Отговори
# 675
  • Мнения: 3 971
Емма, Говорните дефекти се отстраняват с помоща на логопеди . Аз съм ходила в първи клас и знам на 90% какво трябва да правя. Но ако зацикля с упражненията ще се консултирам все пак със специалист.
В Педагогическия факултет уча.

Лейди , винаги ми е било комплекс . Винаги съм се притеснявала от това при запознанство с нов човек. До 18г от мързел не го отстраних . После щото било секси Wink Сега му е времето Joy
Дано този шев да е последния :*

# 676
  • София
  • Мнения: 1 272
Благодаря ви за подкрепата момичета! Heart Аз също като бях в болницата си мислех : Трябва си обръщам повече внимание , сега ще започна да се гримирам и да се лакирам и да си правя прически.... Познайте, "вълкът гърдата си мени нрава си никога" Simple Smile . Първото нещо което направих е да пиша на учителката по английски че продължаваме с уроците. Та така. Спрях кафето и много ми се мотае главата но и това ще мине. Не казахте нищо за храненето . Захарта е ясна , но другите неща? 

Lagertha, а първичната биопсия какво е показала, половин часовата?
Злокачествено. "Находката внушава лобуларен карцином на гърдата"

# 677
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Здравейте! Ето ме 2 пъти оперирана и изписана при вас. Още не смея да мокря мястото на операцията, едва във вторник ми извадиха дрена. Сега чакаме резултатите от хистологията и продължаваме с лечението. Преминах през най- различни състояния на духа . Не можех да повярвам че ми се случва. Обвинявах се и още се обвинявам че го допуснах. Боли ме и ме свива стомаха само като видя гърдата си синя, лилава, рязана, шита. 
Сега не знам накъде да вървя, как да се раня . Знам че спокойствието ми е най -важно, но нещо не ми се получава с него. Започнах да пия този чай, който правят в билковата аптека на "Поп Богомил".

Как така не знаеш накъде да вървиш!? Напред вървиш и толкова. Имаш го духа, имаш ги силите, като едно парно локомотивче тръгваш напред, безстрашно, упорито и мачкащо всичко по пътя си. Имаш ги заложбите сигурна съм. Не скочи тук в темата с "мрън, въх, ох, боли ме" - въпреки двете операции от болка не се оплакваш, а изход търсиш, въпроси за утрешния ден си задаваш и основателно споделяш притесненията си, в което няма нищо срамно, дори е признак, че си много по-борбена отколкото подозираш. Силните така правят в началото, когато се почувстват като в тъмен, дълъг тунел, където ни напред, ни назад светлинка се вижда... и ти си от силните и вече си повела в резултата. Не си нокаутирана, следващите рундове ще са твои и светлинка ще видиш, повярвай ми. Wink

Освен изрично ако не са ти забранили, раната можеш внимателно да миеш и мокриш спокойно. Избягвай само търкане, ексфолианти, силна струя, прекалено гореща или прекалено студена вода. Внимателно и нежно с шепа приплаквай, не би трябвало да има проблем.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Не казахте нищо за храненето . Захарта е ясна , но другите неща? 

Моля да ме извините за двата последователни поста, писали сме едновременно с Lagertha.

Lagertha, веднага махай от менюто пържени храни. Газирани напитки като кола примерно избягвай. Тестените ограничи като мазни банички и тутманици. Абе общо взето е важно една идея по-добре да започнеш да се храниш - не рязки завои да правиш, мен поне така посъветваха лекарите. Доказано вредните неща до минимум да се сведат, за останалите на качеството и произхода да се наблегне - едно е домашната кокошчица или пиленце, друго е купешкото тъпкано с какви ли не антибиотици и добавки, че да стане за нула време кило и половина готово за колене.

