Знаете ли какво установих

  • 28 340
  • 418
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 582
За мен нещата са комплексни. В началото е любовта и секса, ако няма такава, не бих продължила следващите стъпки.
После идват осмислянето на характера, навиците, интересите, разбиранията за живота, плановете за бъдещето и т.н. Ако тези неща не пасват при двамата, любовта бързо си заминава (поне при единия от двамата).
Затова държа на съвместното съжителство преди брак и деца.
Не че не може след 20 г. някой да си тръгне, защото е срещнал друг, животът е непредвидим и никой не може да каже какво го чака, но пък тези 20 г. ще са изживяни както трябва. А не с човек, който си избирал по разум, но ти се повдига като тръгнеш към спалнята.

# 31
  • Мнения: 3 687
В крайна сметка от гледна точка на природата "любовта" е ъпдейт на човешката физиология да се множим, а от гледна точка на обществото - драйвър за насърчаване на определен модел. *

* - лично мнение, което ми е осигурявало доста  комфорт през годините.

# 32
  • Мнения: 6 496
Минавайки и аз през твоята "светнала ламба" Simple Smile..приех следното.
Нищо не очаквам,не търся,не нищя,анализи и дисекци на чувства,мои ли, негови ли..не правя. Отказах ги.
Приятно ми е с някой,на него с мен,сега,в момента. Точка. Пък утре ли,ама дали,ама а дано..ама вЕрно ли...Не се замислям. Изобщо. Ако не е,значи аз нещо куцам за него и той за мен. Продължавам. Това е моят начин. Чувствам се прекрасно така. Вътрешно ми е спокойно. Терзания и мисли загърбих. Не се обвинявам вече за нищо. Не обвинявам. Всеки си има своя път до своя "дзен". Извървях моя. Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 23:40 от Thirteen#

# 33
  • Мнения: 46 582
В крайна сметка от гледна точка на природата "любовта" е ъпдейт на човешката физиология да се множим, а от гледна точка на обществото - драйвър за насърчаване на определен модел. *

* - лично мнение, което ми е осигурявало доста  комфорт през годините.
А моето е, че всяко животно е създадено за живот по определен начин. Колкото и да се борят някои с/у моногамията заради някакви свои комплекси, че трябва да си доказват, че са харесвани, при хората тя си е заложена, повечето имат желание да са в двойка.
Пингвини, койоти и т.н. - никой не им налага модел, действат съвсем инстинктивно, като нас.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Plava luda lutka, постовете ми са изстрадани. След страдание човек достига до основните житейски истини.
Случи ми се това, което Човечето пише- след 20 г. брак си тръгнах заради друг. Но това се вижда само на повърхността. Колкото по-дълбоко копаеш, толкова по-неочаквани неща откриваш. Проблемите с вече бившия ми съпруг са били заложени в подсъзнанието ни много преди да се срещнем. Няма виновни, имало е само очаквания и илюзии. Всеки човек си има своите илюзии за света. И колкото по-големи са те, толкова по-проблематични са отношенията му с другите. А за да се научиш да живееш без илюзии, трябва да загърбиш егото си.

# 35
  • Мнения: 712

сметките ако ги разкарам нищо няма да остане
Не е нищо . Ще остане един нов бял лист , на който да започнеш живота си отново , без да повтаряш грешките от миналото .
Една история от личният ми живот за да онагледя какво искам да кажа .

Скрит текст:
След смърта на жена  ми , и аз като теб, бях си направил списък с нещата, на които трябва да отговаря една проекто бъдеща моя съпруга . Мина се не мина година и се появи една кандидатка , която отговаряше на всички критерии по тоя списък . Мъчих ме се взаимно почти една година , и нищо не излезе . А нищо не излезе ,защото въпреки че беше идеалната жена за мен според списъка , аз не я обичах . Опитвах се да мина с номера, че с времето ще я заобичам , ама не стана така .
Може би година и половина след като се разделихме с първата се появи една друга жена в живота ми . Тоя път беше една бивша състудентка от университета . С нея се познавах бегло в студенстките си години , а след завършването не съм имал никаква връзка с нея . Даже не знаех дали е между живите , все пак бяха минали почти 20 години от тогава . В първия момент си казах , а забрави , тая знаеш не е за теб , още на младини я намирах за странна , какво остава сега след 20 години . Няма начин . Е да де . Ама се заговорих ме , заговорих ме  , че неусетно почнах ме да си говорим по 3-4  часа на ден , по телефона .
  И така след месец аз се оказах лудо влюбен в жена , която не отговаряше на нито една точка от списъка .
 От цялата история нищо не излезе . Взех списъка с точки , сметки , параметри , и мощно го изхвърлих в тоалетната . Казах си, че от тук нататък , само каквото се чува от сърцето .
  За сега се чува само някоя друга аритмия , и нещо леко от дясно , но не било притеснително според кардиоложката .   

