Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 6

  • 44 225
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 25 808
Просто ми се пиеше нещо различно от вода

Аз си правя билкови чайове. Например през лятото си запарвам чай от каркаде, изстудявам го, разреждам го с вода и го пия като безалкохолно. Добавям и други билки – коприва например, както и лимонов сок. Всеки път различно. Купувам си и други билкови смеси.
Не ги подслаждам, харесват ми така, разредени с вода. Друго си е водата да има вкус и аромат някакъв – хем приятно, хем полезно.  Simple Smile
Преди си правех по този начин зелен чай, но четох някъде, че не се препоръчва при ИР, та по принуда се лиших от него. Кафето също намалих до 1 на ден, рядко 2.
По заведения пия газирана вода.

ПП И ройбос си правя понякога, да. И от двата вида, с и без допълнителни аромати.

# 346
  • Мнения: 13 359
Преди си правех по този начин зелен чай, но четох някъде, че не се препоръчва при ИР, та по принуда се лиших от него. Кафето също намалих до 1 на ден, рядко 2.
Еее и зеления чай ли? Sad Заменям си второто кафе за деня с него понякога, сега ще излезе че и това не е добър вариант...

# 347
  • Мнения: 25 808
Ами така бях чела някъде, че трябва да се избягва при ИР.
Един чай дневно едва ли е проблем, но аз преди си правех по-голямо количество, разреждах го с вода, добавях лимонов сок и го пиех като безалкохолно.

# 348
  • София
  • Мнения: 17 885
Предполагам тези чайчета са от билки в пакет, а не от готовите? Пила съм от лайка от нормалните, но когато си запарих от насипна лайка, вкусът беше много по- различен и наситен.
Мерси за идеите. На мен това ми е най- трудното. Всичко вредно резнах от раз, нямам проблеми с месо, яйца и салати, но водата ми е скучна, не обичам вода. Никога не съм обичала особено.

# 349
  • Мнения: 25 808
Насипни си купувам от специализиран магазин или пакетирани от аптеките.

# 350
  • Мнения: 4 042
Чаят от каркаде (хибискус) наистина е много приятен. По принцип не си падам по чая, особено неподсладен, но този ми хареса. Пиех го като отвиквах да ям късно вечер. Огладнеех ли - едно топло чайче и готово.

# 351
  • София
  • Мнения: 5 881
само за информация, каркадето сваля кръвното.

# 352
  • Мнения: 25 808
Нормално си ми е кръвното, не му се отразява.  Grinning
Но и аз не го пия чист, смесвам хем с други билки/сушни плодове, хем разреждам 1:1 или 1:2 с вода.

# 353
  • Мнения: 13 359
Странна работа... поне на български каквито статии намерих на прима виста за зеления чай, даже пишат че подобрявал инсулиновата чувствителност и леко намалял секрецията на инсулин... Ще се рови още като ми остане време, за статии на английски.

# 354
  • София
  • Мнения: 16 213
Странна работа... поне на български каквито статии намерих на прима виста за зеления чай, даже пишат че подобрявал инсулиновата чувствителност и леко намалял секрецията на инсулин... Ще се рови още като ми остане време, за статии на английски.

https://www.researchgate.net/profile/Gerben_Keijzers/publication … ea803672438d1.pdf

Тонизиращият ефект на зеления и черния чай се дължи на кофеина в тях.

# 355
  • Мнения: 13 359
За такова нещо говорех че ще търся да прочета, по-сериозна публикация. Благодаря.

# 356
  • Мнения: 2 062
Това изследване показва,  че консумацията на зелен чай и кафе намалява риска от диабет тип 2.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16618952

# 357
  • Мнения: 54 755
И аз така знам за кафето.
Чай пия само черен.

# 358
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, много ме боли главата като намаля ВХ под 40-50 гр на ден. Сутрин е добре, но към обяд започва едно упорито главоболие, което продължава докато заспя. Въпросът ми е свиква ли се и преминава ли този ефект? Ако ще премине да го изтърпя още малко, но ако ще си остане така да вдигна малко ВХ?  newsm78

# 359
  • Мнения: 4 042
Мен ме боля около 2-3 седмици. Ако постоянно ги намаляваш и увеличаваш не знам как ще е. Аз си ги поддържах до 30 грама, адаптирах се към кетозата и след това нямах проблем. Питай в темата за НВВМХ, там има момичета с повече опит. Тук малко са с толкова ниски въглехидрати.

Общи условия

Активация на акаунт