Проходилка

  • 17 790
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: mcdirock
Цитат на: Isa

За това, че проходилката улеснява майката пък ми се вижда много измислено... Няма нещо свързано с дъщеря ми, което да правя за мое улеснение. Никога не бих я сложила в проходилка само на мен да ми е лесно. Ами тя с проходилка ще щъка навсякъде и ще пипа и ще трябва някой да я гледа непрекъснато. Много по-лесно би ми било да я сложа на пода или в кошарата да си играе.

Ами Ще се опитам да ти обясня Иза какво се има в предвид като се казва "Улеснява майката": ами да ре4ем,4е твоето беб4е не иска да седи нито на земята , нито в коШарата и пла4е ако не е в ръцете ти заЩото например иска да ходи а ти съЩевременно трябва да готвиШ или да гладиШ или да върШиШ каквато и да е домакинска работа и не искаШ детето ти да реве пронизително. При мен слу4ая беШе такъв и понеже нямам кой да ми помага трябваШе да намеря изход от ситуацията: оказа се 4е проходилката ми реШава проблемите.

Някой по_горе беШе писал 4е детето пипа на всякъде: ГЛУПОПСТИ
Долната 4аст на проходилката умиШлено е по_Широка от горната така 4е когато опре във мебел детето не може с ръ4и4ките си да достигне до предметите.(когато проходи самостоятелно е много по_опасно,гарантирам)
Някой друг беШе написал : оставили детето само в проходилката  до стълбите и то взело 4е се изтърколило долу Sign Exclamation Ами ако го бяха оставили да пълзи близо до стълбите или да си ходи без проходилка пак близо до стълби , НО БЕЗ НАДЗОР сигурно нямаШе да се изтърколи Sign Exclamation  Те хората са казали 4е дете без надзор не се оставя а и са измислени ( не знам дали на бг пазар ги има ) за хората които живеят в къЩи и има стълби едни приспособления които са като реШетки или по_правилно като оградки които се монтират пред стълбата и се отварят от големите когато трябва да мине 4овек.


Разбирам те. Мисълта ми беше, че аз не бих я ползвала заради моето улеснение, а не че не е улеснение.

Майките бяха изказвали мнения, че проходилката била за улеснение на майката, а не за детето и се аргументирах, че поне при мен няма да е така.

# 46
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Isa
Цитат на: mcdirock
Цитат на: Isa

За това, че проходилката улеснява майката пък ми се вижда много измислено... Няма нещо свързано с дъщеря ми, което да правя за мое улеснение. Никога не бих я сложила в проходилка само на мен да ми е лесно. Ами тя с проходилка ще щъка навсякъде и ще пипа и ще трябва някой да я гледа непрекъснато. Много по-лесно би ми било да я сложа на пода или в кошарата да си играе.

Ами Ще се опитам да ти обясня Иза какво се има в предвид като се казва "Улеснява майката": ами да ре4ем,4е твоето беб4е не иска да седи нито на земята , нито в коШарата и пла4е ако не е в ръцете ти заЩото например иска да ходи а ти съЩевременно трябва да готвиШ или да гладиШ или да върШиШ каквато и да е домакинска работа и не искаШ детето ти да реве пронизително. При мен слу4ая беШе такъв и понеже нямам кой да ми помага трябваШе да намеря изход от ситуацията: оказа се 4е проходилката ми реШава проблемите.

Някой по_горе беШе писал 4е детето пипа на всякъде: ГЛУПОПСТИ
Долната 4аст на проходилката умиШлено е по_Широка от горната така 4е когато опре във мебел детето не може с ръ4и4ките си да достигне до предметите.(когато проходи самостоятелно е много по_опасно,гарантирам)
Някой друг беШе написал : оставили детето само в проходилката  до стълбите и то взело 4е се изтърколило долу Sign Exclamation Ами ако го бяха оставили да пълзи близо до стълбите или да си ходи без проходилка пак близо до стълби , НО БЕЗ НАДЗОР сигурно нямаШе да се изтърколи Sign Exclamation  Те хората са казали 4е дете без надзор не се оставя а и са измислени ( не знам дали на бг пазар ги има ) за хората които живеят в къЩи и има стълби едни приспособления които са като реШетки или по_правилно като оградки които се монтират пред стълбата и се отварят от големите когато трябва да мине 4овек.


Разбирам те. Мисълта ми беше, че аз не бих я ползвала заради моето улеснение, а не че не е улеснение.

Майките бяха изказвали мнения, че проходилката била за улеснение на майката, а не за детето и се аргументирах, че поне при мен няма да е така.

Ами аз мисля 4е ти казах какво разбирам под думата "УЛЕСНЕНИЕ" ( леко се доближава и до "ПО НЕОБХОДИМОСТ") Едва ли някой си слага детето в проходилката за да си 4ете книжка или да си оправя ноктите ( може и да има и такива  Thinking )Прави се по необходимост.. Поне при мен беШе така. Ако ти имаШ алтернативи, толкова по добре. Grinning

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: sunny_


Пък ако толкова е вредна проходилката мисля, че щеше да е забранена и отречена


забранени са проходилките в Канда..Simple Smile
четох преди време за това...

# 48
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Valery
Аз нямам намерение да слагам Боби в проходилка - моето лично мнение е, че няма да испусне много ( аз също посещавам Драганов).
Искам да ви питам обаче, кога ( в общия случай) децата започват да се изправят? Моето зверче от 1 седмица се изправя сам в кревата, а на мен ми се струва, че му е рано. Споделете моя, кога започнаха да се изправят децата ви сами?