# 679
  • София
  • Мнения: 5 074
Излиза, че аз се храня много нездравословно.
Обичам ракийка със салатка, пържолки, пържено и всякакви тестени.
Не обичам сладко, нито плодове, нито пък туршии.
Не обичам и сух хляб.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Хули, да си ни жива и здрава още дълги години и тука вдъхновение и пример да продължаваш да ни бъдеш. Доказателство си как човек по-скоро трябва да ограничи някои вредни навици, а не тотално да спре, което ме съветваха и моите онкодоктори. Без много резки завои и драстични лишения, само леко ограничаване на това или онова. И аз като теб си карам по старо му, само гледам да не прекалявам. И винце си пийвам, и биричка, и ракийка по малко, а цигарите да спра въобще пък не съм си и помисляла - Умиране има, отказване няма. Туй то, срам ме е ама ще си призная - върл никотинозависим екземпляр съм, докато не опре ножа до кокала явно няма да спра да ги пуша тия цигари. Вие не правете като мен де, споделям го колкото да съм ви лош пример, а не пример за подражание. Stuck Out Tongue

# 681
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Вчера опрасках половин уж черен шоколад. Нали съм в ремисия, мисля че може.
На мен са ми препоръчали по възможност натурални храни, без наблъскани боклуци вътре. Мисля, че такива няма откъде да си купи човек, освен ако сам не си ги произвежда.
Общо взето заключиха накрая, че нищо не помага и не е от значение, това, с което ни лекуват в клиниката било достатъчно.

# 682
  • Мнения: X
......................... .  Вие не правете като мен де, споделям го колкото да съм ви лош пример, а не пример за подражание. Stuck Out Tongue
Да бе, Спирит, виж я ти, как можа да си го измислиш ..... ти си пий и си пуши и се кефИ, а ние да не правим като теб а хаха. Не си познала Grinning
Lagertha яж и пий каквото ти душа иска, колкото се може да е по-чисто, без химии в храната и без да прекаляваш. Сладко и тестено и за здравите не се препоръчва, но не може съвсем без тях. Не слушай и не чети неща от рода на "рака се храни с незнамсикакво".

# 683
  • Мнения: 1 343
Тук от форума скоро съм разбрала, че не трябва да се яде сладко..Аз съм се засилвала с мед по по време на лечението...например, изяждала съм 1 буркан за седмица. Яла съм всичко. Не съм знаяла, че не може. Само съм знаяла от самото начало, че е забранена минералната вода, басейни. Това съм спазвала стриктно. Lagertha, при мен също лобуларен рак. Махната ми е гърдата, но 10 г. преди.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 1 685
......................... .  Вие не правете като мен де, споделям го колкото да съм ви лош пример, а не пример за подражание. Stuck Out Tongue
Да бе, Спирит, виж я ти, как можа да си го измислиш ..... ти си пий и си пуши и се кефИ, а ние да не правим като теб а хаха. Не си познала Grinning
Lagertha яж и пий каквото ти душа иска, колкото се може да е по-чисто, без химии в храната и без да прекаляваш. Сладко и тестено и за здравите не се препоръчва, но не може съвсем без тях. Не слушай и не чети неща от рода на "рака се храни с незнамсикакво".

Баш такъв тон някак си ми дават и моите лекари. Химиотерапвтите, до които пожелавам Лагерта да не стига, даже в прав текст си ми казваха - "Тялото ти не е само рак, и доброкачествената част си иска своето", не може хич без захар, не може хич без въглехидрати, хич без мазнини, белтъчини и т.н. Така че... хранете си се както ви е сладко (самият организъм между другото започва да подсказва, когато има недостиг на нещо и започва да се отключва апетит към нетипични храни), само без да се злоупотребява с количествата и в никакъв случай да не се прави компромис с качеството. Баланс плюс качество на продуктите плюс добра термична обработка ако се налага такава и може да си яде човек каквото си иска.

