Не е виц,а истина!

  • 8 347
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 581
Аз пък не разбирам какво казване има толкова да се казва като нямаш пари. Просто нямаш - това не е нито кусур, нито добродетел. Просто е факт. И такова леко покровителствено и съжалително отношение "ох, тя горката, може да няма пари" - явно вие имате...  Money
Много пъти съм имала и съм нямала, сядала съм където ми е било удобно - което изключва скъпи заведения по принцип, щот не са ми удобни, обядвала съм и мармалад и филия без мармалад - и дълго съм си пазила вкуса.
И нищо не ми пречи да седна на пицария и да не ям, щом не ми се яде и как ще се избъзикам си е моя работа. Пък който иска и да се смее, и да плаче. Като си няма емоции, да заповяда на моите - без пари  Money

# 76
  • Мнения: 732
Мен като ме поканят някъде първо преценявам мога ли да си го позволя, ако не мога - не отивам. Толкова е просто newsm78

Говоря принципноSimple Smile

# 77
  • Мнения: 1 860
Аз пък приех така темата - смешно е оправданието, че не иска да си разваля вкуса от мармалада!
И аз така я приех и мислих, мислих, реших да прочета отговорите и някъде се загубих от изкривяването на цялата история - отново. За това пък бързо се разбира така на всеки гузната съвест... Sick

# 78
  • Мнения: 732
Аз пък приех така темата - смешно е оправданието, че не иска да си разваля вкуса от мармалада!
И аз така я приех и мислих, мислих, реших да прочета отговорите и някъде се загубих от изкривяването на цялата история - отново. За това пък бързо се разбира така на всеки гузната съвест... Sick

Даааааааааа Mr. Green

# 79
  • Мнения: 698
Абе каква е тази откачена история - какво се нахвърлихте на това момиче - присмивала се на нямането, на бедността, генералните изводи и обобщения за държавата и личността...  Shocked  Да, вярно е, хич не е смешно, ама хич - повече от тъжна е историята. Както и фриволното отношение на авторката на темата. И на мен не ми е приятно да слушам или чета подигравки. Само дето такива истории под път и над път. И такива, дето се подиграват с нямащите, също не са рядко срещано явление. Голямата работа, казват в любимия ми град. Недоумявам какво е това морализаторстване и размахване на пръсти - метнахте се като хиени на момичето - а то какво е виновно, като това са му простодушните забавления. Отдавна за всички е ясно, че 90% от тук пишещите са самото съвършенство, не е нужно всеки ден да си го доказваме... И някакси... извинете, че ще изразя мнение, но може би щяхме да имаме по-положителен ефект, ако просто обясним защо не е смешно - вместо да крещим "възмутена съм, не мога да подмина темата", да не говорим пък за "не само че си гадна, ами си и тъпа"...  Shocked

# 80
  • Габрово
  • Мнения: 336

Аз пък ей това не мога да разбера. Колкото и да сгреши някой, ако изобщо греши, защо е необходимо да се раздават обидни думи?

# 81
  • София
  • Мнения: 122
Леле момичета по-спокойно недейте така...много пъти волно или неволно човек става свидетел на такива случки!И не мисля,че идеята на авторката е да се подиграва,просто и се е сторило странно и го споделя какво пък толкова е станало!Да гадно е ,ако ситуацията е била свързана наистина с липсата на финанси,ама честно казано не е задължително да е такава...може да има хиляди причини поради,които да не си поръчваш пица!Може да е била примерно на диета,може мармалада да е едно от нещата ,които и доставят най-голямо удоволствие(а не да го яде от недоимък).Или пък е решила да си спести джобните пари за да си купи желаното червило или нещо от тоя род...догадки много.А ако е първата причина трябва наистина да я съжаляваме,не защото яде мармалад,а че има такива приятелки(ама дайте да не ги линчуваме и тях има хора,които под никакъв предлог не приемат да ги почерпиш).Тоест докато не сме наясно с подробностите от дадена ситуация не е уместно да се вадят някакви генерални изводи Peace.