# 36
  • Мнения: 20 155
точно това, което наричам отдаденост и грижа със сигурност НЕ Е досада, защото са неща, които той самият ги иска. Примерно да му сготвя нещо конкретно, което си е поръчал, да му пера, да му чистя, да му слугувам на него и на децата му и т.н. - все ДОСАДНИ за правене неща, които му спестявам сам да прави.
Това ясно, той е практичен очевидно. А ти какво искаш? Ако не искаш да се чувстваш като даденост как предотврати това, как му каза и показа, че искаш да се чувстваш специална. Това се опитваме да ти кажем повечето – че трябва да достигнеш до състояние, в което да се чувстваш в хармония с ума, мислите, тялото си. Демек – със себе си. Тогава и светът се вижда по друг начин, и хората ги виждаш и възприемаш различно.

В момента отстрани погледнато изглеждаш като сърдита, объркана жена, която търси причините за собственото си неудовлетворение в околните. Опитваш да избиваш на цинизъм и "над нещата". Мъжът ти е най-близко и обира пешкира. Той не е виновен, че е егоист и сметкаджия. Бил си е все такъв. Ти си се променила и сега вече го виждаш с други очи, усещаш, че не получаваш това, което си очаквала. Нормално е, всички се променяме.

Сега е моментът да смекчиш сблъсъка от очаквания и реалност и да впрегнеш тази "сърдитост" и непукизъм (който е нищо повече от защитна реакция) в нещо градивно за себе си. Не обвинения, омраза, гняв, а намиране на твоята същност – как и кое те кара да се чувстваш спокойна, доволна, усмихната. И, разбира се, нелеката задача да се научиш да го изразяваш. Тогава и той ще спре да те приема за даденост.

Не става от днес за утре. Започни с малки неща, затова те попитах какво направи днес за себе си, което ти дава усмивка и удовлетворение. Започни да се обичаш. Не го бъркай с нездравословен егоизъм. Можеш да си добър, грижовен към другите и без да си себичен. Не бъркай също любовта с разрушителни емоции. Любовта е както огън, жупел, пеперуди, така и спокойствие и нежност.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Единствената смислена любов е тази на майката към децата, защото е нужна за оцеляването им.
И какво прави тази майка, когато децата ѝ поемат пътя си?

Започва да живее собствения си живот в компанията на спътника в живота, с когото ги е създала, мей би?
Без разочарованието от отлетелите пеперуди и терзанията от вида "Дадох му младостта си, а той не ме оцени".....

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 319
Някои жени ,като се влюбят и обсебват партньора си.
Зарязват близки и приятелки ,вкопчват се в него.Започват да стават досадни,звънят и пращат съобщения денонощно,искат да се влачат навсякъде с него....Не оставят на човека никакво лично пространство..Унижават се ,съгласяват се на всичко....Нямат никакво самоуважение и достойнство.
И накрая на мъжа му писва и ги разкарва.
 

# 39
  • Мнения: 46 582
Някои жени ,като се влюбят и обсебват партньора си.
Зарязват близки и приятелки ,вкопчват се в него.Започват да стават досадни,звънят и пращат съобщения денонощно,искат да се влачат навсякъде с него....Не оставят на човека никакво лично пространство..Унижават се ,съгласяват се на всичко....Нямат никакво самоуважение и достойнство.
И накрая на мъжа му писва и ги разкарва.
От това, което съм видяла, такива действия започват, когато едната страна прекали, т.е. вече за него няма дом и семейство, има приятели, и како казваш денонощно са навън. Че е грешка звъненето и опитите за каквито и да е отношения, грешка са. На такъв човек трябва му да бъде дадено, каквото иска - свобода. Много са ми неприятни такива хора. Ползват децата си за трофеи и да тормозят другия родител, а като опре въпроса до реални грижи никога ги няма...
А най-смешното, което може да се види е, когато човекът до тях обърне палачинката и пусне съобщение, че ще закъснее и не знае кога ще се прибере. Изведнъж те започват да звънят и да реват как може такова нещо Laughing
точно това, което наричам отдаденост и грижа със сигурност НЕ Е досада, защото са неща, които той самият ги иска. Примерно да му сготвя нещо конкретно, което си е поръчал, да му пера, да му чистя, да му слугувам на него и на децата му и т.н. - все ДОСАДНИ за правене неща, които му спестявам сам да прави...
Именно, не приема, че се грижиш за него, нито че двамата се грижите са личните ви неща, а си е намерил човек, който да върши досадните неща.

