Априлки 2019

  • 44 906
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 173
Да ви питам, ако АГ-то ви не работи със здравната каса, личната може ли да ви дава направления за изследванията и може ли да ви издаде болничиня 45 дни преди раждане?

И мен ме интересува този въпрос, моля ако някой е запознат да сподели мнение.

# 106
  • Мнения: 4 087
Може. Както и ако се следите на частно, пак може да ви издават направления и реално да плащате само прегледите.

# 107
  • Мнения: 1 091
Къде намирате тези доктори?
Личния ми каза ела след 5 с. да те запишем моя гинеколог му звъннах вика а то че имаш положителен тест нищо не значи след 2 седмици ела.. Ей такива някви и седя с болки у нас и тва е нямам думи..
Ами моята лична сподели че най-добре било след 2 седмици закъснение и т.н. Каза че това че имам кръвен и уринен тест полижителни не значи нищо без преглед при гинеколог. Все пак ми даде направление за гинеколог, защото около датата, на която трябваше да ми дойде имах по-жълто течение. Миналата година лекувах 3 бактерии и явно се притесни. Странното е че сега ми е по-светлo на цвят и по рядко го виждам...
sarrah1993 , a защо не идеш на частен преглед все пак?

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Някоя от вас има ли стомашно неразположение и разстройство ако са споделете как се справяте пиете ли нещо?

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 340
Здравейте и от мен.
Cherry^Blossom стискам палци за двойна радост.
При мен потвърдиха две точици, но доки каза до 9г.с. може да се промени резултата. И другата новина е, че смята, че са били три... Каза да пия да пъти повече фолиева киселина и витамини Прегнакеър. Аз се чуствам парцал, едвам ходя на работа.
Като бях при лекаркатапо каса ми назначи изследвания и другата седмица пак преглед. Реално бях в 5г.с. Явно зависи от доки.
sarrah1993 аз имам доста проблеми с корема, приемах рекомфорт и пробиотик. Като сега ще съм 10 дни на нистатин, имам някви бактерии изолирани. Това е от гастро преглед като съм информирала за ситуацията.

# 110
  • Мнения: 1 091
Здравейте и от мен.
Cherry^Blossom стискам палци за двойна радост.
При мен потвърдиха две точици, но доки каза до 9г.с. може да се промени резултата. И другата новина е, че смята, че са били три... Каза да пия да пъти повече фолиева киселина и витамини Прегнакеър. Аз се чуствам парцал, едвам ходя на работа.
Като бях при лекаркатапо каса ми назначи изследвания и другата седмица пак преглед. Реално бях в 5г.с. Явно зависи от доки.
sarrah1993 аз имам доста проблеми с корема, приемах рекомфорт и пробиотик. Като сега ще съм 10 дни на нистатин, имам някви бактерии изолирани. Това е от гастро преглед като съм информирала за ситуацията.
Т.е. толкова рано са пуснали микробиология ли? Какви са бактериите?

# 111
  • Мнения: 23
Момичета, здравейте. Имам може би доста глупав въпрос. Вчера заради болки в корема отидох до Шейново, искаха да ме прегледат с вагинален ехограф, но отказах. Видяха ме все пак на обикновен, лекарката каза, че другата седмица ( когата имам и записан час) ще се чуе сърдечната дейност. Видя ембрион, но по демите й “картината е много размазана”. Загледах се в снимките снощи и в едната виждам три точки в плодния сак, а на другата две. На 16-ти ще попитам моя лекар, но дотогава има време. Та, чудех се някоя може ли да ми обясни защо е така?

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 340
Dessi* резултата е следният:
Specimen source: Фецес : Microorganism: Geotrichum sp.
Quantity: > 10 ^ 5
Comment: Данни за дисбиоза.

# 113
  • Мнения: 113
Момичета, здравейте. Имам може би доста глупав въпрос. Вчера заради болки в корема отидох до Шейново, искаха да ме прегледат с вагинален ехограф, но отказах. Видяха ме все пак на обикновен, лекарката каза, че другата седмица ( когата имам и записан час) ще се чуе сърдечната дейност. Видя ембрион, но по демите й “картината е много размазана”. Загледах се в снимките снощи и в едната виждам три точки в плодния сак, а на другата две. На 16-ти ще попитам моя лекар, но дотогава има време. Та, чудех се някоя може ли да ми обясни защо е така?
Защото в малка седмица на обикновен ехограф трудно виждат много. Предполагам заради това. Ти защо отказа вагинален? Имаш някакви съображения ли?

