Лудостта преди цикъл

  • 10 969
  • 65
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 245
Споделете как преборвате моментите на лудост и нерви преди цикъл. Аз лично усещам, че все едно съм друг човек, но не мога да бъда мила и добра както съм през останалото време...

# 1
  • Мнения: 46 520
Нямам ПМС.
Има разни хранителни добавки, консултирай се с лекар, при много жени помагат.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 467
Мисля,че след като човек знае от какво е, може да се контролира.

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 245
Давам Ви пример - нещо в момента ме дразни, знам че е така именно заради ПМС и гледам да не обръщам внимание защото знам, че преувеличавам..въпреки това тихичко ме тормози.. да правя.забележка е безпредметно..

# 4
  • Мнения: 234
И аз бях така,знаех,че се дразня и ядосвам заради това,но не можех да се владея.
След като родих,даже не усештам кога ми е дошло,нито физически нито психически Blush

# 5
  • Мнения: 978
Преди известно време не можех да се контролирам, ко постепенно се научих. Сега, първо броя на ум, успокоявам се и се въздържам от коментари, нерви и плач, за разлика от преди.


Иначе не смятам, че е нужно да  се приемат, каквито и да са медикаменти - това е нормално състояние на жена преди цикъл и може да се научава да се контролира.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 284
Имах такъв период, много е гадно. Да, знаеш от какво р и понякога успяваш да го контролираш, понякога не. То е все едно постоянно ти е нервно и гадно на корема и всичко, което си мислиш, е заядливо. Случвало ми се е да казвам на мъжа ми - ужас, в момента, всичко, което ми хрумва да ти кажа, е заяждане.
Пих вечерна иглика аз, помогна ми, но трябва да се пие доста време преди да започне да действа. Има добри разфасовки в тези магазини за добавки в моловете - GNC или нещо подобно, да не те объркам. При тях грамажа е такъв, че се пие по едно хапче на ден. Има български, Прим ойл, но от тях трябваше по няколко и е неудобно.

# 7
  • Мнения: 46 520
Иначе не смятам, че е нужно да  се приемат, каквито и да са медикаменти - това е нормално състояние на жена преди цикъл и може да се научава да се контролира.
Не са медикаменти.
Иначе и менструалните болки, например, са нормални в доста случаи, но не мисля, че не е нужно да се приемат медикаменти, за да се почувства по-добре.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 245
За менструалните болки съм с две ръце "ЗА" да се пие нещо обезболяващо, по повод нервността и изблиците те не са всеки месец, но настъпят ли е много неприятно.

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Откак пия масло от вечерна иглика, проблеми с ПМС нямам. Преди бях звяр-нервна, дебела, подута и после адски болки. Сега почти не усещам как минава.

# 10
  • Мнения: 4 808
За мен лудостта преди цикъл е нещо непознато, също и болки преди и по време на цикъла. Яд ме е, че в това отношение дъщеря ми не прилича на мен. Имам приятелка, която преди цикъл е ужасно нервна, целият свят и е крив и се радвам, че на мен това ми е спестено.

# 11
  • София
  • Мнения: 61
И при мен ПМС-а е зле, изразява се в мрачни мисли и свръг раздразнителност, понякога е по-зле, понякога по-добре. Сега съм бременна и вече 6 месеца съм в ПМС Grinning, ужасно е. Понякога успявам да се контролирам, понякога се отдавам на настроението си. Всеки човек е различен, всичко сме наясно от какво е, въпреки това не можеш просто да се контролираш.

# 12
  • Мнения: 2 182
И при мен положението с ПМС е тежко.
Раздразнителна съм, настроението ми преминава бързо от едно в друго, подувам се, всичко ми е криво, лесно се сдухвам.. А след това 2-3 дни болки по време на цикъла, като в първите 2 дни ми е невъзможно да изляза от дома ( а някой път да стана от леглото и да се изправя) без обезболяващи.
Опитвам се да се контролирам, но не всеки път се получава.

# 13
  • Мнения: 81
Аз пък му се отдавам напълно. По принцип така или иначе трудно си контролирам емоциите, а по време на ПМС или цикъл ми е напълно невъзможно. Относно нервите, когато не искам да обидя някой човек, се оттеглям за момент, докато ми дойде акъла в главата. А пък сълзите си ми текат просто ей така - от тъга, от любов, от ярост, от изтощение, от нерви..

А момичета, гладът по време на ПМС как го борите?

# 14
  • Мнения: 5 341
Не го боря глада, хапвам си. Чипс и шоколад ми помагат и хич не ми е гузно след това.
Почти винаги имам пмс, нервна и заядлива ставам на моменти. И цикълът ми е ужасен, все едно съм с грип, болки в ставите, болки в корема, гадене главоболие. За малко след раждането бях ок, сега пак съм с всички екстри.
И се радвам, че има читави лекарства, понеже като ученичка едва се прибирах вкъщи от болка.
Вечерна иглика пих и аз, сега не съм взимала, време ми е.

