съд за родители на деца убийци и престъпници!

  • 4 991
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
наказателната отговорност е лична - недопустимо е човек да бъде съден /т.е. да се възбуди наказателно преследване срещу него/ за нещо, което още в самото начало на наказателното преследване се знае, че е извършено от друг
Нямам желание да пренесем спора и в тази тема, но... от каква възраст се носи личната наказателна отговорност?

# 31
  • Мнения: 1 860
 Е, щом ще е така да отпаднат всички граници за пълнолетие!

# 32
  • Мнения: 431
Е, щом ще е така да отпаднат всички граници за пълнолетие!

Готова ли си да искаш същото, дори ако се касае за твоето дете и то извърши престъпление? Или гледаш само от гледната точка на майка, чието дете би могло да стане жертва?


от каква възраст се носи личната наказателна отговорност?

От 14.

# 33
  • Мнения: 2 292
не споря  Wink просто се чудя защо трябва да се търси отговорност СЛЕД подобна трагедия и колко му е да се препита едно дете и родителите и да се забележат проблеми предварително? за един специалист един целенасочен разговор би бил достатъчен да разбере има ли въобще проблем и ако да да се поразрови и да види в кой и къде е проблема.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
от каква възраст се носи личната наказателна отговорност?
От 14.
А в случай на престъпление преди 14 годишна възраст кой поема отговорността (по закон)?

# 35
  • Мнения: 1 860
 Искрено се надявам да имам сили да го направя!
Нормално е в случая да мисля повече от другата страна.
И за да не стигам до там да разбирам дали в една такава ситуация ще намеря сили да се изправя, се опитвам да възпитавам детето си сега докато съм убедена че зависи само от мен. И ДА, ще го приема за личен провал ако се случи с моето дете.

# 36
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, щом ще е така да отпаднат всички граници за пълнолетие!
Нещо подобно искам и аз. Стпоред мен неправилно се възприемат някои хора под 14 год възраст като деца, напълно неправилно. аз считам, че част от децата, извършили престъпление правят разлика между добро и зло, следователно, напълно умишлено извършват престъпления, нараняват хора и могат да привлечени под отговоронст (така ли се казваше?)

# 37
  • Мнения: 779
Темата е много сериозна и аз няма да се впускам в обяснения.
Моя отговор е кратък и ясен. Ако моето дете извърши престъпление, бих предпочела да съдят мен отколкото него. Съответно аз ще поема отговорност при доказана вина ( пред съда и обществото).

# 38
  • Мнения: 431
от каква възраст се носи личната наказателна отговорност?
От 14.
А в случай на престъпление преди 14 годишна възраст кой поема отговорността (по закон)?

Наказателната отговорност е единствено лична. Това, че малолетните са наказателнонеотговорни, не означава, че им се "разминава", спрямо тях се прилагат мерки по Закона за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните(ЗбППМН).

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 11:56 от Сънла-Сънлива

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...аз считам, че част от децата, извършили престъпление правят разлика между добро и зло, следователно, напълно умишлено извършват престъпления, нараняват хора и могат да привлечени под отговоронст (така ли се казваше?)
Може би въпросните ученици са мислели, че правят добро на страната си... може би не знаят какви са последиците... може би не са научени да носят отговорност за постъпките си newsm78

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наказателната отговорност е единствено лична. Това, че малолетните са наказателнонеотговорни, не означава, че им се "разминава", спрямо тях се прилагат мерки по Закона за противообществните прояви на малолетните и непълнолетните(ЗППМН).
Знам, че не им се разминава... едно време имаше ТВУ-та (сега не знам)... Но отговорността чия е?

# 41
  • Мнения: 14 494
Наказателната отговорност е единствено лична. Това, че малолетните са наказателнонеотговорни, не означава, че им се "разминава", спрямо тях се прилагат мерки по Закона за противообществните прояви на малолетните и непълнолетните(ЗППМН).
Знам, че не им се разминава... едно време имаше ТВУ-та (сега не знам)... Но отговорността чия е?

и сега ги има - наричат се обаче ВУИ-та

# 42
  • Мнения: 431
Знам, че не им се разминава... едно време имаше ТВУ-та (сега не знам)... Но отговорността чия е?

Честно казано, не схващам за каква отговорност говориш. Ако питаш, дали на родителите им търсят вина - не. Ако се започне така, може да се стигне и до училището, и до обществото като цяло.

# 43
  • Мнения: 14 654
аз ще покрепя едно от мненията, което прочетох : че трябва да падне границата за съдимост под 14 години . който е престъпник - да бъде третиран като такъв , ако ще да е на 10 години . щом си достаъчно голям ,за да убиеш ,а то не се убива ей така- на игра - значи си достатъчно голям да си носиш последсвията . а родителите - не мисля ,че те трябва да се съдят . и ако някой е извършил убийство,а друг излежава присъдата -какъв е смисълът от наказание ?

# 44
  • Мнения: 1 860
 Сънла-Сънлива, не мислиш ли че обществото в крайна сметка сме ние? И повечето в него са родители, както и преподавателите в ущилищата имат деца. РЕНИ ясно е обяснила на какво са ги учили, когато са ги подготвяли за бъдещите преподаватели на децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт