съд за родители на деца убийци и престъпници!

  • 4 989
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
В никакъв случай!
Родители много често нямат представа какво отглеждат в домовете си и въпреки всичко, което дават от себе си се стига до тук Confused

Много точно!!!

Не случайно има много случаи за родители дали всичко от себе си за да е добре детето. Образование, език, култура,  а то какво става..убиец ooooh!

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако някой ден моите деца (недай си Боже) извършат престъпление, ще търся вината у себе си. Ще смятам, че съм се провалила като родител- сигурна съм в това!

Не случайно има много случаи за родители дали всичко от себе си за да е добре детето. Образование, език, култура,  а то какво става..убиец ooooh!
Важното е не да е добре детето, а да му създадеш морални ценности.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 10:44 от РЕНИ

# 17
  • Мнения: 2 978
Ако някой ден моите деца (недай си Боже) извършат престъпление, ще търся вината у себе си. Ще смятам, че съм се провалила като родител- сигурна съм в това!

Така е..но ако все пак си дала всичко от себе си...? newsm78

Цитат
Франзела Калина:
Съдени трябва да бъдат извършителите...
и да добавя...а не тези, които са дали живота си за тях Thinking Peace

# 18
  • Мнения: 25 662
Не случайно има много случаи за родители дали всичко от себе си за да е добре детето. Образование, език, култура,  а то какво става..убиец ooooh!

Ами в този случай явно не са дали всичко от себе си. Или на самите тях е липсвало това, което е най-важното - морал!
Каква файда и от най-престижното образование, когато не си възпитал Човек?

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако някой ден моите деца (недай си Боже) извършат престъпление, ще търся вината у себе си. Ще смятам, че съм се провалила като родител- сигурна съм в това!
Така е..но ако все пак си дала всичко от себе си...? newsm78
Не мога да приема, че при правилно възпитание от най-ранна възраст, може да излезе престъпник накрая. Това смятам аз и към този момент.

# 20
  • Мнения: 2 292
не. според мен е по-логично да има редовни консултации не само за бебета а и за деца вкл и в пубертета (може веднъж годишно например) и то задължителни. на тях лекаря ще може да прецени неща като агресивност, незаинтересованост и подобни и да насочи детето и родителите към съответния специалист за помощ. проблема може да е в родителите, но може ие в детето да е. специалиста ще си намери начин да открие и разреши проблема или да докладва на съответните служби.
не всичко зависи от родителите. ние живеем в общество и то е от огромно значение.
майката може да е дала всичко от себе си. достатъчно е обаче да позволи да се гледа телевизия - с какви ли не предавания е пълна програмата, а филмите ако не са за прихопати и убийци са за войни и насилия ... може и да не е успяла да му закрие очите навреме като пътува с транспорта покрай реклами за алкохол и цигари с какъв ли не контекст. може да му казва не ставай вандал, не чупи и не разваляй нещата навън, не хвърляй боклук по улицата, пази за да е красиво ... и какво като излезе детето навън и няма нищо красиво, хората си хвърлят боклука от балкона, кофите са препълнени, покрай пътищата е като сметище, плочките са разбити, де що метално има е изкрадено, в градинките шадраванчета и чешмички са разбити, кофите обърнати ... е какво да направи майката ?

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 10:57 от vivita

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
това е интересното на разговорите, били те и виртуални, извъртат се по неочакван и обикновено интересен начин.
Значи, тук забелязвам две позиции. Едната е, че понякога не знаеш какво отглеждаш, а другата е, че трябва да си заложил основите и ще се построи, каквото трябва. кое е? Аз мисля, че нито едно от двете, защото истината е някъде по средата и затова не може така да пращаме на съд и родителите.
Според мен в развитието на едно дете равносилно оказват влияние освен личния пример, възпитание, бла-бла и средата, поколението, връстниците, това, което е завито в детето (защото родителите са ясни, но детето е микс от всички роднини и е руска ролетка какво ще порасне от детето, направено с любов)
Вивита, ако така лесно с преглед се установяваха нещата, щяха да ни пращат всяка година и да разстрелват метилявите овце, пък ние да живеем в хармонично общество. за мен това е утопично и невъзможно, да не говорим, че прегледът също е субективен

# 22
  • Мнения: 2 292
субективен? тогава всеки преглед при психолог е субективен и може и без подобни специалисти? а ако например на подобен преглед родителите споделят своите наблюдения и лекаря получи съответните насоки? За разстрел никой не говори, а за откриване на проблема в начален стадий. в германия има контроли до 18 годишна възраст, на които се обръща внимание на определени етапи в развитието. не са зад-лжителни, но слушах нещо по радиото, че се опитват да ги направят. как да е.
айде понеже писах по-горе за предаванията по телевизията. май на децата трябва да се забрани да гледат новините ( т.е реалността )- по-зле са от военен филм - бомбени атентати, разстреляни деца, убийства и катастрофи ... и добрата новина на дена е ...................... че фолкпевица Х си сменила маникюра?