# 15
  • Мнения: 3 732
Като знам, че нервите са ми от ПМС, гледам да мълча за да не се конфронтирам излишно. Ям и сладко, шоколад най - вече макар че сладкото съм го ограничила до минимум.
Представям си се с картечница как пуцам наред и малко се успокоявам.

# 16
  • Мнения: 2 127
Всеки месец обмислям да се изнеса в гората на палатка, за да не ме търпи никой. Дръпвам се от хора и от всякакви социализации. Непоносима съм дори за себе си, спрямо ММ хем не ме дразни, хем каквото и да ми излезе от устата, звучи като заяждане. Отвратително мрънкало ставам и ако не си бях аз самата, изобщо не бих се причинила сама на себе си. Това няма как да избегна, затова не се причинявам на невинни хора.
На крива ракета, космосът й крив е при мене. Ще пробвам с вечерна иглика, пък белким може да се говори с мен.
Сладко не ми се прияжда, но огладнявам брутално - количества, с които изкарвам обикновено по цял ден, затресе ли ме ПМС, се изяждат до обяд.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Изнервям се преди цикъл, защото ставам като цистерна - голяма, подута и тежка. Само като се погледна и ставам нервна. А ако някой ми каже нещо накриво и избихвам... Не пия нищо преди МЦ, но ако имам силни менструални болки вземам но шпа.
Щом спадна, изхвърля задържаната вода и спре МЦ ставам отново нормално същество.

# 18
  • Мнения: 31 725
И аз имам тежък цикъл. Почти винаги е със много силни болки, нерви и раздразнителност.
Ще взема пак да почна прим оил. Да видим как ще ми се отрази на нервите.

# 19
  • Мнения: 30 802
Преди цикъл винаги съм имала неприятни симптоми. С падането на хормоналните нива най-неприятното е когнитивният ефект - губя дар слово и не мога да пиша добре. Имах и мигрени, ставни болки и крампи още седмица преди цикъла.

Обаче ако ПМС е много тежък, хубаво е да се отиде на лекар, не да си мислим, че сме зли жени и трябва самоконтрол или че е нещо нормално. В последните месеци имах много тежък ПМС и цикъл, откри се тривиален, но неприятен проблем. Сега съм на орални контрацептиви без пауза. Няма падане на хормонални нива, нямам мигрени, нямам лошо настроение, даже и цикъл нямам, не ми и трябва.

# 20
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Много рядко съм раздразнителна, но когато ми се случи, мъжът ми винаги пита дали не съм пред цикъл и съответно не ме приема насериозно. Както и ако трябва да се провеждат някакви по-сериозни разговори, ги отлага за след настъпването на МЦ, ха-ха. Мъдро.
Обаче и аз съм забелязала когнитивния ефект или по-точно когнитивния дефицит при мен - просто от овулация до цикъл понякога съм като олигофрен, а от цикъл до овулация съм с много по-бърза, ясна мисъл и съм по-речовита, много по-голям шанс да изпадна в състояние на поток на съзнанието тогава, докато преди цикъл понякога дори не чувам какво говори събеседникът ми.
Тази разлика при мен е толкова осезаема, че чак ме дразни, че трябва всеки месец да търпя тия промени, едната половина цикъл - търпимо, другата - бунак. Grinning
И понеже някой писа за бременност - бременността (и дори майчинството) за мен е подобна на втората половина на цикъла в когнитивно отношение. Мисля, че пак е нещо хормонално.
Много се отнесох... Simple Smile

The Siren of Titan, как успя да си спреш цикъла?
Извинявам се за офф-а! Не мога да сложа „скрит текст” от телефона!

# 21
  • Мнения: 30 802
Да, аз даже по едно време си планирах събитията в календара да се случат до 14-я ден на цикъла, защото се чувствах точно по-умна и с повече енергия. И също така 2 седмици карах на полуглад от еуфория, след това 2 седмици преяждане и депресия. Обаче си уцелих дозата с хапче и сега нещата поне са предсказуеми.

И се чудя колко ли от женските психични проблеми не се дължат на цикъл и не може да се решат тривиално.

Обаче и хапчетата не са създадени равни - от някои се изтрещява, други са перфектни направо, все едно съм си сипала масло в двигателя.

Цикъл се спира при прием на монофазни орални контрацептиви, като не се прави 7-дневна пауза или не се пие плацебото. Питайте си лекаря дали може, но в повечето случаи може. Или не да се спре, ама да идва 4 пъти на година. По принцип хапчето е било замислено да се пие нон стоп, но заради Католическата църква са въвели 7-дневната пауза, която само имитира цикъл. Но реално няма нужда от нея.

# 22
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
На мен също ми е минавало през акъла това за планирането на събитията до 14-тия ден, би било прекрасно. Но не съм го постигала. Simple Smile
Всъщност зная, че на теория ако искаш да си спреш/отложиш цикъл, не се прави пауза при прием на ОК, но нямах идея, че може няколко последователни месеца да караш без това "breakthrough bleeding". Мислех, че тая натрупала се лигавица от един месец без цикъл все някак трябва да се изчисти.
Как ти идва МЦ примерно 4 пъти годишно? Правиш ли 7-дневна пауза все пак тогава или просто това кървене се случва и без да си я направила?

