Калъфи за столове

  • 493
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 752
Здравейте, група! Преди три години си взехме столове за кухня, от изкуствена кожа, от магазин Юск. Преди два месеца, самата кожа, започна да се нацепва и повърхностния слой да се отлепя. Иначе, самите столове са доста удобни. Не ми е вариант да ги сменям, но обмислям да търся калъфи. Ще стои ли добре? Никога не съм използвала...

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Не могат ли да се претапицират?

# 2
  • Мнения: 4 587
Претапицирайте ги. Купих платнени калъфи от икеа, хем бяха за техни столове. Седяха много зле, захвърлила съм ги някъде.

Виждала съм столове с ластични калъфи, като тези по китайските сайтове. Изглеждат евтини и смотани.

# 3
  • Мнения: 1 752
Не съм търсила цена при тапицер, защото ми се струва, че ще е скъпо. Един стол струва 80 лв. Не е нещо непосилно, ама сме с шест...
Иначе, точно затова пуснах темата, защото и на мен, евтините калъфи ми изглеждат смотано и ми се струва, че се свличат.

# 4
  • Мнения: 4 587
Не свличат, като обхващат облегалката няма накъде. Но ако столовете не са много ценни, пробвайте сами да ги претапицирате. Трябва ви един инструмент за пробиване и забождане на телчетата, периодично пускат в Лидл на доста добра цена, плат - можете да си намерите какъвто искате, по магазините често продават намалени останали по-малки парчета, можете да комбинирате два по два.

# 5
  • Мнения: 1 752
Не свличат, като обхващат облегалката няма накъде. Но ако столовете не са много ценни, пробвайте сами да ги претапицирате. Трябва ви един инструмент за пробиване и забождане на телчетата, периодично пускат в Лидл на доста добра цена, плат - можете да си намерите какъвто искате, по магазините често продават намалени останали по-малки парчета, можете да комбинирате два по два.
Благодаря, но съм изключително несръчна и няма как да стане това.🫣

# 6
  • Мнения: 4 587
Измерете точно колко са височината на облегалките, ширината и дължината на частта за сядане. Може би на вашите калъфите от икеа (не знам другаде продават ли от хубав плат готови), ще паснат точно. Или питайте колко ще струва да се ушият.

Ако не бързате, пишете ми след няколко дни, ще снимам и измеря моите калъфи, да добиете представа как стоят на стол реално, не само за рекламна снимка.

# 7
  • Мнения: 7 318
Ще се хлъзгат калъфките. Ползвайте ги докато още стават, после нови.

# 8
  • Мнения: 2 614
Ние си купихме бели, кожени столове (изкуствена кожа де) от Виденов и калъфи от Джъмбо. Калъфите са 8лв броя, доста са грознички, обаче ще се запазят. Не се свличат изобщо. Като имаме гости ги махаме. Отначало ме дразниха адски много, но свикнах. По късно ще се опитам да кача снимка.

# 9
  • Мнения: 1 752
Ние си купихме бели, кожени столове (изкуствена кожа де) от Виденов и калъфи от Джъмбо. Калъфите са 8лв броя, доста са грознички, обаче ще се запазят. Не се свличат изобщо. Като имаме гости ги махаме. Отначало ме дразниха адски много, но свикнах. По късно ще се опитам да кача снимка.
Благодаря, ще очаквам, когато имате време пуснете снимки 😉

# 10
  • Мнения: 2 614
Столовете са такива:


С калъфите:



И понеже не ми харесваха, купих едни възглавнички от Пепко:

# 11
  • София
  • Мнения: 44 133
Ако ви идва много да ги подмените накуп, защо не сменяте по един-два на месец... Тапицер ще е по-скъпо сигурно от 80лв на стол за нови.
Милена... Това не го схванах с калъфите на новите столове... 😲

# 12
  • Мнения: 2 614
Ако ви идва много да ги подмените накуп, защо не сменяте по един-два на месец... Тапицер ще е по-скъпо сигурно от 80лв на стол за нови.
Милена... Това не го схванах с калъфите на новите столове... 😲
Ами столовете са бели и нови. С цел да ги опазим повече време, взехме калъфите.

# 13
  • Мнения: 865
Диванът в хола претапицирахме при тапицер. Човекът дойде с бус, взе го и след ден го върна до 4 етаж. Аз само избрах плата. Като цена излезе малко над половината за нов. Навремето беше правен по поръчка както за дължина, така и за височина , затова избрах този вариант. 
Столовете в кухнята веднъж ги претапицира тапицер. Следващия път купих плат/ дори беше плътно перде от втора употреба за 8 лв/, разкроих,  минах на оверлог и ММ с такер ги претапицира.

Общи условия

Активация на акаунт