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 11:12 от vivita

# 23
  • Мнения: 803
В никакъв случай!
Родители много често нямат представа какво отглеждат в домовете си и въпреки всичко, което дават от себе си се стига до тук Confused

Това е и моето мнение Peace
Според мен всеки трябва да поема отговорност за собствените си постъпки.
Имаме едно приятелско семейство, със синът им ходихме заедно на детска градина. Свидетел съм как майка му и баща му го отгледаха с цялата любов на света, беше отличник, добър спортист - просто млад човек за пример. И изведнъж нещо му стана - започна с наркотици, побоища...Не мисля, че родителите му имаха някаква вина за това, при положение, че бях свидетел на това как го възпитаваха.

Още нещо - как едно дете ще се научи на отговорност, как ще се научи да мисли преди да направи нещо, ако родителите непрекъснато поемат вината за неговите постъпки върху себе си?

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така като чета тук оставам с впечатлението, че възпитанието от родителите няма много голямо значение. И че родителите не носят кой знае каква отговорност newsm78 В университета по подагогика ни учеха друго- възпитанието започва от дома, там се полагат основите, изгражда се ценностната система. Като за пример служат родителите. Колкото е по-малко едно дете, толкова повече то се влияе от поведението на родителите си. Училището и улицата само доизграждат личността. Какво ще попие детето от вън, зависи какво му е заложено вкъщи.
Ами аз лично се чувствам отговорна... Това е! Rolling Eyes

Имаме едно приятелско семейство, със синът им ходихме заедно на детска градина. Свидетел съм как майка му и баща му го отгледаха с цялата любов на света, беше отличник, добър спортист - просто млад човек за пример. И изведнъж нещо му стана - започна с наркотици, побоища...Не мисля, че родителите му имаха някаква вина за това, при положение, че бях свидетел на това как го възпитаваха.
Може да е липсвало най-важното (според мен) във връзката родител-дете - доверието. То се изгражда в първите години (и най-вече месеци) от живота.

# 25
  • Мнения: 3 091
Крайно време е да се разбере какво означава ОТГОВОРНОТО родителство! до 18 годишна възраст на детето - родителят носи отговорност! при асоциално възпитание - родителят трябва да понесе съответни последствия.

# 26
  • Мнения: 1 860
 Може да се направи много по въпроса и е крайно време да се проумее, че както ние възпитаваме децата си, така и "обществото" (да не забравяме че всеки е член на това общество) ще го прави.
 Не може да се правят подаръци от рода на боксова круша за дете на 4 години и после да се чудим защо си е ударило другарчето в детската градина. И ако майката на другото дете му каже: "Следващия път го удари и ти" и става един кръг от който няма измъкване. Има още една тема в "Нашите деца" за това как учим децата си да се защитават. Да си призная не мога да я прочета цялата, макар че е 2 страници, защото почти всяко мнение ме изправя на стола и броя поне до 10. Децата масово се учат на самозащита, която за повечето родители е "Да отвърнем на удара с удар" и винаги има оправдание на гъзната съвест "Пробвахме и с добро ама...".
 Трудно е да си родител. Не може да имаш търпение да го учиш да сяда на гърнето, а да нямаш търпение да го учиш да бъде човек.

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Няма да споря с Вивита, не виждам смисъл, но по мои разбирания съдиш бързо и лесно.
Не, не вярвам в тези организирани прегледи и в намирането на проблема в зародиш. толкова много психолози има в чужблинските училища, толкова много ги гледат и пак отнякъде избухва бомбата. Аз лично не вярвам, че това ще помогне.
Нана, за съжаление насилието е присъщо на хората, толкова много войни има, толкова много удари по футболни мачове или в семействата. обществото, църквата и др. институции могат да налагат рамки на поведение, но вътре в човека има тъмни места. Мое мнение.
Рени, когато стомната е счупена, винаги ще се намери обяснение, как преди да е счупена стомната ще разбереш, че липсва нещо.

# 28
  • Мнения: 803

Имаме едно приятелско семейство, със синът им ходихме заедно на детска градина. Свидетел съм как майка му и баща му го отгледаха с цялата любов на света, беше отличник, добър спортист - просто млад човек за пример. И изведнъж нещо му стана - започна с наркотици, побоища...Не мисля, че родителите му имаха някаква вина за това, при положение, че бях свидетел на това как го възпитаваха.
Може да е липсвало най-важното (според мен) във връзката родител-дете - доверието. То се изгражда в първите години (и най-вече месеци) от живота.

Възможно е...Но просто беше като гръм от ясно небе за мен (предполагам и за родителите му), защото промяната настъпи буквално за дни...В един ден това момче ми говореше за мечтите си, за плановете си за бъдещето, а в следващия ме преджоби Confused
Как се възпитават децата има огромно значение - за това не споря. Но поемането на отговорност не е ли също част от доброто възпитание?

# 29
  • Мнения: 14 493
наказателната отговорност е лична - недопустимо е човек да бъде съден /т.е. да се възбуди наказателно преследване срещу него/ за нещо, което още в самото начало на наказателното преследване се знае, че е извършено от друг

Общи условия

Активация на акаунт