Иначе аз нямам тежък ПМС, само в когнитивно отношение това, което описах, и чат-пат раздразнителност. Но то и само когнитивното е достатъчно.

Много от женските психични проблеми се дължат на тия хормонални флуктуации според мен.
Нещо, което не се знае дори и от повечето лекари е, че и нивата на щитовидните хормони са доста различни в двете части на цикъла, физиологично различни, а щитовидните хормони са в огромна степен отговорни за психичното състояние на човек, както и за когнитивното такова. При мъжете няма такива люшкания в щитовидните на всеки две седмици...

# 23
  • Мнения: 610
Ох и аз ПМСто го боря с шоколад , а преди като пуших с цигари.  Сега кърмя и нямам цикъл 😆,  но като спра и ми дойде цикълът сигурно пак ще пропуша😁

# 24
  • Мнения: 12 473
Аз съм или много зле или въобще рязко ме изненадва като ми дойде доста по-рано..))
Но ако случайно се усетя кога ще дойде - един ден глад върши чудеса - никакви болки, подувания и раздразнения нямам. В останалото време - тъпча безконтролно и се самосъжалявам..))

# 25
  • Мнения: 30 802
При прием на орални контрацептиви не се натрупва лигавица. Затова има само псевдо-кървене. Всъщност пробивното кървене е от прекалено изтъняла лигавица, не от пренатрупване.

# 26
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Изобщо не знаех, дори лекар ми беше обяснявал обратното. Нямам думи. И че не можело да се пият дълго време без тази 7-дневна пауза, и аз се отказах... защото и аз мислех да го правя това със спирането на цикъла миналата година.

# 27
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Няколко месеца след като започнах да пия Витекс, ПМС силно намаля.
Преди това октачах от болки (в т.ч. в ставите и костите), гадеше ми се, беше просто ад.
Промених и режима на хранене, де, та всъщност не знам кое от двете даде по-голям ефект.
Сега имам съвсем леки и поносими болки, не ми е нервно, даже си ходя на танци от първия ден и никак не ми пречи.

# 28
  • Мнения: 5 341
Този Витекс е хранителна добавка, нали?
Да го пробвам и аз. Колко време се пие?

# 29
  • Мнения: X
При мен ПМС е без болки, но ставам за ден-два по-чувствителна /рева и се кахъря за някакви глупости/ и изпитвам чувство на безпокойство. Приела съм го, обяснявам си го и чакам да мине.

# 30
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Този Витекс е хранителна добавка, нали?
Да го пробвам и аз. Колко време се пие?

Добавка е, да. Аз го пия вече седми месец, като ефект усетих някъде чак след четвъртия.
Не знам иначе колко време се пие - смятам да го продължа, докато забележа, че резултатът е стабилен във времето поне половин година.

# 31
  • Мнения: X
Не, при мен няма такова нещо.
И близките момичета от моето обкръжение нямат.
Но при мен има реване,  по време на първите 24часа на цикъла, защото тогава ме боли като за световно. Задължително отсъствам от работа, и задължително се разкъсвам между желанието  за легло и тоалетна. Да не даде, да е точна по дата, тогава и линейка се вика, защото съм "замръзнала" от болка. Никакви лекарства не помагат, но като чета за вечерната иглика, ще взема да я пробвам...

# 32
  • Мнения: 63
Ох, почти всеки месец се случва-ям като за световно и то само глупости ми се ядат, нервна,крива,заядлива. После поглеждам коя дата е-а,ясно ПМС. Това че имам обяснение обаче, изобщо не смекчава ситуацията.
Първите 24ч. съм тотална щета. Боли, та се не трае. После минава и съм ок. Обаче като ми свърши е някакъв ад. Не знам на какво се дължи, дали ми пада кръвното или организма ми се изтощава и дава на късо, но всеки път съм с мигрена, ако е по-силна е придружена с повръщане от болката. Тотално неспособна съм за каквото и да е, искам само да лежа на тихо и тъмно(светлината ме дразни адски). Един от последните пъти се наложи ММ да се върне от работа, да вземе малкия с него там, понеже нямаше как да отсъства, а аз бях труп.

