Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 333
  • 765
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 196
Ох всеки различно казва... слушайте си по-добре лекарите, че като гледам всеки си има негово мнение. Аз също съм пила до 3-тия месец и после ми я спряха, въпреки, че във витамините ми има малко фолиева киселина незнам някой обърнал ли е внимание.

Във витамините ти има малко ФК? Колко малко? Колкото нужния дневен прием? В отделната таблетка повече ли е? Защо изобщо си правя труда ...

# 301
  • София
  • Мнения: 6 726
Ох всеки различно казва... слушайте си по-добре лекарите, че като гледам всеки си има негово мнение. Аз също съм пила до 3-тия месец и после ми я спряха, въпреки, че във витамините ми има малко фолиева киселина незнам някой обърнал ли е внимание.

Във витамините ти има малко ФК? Колко малко? Колкото нужния дневен прием? В отделната таблетка повече ли е? Защо изобщо си правя труда ...
Незнам пак казвам на мен ми я спряха след 3-тия месец, сега съм на Огестан витамини за бременни, ако те интересува погледни, колко е дневния прием нямам идея. Аз си имам лекар, който следи тези неща и той преценява, аз чак в такива подробности не изпадам Simple Smile

# 302
  • Мнения: 164
При нас на първата ФМ в 11г.с, невралната тръба все още не беше затворена. Доктора не го сметна за притеснително, от това което видя заключи, че няма данни да не се затвори. На следващата ФМ в 17г.с. вече се беше затворила. Предполагам, че до 8г.с невралната тръба се изгражда, а до края на 3ти месец се затваря, затова и ФК трябва да се пие до тогава. Аз продължих да я пия и след 3тия месец, по предписание на лекар,защото хемоглобина ми е малко нисък.Пия Прегнакеър и Неофолик мета отделно, защото във витамините ФК не е метилирана.

# 303
  • Мнения: 1 238
Аз като разбрах, че съм бременна в 4гс ми предписаха ОГЕСТАН и го пих до края на 13 седмиц, отделно фолиева не съм пила, защото този ОГЕСТАН я съдържа.

# 304
  • София
  • Мнения: 6 726
Мисля, че всяка жена бременна или не трябва да си слуша лекаря, ако прецени, че лечението и или наблюдението не е ок да се обърне към друг лекар. Тук може всяка да сподели и да помоли за мнение ама не го взимайте на сериозно. Смятам, че всяка бременност е различна и ако при една се пие магнезий при друга не се и така е и с другите лекарства. Но ние не сме медицински лица, може само да споделим какво ни е посъветвал съответния лекар Simple Smile

# 305
  • Мнения: 9 196
Ох всеки различно казва... слушайте си по-добре лекарите, че като гледам всеки си има негово мнение. Аз също съм пила до 3-тия месец и после ми я спряха, въпреки, че във витамините ми има малко фолиева киселина незнам някой обърнал ли е внимание.

Във витамините ти има малко ФК? Колко малко? Колкото нужния дневен прием? В отделната таблетка повече ли е? Защо изобщо си правя труда ...
Незнам пак казвам на мен ми я спряха след 3-тия месец, сега съм на Огестан витамини за бременни, ако те интересува погледни, колко е дневния прием нямам идея. Аз си имам лекар, който следи тези неща и той преценява, аз чак в такива подробности не изпадам Simple Smile

Значи не са ти я спряли, а си минала на комбинирани!

smile. - това, което си написала е напълно невъзможно. Ако не е затворена в 11г.с. няма да е затворена никога. Няма лошо да се объркате, но обърквате и останалите. На първата ФМ, ако гръбнака не е затворен, ще ви насочат към прекъсване на бременността, защото това е Спина Бифида. В интерес на истината, рядко може да се види това на първа ФМ, по-скоро не са видели нищо, защото костите не са достатъчно плътни все още, а в 17та са видели, че е ок. На мен също, за пръв път хубаво се видя гръбначния стълб в 16та седмица, на ФМ.

# 306
  • Мнения: 809
Здравейте , имам един въпрос
Пия л-тироксин 3 дни ×100 мг останалите 4 ×75 мг но ,  нали трябва да има 6-8часа разлика с магнезият а сега се налага 3 дни дни да пия по 4-таблетки магнерот опасно ли е ако разликата е 4-5 часа последният магнерот да го пия около 22ч а л-тироксина в 4-5 сутринта и новият прием на магнерот да е отново около 10 ч . Благодаря предварително на отзовалите се

# 307
  • Мнения: 16 874
Титка, лекарят ти какво казва?

# 308
  • Мнения: 1 333
Здравейте , имам един въпрос
Пия л-тироксин 3 дни ×100 мг останалите 4 ×75 мг но ,  нали трябва да има 6-8часа разлика с магнезият а сега се налага 3 дни дни да пия по 4-таблетки магнерот опасно ли е ако разликата е 4-5 часа последният магнерот да го пия около 22ч а л-тироксина в 4-5 сутринта и новият прием на магнерот да е отново около 10 ч . Благодаря предварително на отзовалите се
Няма проблем, просто не ги пии заедно. Аз приемам Магнерот 3х2 (т.е. на 8 часа) от 6тия месец, а Еутирокс приемам от преди да забременея..