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Тези изследвания ти ги направиха на база на оплаквания ли?

# 115
  • Мнения: 85
Къде намирате тези доктори?
Личния ми каза ела след 5 с. да те запишем моя гинеколог му звъннах вика а то че имаш положителен тест нищо не значи след 2 седмици ела.. Ей такива някви и седя с болки у нас и тва е нямам думи..
Моя ме следи от малката още,уникален си ми е Laughing
Е момичета това са толкова хубави неща,все по няколко точици ,нека се запазят така резултатите ви Simple Smile
Довечера сме на малка сватба ,направо не знам как ще издържа ,хич не ми се пият хапчета ...
И бяхте коментирали подуването ,ето ме мен ...

# 116
  • Мнения: 23
Момичета, здравейте. Имам може би доста глупав въпрос. Вчера заради болки в корема отидох до Шейново, искаха да ме прегледат с вагинален ехограф, но отказах. Видяха ме все пак на обикновен, лекарката каза, че другата седмица ( когата имам и записан час) ще се чуе сърдечната дейност. Видя ембрион, но по демите й “картината е много размазана”. Загледах се в снимките снощи и в едната виждам три точки в плодния сак, а на другата две. На 16-ти ще попитам моя лекар, но дотогава има време. Та, чудех се някоя може ли да ми обясни защо е така?
Защото в малка седмица на обикновен ехограф трудно виждат много. Предполагам заради това. Ти защо отказа вагинален? Имаш някакви съображения ли?

Първият ми преглед за установяване беше с вагинален. След това посетих личната ми лекарка, която каза в краен случай да позволявам, тъй като на добра апаратура се виждало всичко, а и е много начална бременност и според нея това може да доведе до някакво усложнение или до прокървяване. Според мен, за да го предлагат специалисти едва ли може да има проблем, а и все пак първият ми преглед беше такъв. В семейството ми близнаците са всяко покаление по женска линия, притесних се за три, колкото и глупаво да е. Наистина не знам защо имам три точки 🤷♀

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 11:06 от Mominasulza15

# 117
  • Мнения: 12
Здравейте, имам нужда от малко разяснение по темата с установяването нс сърдечната дейност Simple Smile
Последна менстр е 29.06. На 01.08 бях за пръв път на лекар, за да установи бременност, видя се плодно сакче- около 3мм. Записа ми час за днес 10.08, за да чуем сърчицето. След днешния преглед обаче се оказа, че все още е рано и според лекаря съм заченала няколко дни след оволацията и това е причината да не може да се установи сърдечна дейност. Плодния сак е 10,73мм, а като термин е посочен 05.04.2019.
Та въпросът ми е, кога при вас установиха сърдечната дейност?
Много благодаря за подкрепата и готините коментари на всички бъдещи мамчета Simple Smile))
Усмихнат петък!

# 118
  • Мнения: 23
Здравейте, имам нужда от малко разяснение по темата с установяването нс сърдечната дейност Simple Smile
Последна менстр е 29.06. На 01.08 бях за пръв път на лекар, за да установи бременност, видя се плодно сакче- около 3мм. Записа ми час за днес 10.08, за да чуем сърчицето. След днешния преглед обаче се оказа, че все още е рано и според лекаря съм заченала няколко дни след оволацията и това е причината да не може да се установи сърдечна дейност. Плодния сак е 10,73мм, а като термин е посочен 05.04.2019.
Та въпросът ми е, кога при вас установиха сърдечната дейност?
Много благодаря за подкрепата и готините коментари на всички бъдещи мамчета Simple Smile))
Усмихнат петък!

Не знам доколко бих могла да ти помогна, но моята последна менструация е на 24.06. На 31. 07 се видя сакчето и жълтъчния мехур. В 6-та седмица и втори ден съм. Зависи от ехографа. Ако бях минала с вагинален според лекарката щеше да чуе вече, но ще изчакам до 16-ти, тогава ще съм седма.
Май е различно, но доколкото прочетох 6-8 вече се чува. Има случаи и по-късно Simple Smile

# 119
  • Мнения: 381
За сърдечна дейност имам записан час  на 14.08. Тогава ще съм 6г.с.+6. До колкото знам около 7г.с. се вижда сърчице. Спокойно всичко ще е наред, изчакай още малко и ще се види 😉

Общи условия

Активация на акаунт