# 33
  • Мнения: 22 036
Никога не съм имала проблеми с цикъла, ама и аз барабар Петко с мъжете, реших да пия Вечерна иглика и се сдобих с ПМС, ама яко. Рев, драми, настроения. Спрях го и май няма да си правя експерименти повече. Побърках хората около мен. Такова чудео не е било и съчувствам на всички, които го изпитват.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз съм от тези с тежък ПМС и тежък цикъл.
Мигрената ми се обажда тогава, нервност, безсъние, дори сърцебиене.
А колко съм заядлива, чак себе си не мога да понасям, ужасно е. Много е трудно да се контролира човек, когато е под налягане отвътре.
През цикъла разбира се главата ме боли и съм стигала до повръщане понякога. Коремните болки все ги изтърпявам, но главата не се трае и все прибягвам до беналгин за нея и някакво успокоително за нервите.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 328
аз също съм с дефицит на тази "екстра" ПМС, но го отдавам на факта, че принципно съм луда:)
иначе, точно като в приказката, ако в този деликатен момент те попитат "защо така?" ... отговорът е "ЗАЩОТО ТАКА!"  Imp   

# 36
  • София
  • Мнения: 13 170
Проверете си хормоните. Преди много години имах тежък ПМС и се оказа Хашимото. Пия Л-тироксин и не съм имала ПМС сигурно от 20-тина години. Даже започнах да се чудя дали вече не трябва да ми се появява, че не съм много далеч от критическата, но явно имам някоя и друга година още.

# 37
  • Мнения: 8 952
Заради хормонален дисбаланс е тежкият ПМС. Нисък прогестерон.

Агнес и Прим ойл ме спасяват мен.

# 38
  • Мнения: 5 820
    И аз имам тежък ПМС. Като добавя, че имам и Анемия. В рамките на 1 седмица преди да ми дойде цикълът, започвам да се чувствам зле. Зърната ме набъбват и ме болят. Не позволяват да бъдат пипнати. Избиват ми пъпки по лицето и тялото - в рамките на 2 седмици преди да ми дойде цикълът. Когато цикъл започне да идва 2-3 дни толкова ме боли корема. Повдига ми се и имам чувството, че ще припадна във всеки момент. Взимам парацетамакс. Но шпа не ми понася. Напоследък не ми минава болката от парацетамакс. Не предпочитам тогава да излизам, но като се налага излизам.

    Чудя  се как ви търпят на работа да си взимате по няколко дни отпуска или болнички. От болничните се намалява заплатата.

    А като цикълът ми дойде, ми тече като чешма. На всеки час от най-големите нощни превръзки на Libresse Max. Като излизам и нощно време слагам тампон Super. Слагам тампон заедно с най-голямата превръзка. А един тампон се напълва за 2 часа. От този обилен цикъл започва да ме прималява. Ако не сложа нощно време или при излизане тампон, ще изцапам всичко и хората ще се смеят.

    Също изпадам 1 седмица преди цикъл и по време на цикъл в някакви истерии. Всичко и всички са ми накриви. Заяждам се, викам и рева. Моите близки не ме разбират защо изпадам в такова състояние. Още повече започват да ме дразнят и да ме ядосват, вместо да си замълчат и да не ми обръщат внимание. Изпадам в депресия. Имам чувството, че животът ми приключва до тук. Гледам на живота толкова отрицателно тогава и виждам само тъмнина. Не мога да издържа да мине този цикъл. Ето сега наближава да ми идва цикълът и се чувстват толкова потисната. Изобщо не желая да ми идва. Cry

    Против съм оралните контрацептиви. Чела съм, че причиняват рак на гърдата и рак на шийката на матката. Това го пише в листовките на противозачатъчните. Майка ми, когато ходи на мамолог, той я попита дали някога е взимала противозачатъчни. Тя е отговорила, че никога не е взимала противозачатъчни. Той й е отговорил, че противозачатъчните причиняват рак. Също една колежка на майка ми ходи при ендокринолог, като преди това един гинеколог беше й предписал противозачатъчни и тя ги приемаше. Така, като отиде при ендокринолог и като попита дали приема противозачатъчни - тя е отговорила, че приема противозачатъчни. Тя гневно се изказала, че трябва със закон да се спрат продажбата по аптеките на противозачатъчни. Също е казала, че причиняват рак на гърдата и на шийката на матката. Същата история и с една моя позната.

    За всеки проблем гинеколозите предписват с лека ръка противозачатъчни. Много добре знаят колко са вредни, но продължават да предписват. Отговарят, че това е единственото средство за каквото и да е - кисти, миоми, ПМС, обилен цикъл и т.н. Предписват ги, като че ли са бонбонки.

    Така че никога не бих приела противозачатъчни. Пробвала съм няколко вида преди да разбера колко са вредни, но не ми понесоха - имах главоболие, гадене, повръщане, липса на апетит, някаква апатия чувствах и никаква заинтересованост какво става около мене.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 18:12 от Jennifer_w

# 39
  • Мнения: 2 749
Преди време бях чела статия /с претенции да е научна/, в която се казваше, че ПМС при някои жени може да предизвика даже временна невменяемост.  Не знам дали е така наистина, но последните няколко години усещам у себе си подобни симптоми. Преди не усещах изобщо. Сега ме болят гърдите, яде ми се повече, подува ми се корема и съм нервна. И като лудост - скарах се с приятеля ми за глупост и си събрах партакешите набързо. След 2 дни ми дойде. Дали това не е било причината? Grinning

# 40
  • Мнения: 30 802
Jennifer_w, при такива симптоми се ходи на лекар. Тревожно е, ако за под 2 часа изхабяваш макси превръзка. Отиди на лекар, може да има от какво да е този тежък цикъл, особено ако води и до анемия.

Относно оралните контрацептиви - при всяко лекарство се преценява полза-риск. С пълното съзнание, че има риск, ги пия, защото ми увеличават неимоверно качеството на живот. Не се живее с анемия и чест и обилен цикъл. При мен това се причинява от аденомиоза - често срещано, тривиално състояние, което обаче адски снижава качеството на живот. Болки, промени в настроението, умора. Другите ми опции са хормонална спирала и хистеректомия - също със своите странични ефекти.

Дали причнияват рак и дали точно на теб ще ти причинят - и Господ може да не е сигурен, камо ли лекар. Да, по принцип може да увеличат риска, като например ако се пият от нераждала жена, некърмила, други фактори да има.

Обаче пак всеки си преценява какво иска да му е качеството на живота - дали да му е черно всеки месец, или да се адаптира към противозачатъчните. Има различни марки, с различни видове прогестерон и някои се понасят по-добре от конкретния организъм. Така че не може с лека ръка на всяка жена да кажеш - вредни са.

И като ги спрат със закон какво - няма да имам достъп до лесно, неинвазивно лечение, което ми увеличава качеството на живот? Ще си кървя героично всеки месец като Хаджи Димитър, което също е много полезно за здравето, ще съм ядосана и непродуктивна...ами мерси от такъв живот, ще рискувам с контрацептивите.

# 41
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
И аз съм със тежък ПМС.Физически не съм зле,само се тъпча неконтролируемо най-вече със сладко и съответно задържам вода.Но за сметка на това,на психиката ми се отразява много зле. Заядлива ,истерична, гневна, ревлива,супер чувствителна и докачлива-люшкат ме яко емоциите, и аз самата едва се търпя.Като Джекил и Хайд съм направо,две седмици съм бяла и добра,и после две седмици пълна кукувица.Пих два месеца вечерна иглика, при мен няма никакъв ефект.При мен е точно ПМС,в момента в който ми дойде и съм окей вече.До следващия път..

# 42
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Момичета, като ви чета, лошо ми става. Как издържате на такива цикли и ПМС не знам! Това не е нормално, потърсете причините! Ниският прогестерон е една от тях, да.
The Siren of Titan, как аденомиозата ще е често срещано състояние?!? Та това е еднометриоза вътре в матката. Даже жените с ендометриоза рядко ги спохожда.

# 43
  • Мнения: 30 802
Според гинеколога ми е супер често срещано. Доста жени си живеят с това състояние с години, не обръщат внимание. И аз можеше да си живея още известно време, преди хептен да се изяви анемията. По груба преценка до 20-30% от жените може да имат някаква фаза аденомиоза и вече е въпрос дали оплакванията са достатъчно неприятни.

И особено ако са те учили, че е нормална женска съдба да се превиваш и кървиш като заклана, доста жени не търсят помощ. И аз прекалено много търпях, мислейки си, че е нормално.

# 44
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Абе, и на мен всички жени с тежък и обилен цикъл са ми съмнителни и подозирам еднометриоза, ама аденомиозата е друга бира. Доста по-рядка е.
Иначе да, определено не е нормално цикълът да влошава качеството на живот и да е обилен.

# 45
  • Мнения: 30 802
Май никой не знае колко често се среща. При сегашните хормонални изменения, кофти храни и естрогенова доминантност - може да си е доста разпространена. Доскоро не са гледали толкова подробно какво точно има, нито се е виждало с по-стари ехографи.

Изобщо, добре че си знам правилото, май беше от Космополитън, че ако изхабяваш макси превръзка за под 2 часа, си за лекар.

# 46
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Да, тук си права.

# 47
  • Мнения: 5 820
    Да отговоря. Не съм немарлива към здравето си. Много добре знам, че обилният менструален цикъл ми предизвика анемия. Ходила съм на няколко гинеколози. Исках да ме пуснат изследвания на хормони, но нито един от тях не ми пусна такива изследвания. Казаха ми, че са излишни. Всички ми предписаха противозачатъчни. Пила съм сигурно 7 вида орални контрацептиви и въобще не ми понесоха. Четох, че има малък процент от жените, на които въобще не им понасят противозачатъчни хапчета Явно аз съм една от тези жени. Гинеколозите ми отговаряха и отговарят, че напълно съм здрава. Някои от тях ми казваха, че щом не мога да пия противозачатъчни хапчета, трябва да търпя.

   Откакто се помня, винаги съм имала такъв обилен цикъл. Майка ми също е имала такъв обилен цикъл. Баба ми също ме разправяше, че също е имала такъв цикъл. Леля ми също.

   Как Ви откриха, че имате аденомиозата или еднометриоза? Имахте ли други симптоми, освен тежък ПМС и обилно кръвотечение?

# 48
  • Мнения: 30 802
Вижда се с ехограф.

А другите симптоми са много, много силни крампи, все едно някой те е налагал с тояги по кръста.

