е потърсено мнение дали да се направи по един или друг начин, кажи си го, иначе става напрегнато много и за съжаление неизбежно се стига го конфликт.

# 239
  • София
  • Мнения: 6 727
И аз си имам родилно петно, но на единия крак. Майка ми нито е пушила нито е пила, казват, че е взела нещо без да е питала ( бабини деветини). Надявам се бебка да няма такива петна или поне не на видими места и най вече да е здрава.Sparkling Heart

Общи условия

Активация на акаунт