Домашното насилие

  • 10 994
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 723
Пак ще си позволя да побутна темата, защото вярвам, че е полезна Peace

# 61
Умишлено искам да запазя анонимност, защото аз съм така да се каже, от другата страна - онзи, даващият опора на човек, пострадал от насилие. Ситуацията е идентична - болезнена ревност, унижения, без побой - но всякакъв друг тормоз. Аз лично съм свидетел на години, изпълнени с постоянна агония - насилникът се изкарваше жертва, а жертвата излизаше лошата. Бях там през цялото време. Сега най-лошото мина! Но травмите остават: след 3 години опора и себеотрицание, на мен все още ми се няма вяра, все още ми се приписват някои от чертите на насилника. А това боли. Но знам, че някой ден ще мине. Знам и имам вяра, че ще успея - че ще успеем и двамата! Момичета, не се отчайвайте. Тези мъже не го правят, защото вие сте лоши или неспособни или не давате всичко от себе си, а защото те са неспособни да носят отговорност, защото те нямат какво да дадат! Вярно е, че може би и те самите не са получили много, но това не е оправдание. Такива мъже не са годни за семейство - колкото и да го искат, така че няма смисъл да се опитвате да ги промените. Някъде навън има мъж, който ще ви оцени и който ще има какво да ви даде. Имайте вяра!

# 62
Здравейте, мисля че това може да е полезно! Имайте предвид, че дори когато и собствените родители отказват да подкрепят някого, винаги има изход!

http://www.animusassociation.org/

# 63
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 491
На мен ми посегна в пристъп на алкохолна афектираност, реши да ме души, счупи ми очилата EmbarassedВ другата стая спеше детето. Побеснях, че някой може да ме застраши по този начин и го ударих и аз Embarassed, сцепих му устната и се просна на земята. ShockedБеше ужасно, не знам как успях да го направя, като съм половин порция, но мисълта за детето ми даде страшна сила. Не е опитвал след това нищо подобно.

# 64
  • Мнения: 51
За съжаление го има

# 65
  • Мнения: 811
Ние трябва да осъзнаем,че не сме половинка от нещо.Ние сме цяло,трябва да се научим да се обичаме,уважаваме и ценим,да сме си самодостатъчни.Да си знаем цената.Много време ни отнема това обаче...

redhat,кефиш  Peace

# 66
  • Мнения: 412
Какъв е начина да се удостовери психически тормоз?как става?

# 67
Четох, четох и реших да се регистрирам и да споделя с надеждата да ми дадете съвет. А и да ми олекне...
Той е дете на брак, а не на семейство. И сега не може да общува с родителите си. Темата беше заобикаляна преди да се оженим. После се опитвах да го подкрепям и да му дам дом и топлина, които не е имал. Грижовен, мил, любящ и като съпруг и като баща.
Но ако е ядосани му се противоречи.. обижда, ругае, може и да удари...
Мислех, че е слабост и комплекси, които с епреодоляват с любов. Прощавах,, плаках, прегръщах, обичахме се все е дно нищо не е било...
До следващия път...
Скандалите по време на бременността не бяха тежки, но аз бях много тъжна и плачех защото усещах, че за него аз имам или нямам право да съм нещастна според неговото рабиране, имах вина - пак според него и той можеше да ми се кара и обижда в такива ситуажции, защото аз съм си виновна. Так аи не каза ,ч е съжалява за действията си. Н оиначе го боляло като ме ругае...Реших , че е афект..... детето поотрасна с неговата незаменима помощ. миене на дъпе, чинии, разходки... само не кърмеше...
След 2рата година започнах добра работа /имам добро ик. образование/ с добра заплата , но пак  1/2 от неговата. Беше тежко с малко дете и двама работещи много родители. Напуснах за да започна мой бизнес. С неговата подкрепа. Сега доходът е същия, но го изкарва сам, а аз още пробивам...
И се почна....
Хранел ми дебелия задник... за нищо не съм ставала защото в къщи било разхвърляно. Майките който само чистят и се правят хубави, висят по кафенета били прекрасни, а аз дето дете гледам, и бизнес праввя, учейки много неща нонстоп съм боклук, защото като ходя след него не ми остава време да подредя всичко...станах "кучка" и то пред детето... Ядосва ме, унижаваме, и отива да си печели парите, а а зтъпата патица с часове преживявам обидата и губя пари...
Първо беше кроше в носа - отидох на лекар и ме има в журнала на спешното, но и нв и в съдебна медицина...
После ножица метната в бедрото ми...
удар в главата , което ми приини 5 дни главоболие, но черепа ми не беше счупен - имаме в журналите на спешното и съдебна, но няма медичнско, защото няма видими следи...
вчера ме повали с удар на леглотои ми удари по един юмрук в бедрата и слабините. Пак нямам видими следи... ,Психическия тормоз и скандалите- иди ги докажи...свидетел е ставал детко и някой съсед през панела

Вече се чудя дали не трябва да си изпрося боя... да си взема медицинското и да се оправят нещата - да не ни доближава.

Дори и да го направя... какво следва.
имам апартамент на мое име, но се ползва от родителите, ми които не значт нищо. Нямам доход. Фирмата има реализирана печалба - от негови проекти, отишла в неговия джоб. детето е на градина. Родителите ми не знаят нищо. Тръгвала съм си посред нощ със спящо дете, но само когато са извън града. Ще ги боли повече от мен. Така искам  да научат когато вече държа съдебно решение или сме се раделили мирно.... Ще ги боли повече от мен, че детето им страда. А искам и детето  ми да си има майка... То обича и баща си и не е науясно , че ме удря...
Днес заяви, че ще ме удари с чук по главата, "до дръжката"... Писах му да спи при неговите....
Мислила съм да говоря с майка му за съвет, но каква полза...

Извинете за излиянието. Въпреки, че обичам човека, който беше, този път не искам да се раколебавами да прощавам. Може би и заради това пиша. За да се доубедя... А все има едно "ако"  - ако стисна зъби и изчакам да преодолее комплексите си при следващия изблик, го ударя ако се наложи и тогава каквото сабя покаже... Хрисим и прекрасен човек.... е докато не усети, че има силна и неподвластна на подчинение, а само на побой жена... Че ни обича, обича ни много, но не знае как се обича както го рабирам аз...

# 68
  • Мнения: 6 315
?, мисля че е време да се спасяваш и да спасяваш и детето си. Ножицата в следващ момент може да е нож и то не в бедрото.. Да не дава Господ!

# 69
  • Мнения: 3 116
?, не знам какво да кажа освен БЯГАЙ !!!

Ако не заради себе си, направо го заради детенцето ти !!!

Родителите ти може и да ги заболи като разберат, но когато някой ден разберат, а те със сигурност ще разберат, ще ги заболи още повече че не са могли да ти помогнат !

Освен това съм 100% съгласна с мнението на Маргарита, че ножицата може да се превърне в нож, хайде помисли си кой ще ти гледа детенцето ако нещо се случи с теб, същия този насилник !

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и успех !

# 70
здравейте,искам да се присъединя към вас. имам проблем вкъщи-постоянен психичен тормоз... Cryне издаржам вече,но имаме бебе на 4 месеца и ме е страх за него.
със мъжа ми сме заедно от 2 г но през последната една се държи ужасно.всичко започна когато разбрах че съм бременна.постоянно ме питеше дали съм сигурна че е от него и каза че щял да се държи лошо с мен защото това заслужавам и чак като види дали детето прилича на него ще се държи добре.аз не съм и погледнала друг но той все ревнуваше и си измисляше какво ли не.докато бях бременна се опитваше да ми посяга,постоянно се карахме за всичко,просто си търсеше повод да ме обвинява и да съм му виновна.имаше и моменти в които се даржеше добре и аз му повярвах че ме обича...
след като се роди бебето стана още по-зле.удрял ме е няколко пъти просто защото аз съм му била най-близкоя човек и трябвало да си го изкара на някой Embarassedсрамувам се че още съм с него и искам да се разделим.много пъти сме говорили да се разделим,но той не си тръгва.сега съм на гости на наште и миналата седмица той дойде да се видим и аз му казах по-добре да се разделим,отколкото да се караме и той взе детето и каза 'обличай го да си го взимам' а аз толкова се уплаших и се разплаках ,а той още по настоятелен ми каза 'аиде какво равеш,нали искаш да се разделяме,тогава си взимам детето'.добре 4е му званна тел. ,аз през това време заключих вратата и се обадих на баща ми да доиде.той като разбра че съм се обадила си тръгна сам.после обилаляше около блока искаше да го пусна да влезе но аз не го направих.рева ми на вратата,звънеше непрекъснато по тел.даже и майка му ми се обади че не е добре така и да не се разделяма заради детето.аз и казах какво е станало и че не е за първи път-много пъти ме е заплашвал че ще ми вземе детето и няма как да го спра,никой няма да ми помогне...
вчера имах рожден ден и той дойде да ми го развали... Cry
много ме е страх ако се разделим да не отвлече детето или да не направи нещо на родителите ми.разбрах че е прибил един човек и той е бил в кома и това още повече ме уплаши.
моля ви посъветвайте ме как да се отарва от него без да стане нещо лошо и без да живея с чувство на страх

# 71
  • Мнения: 624
Подай молба срещу него по закона срещу домашното насилие ако продължава така.Не зная какви ги и свършил на рожденния ти ден ,но може да имаш основание да подадеш молба -само гадая тъй като нищо не зная . При добър развой на нещата съдът може да го отстрани от жилището до една година ,тъкмо докато мине развода няма да има право да припарва ,също така съдът  ще временно определяне местоживеенето на детето при пострадалия родител при условия и срок, определени от съда
А инък подай си иска за развод , поискай съда да постанови привременни мерки относно издръжката и родителските права .

Споко ще се оправиш .Не твърда ,че е лесно не не е и невъзможно .

Между другото ако е пребил някого и оня е в кома срещу съпруга ти сигурно има и досъдебно производство така ,че и това е в твоя полза .Възползвай се максимално.

Може да се обърнеш за съвет и към център Надя -http://www.centrenadja.hit.bg/index.html
и към Анимус-http://www.animusassociation.org/

Анимус имат и препратки към сродни организации в др. градове свържи се някой от тия организации.

# 72
donna2  благодаря ти! надявам се че ще успея,не само заради мен,но и заради детето.
незнам само какво ще му обяснявам като стане голямо и ако иска да е при баща си,защото бебето е момче и сигурно ше му е мъчно зашото не го познава какъв е в действителност

# 73
  • Мнения: 624
Мисля ,че детето един ден ще те разбере.

# 74
  • Мнения: 811
незнам само какво ще му обяснявам като стане голямо и ако иска да е при баща си,защото бебето е момче и сигурно ше му е мъчно зашото не го познава какъв е в действителност

Ако гледа как баща му те бие,твърде вероятно е и той да посяга след време,защото може да го смята за нормално поведение.

Общи условия

Активация на акаунт