Има ли сред вас бременни кърмещи майки?

  • 1 335
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
А доколкото знам някъде към четвъртия месец на бременноста вкусът на кърмата се променя и някои бебета се отказват сами.

Еййй, лъч светлина в края на тунела - значи има шанс, ако забременея да я откажа от нощните кърмения - вярно, с тях и дневните ще заминат, ама... бременна кърмачка недоспала... на какво ще заприличам и психически не ми се мисли!

Честито, момичета! Дано пък аз не забременявам докато кърмя, или по-скоро, дано отбия преди второто забременяване, че мен през бременността така ми бяха чувствителни и зърна и гърди, че не можех да пътувам в маршрутка - всяко подрусване сякаш ми беше за последно в живота, а зърната как ме боляха  #Crazy

# 16
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Далала,по какво ми личи,бе жена?
Не съм сложила още снимка,та да ми се вижда кравешкия поглед,както беше споменала Мама Кенга в една друга тема.
И хем се пазя да не споменавам в отчетната,та да не скандализираме от сега момичетата Laughing

Ami vij si avatara, izdava te otvsiakade, koia nekarmeshta mama e s takav avatar? Laughing Az pak veche spomenah, che karmia, ama nikoi ne napravi komentar....

# 17
  • Мнения: 6 243
Валя, като ти видях името в тоя тема, реших, че и ти имаш за хвалене Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
Валя, като ти видях името в тоя тема, реших, че и ти имаш за хвалене Grinning

Ами то ще си е за хвалене, ама мъжът ми се пази добре  #2gunfire

Сори за спама, ама ми се дърдори!

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чудесна бремелинско-кърмаческа темичка заформяте Heart Eyes Честито на всички Hug
Малко за окситоцина, понеже това е често притеснение - окситоцина, отделян при кърмене, е много по-малко като количество от този, отделян при оргазъм Wink Т.е. - ако няма изрична лекарска забрана за всякакви сексуални практики поради контракции, тогава и кърменето ще е ок, защото не може да нанесе повече вреда от секса Laughing

# 20
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Чудесна бремелинско-кърмаческа темичка заформяте Heart Eyes Честито на всички Hug
Малко за окситоцина, понеже това е често притеснение - окситоцина, отделян при кърмене, е много по-малко като количество от този, отделян при оргазъм Wink Т.е. - ако няма изрична лекарска забрана за всякакви сексуални практики поради контракции, тогава и кърменето ще е ок, защото не може да нанесе повече вреда от секса Laughing

Zdravei Hedra,
Mnogo se radvam, che se vkljuchvash v temata i s izvinenie za latinetza bih iskala da te popitam za niakoi raziasneniia, ako znaesh...
Znachi ne moga da si predstavia kak tochno shte se razviiat neshtata v 4-5 mesetz, kogato mliakoto se smeni s kolastra... Ami, ako dashteria mi ne se otkaje ot sucheneto i prodalji da si tzoka kolastrata, kakvo shte stane? V smisal, az se pritesniavam, che ot tarseneto, kolastrata leka poleka shte se prevarne pak v mliako i v kraina smetka, pri samoto rajdane kakvo shte ima za novoto bebe? malko smeshno pitane, ama naiistina ne moga da si prestavia kakvo tochno shte se sluchi, nai-veroiatno shte go izjiveia na praktika blizkite mesetzi Laughing

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма как да ти отговоря от личен опит, а само според това, което съм чела Grinning
Промените в кърмата са хормонално обусловени заради бременността. Няма как сученето на голямото детенце да повлияе на тях и да превърне коластрата в кърма преди раждането на бебето, което е отговорно за това да задейства механизмите за стартиране на лактацията. Ако зависеха основно от сученето на голямото детенце, тогава изобщо не би трябвало да има обратно превръщане в коластра предвид че има ежедневна стимулация чрез сучене. Една вероятна промяна е само в количеството - често коластрата е в по-големи количества при майки, които кърмят по време на бременността Laughing Но твърдо и със сигурност може да се каже, че новото бебе ще си получи коластра първите дни след раждането и чак след това тя ще започне да се превръща в преходно мляко и после в зряло Grinning
Твърде много неща относно продължаването на кърменето зависят от голямото ти кърмаче - дали ще е доволно да суче с нехранителна цел (каквото и да е количеството на коластрата, то пак няма да е много повече от 1-2 лъжички), дали ще му допада вкуса на коластрата, дали изобщо ще има желание за сучене предвид промените, които подсъзнателно усеща... Затова няма как да се предвидят нещата.
Ето този линк на мен ми е много любим - това е дневник на една многословна англичанка, която подробно описва втората си бременност, докато кърми първото си детенце (разликата им е около година):
http://alicesbaby.diaryland.com/older.html
Както се вижда, тя роди съвсем наскоро, така че можеш най-картинно да видиш нещата отвътре и да съпоставяш по седмици Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт