Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 659
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 144
Момичета имам нужда от помощ. В чудо се виждам вече!

На 39г съм, вдигам кръвно периодично между 135-160 на 85-105 (според кардиолозите на нервна почва, слагат ми е и холтер според който ми няма нищо), главоболия, безсъние от есента - будя се между 3 и 5 и не мога да мигна повече, безспокойство, нервност някаква, понякога имам и усещания в сърдечната област (според лекарите пак на нервна почва), наскоро си правих ОГТТ с ИРИ и резултите са на границата на ИР и здрав човек, но по идея на женските ми роднини си пуснах и полови хормони, защото те били минали през подобни промени на моите години (иначе с цикъла са приключили над 50).

Ще се радвам на коментари на изследванията ми. Мога да пусна и тези от ОГТТ ако е важно, но това с което боксувам е това кръвно. Възможно ли е да е от перименопауза? Не мога да си го обясня от какво може да е.


Хормоналните изследвания са правени на 4тия ден от МЦ по съвет на гинеколожката.

http://prntscr.com/ms5w9h

# 736
  • Мнения: 23 160
А хормони на щитовидната жлеза пускани ли са?

# 737
  • София
  • Мнения: 144
А хормони на щитовидната жлеза пускани ли са?

Миналият месец правих

TTX= 1.56 mIU/ml ( 0.49 - 4.67 mIU/ml )


А от същото изследване от вчера

Anti-Tg /TAT/    0.84   IU/ml   0   4.11   
Anti TPO /MAT/    0.0           IU/ml   0   5.61

Също еднокриноложката ми прави на 7ми февруари ехография на гушата - няма проблем, всичко е в норми. denis ме посъветва да пусна и T3 и T4, което ще направя на следващия цикъл заедно с Анти-Мюлер и Инхибин Б.

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 15:01 от dtodorova

# 738
  • Мнения: 319
Здравейте. Да се запиша и аз. На 44 съм, почти на 45. Досега винаги ми е идвало много точно - 27-28 дни. Миналият месец ми дойде на 30 ден. Днес обаче е 31 и няма никакви признаци да идва. Преди две седмици бях на преглед. Сдобила съм се с нова екстра - аденомиоза. След прегледа имах зацапване, което продължи около един ден. Та сега се чудя на какво се дължи това закъснение - имат ли нещо общо аденомиозата и това зацапване след прегледа или просто  бавно но сигурно започват промените. Между другото проблемите със съня и вътрешното безпокойство ги имам отдавна.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 201
Ако са ти вземали материал за цитонамазка по време на прегледа, е твърде вероятно зацапването да е от това. За другото не съм наясно.

# 740
  • Мнения: 23 160
Моят цикъл от нередовен и дълъг, от няколо години се скъси и ми идва средно на 26 дни, но имам месеци ,в които ми е дошло на 22-и ден, и такива на 35-и ден! Такива са 2-3 пъти годишно, явно е нормално.

# 741
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Аз от три дни се чувствам лабилна ,болки в единият яйчник,глад за сладко който не подлежи на контрол и т.н .Пих два поредни дни "Агнес"(Витекс) -уж за ПМС, и днес -цикъла ми дойде.Ден 23-ти.Принципно след седмица трябваше да ми дойде.Сега се чудя витекса има ли нещо общо,или просто този месец ми идва по-рано,за това и са били тези симптоми преди три дни.

# 742
  • София
  • Мнения: 144
Аз от три дни се чувствам лабилна ,болки в единият яйчник,глад за сладко който не подлежи на контрол и т.н .Пих два поредни дни "Агнес"(Витекс) -уж за ПМС, и днес -цикъла ми дойде.Ден 23-ти.Принципно след седмица трябваше да ми дойде.Сега се чудя витекса има ли нещо общо,или просто този месец ми идва по-рано,за това и са били тези симптоми преди три дни.


Може и от откаченото време да е, последните седмици играе -10/+10С. На мен много ми влияе.

# 743
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Може.Така или иначе ще пробвам със този Витекс.Започнах го вече-ще пия два месеца.Ще видя следващия месец как ще е. Едва ли ще е от него,те билките бавно действат-може би е съвпадение просто  започването на таблетките и идването на цикъла.

# 744
  • Мнения: 13 873
Имам проблеми май с кръвното. Принципно винаги е е било ниско. Имам и наследствена мигрена .От две седмици горната граница ми е 140 145 вечерно време и много ме боли глава , чак ми прилошава. Пулсът ми е обаче 50-53. С брадикардия съм. Дали съм вече за лекарства за кръвно? Майка ми през менопауза от хипотония превключи на хипертония. Не знам защо така изведнъж се случва . За сведение имам добра физическа активност, нямам заседнал начин на живот обаче в момента имам вече 8 кг над желаемото от мен тегло. Някакви предположения?

# 745
  • Мнения: 8 137
При хипофункция на ЩЖ пулса се забавя, аритмии... качват се килограми... там как са нещата?

# 746
  • Мнения: 13 873
На мен пулса ми принципно е толкова - 48-55 в зависимост от това какво правя през деня. За щитовидна ми пуснаха преди 10 месеца , като почнаха симптомите на предмено - имах разни изпотявания , сърцебиене, личната предположи първо това, не показа отклонения затова ме изпрати на гинеколог, и там ми пуснаха хормони които показаха че съм в предмено.  Килограмите ги качвам полека лека  но ги качвам. Ама нали уж най- често и това се случва предмено.Нещо специално да пускам ли допълнително като изследвания?

# 747
  • София
  • Мнения: 16 211
Този нисък пулс може да се дължи на хипофункция на щитовидната жлеза. ТАТ и МАТ пускаха ли ти или само ТСХ?

# 748
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Аз щях да питам -за нисък прогестерон, мога ли да вземам Витекс и див ямс едновременно? Имам и от двете, започнах витекса,но дали да не включа и дивия ямс след 14-я ден? Имам зацапване на ден 21 от МЦ ,вече две години сигурно . АГ каза-хормонално било, заради намаляващи нива на прогестерона.
И аз трудно свалям килограми, и съм заформила шкембенце -мазнини в долната част на корема ,под пъпа. До днес бях на ВМНВХ.За два месеца свалих  само 2-3 килограма,при стриктно  спазване и фастове два пъти седмично.Днес се натъпках със сладко  ,за първи път от тези два месеца не можах да издържа.Сигурно съм качила вече един килограм..и затрих два месеца диетуване Е,дойде ми де. Явно от това е било всичко. От утре пак на диета!

# 749
  • Мнения: 23 160
Нали ви споделих,че ТСХ над 2 вече се счита за проблем с щитовидната нищо,че е в рефврентните граници.
Двама лекари ми го казаха, моето ТСх беше 3,15, свалих го на 1,87

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт