Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 32 077
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 223
На мен в началото ми пуска изследвания за СПИН, но в 36-та заедно с ПКК пак. Мисля, че е задължително. Много се чудя как да процедирам с помпата за кърма. Още не съм купила, дали да взема някоя ръчна евтина или да изчакам в родилното да видя как е и мъжът ми да купува, ако трябва направо електрическа...

# 541
  • Мнения: 2 124
Аз взех ръчна на Medela двуфазната.
Ще видя как ще се случат нещата и ако трябва и електрическа ще взема.

На мен ми пуснаха много изследвания накрая.
 Освен тези задължителните СПИН, сифилис, хепатити ми пуснаха и два листа с всякакви изследвания време за съсирването на кръвта, финриноген, креатин и една камара други неща и ми казаха да си ги нося в болницата.
Ама май тези допълнителните ми ги правиха защото беше седалищно разположено бебето, което сега не мога да преценя как е застанало усещам пак много движения ниско долу, че и доста болезнени на моменти.

Когато е обърнато с главичката надолу усещат ли се движения ниско долу пак?

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 11:45 от Mn.nikol

# 542
  • Варна
  • Мнения: 283
Аз миналата седмица си взех помпа на Авент ръчна от Хиполенд. Бяха на промоция и хич не се чудих. Сега си мисля дали да ида и аз до Лидъл да взема малко памперси. За сега имам един пакет 38 бр от първи размер. Не знам дали ще ми стигнат за начало. Не че не мога да пратя таткото после, но пък са на хубава цена сега и мога да взема по един пакет от първите два размера.

# 543
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
На мен в началото ми пуска изследвания за СПИН, но в 36-та заедно с ПКК пак. Мисля, че е задължително. Много се чудя как да процедирам с помпата за кърма. Още не съм купила, дали да взема някоя ръчна евтина или да изчакам в родилното да видя как е и мъжът ми да купува, ако трябва направо електрическа...
И аз съм пред голяма дилема за тази помпа... много се чудя ;д

# 544
  • Мнения: 301
И аз много се чудих за помпата, докато не видях, че е намалена с 40% и директно си я поръчах. Grinning
Вече имаме почти всичко. Остана само количката да поръчаме тези дни.
Дрешките са подредени в чекмеджетата, изпрани и изгладени. Останаха само новите да се изперат, изгладят и подредят.
Аз се чудя, трябва ли да пера кошарката и количката като са нови? Кошарката е текстилна сгъваема, а на количката почти всичко се сваля за пране. Просто не знам дали е нужно.

# 545
  • Русе
  • Мнения: 301
Аз съм ползвала ръчната на Авент и бях много доволна. Имах много кърма, кърмих си достатъчно... Мои приятелки с други модели не можаха да се справят преди 7 години. Единиствения недостатък на ръчната помпа е времето... отнемаше ми доста време - първо едната да доизцедя, после другата... За това бях решила още тогава, че за следващото помпата ще е електрическа и то на Медела. Много ми я хвалят, надявам се да са истина половината поне неща, достатъчно ще е. Понеже искам да губя възможно най малко време в безсъние, си взех Макси Суинг, модела с възможност за цедене и от двете гърди едновременно... Силно се надявам да ми върши работа.

# 546
  • Мнения: 237
Леле, кога изписахте две страници Grinning
Аз си гладя всичко, от лудите майки съм. И на баткото до скоро гладих всичко и той сега ми прави забележка ако не е изгладено. Grinning Ама хваща и сам ютията вече
Помпата ми е на Авент. Няма да си я взимам предварително за родилното.
Количката и кошчета ако са чисто нови няма смисъл да се перат според мен (не знам кой попита). Аз моите ги прах, защото са на десет години
Друго не помня какво сте писали Blush ама малко съм бременна, простено ми е Grinning
А да, ядосах се на докторката на mi6entse... Или преглеждаш, или говориш. Сега имаш безброй въпроси и неизказани неща, само защото тя е била на телефона. Ми като приключи прегледа ще си говори...