# 82
  • Мнения: 3 092
Аз лично не съм си правила генерални изводи , но не ми хареса идеята да се присмиваме !Точно там е проблемът да е смешно когато не е .
Не става въпрос и да съдя авторката - аз изказвам мнение че се държи елментарно без значение какви са причините момичето да каже това за мармалада.
Много ми е интересно и нещо друго - как така се появи една жена , която каза а момичето се извини и изведнъж се посипаха все мнения и все в тая посока - да бе тя не е искала да каже това или онова и вие откъде знаете какво е искала да каже? newsm78
Аз обсъждам самата ситуация а не гадая какво точно и как ... но няма значение и без това темата стана много дълга така че аз млъквам.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 901
Направо думи нямам - сега си опресних впечатленията от двете теми и не мога да се въздържа:

Ей, Авторката (и аз не ти запомних името, ама май Звезда някаква беше) - мисли малко преди да пишеш, че смешно ти беше в началото, а сега... Какво, вече не ти е смешно ли? Как пък стана така, като се изказаха срещу теб и ти веднага обърна страната с извиненията? Споко, никой не те мрази - достатъчно ли е? Виж, ако беше написала "хич ли не харесвате поста ми  Cry" - други мнения щеше да получиш! Гледай да си пооправиш малко критериите за забавление, че наистина като те стигне...

А Йойото пак недоразбрало връзката между двете теми - ами, авторките, бе момиче! Не мармалада и не тутманика! Авторките! И простотията!

# 84
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ето, за пораден път се убеждавам, че трябва да се мисли добре какво и как ще напишеш във форума. Защото съфорумците не те познават  и не знаят какъв си, а съдят за тебе, за разбиранията ти, за възпитанието ти и т.н. по постингите ти.

Понякога съм си мислила да публикувам тема за интересна (според мене) ситуация, която ми е грабнала вниманието, но се спирам, защото си мисля, че в този форум трябва да съм по-деликатна и по-внимателна с хората.
Не само заради това, че много от нас имат бебенца и светът им се върти около тях, извън депресията и сивотата на градското ежедневие са, а и заради самата мене! Просто детето ми ме направи по-добра и по-толерантна.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Няма нищо срамно човек да каже " Не ям, защото нямам пари!" на всеки се е случвало, самото оправдание на момичето е много тъпо и смешно...

# 86
  • Мнения: 742
Абе лафа за мармалада е готин  Mr. Green И мен би ме досмешало /на прима виста/ ако чуя нещо такова от съседната маса.

Е, после бих вкарала мисъл поради что е изречена репликата, ама на прима виста си е смешно.

П.П. Продават ли още по магазините шипков мармалад ? Че ми се прияде...

# 87
  • Мнения: 1 860
Няма нищо срамно човек да каже " Не ям, защото нямам пари!" на всеки се е случвало, самото оправдание на момичето е много тъпо и смешно...
Е те това не ми стана ясно. Как аджаба всички разбрахте, че го е казала, защото няма пари? Моля някой да ми обясни, защото съм странна порода животно и не разбирам. Кое точно ВИ накара да си мислите, че е оправдание за липса на пари, или изопачихте така темата, че си изкарахте без да искате снобарското подсъзнание.
 То като виц ми се струва "Аз се смея, на теб не ти е смешно и обратното."

# 88
  • Мнения: 1 413
Ох, не мога да се сдържа...зачитайки първия пост на Снежи си представих ситуацията и блокирах - не мога да си представя да седнем 3 момичета и 2 да ядат пица, а третото - не. Елементарното възпитание според мен изисква щом сме 3 на една маса да се нарежат въпросните пици или каквото е поръчано, да се сложат в средата на масата и трите да си пием колата и да си дръпваме от храната! Не знам колко трябва да си ограничен, та не само да си ядеш сам, а и да питаш спътника си защо не яде ooooh! Shocked
Бубе,  bouquet

# 89
  • Мнения: 3 880
Az пък откакто се помня все има да свалям 2-3-4 кила и се е случвало да гледам в заведение мъжа ми или познати как хапват вкуснотии пък аз преглъщам ли преглъщам, ама си викам- трябва да устоя, иначе няма сваляне Wink и нищо чудно и аз да съм се изцепвала нещо от рода "не ща да си развалям вкуса" Mr. Green ама сега какво, като съм на диета да се затворя в къщи ли? Та може и момичето да е било диетично, не се знае Simple Smile Вие знаете ли на какво ще заприлича човек, ако на всяко излизане лапа пици hahaha Аз лично не мога да си го позволя, защото само след месец ще се търкалям, вместо да вървя Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт