Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 124
  • 765
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета имам един въпрос. Бременна съм в 8-9гс. Днес чистих банята с доместос, защото все пак не мога да оставя къщата да потъне в мизерия.
Споделих с майка ми, тя започна да ме овиква- колко бил вреден, как можело да навредя на бебето.
Винаги съм чистила с този препарат. Не сложих маска и ръкавици.
Според вас наистина ли може да навредя на бебчо?
Аз си чистя и преди съм чистила с Циф примерно, но гледам навсякъде да е отворено, както и сме боядисвали и така, знам че е вредно ама няма начин, няма кой да ми изчисти и боядиса Simple Smile

# 346
  • Мнения: 9 196
То белината не е полезна, това всеки го знае, но същото май важи и за майка ти. Има си начин да се говори с бременна жена, когато вече се е случило, каквото се е случило.
Избягвай доместоса и майка си.

# 347
  • Мнения: 5 468
Аз съм чистила банята с маска, но не помага особено. Пак се усеща миризмата. Добре е да се избягват такива силни препарати, но понякога няма как. Най-добре е мъжете да поемат изцяло банята и местата, където се използват силни препарати. Разбира се, няма нищо толкова страшно, ако еднократно си чистила със силен препарат и няма място за паника. При предишната ми бременност и аз имах подобен случай-моя роднина, като разбра, че съм мила банята с Циф(понякога се налагаше аз да го правя), и изпадна в ужас как съм можела да увредя бебето. Аз, добре че не съм от податливите и лабилни бременни, та ми влезе през едното ухо и излезе през другото. А като започнат със суеверията, изобщо спирам да слушам. Просто бременните трябва да умеят да игнорират много от приказките на околните, защото много хора не се съобразяват как и какво говорят, и често дават непоискано мнение.

# 348
  • Мнения: 4 400
Аз ползвам бои продукти. Чистят супер. И все пак слагам ръкавици.

# 349
  • Мнения: 572
Почиствам само със сапун където мога, но не употребявам белина, циф или нещо по-агресивно като аромат и действие. Мисля тези дейности вече да ги поспирам, все пак имаме майки и свекърви, които биха могли да ни помагат в почистването. Все пак сме бременни и ще раждаме Аз имам въпрос- започнах да пия витамините, но забелязвам, че известно време след това ми става малко лошо. Възможно ли е да е от тях?

# 350
  • Мнения: 9 196
Мерси съм аз, за майки и свекърви. В нас чистеше мъжа ми, защото бях супер непохватна от огромния корем, а и трябваше да лежа.

# 351
  • София
  • Мнения: 6 726
Почиствам само със сапун където мога, но не употребявам белина, циф или нещо по-агресивно като аромат и действие. Мисля тези дейности вече да ги поспирам, все пак имаме майки и свекърви, които биха могли да ни помагат в почистването. Все пак сме бременни и ще раждаме Аз имам въпрос- започнах да пия витамините, но забелязвам, че известно време след това ми става малко лошо. Възможно ли е да е от тях?

Братовчедка ми имаше от нейните само, че с нея беше придружено и с повръщане в момента, в който ги спря приключи и гаденето и повръщането. Обаче при теб може и да не е може да ти е лошо и от други хапчета ако пиеш или някаква храна Simple Smile

# 352
  • Мнения: 166
Аз чистя банята с Медикс. Доста бързо минавам навсякъде, на отворена врата. Миризмата не ми пречи. Препоръчайте ми някакъв препарат , който мога да ползвам?

# 353
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
можеби, защото
наближава и ме е обзело едно безпокойство, всякакви мисли ми минават през главата:( някоя мама чувствала ли се е така в деветия месец 😁 мн странни мисли ми се въртят в главата, преди това изобщо даже не се и бях сещала за упойката , лекарствата , пушенето и тн , сега нз какво ме прихвана
.

Спокойно аз след два дни влизам 31 г.с ии от началото на всичките минпрегледи до момента има една доза страх преди датата на прегледа и след като мине деня и се успокоявам и след рова пак се повтаря до ден днешен нищо ,че всичко с бебка е наред и се развива нормално ,но просто си ме човърка отвътре хихи успех на всички !!! 🍀🍀🤪

# 354
  • Мнения: 1 238
И мен много ме е страх, почти в 34 седмица съм и някак си ме обзема едно чувство смесено на вълнение, безпокойство, тревога. А и утре съм на преглед и така ме е страх, направо не знам Sad

# 355
  • Мнения: 572
Нормално е да се страхуваме. Аз съм в началото и какво да кажа. Също ми минават разни мисли, но гледам да мисля позитивно във всеки един аспект. Колкото и каквото и да ни говорят ние като си навием на пръста че еди кое си как трябва да стане или пък ще стане- край! Всичко е от хормоните. На мен скоро ми наближава поредният преглед и съм решила да си задам поредните тъпи въпроси на доктора.Simple Smile)

# 356
  • Мнения: 647
Както каза си в началото.
Когато си пиех моите витамини,повръщах в началото. Мислех,че е от тях.. но се оказа просто гаденето от бременноста. Когато влязох в 4ти месец си спря,и продължих да си ги пия.

# 357
  • Мнения: 27
Здравейте!
Аз имам следния въпрос
Цикъла ми закъснява с 14 дни а тестоете за бременност са ми отрицателни.
На 44г. съм незнам дали не нсвлизам в климатериума.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 18:35 от Анита Аврамова

# 358
  • Мнения: 4 400
Освен посещение при лекар и изследване на хормони друго няма да даде отговор, най-вероятно.

# 359
  • Мнения: 27
Имам час на 03.10 ,но интересно е че имам едва забелижими втори черти на тестовете и незнам дали са положителни или отрицателни
На мен по скоро ми се струва че са отрицателни ,защото не стаеат по тъмни

Общи условия

Активация на акаунт