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 14:09 от Не се сърди, човече

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз мисля, че разбирам авторката защо иска да игнорира любовта.
Защото, с присъщата за женската природа отдаденост и грижовност, с удоволствие обгрижва "милото", което обаче решава, че така е нормално и че му се полага като засвидетелстване на любовта ѝ в частност, но и като проява въобще на женската любов.........щото мъжката е друго нещо........

И така, леко възкачен на главата на влюбената, разширява ареала на желанията си до момент, в който почва и да подскача върху нея.
Което на свой ред рязко избива заслепението женско, тя сваля "агата" на земята, а той е жестоко разочарован и учуден, какво ѝ става на "неговата" и дали няма някой любовник да ѝ мъти главата? Mr. Green

Винаги е било така- който обича повече, прави повече компромиси дори и без да осъзнава- с кеф и мерак.
Другият се възползва- без да си го поставя за цел дори.
И когато на повече обичащия му се запотят розовите очила, става сложно.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 3 600
Най-прекарасното чувство на тоя свят не е любовта, а чувството ЧЕ НЕ ТИ ПУКА.
Всъщност това е най-опасното и тъжно чувство. На крачка от него са апатията, депресията, липсата на воля и всякаква мотивация...липса на желание за живот въобще.

# 42
  • Мнения: 6 496
absurT, събрала си в няколко изречения живота ми..
Само че,аз не се отказвам от любовта.Има я на толкова много места и в толкова много двойки около мен. Има я,бе !

# 43
  • Мнения: 46 582
Аз мисля, че разбирам авторката защо иска да игнорира любовта.
Защото, с присъщата за женската природа отдаденост и грижовност, с удоволствие обгрижва "милото", което обаче решава, че така е нормално и че му се полага като засвидетелстване на любовта ѝ в частност, но и като проява въобще на женската любов.........щото мъжката е друго нещо........
Виждала съм семейства, в които мъжът буквално я носи на ръце, а тя даже не го забелязва, защото носът ѝ е в небесата. И въобще не са изключения. Затова хич не вярвам в разликата в мъжката и женската любов. По-скоро има двойки, в които разликата в любовта е голяма и тогава личи. Разбира се това не може да се измери, нито има хора, които да кажат аз обичам точно толкова, но когато има голяма разлика се вижда с просто око. Съгласна съм, че вероятно за такъв случай говори авторката. Но това не значи, че трябва да обобщава или да се отчайва.

Но може и да има някаква зависимост, че описаните горе случаи са по-често срещани при жените. Ако са възпитавани, че това е нормално, остават в семейството, защото наистина са повярвали, че е нормално. Ако не им е промиван мозъкът в тази посока, в случая на мъжете, те инстинктивно усещат, че трябва да кажат край. Затова и такива семейства се срещат по-рядко, а не че мъжката любов е по-слаба.

Така че много внимавайте как възпитавате момичетата си, да не вземат и те да се вържат, че взаимна любов е едностранната...

# 44
  • Мнения: 3 025
Аз трябва да горя, за да съм с някой. Иначе не бих се занимавала изобщо, без значение какво притежава човека като материално. В любовта даваш, колкото искаш ти. И аз съм давала много, но никога не съм съжалявала за даденото. След това винаги съм оставала следа и празно место в хората, от които съм си тръгвала...а това за мен е по- важно, че липсвам на всеки, който ме е изгубил, от това какво съм дала. Както съм давала, така съм и получавала. Не правя такива сметки, когато има любов.

Общи условия

Активация на акаунт