Ако изпера бели дрехи с цветен прах за пране???

  • 7 168
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 352
Завещаха ми 6 кг. прах за цветно пране Ариел и аз имам още 3 кг., а белия ми е на привършване и се чудя ако изпера прането с цветния прах какво ще стане?  newsm78
Някой опитвал ли е?

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 10:04 от Gercho

# 1
  • Мнения: 552
Нали не мислиш, че ще се оцветят от "цветния" прах  Mr. Green
Нищо кой знае какво няма да стане... просто няма да има толкова избелващ ефект върху белите дрехи, но това има значение само ако са силно замърсени Peace

# 2
  • Мнения: 505
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Нали не мислиш, че ще се оцветят от "цветния" прах  Mr. Green
Хехе, не, не мисля.  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 172
У нас перем всичките дрехи само с прах за цветни дрехи и нямаме проблеми.

# 5
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.
Peace

# 6
  • Мнения: 2 732
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.
И какво е притеснителното в този случай  newsm78

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
Тъй като ние нямаме много бели дрехи пера всичко с прах за цветни - нямам проблеми . Така , че смело  bouquet

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нали е прах за пране, ползвай го с чиста съвест. А и като се замисли човек, цветното пране е по-голямата част от прането, колко неща са чисто бели в едно домакинство?!?! Та вкъщи дори и чаршафите не са бели. Така, че не се кахъри толкова, а пери, пери и пери  Laughing

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 916
Че аз никога не пера само бели дрехи/ то и нямам за 1 пералня/, винаги ми е смесено и си пера само с прах за цветно пране.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
Благодаря много момичета. Всъщност като се замисля и нашите дрехи са преобладаващо цветни. Отивам да пера с чиста съвест.  Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.
И какво е притеснителното в този случай  newsm78

ще си имаш дрехи в нови цветове  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 8 917
Завещаха ми 6 кг. прах за цветно пране Ариел и аз имам още 3 кг., а белия ми е на привършване и се чудя ако изпера прането с цветния прах какво ще стане?  newsm78
Някой опитвал ли е?
Ами ще са изпрани с прах за цветно пране Mr. Green Нищо особено или страшно Peace

# 13
  • Мнения: 2 723
Ако се тревожиш за дрехите ела до горе да ти сипя малко ариел за бяло пране, имам в излишък hahaha

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Естествено че нищо няма да им стане  Crazy

# 15
  • Мнения: 769
Тъй като ние нямаме много бели дрехи пера всичко с прах за цветни - нямам проблеми . Така , че смело  bouquet

Точно!

# 16
  • Мнения: 667
Аз винаги пера с прах за цветно, пера с него и бялото пране. Купувам големи опаковки прах и не ми е удобно да имам още един прах само за бяло. 

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Няма проблем. Като ми свърши праха за бяло пране, слагам от праха за цветно.
Единствено, не става за много замърсено бяло пране.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
У нас перем всичките дрехи само с прах за цветни дрехи и нямаме проблеми.
И аз така Peace

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 16:20 от Леля Ог

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.
И какво е притеснителното в този случай  newsm78

Гадното е, че в праха за бяло има много избелващи съставки.

П.П. Как се пише- "праха" или "прахта"?

# 21
  • Мнения: 5 475
Нали не мислиш, че ще се оцветят от "цветния" прах  Mr. Green
Нищо кой знае какво няма да стане... просто няма да има толкова избелващ ефект върху белите дрехи, но това има значение само ако са силно замърсени Peace
Точно така! Peace

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Някой може ли да изтрие 1-ят мой пост, защото на мен ми дава някаква грешка, а е супер безмислено да го има.

# 23
  • Мнения: 3 760
Нищо няма да стане, пери си спокойно, по-скоро белия ариел трябва да те притеснява, ако го използваш за цветни дрехи.
И какво е притеснителното в този случай  newsm78

Гадното е, че в праха за бяло има много избелващи съставки.

П.П. Как се пише- "праха" или "прахта"?
Прах за пране  е от мъжки род. Виж къщният и уличният прахоляк може да са от мъжки или от женски род!

# 24
  • Мнения: 8 505
Предполагам вече си ги изпрала-нищо им няма,нали?Аз прах за бяло пране не купувам.

# 25
  • Мнения: 3 248
Никога не съм пробвала, но по пътя на логиката няма как да имаш проблеми! Peace
Като изпереш...се похвали! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 10 758
У нас перем всичките дрехи само с прах за цветни дрехи и нямаме проблеми.
И аз пера само с прах за цветно.

# 27
  • Мнения: 4 473
У нас перем всичките дрехи само с прах за цветни дрехи и нямаме проблеми.
И аз пера само с прах за цветно.

Аз също. Peace

# 28
  • Мнения: 1 006
И аз през всички дрехи с прах за цвено пране.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 352
Изпрах - даже няколко пъти. И ... дрехите ми не станаха цветни  newsm47
Доволна съм, въобще не открих разлика между тези, прани с бял и тези праните с цветния прах за пране.

# 30
  • Мнения: 4 621
Всички дрехи си пера с прах за цветно пране Grinning

# 31
  • Мнения: 1 492
А аз да питам, как така ти завещаха 6 кг .прах за пране Ариел.  И аз искам Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аз пък имам 3кг. Персил за бяло пране и се чудя какво да го правя, защото ползвам само цветния. Дали избелва много? Имам само няколко хавлии чисто бели, всичко друго ми е цветно. Дори и да са жълти чаршафите, не ми се ще да станат избеляло жълти.

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Че аз никога не пера само бели дрехи/ то и нямам за 1 пералня/, винаги ми е смесено и си пера само с прах за цветно пране.

 #Crazy #Crazy, как така смесено? Ужас. Имах една такава позната , която переше всичко смесено- в крайна сметка и останаха всички дрехи в един цвят-нямаше нито цветни, нито бели като хората.
Не, ама ти сериозно ли? Я кажи бельото ти тогава какъв цвят става след такова пране?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 352
А аз да питам, как така ти завещаха 6 кг .прах за пране Ариел.  И аз искам Simple Smile
Останаха ми от едни наематели. То това май ми беше единствената полза от тях, ама... друга тема.
Ако искаш да ти завещая малко от моя? Laughing  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 492
А аз да питам, как така ти завещаха 6 кг .прах за пране Ариел.  И аз искам Simple Smile
Останаха ми от едни наематели. То това май ми беше единствената полза от тях, ама... друга тема.
Ако искаш да ти завещая малко от моя? Laughing  Mr. Green
Благодаря ти Hug. Със здраве да си го ползваш, ама ако закъсам нещо с праха,ще знам към кой да се обръщам Wink

Общи условия

Активация на акаунт