Отслабване и кърмене

  • 2 406
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Да, и аз съм за разделното хранене. Определено има положителен ефект.Старая се да го прилагам. Само шоколадът не знам къде се вмъква в разделното хранене? Joy Опитвам се да го налмая, за сега съм на 1бр/седмица ! Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 986
  Е, Wink 1 шоколад на седмица не е никак много Grinning-и в разделното хранене се вмества-стига да е самостоятелно хранене Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
Кърменето при едни действа отслабващо, при други не. Аз съм от вторите. Започнах да свалям килца видимо, след като спрях да кърмя.
Щом имаш толкова малко, поичакай, ако си от втория тип. Като спреш да кърмиш, ще се възстановиш напълно.

Ох, добре че си се включила вече, че иначе щях да те давам за пример анонимно. Имам 2 примера още за мами на горе долу моя възраст (30-35 г.), които след като приключиха с кърменето за 2-3 месеца и то без проблем отслабнаха. Имам и примери за отслабнали по време на кърменето кърмачки, но всичките до една са били почти десетина години по-млади от мен и честно казано аз също на 20-22 не бях и чувала за диета, едва след 27-мата година разбрах що е борба с килограмите, макар и 4-5 най-много.

Лично аз съм пробвала какво ли не и ту губя 4-5 кила, ту си ги качвам отново, но когато ги губя, губя и кърмата си с тях, а това после ми се отразява още по-зле - бебето става нервно, виси ми по цяла нощ на гърдата, недоспивам си и после организмът ми от преумора (поне така си го обяснявам) натрупва някакъв резерв ипак качвам и всичко е един омагьосан кръг, та съм си казала - ще почакам още. Ако искам да стана като на сватбата си - трябва да свала само още 4-5 кила, а ако искам да се върна в тийнейджърските си години - още 4-5, но второто май не е нужно, пък и сега съм със самочувствие достатъчно (е още 5% самочувствие ми трябва за да стигна стотака, но...)

Та, един съвет - ако са ти само 4-5 килцата отгоре, недей да се втеляваш - наистина, не си трагичен случай! А и при секцио не е препоръчително да натоварваш тялото минимум до 6тия месец, а е препоръчително дори до 12-тия!!! В този ред на мисли - един пример: преди няколко месеца ме обзе амбицията да правя коремни преси, че макар и полу прибрано коремчето ми минаваше за 5-месечно. Един ден- ок, втори ден - ок, но на третия - като ме присви болка в коремната област, типично мускулна, все едно ти се е схванал мускула на прасеца, а на корем това как боли  #Crazy, чудех се ще успея ли да обясня на някой какво съм правила за да го предизвикам или преди това ще пукна, детето ми е разплака като ме гледаше, та... Леко!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 664
Аз първия път отслабнах докато кърмех, за 6 месеца кърмене свалих -25 кг.
Втория път изобщо не свалих килограми, напротив качих. Едва след като спрях да кърмя, отслабнах. Правила съм само лунна диета, но не драстична, като ми пригладнееше хапвах. Имам да преборя още 1-2 килца, и ще си бъда пак на килограми от преди бременността  Grinning.

Според мен си зависи от ЕГН-то  Wink.

# 19
  • Мнения: 2 897
По-добре си кърми бебчето.Килограми се свалят, но при една диета има вероятност да ти спре кърмата. Аз бях със Секцио и кърмих едва 40 дена.Бях ограничила храната, въпреки че пиех сокове, ядях мляко и т.н. Колкото и да си качила, те се смъкват, но кърмата няма да тръгне пак, ако спре.
Направо е смешно да споменаваш тия килограми като проблемни. Решиш ли, ще ги свалиш за 1-2 месеца и то без драстични диети.
Сега мисли за бебчо Wink
Peace Първо бебчето и после - мама Mr. Green

Като родих и аз имах 4-5кг за сваляне,но бебчо е по-важен smile3504В нищо не съм се ограничавала,(освен забранените за кърмачката храни,които дразнят и бебето)постепенно от недоспиване,разходки и малко упражнения(защото съм от по-мързеливите)за 5 месеца ми остават 2 кг,но...не бързам,така че недей и ти newsm10

# 20
  • Мнения: 4 806
първо бебето - в това ще подкрепя повечето изказвания. Няма по - важно.

второ мама - а това е една дълга тема.
Аз съм от втория тип - качих не 3-4, а 15 кила отгоре, само и само да кърмя. Съжалявам, че има твърдение, че е предрасъдък, че кърмата е свързана с храната, но при мен беше така. Не ми се оисва колко ядех и пиех млека под най-различна форма. Това беше единственото условие, при което кърма имаше. Не е трудно да се разбере. Всичко това беше комбинирано с обстоятелството, че бебчето не искаше никакво АМ (пробвах да дохранвам, защото в дните на не-плюскане не се наяждаше и ставаща нервна) (а по повод изпробвах 5 вида) и не приемаше никакви биберони, а с лъжичка се давеше. Всичко това с едновременното ми огромно желание да кърмя ме принуди да се храня повечко.
В резултат: 35 кг отгоре спрямо момента на забременяване.
Е, после започнах да свалям - постепенно и бавно, не става от самосебе си.

Последно (извинявам се за дългия постинг) - възрастта ми е над 30.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Може да свалиш,защо да не можеш!?
Аз отслабнах докато кърмех.Минах на разделно хранене и за 3 месеца свалих 12 кг Peace.

# 22
  • Мнения: 912
Уф и мен тази тема ме мъчи отдавна, почти не кърмя вече, а още не съм остлабнала, имам 10кг да свалям, а с пилатес-а нищо не става, освен едно чувство на утеха, че съм се опитала да направя нещо по въпроса с борбата на килограмите, но вече 6ти месец след раждането коремчето си ми седи и виси като в 3-4 месец от бремеността Sad Cry
Ако някой поне каже конкретно какви упражнения прави за корем и какво яде за да отслабне, ще бъдем много благодарни! Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 91
Аз напълнях още повече докато крмих и въпреки всички ограничения не свалих нито грам. като спрях да кърмя започнах да си свалям дори без диети.

Общи условия

Активация на акаунт