Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 172
  • 765
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 902
На 64 при долна 63g/l

# 106
  • Мнения: 6 622
При мен беше 58 .

# 107
  • Мнения: 81
Здравейте мамчета и бъдещи мамчета ❤️ да попитам тъй като чакам бебче и съм в 37 г.с и съм доста млада и не запозната.. От 3-4 дни имам някакво жълтеникаво течение ли да го нарека, зацапване ли и аз не знам точно... Тапата ли е това?

# 108
  • Мнения: 9 196
Тапата не е, като течение точно ... Най-добре отиди да те погледне лекар.

# 109
  • Мнения: 196
Момичета аз съм съвсем в началото (5-6г.с.), но започнах да получавам течение - безцветно е, като белтък и без мирис, но е доста обилно.
Това нормално ли е?

# 110
# 111
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Аз съм в 35г.с и си го имам от самото начало

# 112
  • Мнения: 5 468
Момичета аз съм съвсем в началото (5-6г.с.), но започнах да получавам течение - безцветно е, като белтък и без мирис, но е доста обилно.
Това нормално ли е?

Започнала е да се оформя, т. наречената "тапа", която ще служи за предпазване от инфекции и затова от цервикалния канал се отделя белтъкообразно течение. Може да имаш и друг вид секрет, който поддържа вагиналната флора. Ако течението е с необичаен цвят, миризма, парене и/или сърбеж, тогава може да се касае за инфекция.

# 113
  • Мнения: 196
Момичета аз съм съвсем в началото (5-6г.с.), но започнах да получавам течение - безцветно е, като белтък и без мирис, но е доста обилно.
Това нормално ли е? 

Започнала е да се оформя, т. наречената "тапа", която ще служи за предпазване от инфекции и затова от цервикалния канал се отделя белтъкообразно течение. Може да имаш и друг вид секрет, който поддържа вагиналната флора. Ако течението е с необичаен цвят, миризма, парене и/или сърбеж, тогава може да се касае за инфекция.

Много благодаря за изчерпателния отговор. Нямам мирис и течение, даже днес спря и течението. На моменти се появява и спира. ☺

# 114
  • Мнения: 628
Имали ли сте коремни болки, както при МЦ? В 5 г.с. + 3 дни съм.

# 115
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Такъв тип болки са абсолютно нормални за ранния етап на бременноста и се дължат на разпъването и уголемяването на матката. Ако не са твърде силни и постоянни, няма повод за притеснение.

# 116
  • Мнения: 16 871
Аз имам интересен въпрос към новите момичета  - защо не се върнете да прочете поне една от п едишните теми?
Болките при  МЦ са обсъждани на всяка страница, максимум през една!
Убедена съм, че ще намерите отговори и на много бъдещи въпроси и ще сте по-подготвени ✌

# 117
  • София
  • Мнения: 3 715
Даже още по-лесно, най-горе под името на темата, има едни три точки. Натискате на тях, след това натискате отпечатване и ще ви се зареди една нова страница. Там с клавишна комбинация ctrl +f пишете какво ви интересува и ще видите мнения и съвети и може би като видите колко често се случва, ще се успокоите Simple Smile

# 118
  • Мнения: 5 468
Имали ли сте коремни болки, както при МЦ? В 5 г.с. + 3 дни съм.

Малко извън темата, но не трябва ли да си в по-напреднала седмица? В една друга тема преди известно време беше написала, че се е видял вече плоден сак. Може би не изчисляваш правилно седмиците.

# 119
  • Мнения: 628
Имали ли сте коремни болки, както при МЦ? В 5 г.с. + 3 дни съм.

Малко извън темата, но не трябва ли да си в по-напреднала седмица? В една друга тема преди известно време беше написала, че се е видял вече плоден сак. Може би не изчисляваш правилно седмиците.
Мислех, че съм в 4та, а в предната тема съфорумки смятаха, че съм в 5та. На контролния ми ги сметнаха и ми обясниха как да си ги броя. 5 пълни съм направила + вече 3 дни от 6тата седмица (която още не се е навършила). Така ми обясниха, така обяснявам.
Плоден сак видяха много рано, наистина. И сега ми казаха да не го обявявам, че е още рано. На ехографа се вижда само една точица.

Общи условия

Активация на акаунт