# 309
  • Мнения: 809
Титка, лекарят ти какво казва?
Лекарката от спешното която вдигна дозата магнерот , каза че заради силната контракция ( еднократна след стрес ) е по важно да се успокой матката  и за нея няма проблем от това да са близо магнезая и л-тироксина , до сега съм пила по 1 хапче магнерот дневно по препоръка на ендокринолога на поне 8 часа . Не ми е удобно да звъня по това време , а и най-вероятно няма да ми вдигне никой . За няколко дни не вярвам да е проблем но пък знам ли. Утре ще звънна на следящият гениколог ще потърся и ендокринолога пък тази вечер трябва да пия още 2 бр магнерот около 12 ч . Благодаря

# 310
  • Мнения: 164
Ох всеки различно казва... слушайте си по-добре лекарите, че като гледам всеки си има негово мнение. Аз също съм пила до 3-тия месец и после ми я спряха, въпреки, че във витамините ми има малко фолиева киселина незнам някой обърнал ли е внимание.

Във витамините ти има малко ФК? Колко малко? Колкото нужния дневен прием? В отделната таблетка повече ли е? Защо изобщо си правя труда ...
Незнам пак казвам на мен ми я спряха след 3-тия месец, сега съм на Огестан витамини за бременни, ако те интересува погледни, колко е дневния прием нямам идея. Аз си имам лекар, който следи тези неща и той преценява, аз чак в такива подробности не изпадам Simple Smile

Значи не са ти я спряли, а си минала на комбинирани!

smile. - това, което си написала е напълно невъзможно. Ако не е затворена в 11г.с. няма да е затворена никога. Няма лошо да се объркате, но обърквате и останалите. На първата ФМ, ако гръбнака не е затворен, ще ви насочат към прекъсване на бременността, защото това е Спина Бифида. В интерес на истината, рядко може да се види това на първа ФМ, по-скоро не са видели нищо, защото костите не са достатъчно плътни все още, а в 17та са видели, че е ок. На мен също, за пръв път хубаво се видя гръбначния стълб в 16та седмица, на ФМ.

Уверявам те, че не съм се объркала и никого не съм се опитала да объркам. Написах това, което ми каза доктора, който между другото е един от двамата специалисти по ФМ в града. Попитах го дали, невралната тръба се е затворила, а той ми отговори, че все още не е, но няма данни да не се затвори.Ясен въпрос, с ясен отговор. Освен това в заключението на биохимичния ми скрининг пише, че на всички жени се препоръчва УЗ преглед след 15г.с. за отхвърляне на Спина бифида и други тежки дефекти на неврална тръба. Явно има защо ФК да се пие до края на третия месец, а и УЗ прегледа за дефекти на невралната тръба  да се препоръчва  да е след 15г.с.

# 311
  • Мнения: 9 196
Ако доктора ти твърди, че гръбнака се затваря до трети месец /никой лекар не измерва в месеци .../, трябва да си скъса дипломата и да му отнемат правата. Дори не е и осма седмица точно, по-рано е, но така се води заради възможните разминавания в изчисленията.
А за другото - и аз това написах - гледа се към 16та най-рано, защото преди това просто не се вижда - костите не са достатъчно плътни там. А най-добре се вижда при стандартната в 20та.

"Трети месец" е граничен за плацентата и за повишаване нуждата от всякакви витамини и протеини. Затова нищо не се спира, а само от фолиева се препоръчват и други неща, както писаха по-горе - сменят таблетката фолиева с комбинирани.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 23:48 от Salsisha

# 312
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако доктора ти твърди, че гръбнака се затваря до трети месец /никой лекар не измерва в месеци .../, трябва да си скъса дипломата и да му отнемат правата. Дори не е и осма седмица точно, по-рано е, но така се води заради възможните разминавания в изчисленията.
А за другото - и аз това написах - гледа се към 16та най-рано, защото преди това просто не се вижда - костите не са достатъчно плътни там. А най-добре се вижда при стандартната в 20та.

"Трети месец" е граничен за плацентата и за повишаване нуждата от всякакви витамини и протеини. Затова нищо не се спира, а само от фолиева се препоръчват и други неща, както писаха по-горе - сменят таблетката фолиева с комбинирани.
Вие имате медицинско образование така ли да разбираме всички останали във форума? Ако е така просто споделете, защото явно разбирате повече?

# 313
  • Мнения: 9 196
Разбирай го, както искаш. Всичко може да се провери, в крайна сметка. И е по-добре да се прави, вместо да се твърдят смехотворни неща.

Но ако искаш да играеш - аз съм за. Кажи ми координатите на "двамата специалисти по ФМ в твоя град" и аз лично ще ги попитам, вярно ли е че разправят на пациентките си, как Спина Бифида, може да се "оправи" до третия месец, дори ще запиша разговора. И да се спре най-накрая с тази безмислена дискусия. Ако бебето е с отворен гръбнак в момент или вклинен гръбначен мозък, в който той вече се вижда на ехограф, то е с тежко и непоправимо увреждане и по-добре да се абортира.

А, колко разбират "всички" останали във форума - може да се разходиш по темите за бебета с малформации, доста разбират. Ти не си мерило за разбиране.

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 01:19 от Salsisha

# 314
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Честно казано и мен ме изуми това, че невралната тръба не е била затворена в 11-та седмица, но "нямало данни" да не се затвори. Какво ще рече това? Какви са данните, че няма да се затвори? Нещо не е предадено както трябва в тая ситуация.
п.п. Сега се разрових, защото ми стана интересно - ами доста преди 11-та седмица се затваря тази тръба. Не е ли затворена няма шанс да се затвори след това. Такива са си фактите, няма какво да спорим.

Общи условия

Активация на акаунт