# 49
  • Мнения: 5 820
Вижда се с ехограф.

А другите симптоми са много, много силни крампи, все едно някой те е налагал с тояги по кръста.

      Благодаря за отговора. Такива крампи имам за 2-3 дни, когато започне менструалният ми цикъл.

     Преглеждана съм и с обикновен ехограф, и с вагинален ехограф. Гинеколозите ми казваха, че всичко е наред.

     Опитвам се всяка година да ходя на профилактичен преглед при гинеколог.

# 50
  • Мнения: 30 802
И другото е, че при теб винаги е било зле, а при аденомиоза се влошава постепенно, дори преди всичко да е било наред. Става много зле с времето.

# 51
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Обилен цикъл може да се дължи и на проблеми с щитовидната жлеза. То всяка втора жена има проблеми а ЩЖ.
Пуснете си сами хормони, няма смисъл да чакате на лекарите, щом ви отсвирват..

Моята ендометриоза и аденомиоза се видяха само благодарение на лапароскопска операция. Иначе имах ендометриозна киста на яйчника,
но друго не се вижда с ехографа.

И да споделя друг, напълно противоположен опит на масовия - аз нямам болезнен цикъл, нито ПМС, нищо. Мога дори да тичам още 1-вия ден от цикъла, ако искам (не че го правя), а пак имам ендометриоза. Засега съм едно голямо изключение явно, но ето че има и такива... Коварна работа.
Пък какво остава ако имаш обилен и болезнен цикъл, с болки и целия букет от ужасии...

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 22:13 от afrikancho

# 52
  • Мнения: 626
Мисля, че заплахата от рак за тези, които пият противозачатъчни е силно преувеличена. Пия ги от 10 години и се чувствам много добре с тях, да не кажа, че направо ме спасяват от куп проблеми. Консултирам се непрекъснато с лекар, всяка година правя ПАП изследванията. Лекарите ми казаха, че проблемите с противозататъчните са били в миналото, когато са били още недобре изпипани и направени. Днес разликата със старите е огромна.
Оперирана съм от тежка ендометриоза и от голяма миома. Ендометриозата никога не се е засичала от никаква апаратура, видя се ясно чак на операция. Никакви вагинални и прочие ехографи не можеха да ми я засекат.
 
Jennifer_w, мисля че имаш големи хормонални проблеми. Приличаш на мен, преди операцийте ми и преди да почна лечението с противозачатъчни. Имах всичко - зверски болки в корема, обилно кръвотечение, направих много силна анемия, от която трудно се излекувах, излизаха ми непрекъснато пъпки на лицето. Живеех в истински ад.
Но се реших и се оперирах и от ендометриозата и от миомите. А след това започнах по лекарско предписание да си пия противозачатъчните. Нямам думи да опиша как ми се промени  качеството на живота с всички тези неща. Цикъла и всички екстри с него направо ме съсипваше. Противозачатъчните държат хормоните ми в баланс и от там всичко се оправи - гадните дебели пъпки изчезнаха, цикъла ми от обилен стана оскъден, болките изчезнаха, ПМС -  намаля, косата ми се оправи, преборих анемията.

Jennifer_w, смятам че правиш голяма грешка, че не искаш да пиеш противозачатъчни. На мен от някои също ми ставаше зле, но с проби успях да си намеря моите - те са нискодозирани и нямам никакви странични ефекти от тях. Пия Марвелон, много са добри. Смятам да ги пия чак до менопоузата, не се страхувам от рак, живея и се храня здравословно, не пуша и не пия и напълно осъзнато и отговорно поемам този риск.

# 53
  • Мнения: 5 820
Мисля, че заплахата от рак за тези, които пият противозачатъчни е силно преувеличена. Пия ги от 10 години и се чувствам много добре с тях, да не кажа, че направо ме спасяват от куп проблеми. Консултирам се непрекъснато с лекар, всяка година правя ПАП изследванията. Лекарите ми казаха, че проблемите с противозататъчните са били в миналото, когато са били още недобре изпипани и направени. Днес разликата със старите е огромна.
Оперирана съм от тежка ендометриоза и от голяма миома. Ендометриозата никога не се е засичала от никаква апаратура, видя се ясно чак на операция. Никакви вагинални и прочие ехографи не можеха да ми я засекат.
 
Jennifer_w, мисля че имаш големи хормонални проблеми. Приличаш на мен, преди операцийте ми и преди да почна лечението с противозачатъчни. Имах всичко - зверски болки в корема, обилно кръвотечение, направих много силна анемия, от която трудно се излекувах, излизаха ми непрекъснато пъпки на лицето. Живеех в истински ад.
Но се реших и се оперирах и от ендометриозата и от миомите. А след това започнах по лекарско предписание да си пия противозачатъчните. Нямам думи да опиша как ми се промени  качеството на живота с всички тези неща. Цикъла и всички екстри с него направо ме съсипваше. Противозачатъчните държат хормоните ми в баланс и от там всичко се оправи - гадните дебели пъпки изчезнаха, цикъла ми от обилен стана оскъден, болките изчезнаха, ПМС -  намаля, косата ми се оправи, преборих анемията.

