Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 32 151
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 124
На мен доктора ми беше казал добре да си преценя колко нося на болка, защото ако откажа в началото на 4 см разкритие и се разпискам накрая за упойка просто няма да ми сложат на 8, 9 см разкритие, защото няма да усещам напъните и ще се усложни много процеса.
После за шиенето каза, че се слага някаква упойка в никакъв случай пълна, но каза да не го мислим не усещали родилките.
Та аз като се знам каква съм ще си искам епидурална, аз на зъболекар писукам за упойка.......

# 346
  • Мнения: 3 794
Мен в МД въобще не са ме питали дали искам окситоцин.
Иначе в родилна зала с 3 контракции родих, но преди това си имаше 9ч до почти пълно разкритие, защото ме вкараха с 9см по спомен.

# 347
  • Мнения: 434
Оо и аз винаги на зъболекар искам упойка. Въпреки че не съм от страхливите.
Но наистина контракциите стават непоносими след 8см. Когато вече спират епидуралната.
Аз с първата през цялото време бях убедена че няма как да родя без упойка. Но като дойде момента, болката беше поносима и се отказах.

# 348
  • Мнения: 3 794
Моят съвет е към мамите, които ще раждат за 1ви път много добре да си разпитат доктора как процедира в различните ситуации.

# 349
  • Мнения: 384
Аз пък реших да раждам с упойка. Обсъдихме го с лекаря, който ще ме изражда и само дето на крака не стана да ме аплодира. Каза ми, че заради възрастта ми, ако не е задължително, то поне е наложително да има упойка. Не че, ако тропна с крак и се заинатя, че не искам, ще ми сложат, но просто не виждам разумна причина, за себе си естествено, да го правя.

# 350
  • Мнения: 302
Здравейте, минавам да се отчета. Вчера бяхме на тонове, всичко е нормално, на бебе изобщо не му хареса обаче. За сметка на това на мен ми е любимото място - студено и тихо. 😀 Трябваше да мина и преглед вчера, ама АГ отиде на раждане и го отложихме за утре.
За подуванията споделих на АГ. След като разбра че е чиста урината ме посъветва да пусна общ белтък и албумин. И там съм в граници, белтъка е на долна граница. Така че който много се подува може да провери и това. Взех и документите за раждане и всичко стана някак си много реално 😀

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 17:25 от МърМяу

# 351
  • Мнения: 223
Ох, цял ден се дразня на милите служители от НОИ, колко време им трябва да обработят един болничен... 🤔
Относно темата за упойката, моето АГ каза, че ще го решим в последствие. Ако съм имала голямо разкритие, нямало смисъл 😲

# 352
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Е, то след 4-5 см просто не слагат, не че няма смисъл  за теб Simple Smile А ако пристигнеш в Родилно с 8-9 няма за кога  Laughing

# 353
  • Мнения: 237
Аз пък реших да раждам с упойка. Обсъдихме го с лекаря, който ще ме изражда и само дето на крака не стана да ме аплодира. Каза ми, че заради възрастта ми, ако не е задължително, то поне е наложително да има упойка. Не че, ако тропна с крак и се заинатя, че не искам, ще ми сложат, но просто не виждам разумна причина, за себе си естествено, да го правя.

Извинявай за въпроса, но на колко години си? Ако искаш ми отговори с лично съобщение

# 354
  • Мнения: 442
Аз искам без упойка, нормално ама бебчо много голям го изкарват та незнам до термин колко ще порасне още и дали ще мога нормално.. Надявам сее..

# 355
  • Мнения: 2 394
Така като ви чета, май само аз искам секцио за момента Confused То и докторът ми не е очарован от идеята, защото нямам противопоказания още, но ще го обсъждаме по-подробно следващия преглед. Иначе ви се възхищавам за смелостта.

# 356
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Е, то след 4-5 см просто не слагат, не че няма смисъл  за теб Simple Smile А ако пристигнеш в Родилно с 8-9 няма за кога  Laughing

Ааа предупредила съм ММ, че ако закъснеем ще го упоя аз него  Laughing Laughing

За подуването - аз даже тест ленти за белтък си взех за вкъщи, че се подувам отдавна. Ама ни това, ни кръвно, ни проблеми със съдовете. Просто жега .. като стоя на хладно - драма никаква.

Polikseni за мен секциото е по-голяма смелост  Peace

# 357
  • Мнения: 2 124
Секцио само ако се наложи по мед. причини, колкото и да ме е страх от нормално от операция си ме е страх още повече. А и докторът каза, че без причина няма да ме среже.
Зависи бебето как ще е застанало обаче, но най-гадният вариант за мен е 12-13 часа контракции, мъки и накрая да се наложи спешно секцио........ Божа работа.

# 358
  • София
  • Мнения: 612
Поли, аз също ще съм със секцио и също се възхищавам на всички мамита, които ще раждат естествено.
Бях на 12 когато един хлапак в училище така ме изрита в гръб в дупето, че ми счупи опашната кост. Костта влезе толкова навътре в таза, че още тогава ми казаха, че един ден никой лекар няма да рискува да ме изражда естествено, защото главичката на бебчето може да заседне посредата на пътя, и нито напред, нито назад да е положението.
Така се и оказа. С трима лекари го обсъдих за последния месец, всички са единодушни, че е опасно за бебка. Иначе сигурно и аз щях да искам естествено, много ме блазни идеята веднага да ти дадат бебче и да те изпишат за 3, а не за 5 дни.

# 359
  • Мнения: 2 124
Ох, цял ден се дразня на милите служители от НОИ, колко време им трябва да обработят един болничен... 🤔
Относно темата за упойката, моето АГ каза, че ще го решим в последствие. Ако съм имала голямо разкритие, нямало смисъл 😲
Ако чакаш паричен превод от НОИ и в страницата ти пише в момента се обработва..... Просто НОИ си имат график с дати за всеки месец на които парите постъпват в сметките, обикновено два пъти седмично всеки вторник и четвъртък е за август месец.
Също и на сайта са си написали колко време след като работодателя представи данните им трябва за обработка.
Аз съм болничен от февруари и забавяне не съм имала никога.

Общи условия

Активация на акаунт