Столче В колата - за и против

  • 9 340
  • 150
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 83
Веднага ще ти отговоря,защото
1. колана там е само за през "корема"
2.Масово този колан не се използва
3.дори и при бавно каране,при рязко натискане на спирачката човечето,което тежи 0-20 килограма - ИЗЛИТА напред между седалките.Да не говорим за случайте на излитане през предното стъкло.
4.Падането напред между седалките се извършва винаги с главата на човечето напред(разбираемо е ,нали?)

Много държа на детското столче и да ви кажа ,че децата свикват от бебета.Като вече големи много трудно се приучват на собствено място в колата,та и с колан.

А ситуацията,която постоянно срещам и много ме дразни е детето изправено отпред се държи за жабката-ТЪпо #2gunfire

# 106
  • Мнения: 1 001
Обянете ми моля защо мястото отзад по средата да е най-опасно? винаги съм мислила, че най-опасно е мястото до шофьора??? И понеже досега не ми се е налагало да возя дъщеря си на повече от 5 минути разтояние, нямам изобщо претенции да разбирам, само се опитвам да си избера столче  и да му намеря място в колата. Колата има само два колана отзад...

1. За опасността на мястото отзад по средата мога само да предполагам:
    - при евентуален удар няма какво да спре летежа към предното стъкло ( въпреки, че съм бил свидетел на вредата от удар в седалката пред теб) ако не си вързан де;
    - на това място си вързан само през кръста, а не през гърдите.
2. Мястото на шофйора е най-безопасното:
    - то първо се обезопасява с AIR-BAG;
    - електониката "пищи" когато колана на шофйора не е закопчан;
    - шофйора винаги ( или поне така трябва да е) знае какво става и има макар и част от секундата да се "подготви" за удара.
3. Има тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107146.0) за начина на каране в квартала, та не знам за безопасни 5 min.
4. Ако отзад имаш само два колана, то за столчето препоръчано от Никол ще трчбват доста пригаждания.

# 107
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Jaly1 , не ми се вярва по средата да е най-опасно.
Най-безопасно е отзад в дясно /т.е. не зад шофьора, а зад съседа му/, така че го курдисай там.


Хич не ми звучи логично мястото в дясно да е най-безопасно, напротив, мястото зад шофьора е най-безопасно, защото при евентуална беда, шофьора инстингтивно пази първо себе си и е по логично зад шофьора да е най-безопасно

# 108
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Това пише в Библиотеката за мястото на столчето:
НАЙ-СИГУРНОТО МЯСТО ЗА СЕДАЛКАТА

Най-сигурното място за децата е отзад. Предимно е добре да се избере мястото отзад дясно или отзад по средата, тъй като детето трябва винаги да излиза или влиза в колата откъм тротоара. Необходимо е също да се спазват препоръките на производителите на колата, особено при колите с Airbag, тъй като и при тях има различие. Някои производители (напр. BMW, Volvo, Opel) забраняват превозването на децата на седалката до шофьора. При други еърбега може да се изключи. Съществуват и системи, при които чрез транспондер автоматично се разпознава и се деактивира еърбега (напр. при някои модели на Mercedes, Maзda, Smart, Opel от 2002 г.). Когато колата има и странични въздушни възглавници, трябва да се внимава, когато детето заспи, главичката му да не попадне в обхвата им. В този случай са за предпочитане седалки с добра позиция за спане или допълнителни възглавници за спане.

За автомобили, при които Аirbag се изключва с транспондер трябва да се употребяват специални детски седалки. Много често тези седалки се предлагат директно от производителите на колите (напр. Smart, Mercedes, Maзda, Opelи др.). Обикновено в упътването на автомобила пише, дали има някакви специални изисквания за седалките.

Най-добре е децата да се возят на задната седалка на превозните средства, далеч от фронталните въздушни възглавници. Експертите казват, че позицията в средата на задната седалка е най-безопасна за малките. Децата са далеч от въздушните възглавници, но също така, позицията в средата предоставя пространство от двете страни на детската седалка, в случай на странична катастрофа. Мястото в средата, също така, е идеалното за предпазване на детето от силните слънчеви лъчи.