Jennifer_w, смятам че правиш голяма грешка, че не искаш да пиеш противозачатъчни. На мен от някои също ми ставаше зле, но с проби успях да си намеря моите - те са нискодозирани и нямам никакви странични ефекти от тях. Пия Марвелон, много са добри. Смятам да ги пия чак до менопоузата, не се страхувам от рак, живея и се храня здравословно, не пуша и не пия и напълно осъзнато и отговорно поемам този риск.

    При вас как ви откриха ендометриоза? Наистина се уплаших дали нямам един от тези проблеми -  аденомиозата или еднометриоза? Щом не се засича и от вагинален ехограф, тогава как мога да разбера дали имам такъв проблем?

    Марвелон пих преди 2-3 години. Не ми понесоха също - имах същите странични ефекти, които съм описала по-горе, като при всички противозачатъчни, които съм приемала до сега. Преди 1-2 години гинекологът ми предписа Logest. Купих ги, но като прочетох листовката какво причиняват и точно тогава и майка ми ходи на мамолог, и нейната колежка ходи на ендокринолог, след като ми каза майка ми за страничните ефекти при прием на противозачатъчни хапчета, и след всичко, което съм прочела преди и след покупката на тези противозачатъчни хапчета по Интернет, ги захвърлих в хладилника. 

   И още нещо предразположена съм към разширени вени. Наблюдавам на единия ми крак при вътрешната сгъвка на коляното, вече се появяват малки разширени вени. Противозачатъчните хапчета са противопоказни срещу наследствено предразположени към разширени вени.

    С какво изследване се установява Пап? С цитонамазка ли е?

    Благодаря предварително за дадените от вас отговори.

# 54
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ако си направите генетични изследвания за тромбофилия, и имате такава, значи наистина не трябва да приемате противозачатъчни. Но щом имате разширени вени, значи почти сигурно .имате тромбофилия.

# 55
  • Мнения: 5 820
   Благодаря за отговора.

   Макар че съм много слаба, вече са на лице такива разширени вени. Може би се появиха от вътрешната сгъвка на коляното ми и заради заседналия живот, който водя.

# 56
  • Мнения: 626
Ендометриозата ми я преположиха по симптомите - нечовешките болки, водещи буквално до посиняване, силните кръвотечения, едно особено стъкловидно бяло течение точно след цикъл. Нямаше хапче на този свят, което да ми успокои болките, буквано "замръзвах" от болка. И не вярвай когато майки и баби ти казват, че видиш ли било нормално жената така я боли цикъла - не е нормално. И на мен така ми казваха майка ми и баба ми...никога няма да си простя, че се подведах по приказките им и че загубих ценно време, вместо да търся лекари!
Предложиха ми лапароскопска операция - моментално се съгласих. Какво имам да губя, та аз се бях побъркала от болки и анемия. При операцията се открива ендометриоза в доста напреднал стадии.
След време направих и операция на миомата. Тези две операции плюс приема на противозачатъчни ми спасиха живота. После дълго време пих желязосъдържащи препарати за да оправя анемията. Болките и кръвоизливите изчезнаха като с магическа пръчка. Всичко се оправи, включително всички кожни проблеми, а аз имах жестоки, дебели пъпки.
Да, на листовките пише много неща, е и? На мен и аспирина ми действа много зле, боли ме стомах, прави и язви. Но когато трябва, го пия и него. Ако човек се вдълбава много на листовките може да откачи и никога да не си пие лекарствата. Аз пия и антидепресанти, там пък листовката е просто страховита. Но и с тях нямам никакви проблеми, нито странични реакции.
Аз живея в Германия, всички тези неща се случват тук, консултирам се непрекъснато с лекарите и нито един не ми е казал да спра противозачатъчните, защото видиш ли ще се разболея от рак. Аз самата съм изчела достатъчно и знам, че риска е  пренебрежително минимален. Знам за хора, които умряха от рак, живеещи най-здравословния начин на живот, вегетарианци, без алкохол и цигари, без лекарства...и пак. Така че, никой не знае от какво ще му дойде.
Аз също имам една единствена малка разширена веничка на крака, никой не ми е казвал нещо по въпроса. Ако ако имаш съмнения, консултирай се лекар за тези неща.

ПАП - тестът го прави гинеколожката ми всяка година, безплатно. С този тест се проверява има ли клетъчно изменение и появата на ракови клетки. След 10 години пиене на противозачатъчни не са регистрирани никакви проблеми.

# 57
  • Мнения: X
Много интересна стана темата. На мен досега всички гинеколози ми са се възхищавали, че съм имала здрави органи, но пък реално изследване на хормините никой не ми е прилагал. Ще трябва да пак да ги навестя. Здравната каса поема ли нещо от тези изследвания?

