Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 643
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 115
Ааа, дребният няма Grinning аз бях бременна с него като го гледах този филм, така че спокойно Wink

# 256
  • Мнения: 45
Направо бях забравила за бабите и техните съвети. Минаха 7 години от последния път...
Сега като се върна назад, сякаш не са прекалявали. Пък и ти си решаваш дали ще приемеш съвета или не. За мен е по-лесно да ги изслушам, без спорове и после си правя както знам.
Сега са далече, не очаквам никакво месене, дай боже сами ще се гледаме.
За кафето, намалих го от двойно еспресо сутрин- на единично. Следобедното кафе го спрях. Опитах да го заменя с безкофеиново нес, но получавам киселини от него.
Никога не съм била голям пушач. Последо с електронна цигара се залъгвах, но откакто съм бременна за пореден път ги спрях. Не ми липсват, дори се карам на мъжо, че миризмата на цигари е ужасна, но не му се спират.
Алкохол винаги съм обичала, коктейл с водка и кола примерно, вино и бира също. И трите пъти съм имала прием на алкохол преди да разбера за бремеността. Дотук всичко е било ок.
Безалкохолната бира в момента ми идва добре, макар че два-три пъти ми се е допивало.
С първата бременност си позволявах малко червено вино на няколко пъти. Сега не ми се пие нищо.
След 2-3 седмици ми предстои да правим план за раждането и се чудех какво мислите за присъствието на бащата при раждането? Как го приеха тези, които са били там? Как се чувствахте вие?
Предишните 2 пъти дори не ми е хрумвало. То само втория път го имаше като опция, де...
Струва ми се, че ще ми е по-натоварващо и че няма да мога да се отпусна.
Моля, споделете мнение!
Извинявам се за дългия пост, нали от месеци само чета 😀

# 257
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз пък не пия, не пуша и т.н. Даже и кафето спрях откакто разбрах, че съм бременна.
Понякога се чудя как точно на мен се падна дете с увреждане.И има доста майки, които се дразнят на коментари от рода, че видиш ли детето е с увреждане, защото пиела, пушела и се *** на поразия. Ами не е вярно. Ама човек вижда толкова, колкото знае.
Я да питам: Някоя от Вас изследвала ли си е половите хормони?
През първата бременност ми се образуваха едни израстъци по врата и четох, че е заради мъжките хормони.
Сега пък не мога да си излекувам венците.Стоматологът каза, че няма оправия до раждането и хванах, че е заради женските хормони.
Днес не знам контракции ли не хванаха. Лошо ми е, дишам като риба на сухо и се чудя има ли някоя мама като мен.
И аз имам такива израстаци по врата като брадавици обаче нищо не съм си изследвала камоли да се замисля. Казват, че след бременността изчезвали колко е вярно незнам. Ако ти си изследвала нещо или си ходила някъде да ти ги махат, моля те сподели Simple Smile

# 258
  • Spain
  • Мнения: 3 750

само да ви кажа за родилните петна /. незнам дали аз си ги внуших или тогава лекарят като ми показва;е плацентата нещо ми каза , но си останах с такова впе4атление за цял живот. там където се е допирала до плацентата е станало . и друго , което не е бабина деветина -като се роди и преброиха родилните петна . казаха ми 4е ако са по малко от 7 няма проблем , ако са над 7 има индикации за проблеми вътрешни с органи , сраствания и т.н. . понеже бяха по малко , не са задълбавали лекарите. и педиатърката после брои петната и ходим на дерматолог(според нея това са бемки ). като казвам петна , не визирам то4ици , а места леко по тъмни  но 2.3.4см

# 259
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 871
След 2-3 седмици ми предстои да правим план за раждането и се чудех какво мислите за присъствието на бащата при раждането? Как го приеха тези, които са били там? Как се чувствахте вие?
Предишните 2 пъти дори не ми е хрумвало. То само втория път го имаше като опция, де...
Струва ми се, че ще ми е по-натоварващо и че няма да мога да се отпусна.

На този етап нашето решение е, че ще присъства. Не изключвам възможността да го изгоня на момента, нито той, ако реши, да излезе .. но за сега ми е по-спокойно като си представя, че ще ми е до рамото, живот и здраве. Някак не ми е се вижда честно да му отнема този момент. Нямам притеснения иначе- не е от припадащите, не е паника .. та мисля, че ще ми повлияе добре присъствието му.  Blush

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 85
Здравейте! Включвам се и аз в тази хубава темичка😊 за отчета -31г., Бургас, първо детенце, момче Blue Heart термин 11.10.
Относно пиенето на кафе - позволявам си едно на ден и се чувствам много добре, бях пробвала да го спра, но кръвното ми беше много ниско и АГ ме посъветва да си пия 1 на ден.