Ние сме сложили столчето на малкия зад шофьора, а баткото е на седалка по средата. Аз се возя отпред и мога да наблюдавам и двамата, а по диагонал стигам малкия с ръка. Колата има 3 нормални еднакви колана отзад.

# 109
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, не помня къде го четох... Най-най-вип персоните се возели там, тъй като е най-безопасно /припомнете си как пристигат мацките за Оскарите напремир - отзад, но не зад шофьора/. Обяснявам си го с това, че при евентуално неправилно изпреварване от друга кола, пътникът зад шофьорът е застрашен. А този, който не е зад шофьорът е обикновено откъм тротоара /т.е. максимално далеч от другите коли/.

"И те имат своя ранг. 1 – почетното място, е дясното на задната седалка – при ляв волан. То се предлага на най-уважавания гост. Причината да е почетно е не само в теорията на предимствата, но и защото статистиката го представя като най-сигурно."

http://www.diplomatic-bg.com/c2/content/view/77/47/

# 110
  • Мнения: 1 860
  klisurov , във Великобритания също е задължително.  Peace

Ще се опитам да изровя от нета някоя от "гадните" им реклами с които ежедневно се "промиват" мозъци тук, за всички които все още си мислят, че няма нужда от столчето при отраснало дете.  Hug

# 111
  • Мнения: 2 863
Това пише в Библиотеката за мястото на столчето:
НАЙ-СИГУРНОТО МЯСТО ЗА СЕДАЛКАТА

Най-сигурното място за децата е отзад. Предимно е добре да се избере мястото отзад дясно или отзад по средата, тъй като детето трябва винаги да излиза или влиза в колата откъм тротоара. Необходимо е също да се спазват препоръките на производителите на колата, особено при колите с Airbag, тъй като и при тях има различие. Някои производители (напр. BMW, Volvo, Opel) забраняват превозването на децата на седалката до шофьора. При други еърбега може да се изключи. Съществуват и системи, при които чрез транспондер автоматично се разпознава и се деактивира еърбега (напр. при някои модели на Mercedes, Maзda, Smart, Opel от 2002 г.). Когато колата има и странични въздушни възглавници, трябва да се внимава, когато детето заспи, главичката му да не попадне в обхвата им. В този случай са за предпочитане седалки с добра позиция за спане или допълнителни възглавници за спане.

За автомобили, при които Аirbag се изключва с транспондер трябва да се употребяват специални детски седалки. Много често тези седалки се предлагат директно от производителите на колите (напр. Smart, Mercedes, Maзda, Opelи др.). Обикновено в упътването на автомобила пише, дали има някакви специални изисквания за седалките.

Най-добре е децата да се возят на задната седалка на превозните средства, далеч от фронталните въздушни възглавници. Експертите казват, че позицията в средата на задната седалка е най-безопасна за малките. Децата са далеч от въздушните възглавници, но също така, позицията в средата предоставя пространство от двете страни на детската седалка, в случай на странична катастрофа. Мястото в средата, също така, е идеалното за предпазване на детето от силните слънчеви лъчи.



Да, точно това четох вчера, благодаря за цитата... а какво правите когато трябва да возите детето със себе си в такси????

# 112
  • Мнения: 1 001
klisurov , във Великобритания също е задължително.  Peace

Ще се опитам да изровя от нета някоя от "гадните" им реклами с които ежедневно се "промиват" мозъци тук, за всички които все още си мислят, че няма нужда от столчето при отраснало дете.  Hug

Благодаря! Жалко, че няма икона Thanks (или поне аз не видях, дори и сред още)

# 113
  • Мнения: 5 647
отзад, но не зад шофьора

Това ни го обясняваха преди време на курса към БЧК за шофьори. Действително било най-безопасното място в колата.

# 114
  • Мнения: 1 001
И още нещо за статистиката: не видях нито едно мнение против на родител живеещ извън BG. Май са им промили мозъците?!? newsm78

# 115
  • Мнения: 1 860
 Промиват, промиват...
 
  Една от "любимите" ми промивки е, как една мама коленичи в една детска стая, сгъва едни малки детски дрешки, взема едно сладко детско панталонче на цветенца и си заравя лицето в него да плаче.

 Хич не ми трябва да гледам катастрофи, защото филмите са ме направили безчувствена по този начин, ама ей тая мама...и аз рева на тази "промивка".

# 116
  • Мнения: 2 257
И още нещо за статистиката: не видях нито едно мнение против на родител живеещ извън BG. Май са им промили мозъците?!? newsm78
Много си интересен...Промити им били мозъците...какво искаш - да ти се размаже детето пред очите, ти да останеш жив и цял живот да ходиш като сянка ли, щото си ербап и не ти е промит мозъка????? В чужбина слагането на столче го има в правилника за движение, полицаи те спират и глобяват за това, болницата не те пуска с новороденото, ако нямаш такова - брех че тъп и промит народ, навсякъде, повсеместно, в чужбина. В чужбина, за разлика от нашата дивашка държава няма промиване на мозъците, има закони, които - о, чудо, са написани в интерес не на престъпниците, а на обикновените хора. Хубавото според мен е, че тази тема показва, че жените в България са по-зрели от мъжете и осъзнават нуждата от столче за кола, за разлика от юнаците шофьори, често убийци, с непромити мозъци.

# 117
  • Мнения: 1 860
Намерих рекламите, сега ги свалям и после направо ще пусна тема в клюто. Моля само някой да ми каже къде и как да кача клиповете.

# 118
  • Мнения: 9 990
И още нещо за статистиката: не видях нито едно мнение против на родител живеещ извън BG. Май са им промили мозъците?!? newsm78
Много си интересен...Промити им били мозъците...какво искаш - да ти се размаже детето пред очите, ти да останеш жив и цял живот да ходиш като сянка ли, щото си ербап и не ти е промит мозъка????? В чужбина слагането на столче го има в правилника за движение, полицаи те спират и глобяват за това, болницата не те пуска с новороденото, ако нямаш такова - брех че тъп и промит народ, навсякъде, повсеместно, в чужбина. В чужбина, за разлика от нашата дивашка държава няма промиване на мозъците, има закони, които - о, чудо, са написани в интерес не на престъпниците, а на обикновените хора. Хубавото според мен е, че тази тема показва, че жените в България са по-зрели от мъжете и осъзнават нуждата от столче за кола, за разлика от юнаците шофьори, често убийци, с непромити мозъци.
Не си права, точно репликите на Клисуров би трябвала да интерпретираш по друг начин.Той е в защита на столчетата.Използвал е думата "промивам" с друг смисъл....

# 119
  • Мнения: 1 001
И още нещо за статистиката: не видях нито едно мнение против на родител живеещ извън BG. Май са им промили мозъците?!? newsm78
Много си интересен...Промити им били мозъците...какво искаш - да ти се размаже детето пред очите, ти да останеш жив и цял живот да ходиш като сянка ли, щото си ербап и не ти е промит мозъка????? В чужбина слагането на столче го има в правилника за движение, полицаи те спират и глобяват за това, болницата не те пуска с новороденото, ако нямаш такова - брех че тъп и промит народ, навсякъде, повсеместно, в чужбина. В чужбина, за разлика от нашата дивашка държава няма промиване на мозъците, има закони, които - о, чудо, са написани в интерес не на престъпниците, а на обикновените хора. Хубавото според мен е, че тази тема показва, че жените в България са по-зрели от мъжете и осъзнават нуждата от столче за кола, за разлика от юнаците шофьори, често убийци, с непромити мозъци.
Тъй, кавичките на промити нарочно не ги сложих. А ако без да ми се сърдиш прочетеш постовете ми, ще разбереш мнението ми.

Общи условия

Активация на акаунт