# 58
  • Мнения: 5 820
Много интересна стана темата. На мен досега всички гинеколози ми са се възхищавали, че съм имала здрави органи, но пък реално изследване на хормините никой не ми е прилагал. Ще трябва да пак да ги навестя. Здравната каса поема ли нещо от тези изследвания?

   Мисля че ЗК поемаше малка част от хормоните. Гадно е, че дори жена да иска да пусне важните хормони, при някои хормони се следи кога жената е в овулация и тогава се пуска определения или определените хормони. Затова на жената й трябва гинеколог, за да проследи кога точно ще бъде в овулация. Не си спомням кои хормони бяха. Бях си записала някъде. Иначе щеше да стане лесно жената да отиде в лаборатория, да си плати и да си пусне исканите от нея хормони.

    За да не пускам друг коментар и да спамя, тук пускам моя коментар. Благодаря ви за помощта. Определено ме накарахте да се замисля за контрацептивните хапчета и дали наистина не греша. А какво ще кажете, че някои противозачатъчни хапчета водят до окосмяване на лице и тяло? Също съм чувала, че някои противозачатъчни хапчета водят до напълняване.

   За Пап теста ще прочета и ще се информирам. Изтрих част от текста, който написах, защото започнах да чета за Пап-теста от линка, който сте копирали и разбрах, че това е Цитонамазка. Правя си това изследване Цитонамазка всяка година. Знам колко е важна Цитонатамазка за ранно откриване на рак.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 18:51 от Jennifer_w

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Изследвала съм си няколко пъти хормоните, но никога не е било по време на овулация. Обикновено някои от хормоните се изследват на 3-тия ден от цикъла, а други (май беше само един) на 27-ми ден. Никой не ми е следил овулации. Има жени, които нямат овулация всеки месец.
Така че направо идете в някоя лаборатория. Те обикновено имат пакети за женските хормони и ще ви кажат кои дни да отидете, не ви трябва гинеколог.

# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Не съм си изследвала хормоните досега и никог не съм пила каквито и да е медикаменти за тях, но вече планувам следващат седмица да отида до лабораторията да питам и да ми кажат кога за кое да отида.
Благодаря ви момичета!!!

# 61
  • Мнения: 603
След половин час ставам на 21 и от както се помня имат много обилен и болезнен цикъл. През целия период съм в три настроения - реване от болка, ядосана на всеки, който ми проговори и искам някой да ме гушка, че много ме боли. Реално погледнато три дни не мога да стана от леглото. Искам или не - такъв ми е организма. Преживявам с 3 хапчета на ден, докато не 4-тия ден вече не ме боли толкова много. Последните два дни са също болезнени, но с изключение на това, че вече поне мога да се разхождам и да върва някаква работа, докато в началото съм слон и съм бетонирана за леглото. Майка ми също е имала такива проблеми като млада и може би го имам от нея. Винаги имам от работещите болкоуспокояващи - Спазмалгон, Убофрен, Миг 400. Даже ги смесвам по два различни вида, защото болката е ужасна.

# 62
  • Мнения: X
Около седмица преди цикъл, съм нещо ужасно. Или не спирам да говоря и филосфствам на воля или съм в другата крайност. Депресирам се по-време на  цикъл в повечето случаи, всичко ми е мрачно и... оооо болката по-време на цикъл, пуффф, имам ужасна болка, не мога нищоо да правя , докато не изпия един аулин(хапче), щото прахчето(макар, че уж по-бързо и уж по-силно), на мен не ми влияе. Ама и на скоро стана въпрос, че всъшност е възможно едно хапче или там някакво лекарство да ти помогне, ако психически си настроен така.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 758
И при мен положението с ПМС е тежко.
Раздразнителна съм, настроението ми преминава бързо от едно в друго, подувам се, всичко ми е криво, лесно се сдухвам.. А след това 2-3 дни болки по време на цикъла, като в първите 2 дни ми е невъзможно да изляза от дома ( а някой път да стана от леглото и да се изправя) без обезболяващи.
Опитвам се да се контролирам, но не всеки път се получава.
И аз съм точно така.От едно известно време обаче започвам да усещам и болки доста преди цикъла(около 10 дни),които почти не спират до идването му...Не са толкова силни,като тези,след идването на цикъла,но са много неприятни.Това едва ли е нормално..Не стига,че много ме боли като ми дойде,а и сега 10 дни още физически да не съм добре не мога да го приема.Сигурно си има причина и мисля да отида на лекар.
Случвало ли ви се е?

# 64
  • Мнения: 30 802
Да. Оказа се аденомиоза. Отиди на лекар да види с ехограф какво става с матката. Не е нормално да боли толкова, макар че си мислех, че е нормално.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 758
Да. Оказа се аденомиоза. Отиди на лекар да види с ехограф какво става с матката. Не е нормално да боли толкова, макар че си мислех, че е нормално.
Да,най-добре да отида на лекар.Усещането е за тъпа болка,дразнеща болка,тежест.И преди съм я имала,но само 2-3 дни преди цикъл,а сега 10-11 дни преди цикъл.На 35г съм,нераждала.

Общи условия

Активация на акаунт