Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 6

  • 44 097
  • 752
  •   2
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 291
Внимавайте с лимонадите!. Слагат им степчета.

# 331
  • Бургас
  • Мнения: 162
Фрапето не знаех,че няма захар.В такъв случай мога да си го позволя от време на време.Но мисля да питам някоя сервитьорка преди да си го поръчам.

# 332
  • Мнения: 8 082
За какво се пие вода с лимон?
За утоляване на жаждата Smirk лимона дава просто свежест и е по-приятно (и повече изпивам Wink)

# 333
  • Мнения: 2 818
Никога не съм обичала да пия сок, фреш или сладко газирано в жегите - изобщо не ми утоляват жаждата. На кафе пия кафе, вода, фрапе без захар или газирана вода с лимон.
Фрешът не е за нас, дами.
На лимонадите слагат и захар или мед.

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, с диабет съм.

И на мен водата ужасно много ми е омръзнала. Всяка вечер седим на кафето пред блока, хората пият бири и разни други работи, аз на вода. Жабясах вече. Много рядко си позволявам някое безалкохолно без захар, въпреки че знам че изкуствените подсладители са много вредни, но веднъж в месеца не е чак такава беда.
На мен алкохолът много ми липсва. От храната нищо не ми липсва. Случва се нещо да ми се прияде, но не е неудържимо. Но алкохолът ми липсва определено. Средно веднъж седмично си позволявам по половин чаша розе, ама...  Rolling Eyes

# 335
  • Мнения: X
Внимавайте с лимонадите!. Слагат им степчета.

Сериозно? Ужас. Надявам се че тук не слагат, предупреждавам ги да не ми го подслажат.

# 336
  • Мнения: 4 042
Обожавам вода! Смейте се ако искате, ама точно така си е. За мен това си е най-хубавото нещо за пиене и дълго време преди режима си пиех само вода. Поръчвала съм кола само ако пия уиски, него така го харесвах.

Фрапе синът ми си поръчва като седнем някъде и винаги казва "без захар". Може би някъде му слагат, знам ли. Аз съм на кафе с мляко или капучино (еспресото ми е силно, иначе вкъщи чисто кафе пия) и вода. Въобще не се замислям за нищо друго. Лятото водата си я пия със стайна температура даже, не от хладилник. Не разбирам изобщо това "разхлаждане" чрез напитки. Струва ми се напълно илюзорно.

# 337
  • Мнения: 54 509
Само вода пия. И на кафе, и въобще.
Никакви сокове, нито газирани напитки.
Даже и бира не ме изкушава.

# 338
  • Мнения: 12 945
Хора....като седнете на кафе какво пиете бе Sad Умирам от жажда,горещо ми е,потна съм и умирам за нещо студно !!! Не ми се пие вода и ще полудея !!!! Честно ви казвам,днес няма да издържа и след малко ще си купя някакъв сок или студено плодово мляко...не се търпи :X
- Вода (аз също не я обичам студена, имам чувството че не може да ми утоли жаждата);
- Газирана вода, ако е с лед и лимон още по-добре;
- Айрян, ако предлагат;
- Зелен чай;
- Билков чай, неподсладен (това нещо се отразява много добре в жегата, след студена напитка ми се струва още по-горещо наоколо);
- Чаша студено прясно мляко, ако предлагат такова. Чисто прясно мляко имам предвид, не "плодови" и тем подобни. Това е горе-долу единствения начин по който бих пила прясно мляко, не съм му голям фен и се случва рядко.
Кафе като цяло не пия по заведения, то ако ми е времето за кафе сутрин... не бива да съм край други хора, не е добре нито за мен, нито за тях Grinning
За мен изкушението е бирата, много я обичам...

# 339
  • Мнения: 459
Момичета, утре ще си правя годишните изследвания без обременяване. Та се чудя днес да си пия ли Сиофора и утре сутринта дали да пия Л тироксина, преди изследването?
Никой ли не знае?

# 340
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 696
Недей да пиеш Сиофора.Наскоро моя позната искаше да си направи обременяване и ендото и каза, че е добре 1 месец да не пие Метфогама, иначе няма да е коректно изследването. За Л-тироксина не зная, но си мисля, че също не бива да се пие.

# 341
  • Мнения: 31 848
Момичета, утре ще си правя годишните изследвания без обременяване. Та се чудя днес да си пия ли Сиофора и утре сутринта дали да пия Л тироксина, преди изследването?
Никой ли не знае?
Изследвания се правят на гладно. Сиофор се приема с храна. Логично е,че не може да го пиеш, освен ако не целиш да ти стане много лошо. Л тироксина също не се пие. Нали ще правиш изследвания и искаш да са коректни? Ще си го пиеш след изследванията. Щом не правиш обременяване, си пусни поне кз и инсулин на гладно.

# 342
  • София
  • Мнения: 17 790
Днес, като ви четох за напитките, реших да пробвам едно кафе. По принцип не пия, не обичам вкуса. Преди на месеца по веднъж да съм пила 3в1, което е още по- голям боклук, де. Но сложих си пълномаслена сметана на едно купено чисто нес кафе и малко кокосово масло и стана доста приятно.
Не че ще започна да пия кафе тепърва, но чета различни мнения (уж в адекватни източници) за влиянието на кофеина върху инсулиновата чувствителност. Някои пишат, че води до краткотрайна резистентност, която ако не се приемат повече въглехидрати/захари изчезва с течение на деня. Някой намерил ли е по- красноречива информация за това дали вреди или е полезно всъщност.
Щото няма смисъл дори от време на време да включвам нещо, което години не съм пила, ако има и най- малкото негативно въздействие .
Просто ми се пиеше нещо различно от вода (не обичам чайове много много, нито газирана вода, нито фрапе) Simple Smile

# 343
  • Мнения: 54 509
Аз обичам чай, дори и през лятото пия. Но винаги е без захар/мед. Не обичам подсладени.

# 344
  • Мнения: 12 945
За чая от Ройбос съм срещала твърдения че влияе добре на инсулиновата чувствителност. Колко е вярно не знам, но като цяло е доста приятна напитка, водят го че съдържа и доста полезни минерали и е нелош вариант за напитка - вкусен е и топъл, и охладен и има естествен леко сладникав вкус, поне на мен ми сладни. Не е натрапчиво сладък де, аз не обичам да пия сладки неща и пак ми харесва.
За зеленото кафе също съм срещала да пишат че се отразявало добре при инсулинова резистентност.
Статиите, които са ми попадали и за двете са били все от типа "научно-популярни", та не знам доколко мога да ги считам за достоверни... Вие попадали ли сте на по-сериозни публикации за тях?

Общи условия

Активация на акаунт