# 547
  • Мнения: 301
О, писала съм в тази тема вместо в октомврийската по грешка, но няма нищо. Понеже ви следя и тук, че термина ми е 6.10, но то не се знае. Grinning Надявам се ще ме приемете.
И моята помпа е Суинг на Медела, но единичната.

# 548
  • Мнения: 223
И нашата количка е нова, но ще я пера.

# 549
  • Мнения: 2 124
Всичко, което можах да махна от количката и столчето за кола го изпрах, въпреки че са чисто нови.
Останалото почистих с Friendly organic, дрешките гладя( колкото и да ми е неприятно и въпреки, че имаме сушилня), защото не мога да си представя да облека някоя хармоника на бебето.

# 550
  • Мнения: 302
Момичета, има - 20% в Айко на всички бебешки стоки. Ако на някой му е останало нещо за пазаруване 😀

# 551
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
От 34та мисля са първите и после в 9-тия месец са всяка седмица.
И на мен така ми казаха. В 34-та ме викат въднъж (утре) и после ще е в 36, 37, 38 и т.н.
На мен в началото ми пуска изследвания за СПИН, но в 36-та заедно с ПКК пак. Мисля, че е задължително. Много се чудя как да процедирам с помпата за кърма. Още не съм купила, дали да взема някоя ръчна евтина или да изчакам в родилното да видя как е и мъжът ми да купува, ако трябва направо електрическа...
Точно това писаха момичетата няколко коментара по-нагоре- че важат 6 месеца. Затова който си ги е правил в първи-втори месец ще повтаря; който си ги е правил от 3-ти нататък му важат.

Моята помпа също е ръчната на Авент (от каката) и смятам да съм с нея. Надявам се да я ползвам малко (само докато бебето започне да се нуждае от по-големи количества или се налага да се разделим за повече от 3 часа). За мен лично инвестицията в електрическа си струва ако мама има много кърма и смята да се цеди постоянно (например да се връща на работа или не може да кърми по обективни причини).
Момичета, има - 20% в Айко на всички бебешки стоки. Ако на някой му е останало нещо за пазаруване 😀
Супер, мерси за инфото ! Те май редовно правят. За майки нещо няма ли намалено ?  Wink

# 552
  • Мнения: 237
 Бях на консултация, не ме прегледа за разкритие. Само микробиология ми пусна. Мерихме тонове и понеже са ускорени, както и пулса ми ще ходя на кардиолог.
Попитах за направление за изследване за спин и т.н. и те казаха, че няма нужда, въпреки че са минали шест месеца. Това с шесте месеца било глупости.
Следващият път ще ми даде направление за раждане, за да не изтече, че и то важало един месец. Тогава ще даде и обменната карта. Попитах и за ПКК дали трябва, отговориха ми, че вече съм в 36 и нищо не трябва. Дори бебето вече не го гледат на ехограф, а само тонове.
Ми май това беше

# 553
  • Мнения: 3 794
Вели, кога те викат пак на ЖК?

Аз утре съм по ЖК и би трябвало да ми дадат направлението, не че без него няма да ме приемат 😂 За изследванията поне в Токуда си искат актуални.
Тия дни имам бодежи ниско долу от време на време. Вечер и контракции си имам, хем пия Диаспорал 3*1.

# 554
  • Мнения: 237
Вели, кога те викат пак на ЖК?

Аз утре съм по ЖК и би трябвало да ми дадат направлението, не че без него няма да ме приемат 😂 За изследванията поне в Токуда си искат актуални.
Тия дни имам бодежи ниско долу от време на време. Вечер и контракции си имам, хем пия Диаспорал 3*1.

Другата седмица на 21-ви. Как ми липсва Токуда! Но моя доктор сега е в Майчин дом, иначе едно време той си ме изражда в Токуда.
Ти в коя седмица си? Мен ми казаха още преди две седмици да спра магнезия

Общи условия

Активация на акаунт