Относно захарта... скоро се зачетох в една статия, но неглижирах не знам и аз защо, но ме гони спомен, че има разлика между захар и захар, едната бяха набедили за добра, а другата - визирайки конкпетно бялата рафинирана за лоша. Един вид да си набявяме нуждите от захар така да го наречем не е проблем ако идва от плодове, мед, лук, червени пиперки, камби... (не се чудете някои зеленчуци се оказа, че си имат и те доволно количество захар), бялата кристална захар обаче анатемосват дори хората без диагноза.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 11:43 от Spirit Crusher

# 685
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За храната, извадих от тази книга http://iztok-zapad.eu/books/book/2013,
според всякакви изследвания не трябва да се яде, или поне да се ограничи: всичко, което съдържа захар, млечните продукти, месото, преработени храни. Трябва да се ядат повече плодове и зеленчуци, да яде оганична храна, без боклуци в нея и да се пие и да се готви с изворна или филтрирана вода, а не направо от чешмата. Аз имам кана Брита и водата минава през нея, преди да влезе в употреба. Не мога обаче да се откажа от млечните продукти, но поне гледам да е по малко.
Книгата описва как много хора са постигнали пълна ремисия /не само чрез хранене/ и е много интересна за хора като нас, препоръчвам я на всички.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 479
За храната, извадих от тази книга http://iztok-zapad.eu/books/book/2013,
според всякакви изследвания не трябва да се яде, или поне да се ограничи: всичко, което съдържа захар, млечните продукти, месото, преработени храни. Трябва да се ядат повече плодове и зеленчуци...

Ми то остана ли нещо?!
Те пък нали и плодовете и зеленчуците изобщо не са наблъскани с химикали...

Много пъти съм казвала, ще се поСТОтя: "не съм оцеляла, за да се лишавам от каквото и да било! Искам всичко!"
Вреден е и въздухът, който дишаме... Що не го спрете и него?! Спрете да дишате и ще се предпазите от него... Не искам да звуча грубо, давам пример само. Kissing Heart

# 687
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Главното е да се яде чиста храна, без химии в нея. Само че от къде да я вземе човек. Аз с диетите не се втелясвам изобщо. Напоследък хич не ми се яде месо. А докато бях на химия, неистово ми се ядеше шоколад и вафли Морени  Embarassed  Сега ям всичко, но гледам да не прекалявам с нищо. Само водата я филтрирам в каната, че при нас е гадна и не става за пиене.

# 688
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Здравейте, момичета! От доста време не съм чела и колко теми съм изпуснала. Първо да пожелая отново на всички много здравенце и безгрижие, на Спиритчето поздравления за РД-то и браво за доброто развитие на  нещата, Лейди , стискам палци да се затвори шева, много кураж и здраве на Лагерта. Flowers Hibiscus

Аз имам много хубави книги за рак и хранене вкл. и на Казимир Адамчик. Не съм запозната как да кача PDF-и тук.

Имам един въпрос относно болки и скованост, особено сутрин. Дори като стъпвам, усещам болки в краката , при свиване на пръстите на ръцете също. Така е от няколко месеца. Не съм си мерила костната плътност, а от 02.2017г. съм на Ксанепра /Екземестан Exemestane/. На 46 год. съм, слаба и понякога спортувам. Някой има ли подобни оплаквания от Екземестана?

# 689
  • София
  • Мнения: 1 272
Ох, супер сте! Лейди мерси за книгата! Мдаа , аз бях се повела преди време по веганството, но явно нещо не правех както трябва и такава анемия си докарах чееее. Та след това последните години съм я откарала през просото както казват бабите. И тъкмо си намерих моята диета НВ-ВМ и бам - рак. Всичко мога да прежаля, но за мазно месо умирам, а то никъде няма хубаво домашно или поне аз няма от къде да си купя. Та така.

Лейди има ли причина да не се затваря раната толкова врееме?

Ох Спирит , Честит Рожден Ден а патерици , но от сърце, бъди ЗДРАВА, другото знаеш как да го постигнеш Heart !!!
Шуши, нямам опит с това лекарство, но може да си направиш изследвания, не само за костите а и за дефицити на разни витмини и минерали. Иначе за калции:  сусам, но смлян и бадеми.

Общи условия

Активация на акаунт