Имахме годишнина, а той ми вдигна скандал.

  • 6 548
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
но пък може да спечели майката и бабата на своя страна.
те са жени. може да им обясни в текст ( не на него) какво й тежи и да се опитат заедно да го променят...

Абе доста трудно ще й бъде.Аз с моята имах огромен неуспех,каквото и да правех,СИНЕ СИНЕ само това се чуваше и му се виреха ушите постоянно,докато аз му ги свалях набързо.Ама тя моята е едно магаре инатливо,че чак не ми се говори!
Незнам дали майката и бабата могат да помогнат в този сучай.Моят съвет е да живеете сами!

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
наистина ще ти бъде трудно сега, началото е много важно.
аз като се омъжих месеци наред си блъсках главата кое е правилно - да ставам да му правя закуска или да го науча на мой ред. имах известни проблеми, защото той така е свикнал. цял живот майка му е правила закуски. споделих това с една вече омъжена приятелка и тя буквално ме закле ' не го учи в никакъв случай, после отиде цял живот да ставаш да му правиш за ядене' Crazy
аз още повече никога не закусвам, а и от манджа сутрин ми се гади...така - 11 г брак мъжа ми закусва кафе и е много доволен, казва, че му е много леко и се чувства по-бодър Peace
друго от моя опит- баба ми и тя от тази генерация, дето смята, че жената трябва да мие краката на мъжа си и че не съм никаква жена що седя, когато мъжа ми се върне от работа. трябва да ставам, да го питам гладен ли е, да сервирам....
нищо подобно не правя - той си прави салата за аперитива, той си слага за ядене, когато е гладен и си отсервира. виж, чинии не мие Mr. Green

според мен е настъпило време разделно във вашата къща. опитай да говорите, напомни му, че и ти си човек, нищо, че си жена Crazyимаш своите нужди.
опитай да поговориш и с неговите родители.
късмет Peace

# 17
  • Мнения: 3 164
Единственото, което ти остава е да се примириш. Желяzото се кове, докато е горещо, а ти вече си иzпуснала момента, когато можеш да промениш съпруга си (ако това иzобщо се променя де, zащото аz до сега не съм виждала никй да е успял).

Другият вариант е скандали, скандели, скандали, zавършващи с обиди и рев от твоя страна и в крайна сметка или още няколко пъти по 7 години нещастен брак или раzвод.



ей това мисля и аз, много жалко е наистина , а и тъжно..........

Лени, поздравления, всичко което си написала е добра формула за едно прекрасно съжителство, но е валидна ако се започне още от 1-вата брачна нощ Laughing Peace

# 18
  • Мнения: 1 612
Много лоша ситуация.
За съжаление не е ясно може ли да се променят нещата.
Отговорностите се поделят още след сватбата.
А и това, че той е така научен и, че живеете с майка му и баба му не е във ваша полза.
Иска ми се да те успокоя, но не мога.
Можеш да се опиташ да говориш с него.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
странно ми е, че всички се хванахте за слугуването и поделянето на задълженията.
аз не долових огорчената да страда толкова от това, че му слугува и принася. тя страда от това, че той не я зачита като човек и съпруга дори и в деня на сватбената им годишнина!

просто, мъжът й си е див темерут във всяко отношение. а това вече е непоправимо, според мен... тук не става дума за разговори на тема "как да си поделим домакинската работа".

# 20
  • Мнения: 46 515
странно ми е, че всички се хванахте за слугуването и поделянето на задълженията.
аз не долових огорчената да страда толкова от това, че му слугува и принася. тя страда от това, че той не я зачита като човек и съпруга дори и в деня на сватбената им годишнина! ...

Никой не зачита слугите си  Confused

# 21
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
...той влезе в кухнята и ми се разкрещя, че не съм му принесла да яде, разсърди се ...


той сакат ли е??? ooooh!

# 22
  • Мнения: 945
странно ми е, че всички се хванахте за слугуването и поделянето на задълженията.
аз не долових огорчената да страда толкова от това, че му слугува и принася. тя страда от това, че той не я зачита като човек и съпруга дори и в деня на сватбената им годишнина!

просто, мъжът й си е див темерут във всяко отношение. а това вече е непоправимо, според мен... тук не става дума за разговори на тема "как да си поделим домакинската работа".

Jam, права си, че пиоzместихме малко темата, ама ми се струва, че едното е свърzано с другото. Малко по малко съпругата станала като мама и баба. Семейния живот се превърнал отглеждане на дете(съпруга в ролята на детето). Ами мъж, който е свикнал да си му обслужващ персонал, не дава подаръци и не каzва "Благодаря, че те има".

# 23
  • Мнения: 179
Много е трудно да се даде конкретен съвет.Той вече си има отработен модел на  поведение,срастнал се е с него.Едва ли ще седне да си говорите как да се променят нещата.На него така си му е добре,защо да разговаря.Предполагам,че промяната трябва от теб да започне,да те види в нова светлина.Да види ,че имаш интереси,приятели,които държат на теб.Малко нанагорно ще ти дойде домакинската работа плюс интереси и приятели,но може би си струва да опиташ,ако искаш да си запазиш семейството.Ако не промениш нещо,просто ще трябва да се примириш,както впрочем живеят страшно много жени,но това едва ли е изход.

# 24
  • Мнения: X
За съжаление, докато живеете с бабата и майката - ака ще е!

И немога да разбера тия мъжки майки що все така си учат синчетата да им се слугува, бе! smile3515

# 25
  • Мнения: 231
И аз мисля, че докато сте всичко заедно, няма да можеш да постигнеш много в това отношение, да не кажа нищо. Просто той така е свикнал и, за да отвикне не трябва да има някой, който да върви след него, а баба му и майка му, почти сигурна съм, няма да влязат в ролята на възпитателки.
По въпроса за годишнината - ти си знаеш характера на мъжа, но според мен трябва да му покажеш, че си му обидена, не да правиш скандали, но нека да усети, че те е обидил и, че ти не си му длъжна за всичко. Нека разбере, че и ти имаш нужда от ласки и внимание. Амаха...как се ядосах само... Sick

# 26
  • Мнения: 1 465
Хихи Лени,

и у нас е така както го описваш, но с разликата, че аз нищо не правя преднамерено.
Ако единият готви, другият слага масата, но пак без уговорки, за нас това си е нещо естествено.
Боклука, пазаруването и някои грижи за бебко са си изцяло негови занимания. Не казвам задължения, защото никога не съм го задължавала, просто ги прави и толкова. Виж бг-мама май почва да му писва Laughing, усещам го без да ми е направил забележка Wink
Това за манталитета на турчина ми е познато, ама няма начин, България е била 5 века под турско робство.
Не мисля че голям човек е възможно да се превъзпита, още повече, че момичето, задало темата ще е единствената в къщата, която ще се опитва да промени нещата. Бабата цял живот така е живяла и била учена, майка му също.... на него пък едва ли ще му хареса промяната...
Ами освен момичето да си потърси работа, че поне през деня да не се ядосва с него, пък кой знае, ако си намери добре платена работа и стане финансово независима, може и като и писне от него да го остави на баба му и майка му. 

# 27
странно ми е, че всички се хванахте за слугуването и поделянето на задълженията.
аз не долових огорчената да страда толкова от това, че му слугува и принася. тя страда от това, че той не я зачита като човек и съпруга дори и в деня на сватбената им годишнина!

просто, мъжът й си е див темерут във всяко отношение. а това вече е непоправимо, според мен... тук не става дума за разговори на тема "как да си поделим домакинската работа".
Много благодаря на всички за съветите. Jam права си че проблема с домакинската работа е само последствие от неговото отношение към мен. В момента не му говоря, за да му покажа, че ме е наранил, а той пък търси начин да ме заговори, защото сигурно се чувства гузен. Днес бяхме поканили на заведение приятели да се почерпим за годишнината и аз му казах, че няма да дойда, но ми е неудобно да се обадя на всички и да им кажа, че няма да празнуваме и ще отида само заради приятелите.

# 28
  • Мнения: 7 474
Мила , ти сама си го казала - възпитан в стил турчин !
Това е проблема и е трудно преодолим за жалост Tired

# 29
  • Мнения: 819
Мила , ти сама си го казала - възпитан в стил турчин !
Това е проблема и е трудно преодолим за жалост Tired

Не е трудно преодолим,а НЕПРЕОДОЛИМ! тИЯ НЕЩА МАЙ ТРЯБВА ДА ГИ ГЛЕДАМЕ ПРЕДИ ДА СЕ ОМЪЖИМ ! пОСЛЕ ВЕЧЕ Е КЪСНО!

Общи условия

Активация на акаунт