Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 872
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 776
Колкото и смешно да звучи - бебешки кърпички Бочко. Петно голямо от кафе от матрака изчисти. Но го изтърках почти веднага. Всякакви странни петна махат. Направо е плашещо, че са кърпички за бебета 😂 Дори на мебелите лака сваля тая химия.

# 466
  • София
  • Мнения: 5 547
Имаше похвален спрей за дамаска на Астониш, аз лично не съм го ползвала.

# 467
  • Мнения: 1 980
Аз Бочко, нямам в момента, но опитах веднага с такива на Памперс. Нямаше резултат, даже по- зле стана, размазах го. Иначе и аз съм почиствала разни малки петна от храна или напитки с мокри кърпи, но това е огромно, а и не успях.
Ще прочета за този спрей, благодаря Simple Smile

# 468
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Купувала съм спрейове за почистване на дамаска. Активира се на петното и се разпенва. Наистина почистват добре, но недостатъкът е, че ако се капне вода, ще стане петно. Просто за по-сериозни зацапвания, си е нужно и по-сериозно изпиране. Това със спрейовете според мен е за повърхностни зацапвания.

# 469
  • Мнения: 12 726
Скрит текст:
Имаше похвален спрей за дамаска на Астониш, аз лично не съм го ползвала.
Чистих си наскоро стола, който ми е пред компютъра с този спрей. Не съм особено впечатлена, а и си е хамалогия, то по-добре щом има възможност да действа с перящата прахосмукачка. Това нещо колкото и да минавам с мокра/влажна кърпа след него, щом след изсъхване пише да се мине с прахосмукачка... смятайте дали не остава от пяната. И пак момента с дългото съхнене си го има, то си е пране, не просто забърсване с нещо.

Ако кафето е току-що разлято и ако е чисто кафе, да няма сметана или друго мазно, аз бих опитала с чиста вода. Влажна кърпа, притискам отгоре леко, ако не е засъхнало има шанс с достатъчно повторения да се махне петното. Със студена вода, поне аз така знам и с топла/гореща не съм пробвала.

# 470
  • Мнения: 10 257
И според мен изпери с прахосмукачка. Ако не се изчисти хубаво това кафе и после се вмирисва отвратително (не мирише на кафе, а на кенеф с извинение). И тогава вече не знам как може и да се отмирише. Така и така ще чакащ да съхне, по-добре го направи както трябва. Даже направо мини целия диван където се сяда, не само петното. Стават такива неща....и после много се ядосвам, но свършен факт.

В нас съм завила седалките на кухненските столовите с едни найлони специално за седалки на столове. По нова година се събирахме в нас и докато се примъкнем от кухнята с десертите, моя мъж си люпна чинията с терамисото върху стола. Ама направо като на филм го изтряска. Добре, че ги имах тия неща застлани, само го забърсах и толкова. Ако беше без тях, не знам тази мазнотия как щях да я изчистя и колко време щях да я търкам. А той все ми мърмори, че грозно било. Еми грозно, ама сме си прасета...

# 471
  • Мнения: 2 333

В нас съм завила седалките на кухненските столовите с едни найлони специално за седалки на столове. По нова година се събирахме в нас и докато се примъкнем от кухнята с десертите, моя мъж си люпна чинията с терамисото върху стола. Ама направо като на филм го изтряска. Добре, че ги имах тия неща застлани, само го забърсах и толкова. Ако беше без тях, не знам тази мазнотия как щях да я изчистя и колко време щях да я търкам. А той все ми мърмори, че грозно било. Еми грозно, ама сме си прасета...
Какви са тези специални найлони? Може ли информация?

У нас съм решила проблема, но само в спалнята засега, с дамаска, върху която течностите се пързалят. Не мога да обясня как се случва, но не попиват и аз всъщност само забърсвам разлятото. Бих претапицирала диваните и столовете с подобна, но за съжаление не мога да открия вече такава.

# 472
  • София
  • Мнения: 5 547
Плат с тефлоново покритие, това е дамаската за която говориш.

# 473
  • Мнения: 1 980
Благодаря за мненията, момичета. Ще го изперем днес. Малкият редовно яде и после нарочно си избърсва устата в дивна, само за да ни гледа възмущението, но аз бързам да изтрия с кърпичка и досега горе- долу се е получавало, но с това петно не стана. Иначе поизбледня, обаче изглежда все едно някой с извинение се е изпикал отгоре.
То и на нас къде ни беше акълът да купим светъл диван, ама....

# 474
  • Мнения: X
А дамаската не се ли сваля

# 475
  • Мнения: 1 980
Дамаската на седалките може да се сваля, но после няма вкарване обратно. Освен това и облегалката се изцапа, така че ще си трябва пране. 

# 476
  • Мнения: 10 257

В нас съм завила седалките на кухненските столовите с едни найлони специално за седалки на столове. По нова година се събирахме в нас и докато се примъкнем от кухнята с десертите, моя мъж си люпна чинията с терамисото върху стола. Ама направо като на филм го изтряска. Добре, че ги имах тия неща застлани, само го забърсах и толкова. Ако беше без тях, не знам тази мазнотия как щях да я изчистя и колко време щях да я търкам. А той все ми мърмори, че грозно било. Еми грозно, ама сме си прасета...
Какви са тези специални найлони? Може ли информация?

У нас съм решила проблема, но само в спалнята засега, с дамаска, върху която течностите се пързалят. Не мога да обясня как се случва, но не попиват и аз всъщност само забърсвам разлятото. Бих претапицирала диваните и столовете с подобна, но за съжаление не мога да открия вече такава.

Anra ето такова е:
https://www.google.com/search?q=vinyl+chair+covers&client=sa … w=320&bih=454

Пиши в google vinil chair covers. Не е красиво, но по-добре да ги махам за гости, а през другото време да ги държа че сме уникум в нас.

# 477
  • Мнения: 2 333
vici75, благодаря! Не съм виждала и не ми излиза информация за такива в България.
При нас обикновено гостите съсипват столовете. Ние си ги пазим.

# 478
  • Мнения: 10 257
Ха ха то и това го има.

# 479
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Момичета днес правих мляко с грис и загорих стабилно захар на дъното. Не е на дебело, но е на 2\3 по дъното. Тенджерата е уж незалепваща, но е евтина и е от баба ми подарък, та макар некачествена, ми се иска да я спася. Цял ден я киснах с вода, после с роли, обезмаслител, циф, оцет и сода...Joy това сложих, не ме питайте защо. Сега я накиснах само с циф и ще я оставя за през ноща, но не се е почистило изобщо от цялото киснене до тук. Предложения с какво да пробвам? Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт