Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 32 067
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 237
Момичета, а аз да ви се "похваля" - вече си имам стрии и то на краката!!! На корема засега нямам, но краката не успях да предпазя. Не ги мазах с крем така често, както корема и те ми се "отблагодариха"! Направо красота!!!

Може да си вземете Шуслерови соли #1 крем.
Мажа се с него себе си и сина си, който от бързия растеж има повече стрии от мама

# 256
  • Мнения: X
Момичета, а аз да ви се "похваля" - вече си имам стрии и то на краката!!! На корема засега нямам, но краката не успях да предпазя. Не ги мазах с крем така често, както корема и те ми се "отблагодариха"! Направо красота!!!
Мен на кръста ми излязоха няколко и се надявам да се ограничат дотам, че...

Пръстите на ръцете и мен ме наболяват, но само сутрин, после не. Но краката са ми ужасно подути, дори маратонки трудно слагам, някакъв кошмар е просто.
Контракциите ми иначе не спират, но засега нямам разкритие. Обаче си мисля, че по-раничко ще тръгне бебчо. То и само така имам шанс за естествено раждане.

# 257
  • Мнения: 3 794
Аз нямах линия негра първия път и сега също нямам. Стриите по корема от първата бременност явно са ми били предостатъчни, та сега не виждам нови. Аз не се и мажа, за цялото време една опаковка гел от 100мл не съм свършила. Писала съм и преди за едни ампули на Лиерак, които ползвах след раждането преди 7г, ще си ги купя пак.
 
Контракции имам и аз по няколко през деня и вечерта. Пия Диаспорал 3*1.

Почнаха жегите и е голям мор, та пускам климатиците вкъщи и лежа като тюлен 😂

Към момичетата с подуванията - консултирайте се с АГ-тата ви.

# 258
  • Мнения: 274
Мами , в 34сед. съм и от два дена усещам бебо бая мързелив и вял. В 32 сед. се беше наместил с главата надолу и дупето напред. Възможно ли е да рита към гърба ми и за това да не го усещам така силно? Контракции нямам. Като цяло бременността ми е лека. На преглед съм четвъртак или петък. Трябва ли да се притеснявам?

# 259
  • Мнения: 215
Момичета, а аз да ви се "похваля" - вече си имам стрии и то на краката!!! На корема засега нямам, но краката не успях да предпазя. Не ги мазах с крем така често, както корема и те ми се "отблагодариха"! Направо красота!!!

Стриите не се ли виждат след раждането ?
Аз имам от пубертета по краката но май ги видях вече след като отслабнах , а не като бях пълна. За сега не виждам да имам по корема ама аз корема си го виждам само от горната страна , не и от долната:joy:

# 260
  • Мнения: 2 069
И така момичета, трябваше ми време да се осъзная какво точно се случи.Rolling Eyes ами как родих, може да се каже, че и по двата начина, а бях за секцио от самото начало, че даже имах и всички изследвания, консултации и т.н. Лекарите решиха да започнат операцията  когато контракциите ми станаха на 2 Мин. Идея си нямам защо беше нужно това. Както и да е, за щастие след това секцио много бързо се възстанових, че даже нямах и никакви болки след като ме отпусна упойката в реанимацията. До тук за мен Blush сега за бебето. Беше на кислородна терапия два дни, след което се оказа, че има леко завишено црп и сега е на антибиотик. Много е поспалив и затова ми е трудно да го храня, но събуди ли се няма спирка. В момента е на смесено хранене и се надявам когато се приберем да минем изцяло на кърма.
Пожелавам на всички едно леко и безпроблемно раждане най-близко до термин Hug
П.п хормоните ми бушуват и се усещам, че на моменти ми се реве, със и без причина. Надявам се и този период скоро да отмине.

# 261
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Момичета, а аз да ви се "похваля" - вече си имам стрии и то на краката!!! На корема засега нямам, но краката не успях да предпазя. Не ги мазах с крем така често, както корема и те ми се "отблагодариха"! Направо красота!!!
На мен ми излязоха на гърдите.. голяма красота 😃

# 262
  • Мнения: 3 794
SollSoll, геройчета сте с беб 🤗 Бързо да ви изписват, а вкъщи знаеш, че и стените помагат! Ще се настроите, беб ще наддава, а ти ще се успокоиш ❤ Много целувки и пиши, когато имаш време 🌞

# 263
  • Мнения: 134
За стриите и аз си имам от 2-3 седмици на дупето. Стоят едни червени резки. Аз там си имам и от пубертета, та обогатявам колекцията. Сутрин се събуждам със страшно подути пръсти на ръцете, чак болят. Добре, че през деня се оправят. И аз усещам някакви стягания в корема и опъвания, но не знам дали са контракции или просто бебка се намесва. Това с твърдия корем не мога да го различа, имам чувството, че все си е твърд от началото на бременността Confused

# 264
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Като са контракции при мен направо си се описва как е разположено бебето, толкоаа силно се стяга Simple Smile а ръцете от ден на ден по зле ми стават.. даже снощи като ставах до тоалетната едвам си отворих вратата така ме боляха пръстите ..

# 265
  • Мнения: X
Аз се чудя дали някога ще мога да си сложа пак халката. Joy Или пък високите тесни обувки...

И при мен при контракция така се стяга, че наистина направо се очертава как е застанало бебето. Иначе най-ясно се разбира когато се легне по гръб, ако и тогава коремът си остава твърд, значи е контракция.

# 266
  • Мнения: 151
Момичета днес нещо като ходя до тоалентната и ми пари малко и ходя по често от обикновенното доста по малко .Може би е цистит някой имал ли е по време на бременноста и какво е пил уринал дали е ок Simple Smile защото моя док е в отпуска и не ми се иска да го занимавам ако успея да се оправя за ден два ако не ще звъня рязбира се

# 267
  • Мнения: 3 794
Звънни си на лекаря, какво като е в отпуска. За 5мин ще ти каже какво можеш да пиеш.

# 268
  • Мнения: 2 124
Момичета днес нещо като ходя до тоалентната и ми пари малко и ходя по често от обикновенното доста по малко .Може би е цистит някой имал ли е по време на бременноста и какво е пил уринал дали е ок Simple Smile защото моя док е в отпуска и не ми се иска да го занимавам ако успея да се оправя за ден два ако не ще звъня рязбира се
Аз имах цистит изписаха ми Neorenal SR само това, хванахме го в началото и бързо се оправи, после пак бях лепнала цистит и ми изписаха Феминела Урофорте и пак много бързо ми мина.
Ама задължително изследване на стерилна урина и консултация с лекар.

# 269
  • Мнения: 48
Аз нямах линия негра първия път и сега също нямам. Стриите по корема от първата бременност явно са ми били предостатъчни, та сега не виждам нови. Аз не се и мажа, за цялото време една опаковка гел от 100мл не съм свършила. Писала съм и преди за едни ампули на Лиерак, които ползвах след раждането преди 7г, ще си ги купя пак.
 
Контракции имам и аз по няколко през деня и вечерта. Пия Диаспорал 3*1.

Почнаха жегите и е голям мор, та пускам климатиците вкъщи и лежа като тюлен 😂

Към момичетата с подуванията - консултирайте се с АГ-тата ви.
А пък аз да ви се похваля въпреки вече огромния корем, защото бебчетата са две нямам никакви стрии, мажа се с една смес която съм си забъркала какаово масло, кокосово и зехтин страхотно е кожата ми е много мека и не е опъната 🤗

Общи условия

Активация на акаунт