# 261
  • Мнения: 2 140
I.Kravaeva, повечето паднаха. Но има и такива, които останаха.Иначе не съм си изследвала хормоните засега.Утре ще пусна мухата на доки, да видим той какво ще каже.

Влиянието на хормоните по време на бременността

Кървящи венци по време на бременност

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 14:11 от n_alex76

# 262
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Бамбина нашата баба се самопокани Simple Smile ,вече и купихме даже билет. предупредих я 4е багажа и ще е само 20 кг, при което тя каза 4е ще си купи дрехи от тук Simple Smile  . ние за сега и се радваме защото не сме се виждали отдавна . аз новородено не знам как се къпе . пак тя ще суи го къпе Simple Smile ..да се радва ... моят мъж беше на раждането ..имам видеоксета Simple Smile ха ха тогава нямаше мобилни с видео .. много сладко беше вси4ко и сега даже не сме го обсъждали защото се подразбира .затова дъщерята няма да идва първона4ално ,защото ще трябва да е сама в чакалнята ,докато ние раждаме Simple Smile . после докато съм в реанимацията ще прехвър4и до вкъщи и ще вземе вси4ки  , да доидат да ме видят . аз като раждах в съседната зала влязоха мъжа и бабата и дядото и някакви деца .. е това ве4е ми се стори много , особено децата и баща ми ..не бих искала .

# 263
  • София
  • Мнения: 6 727
I.Kravaeva, повечето паднаха. Но има и такива, които останаха.Иначе не съм си изследвала хормоните засега.Утре ще пусна мухата на доки, да видим той какво ще каже.

Влиянието на хормоните по време на бременността

Мерси пиши какво е станало, че при моята съм чак края на август.

Колкото до това за присъствие на бащата и на мене много ми се иска да присъства. Дава ми страшно много сила и кураж и съм сигурна, че би бил страхотен и би ме окуражавал, но за съжеление ще присъства живот и здраве само в предродилна зала. Мисля, че е е много интимен момент между двама души и това да го изживеят заедно би било страхотно ( стига мъжа да не е гнуслив или да не припада) Head Band

# 264
  • Мнения: 2 140
Оф, а моя вече ме пита в коя банка са ми парите, че ако ритна камбаната да знае.

# 265
  • Мнения: 45
О, чак пък баби и деца...
То при мен с тия близнаци и без друго ще е навалица 😀
То и моята майка се е настроила да идва и да помага, бяха тук с баща ми в края на юли за 3 седмици. Бях забравила какво е, може би с възрастта човек се променя. Не искам да се съобразявам и с нея. И без друго ще ми е като за първи път, не сме първа младост вече, не знам дали ще успявам да премълча ако има нещо. Пък тя е от ревливите... ще трупам в себе си и накрая някой ще го отнесе 😜
Ще опитам сама, ако видя зор ще трябва да я викам по спещност и догава ще му мисля.

# 266
  • Spain
  • Мнения: 3 750
о аз точно заради възрастта смятам ще се разбираме пове4е , ве4е по съм свикнала да правя компромиси . първото и гледане на вну4е не мина много успешно нито за мен нито за нея , но сега мисля ще се разберем, станала съм по търпелива

# 267
  • Мнения: 301
Оф, а моя вече ме пита в коя банка са ми парите, че ако ритна камбаната да знае.

JoyGrinning

Аз не знам, искам да е с мен до където може да издържим и двамата.

# 268
  • Мнения: 813
 Таткото беше с мен на първото раждане. Когато отидохме в болницата ни попитаха дали желаем да сме заедно в отделна родилна зала. И аз му казах, че предпочитам да е с мен поне по време на контракциите, а не да стои отвън и да се чуди дали всичко е наред толкова часове. Защото отидох в 12 вечерта и очаквах, че чак сутринта ще родя. Само че родих след 3 часа Grinning а таткото беше с мен през цялото време, каза че е добре и няма да излезне по време на раждането. И накрая акушерката му каза, че е герой. Ако не бях толкова уморена щях да й кажа - алоооо, не е той героя тука Joy

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 263
Мале колко много сте изписали днес, да си кажа и аз страшно ама страшно много ми се пуши, все се надявах, че ще ми се гади, ще ми става лошо от цигари, но не би. Изключително страстен пушач съм, но не пуша от деня на трансфера, нямам търпение да родя и да пуша, знам че непушачите не ме разбират четейки това и им е странно, но много ги обичам пусти цигари. Алкохол не близвам никога, пък камо ли бременна да ми се допие. Кафенце пия по едно на ден, навън с приятелки фрапе, кола също ми се пие от време на време.
За бабите при нас ще е много интересно имаме по една представителка от 30,50,60,70 години на миналия век, та всяка ще се надпреварва да дава съвети, добре че всяка от тях е наясно какъв характер съм, та да не прекалява.
За бащата аз много искам да присъства, но той сам си казва, че го е страх, става му лошо и не иска.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт