Прогестерен и период за изследването му

  • 18 055
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Лекси
Пиша от работа и изследванията не са при мен - не знам точно  кои хормони са включени, но бяха доста. Правени са в Ciba Lab за около 56 лв. Утре ще ги въведа или ако намиря номерчето ще го напиша /номерчето е за да се видят резултатите по нет-а/. Честно казано все още не съм много в час с изследванията - може да прозвучи тъпо, но наистина нямам време да попрочета и да си "събера" акъла.


Точно за там ставаше въпрос. Правят намаления за комплексно изследване на хормони, но ги правят в един ден, така поне съм прочела в постинги на други, които са ги правили там.


Така е. Нямаш си идея колко ме е яд на тях за това. Правят си комплексните намаления по такъв начин, че да не може човек да се възползва от тях. И като си помисля, че само заради намалението отидох в ЦибаЛаб...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
И мойте са правени в един ден - на 4-ти от цикъла. Утре ще пиша кави точно хормони включват, но за намаления нищо не съм чувала - колкото ми поискоха, толкова платих /беше преди 2-3 месец/.

# 17
  • Мнения: 7 716
Този пакет в Цибалаб включва: LH, FSH, Prolactin, Estradiol, Testosteron - струва 53,70 лв и се прави от третия до петия ден на цикъла. Аз си го правих преди два месеца. Всъщност намалението идва  от това, че един хормон струва 13,70 лв, а така петият ти излиза бонус.

# 18
  • Мнения: 2 489
Това е абсолютно безотговорно. Тестостерон, естрадиол и прогестерон в 4-и ден?
Нямам думи просто. И в крайна сметка си правиш изследвания, от които няма никакъв, никакъв смисъл!

Голям бонус - няма що! Бонусът ти е, че сега трябва да се правиш трите хормона наново!

# 19
  • Мнения: 7 716
Чакай сега, прогестерон няма в пакета. Естрадиол се прави на третия ден и втори път на 13 -тия, при 28 дневен цикъл.
Тестостерон се прави на третия ден, ако има отклонения се прави по-късно пак.
 Но е най-добре всички хормони през всички фази, ама...

# 20
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Lali
Тестостерон се прави на третия ден, ако има отклонения се прави по-късно пак.


Хмм, сигурно ли е? На мен андрогените ми ги назначиха за 21-24ти ден от цикъла. Всъщност, добре е да се помисли кога нивото на тестостерона би трябвало да е най-високо - в първата или втората част... Според мен трябва да се измерва тогава, когато е най-високо.

# 21
  • Мнения: 7 716
За тестостерона не съм сигурна. Някои казват, че няма значение кой ден от месеца се прави. Практиката е, ако има отклонения - след това се прави допълнително в друг ден. Пак казвам - незнам със сигурност.

# 22
  • Мнения: 4 399
-андростендион зависи от фазата цикъла. Най-висок е в началото на цикъла и преди да се достигне ову може да е двойно по-висок отколкото по време на ЛФ. На мен ми го изследваха на третия ден от цикъла.
- тестостерона не зависи от фазата на цикъла. Него също съм го правила на третия ден защото така го знаехме по-рано и не се налагаше да чакаме за да го разберем.
И двата зависят от цикъла ден-нощ. Най-високи са сутрин като в течение на деня намаляват. При мен случайно се получи че тичах през обедна почивка да ми взимат кръв, та си мисля че сме ги олучили по средата.

По тази причина изобщо не е просто да се измери тестостерон и би трябвало да се събират 3 проби по различно време. Освен това е важно да се измери не общия, а биологично активния тестостерон, което също е по-сложно и скъпо изследване. Познайте занимава ли се някой изобщо с това... Често се чудя до колко изобщо са значими тия изследвания на тестостерона които правиме така амaтьорската...

# 23
  • Мнения: 3 376
Мдаа, май Вяра е съвсем права... С тия наши изследвания само се товарим психически и почваме да се чудим какво ли още не ни е наред. Готови сме да се подложим на всякакви лекарствени препарати. А то всъщност едно такова изследване може изобщо да не е показателно.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Това са ми резултатите - направо ги копнах, но нещо объркано излязоха. Изследването е на 4-ти ден.
 
 
 LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Teststoteron *
 Профил Виж по-долу
 
 Prolactin 545,8
 mlU/l М(98.0 - 456), Ж(127-637)
 
 LH 6,93
 U/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2,4-12,6; овул 14,0-95,6; лут1,0-
 
 FSH 5,72
 U/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3,5-12,5; овул 4,7-21.5; лут 1,7
 
 Estradiol 0,165
 nmol/l М(0.03-0.16) Ж(фол 0.05-0.607; овул 0.32-1,828; лу
 
 Testosteron 1,46
 nmol/l М(9,9 - 27.Sunglasses, Ж(0.22 - 2,9)
 
Резултатите на половинката са:

 Обем 4
 ml 2-6  
 
 Сперматозоидна концентрация 90
 млн / ml 40-120
 
 Сперматозоиди с нормокинеза 80
 % над 70
 
 Сперматозоиди с хипокинеза 10
 %  
 
 Сперматозоиди с акинеза 10
 %  
 
 Сперматозоиди с нормална морфология 95
 % над 90
 
 Левкоцити 20-25
 на поле до 10
 
 Брой нормокинетични сперматозоиди 72
 млн./ml  
 
 Общ брой нормокинетични сперматозоиди 288
 млн.  
 
   
Таня беше права - май има ову. днес Т е 37, все още има леко зацапване - може би прокървяването е от овуто. За съжаление е 20-ден. Моля ви за коментар. Днес ще съм много заета служебно и не знам дали ще мога да пиша..

# 25
  • Мнения: 4 324
Дано наистина съм права за ову-то  Simple Smile

А що се отнася до хормоните ти - ами според мен са си в норми  Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
И според мен. Само на половинката левкоцитите са множко....

Общи условия

Активация на акаунт