ставни болки и бременност

  • 7 509
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 950
Тазобедрените кости започнаха да ме болят още от 3 месец.
Коленете доста по-късно , когато се увеличиха и кг.
Внимавай да не качваш много килограми, тежестта оказва влияние в/у ставите. Добре ми действаха леки упражнения - за раздвижване.
Ако много те болят може да отидеш на ортопед , те знаят хитринки и едно по специално 'разтриване' може да ти помодне.
Но не се притеснявай, всичко това е нормално и ще мине. Grinning

# 16
  • Мнения: 4 806
аз съм имала доста силни ставни болки, причинени от значително покачване на килограмите. Имах чувството, че стъпалата ще ми се разпаднат на отделни части... После мина, но трябваше да намаля килограмите.

# 17
  • Мнения: 412
При мен беше наопаки  Confused - през бременността качих близо 30 кг  Crazy, но се движех леко и по много до последния ден - нищичко не ме болеше. Заболяха ме ставите след като свалих всички излишни килограми  newsm78 5-6 месеца жонглирахме с няколко диагнози, от които най-безобидната беше "натрупана умора" Rolling Eyes ако това изобщо е диагноза, най-сериозната - реактивен артрит, без да е ясно на какво е реактивен  Crazy
За щастие се стегнах и с малко гимнастика и лекарства забравих за тази гадост  Grinning

# 18
  • Мнения: 619
тазобедрените кости за почнаха да болят 5-6 месец,и към 8 вече имаше моменти,когато не можех да се придвижвам от болки.като родих- мина с изключение на една малка болежка в таза отзад...

# 19
  • София
  • Мнения: 39 764
При мен от теглото ме болеше единя глезен, но на десния крак си имам скиорски травми. Лявото ми коляно пък има травми от челен сблъсък с москвич.
Тазобедрените болежки ме почнаха към 6тия месец. След 7мия ме болеше и десния крак от вътрешната страна на бедрото.
Всички бременни болежки ми минаха след раждането. Другите от травмите си останаха.

# 20
  • Мнения: 68
Днес си говорих с една мама и тя ми каза ,че по време на бременноста я боляли ставите и костите и затова яла телешки джолан. Можеш да опиташ и ти Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 108
тазобедрените стави ме боляха, също и китките на ръцете.Направо нощно време си умирах от болка

# 22
  • Мнения: 2 039
Моля ви де,кажете коя е точно срамната кост newsm17!

# 23
  • Мнения: 733
Всички кости ме боляха.
Моля ви де,кажете коя е точно срамната кост newsm17!
Това точно между краката ти  Wink. мен също ме болеше

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
боли ме кръста, краката, абе навсякъде почти...
не мисля че е от килограмите +12 съм, което не е много, а след два дни влизам в 9-тия месец

# 25
  • Мнения: 136
Здравейте, явно болките в ставите са нещо нормално. При мен до към 7 месец ме болеше опашката, а сега вече в 8 месец ме болят ужасно тазобедрените стави, особено от дясно. Понякога сутрин ми е много трудно да ставам Sad
И стъпалата ме заболяват, ако стоя по-дълго права, ама за това явно си оказват влияние и килограмите - до тук съм +13.

Общи условия

Активация на акаунт