В 9ти месец настаняваме се вече, чакаме те ОКТОМВРИЙСКО човече / 2018

  • 44 746
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 548
Но шпа може да пиеш и каквото и да си пила в началото,  реално сега е много по-безопасно за плода.

За свекървата, моята е същата. С тази разлика, че аз си купувам неща и с нейните пари когато си реша. Казах и, че за мен е по-голямо предизвикване на съдбата да не се купува, отколкото да си набавим нещата и тя персонално е свободна да си купува подаръци за бебето когато иска, аз за собственото си спокойствие ще взема от отрано това, което смятам за нужно . Не и се давай на свеки, смело си казвай мнението и това е.

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 263
Мамите, които сте се уговорили за секцио, колко дни преди термин насочват докторите?

# 572
  • Мнения: 1 829
За щастие избегнахме всякакви пререкания с родата на тема ранно пазаруване. Просто и двамата с ММ бяхме на едно мнение и като изключим количката, която е купена с пари от неговите родители и кошара, която пък е от моите родители всичко друго си го купихме сами и никой не ни се е бъркал. Даже преди няколко дни свекървата ме попита какво остава да се купува за бебчо и аз я изненадах с отговор "Нищо". Бяхме свидетели преди 6 месеца как брата на ММ и неговата жена пазаруваха всичко след като се роди детето, точно за да спазват тези суеверия и то по тяхно си желание. Ами да ви кажа голяма лудница беше, хем бебето беше със секцио и си знаеха датата, пак в деня преди изписването до късно се сглобяваше кошара и се купуваха дрехи и чудеса.

# 573
  • Мнения: 128
Мамите, които сте се уговорили за секцио, колко дни преди термин насочват докторите?
Добро утро,моят термин е на 07.10,но се разбрахме секциото да е на 01.10..На 30ти дотогава ако не стане нещо влизам в болницата Simple Smile

# 574
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Мамите, които сте се уговорили за секцио, колко дни преди термин насочват докторите?

Седмица преди термин, от което решение съм много доволна. Да си стои вътре мъникът максимално, въпреки че реално си е вече над 3 кила. Blush
Туй с бабините суеверия дори не си представям, че някой още го пласира. Щастлива съм, че покрай мен никой не e прокарвал такива теории. Ние си купихме всичко, накрая някакви по-дребни неща, които преценихме бабите дадоха парички.
Пф аз се моля бебокът да е толкоз дълбоко спящ, колкото съм аз, щото болонката на комшиите изпада в някакви истерични пристъпи. Persevere Хем знам, че е животинка и нищо не може да направи, че му е мъчно.. Хем наистина не знам ко праим, ако стряска и буди детето. Confused

# 575
  • София
  • Мнения: 458
Тази сутрин съм със същото "течение" - по-тъмно от вчера и с малко кървави жилки. От вчера имам малко по-болезнени стягания на корема на  неравни интервали от 30 мин. до час. През нощта в просъница също усещах болка на няколко пъти. Ще става нещо, но да видим кога Simple Smile

# 576
  • Мнения: 304
Мамите, които засега няма да сте секцио - предвидено ли е да ходите на тест за алергии към упойки и консултация с анестезиолог. Останах с впечатление, че няма такава практика, пък и никой в групата не се е похвалил да е ходил и се чудя

# 577
  • София
  • Мнения: 97
На мен ми казаха към 36 г.с. да ида на консултация с анестезиолог и кардиолог. За тестове нищо не са ми казвали.

# 578
  • Мнения: 301
Пумпалче, поразмина ми, но имах кошмарна нощ. Отдавна не се беше обаждал гастрита. Но успях да устискам без но шпа.

Chipunche,  на мен не са ми затвърдили как ще раждам и ще стане ясно другата седмица. И въпреки това ме пращат на консултация с анестезиолог, а аз ще искам и за кардиолог.

# 579
  • Мнения: 170
Мамите, които сте се уговорили за секцио, колко дни преди термин насочват докторите?

Моето ще е 13 дни по-ранко и то защото аг не се съгласи да е по-рано. Беба е 3300/3400 и съм с непрестанни контракции и болки на всякъде. Това в съчетание с 2 годишно хлапе пълно с енергия си е живо мъчение. Още ей сега бих отишла да раждам.
Конслултация с анестезиолог ще правим като ме приемат другата седмица.

# 580
  • Мнения: 2 224
Мамите, които сте се уговорили за секцио, колко дни преди термин насочват докторите?

Обикновено около 10 дни. Моето ще е две седмици по-рано, но това е и заради кръвното, което напоследък все е около и малко над нормата.

# 581
  • София
  • Мнения: 6 726
Писах в Facebook групата, но да пиша и тук, че разбрах, че не всички са в групата. Имам няколко блистера Магнерот и Малтофер, ако някоя ги иска може да ми пише да и ги изпратя. Аз вече не пия нито едното нито другото, караме го само на витамини Simple Smile

# 582
  • Мнения: 128
https:// А усещате ли някаква вина,че ще си оставите вкъщи по-голямото братче/сестриче "само",т.е без мама? Откакто ходи на градина моето порасноло момче и аз започнах активно, колкото може да се каже Simple Smile,подготовката за големия ден,ме обзе някакво чувство за вина, че не се грижа за детето си и сякаш не съм пълноценната майка как ли ще стоя без него около 5дена :s някаква объркана си работа... Simple Smile

# 583
  • Мнения: 170
https:// А усещате ли някаква вина,че ще си оставите вкъщи по-голямото братче/сестриче "само",т.е без мама? Откакто ходи на градина моето порасноло момче и аз започнах активно, колкото може да се каже Simple Smile,подготовката за големия ден,ме обзе някакво чувство за вина, че не се грижа за детето си и сякаш не съм пълноценната майка как ли ще стоя без него около 5дена :s някаква объркана си работа... Simple Smile

Постоянно се чувствам така, но мисля и се надявям да е от хормоните. Даже понякога си мисля, че тези 9 месеца едва ли не не съм му била достатъчно майка.... Да се надяваме, че е от хормоните. Нямам турпение бебе да нанка в кошарката а аз да нямам огромен тумбак и да нагушкам колкото мога малкия...
Абе от хормоните ще да е, пък и пуста майчина душа мира няма

# 584
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
При навършена 39 седмица ще ми е секциото, тоест около седмица преди термин. Ако няма показания, няма смисъл от бързане, за бебето е най-добре да се изчака колкото е нужно. 9 месеца сме чакали, какво са още няколко дена.

Аз съм правила първия път консултация с анестезиолог и кардиолог, задължителни са при постъпване за секцио в Надежда. Тест за алергии не ми е правен.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 12:35 от blondie_anna

Общи условия

Активация на акаунт