Е, как ще му е рано!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 11 340
А пък на нас проходилката ни я препоръча ортопед! Бях твърдо против след всичко, което бях изчела по темата, но когато Мони навърши 6 месеца ходихме при ортопед (добър при това!) и той ни каза, че задължително трябва да я слагаме в проходилка, за да си тренира мускулите и гръбнака. Каза също, че трябва да й обуваме обувки, които да обхващат глезена, защото имала халтави стави и това можело да е проблем при прохождането после - затова паякът бил много необходим... Познайте как, както бях против, веднага отидохме до магазина и купихме една проходилка! Просто не мога да ви опиша радостта, която настана, когато сложихме бебка вътре! И досега (вече два месеца) много се радва и гони кучето из цялата стая. Слагаме я вътре за около час на ден максимум.

А за изправянето - Мони още нямаше 8 месеца, когато започна да се изправя в леглото, а по мен или татко си на дивана се катери още от 6-месечна.

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: chockolina
А пък на нас проходилката ни я препоръча ортопед! Бях твърдо против след всичко, което бях изчела по темата, но когато Мони навърши 6 месеца ходихме при ортопед (добър при това!) и той ни каза, че задължително трябва да я слагаме в проходилка, за да си тренира мускулите и гръбнака. Каза също, че трябва да й обуваме обувки, които да обхващат глезена, защото имала халтави стави и това можело да е проблем при прохождането после - затова паякът бил много необходим...


Е по-голяма простотия от вчера не бях чела.
 Rolling Eyes Този доктор, е за електрическия стол най-малко.

# 51
  • Мнения: 5 468
Цитат на: chockolina
А пък на нас проходилката ни я препоръча ортопед! Бях твърдо против след всичко, което бях изчела по темата, но когато Мони навърши 6 месеца ходихме при ортопед (добър при това!) и той ни каза, че задължително трябва да я слагаме в проходилка, за да си тренира мускулите и гръбнака. Каза също, че трябва да й обуваме обувки, които да обхващат глезена, защото имала халтави стави и това можело да е проблем при прохождането после - затова паякът бил много необходим... Познайте как, както бях против, веднага отидохме до магазина и купихме една проходилка! Просто не мога да ви опиша радостта, която настана, когато сложихме бебка вътре! И досега (вече два месеца) много се радва и гони кучето из цялата стая. Слагаме я вътре за около час на ден максимум.

А за изправянето - Мони още нямаше 8 месеца, когато започна да се изправя в леглото, а по мен или татко си на дивана се катери още от 6-месечна.


Е, значи за пореден път се потвърждава историята - Колкото доктори - толкова мнения! Едни отричат проходилката, други казват, че е полезна за детето. ЕЕЕЕ?? Тогава ние какво да правим?
По въпроса за улеснението... Наистина е улеснение и за двете страни, според мен. Детето ми не иска да седи цял ден в кошарката си, защото му е тясно. Има си басейнче посредата на хола, обаче напоследък взе да го прескача и да се търкаля по мокета, а аз хич не съм съгласна така. Когато му омръзне да се търкаля, ревва и иска да го разнасям на ръце. Но, това също не ме устройва, защото и аз съм човек и не мога по 2-3 часа да разнасям 8 кг бебе. Колкото и да обичам детето си, не ща да изнемогвам и да се влача уморена по цял ден. Цък! Naughty  И без друго ме боли всичко след това раждане. Съгласете се, че едно дете като поотрасне, ще има нужда от една здрава и наперена майка, а не от съборетина, която се е лишила от здравето си, пък било то и заради него.
Ако другия месец го сложа в проходилка, ще е далеч по-добре и за мен и за него. За увредено от проходилка дете не съм чула. Племенницата ми е на 4 години и тя постоянно беше в проходилка и сега нищо й няма, та дори и има завидно хубави крака.
Не се шашкайте толкова от всяко нововъведение в развитието на детето си. По така мъжката го раздавайте:) Close-mas:, стига да не го измъчвате, разбира се.

# 52
  • Мнения: 272
Цитат на: Liorena

Е по-голяма простотия от вчера не бях чела.
 Rolling Eyes Този доктор, е за електрическия стол най-малко.


Ето още една велика мисъл!!!
Значи ако нещо е в разрез на разбиранията на някои хора - веднага бързат да обвиняват другите, че са прости!!!
Колко пъти да молим някои майки /които иначе към децата си са много мили и любвеобвилни предполагам/ да се държат и малко по-мило и в този форум!!!
Всеки е дошъл тук да попита нещо, да научи или да сподели собствен опит. Много е лесно да отричаме нещо без дори да сме съвсем наясно защо го правим!!!
Значи ортопедите, които отричат проходилките са умни и велики, а тези които ги препоръчват са учили напразно и са прости!!!!
И по-горе някой ПАК каза, че били отречени в Канада!!!!
АМА ПРОЧЕТЕ ЛИ ЗАЩО СА ОТРЕЧЕНИ?????
НЕ, важното е че са отречени! А всички майки, които слагат децата си в проходилка според Лиорена са прости!!!!  
Ето, Това е!!!!
Злоба и омраза се лее от някои хора. Заразно е, ДА... и фанатизма им е заразен!!! Така че ВНИМАВАЙТЕ!!!
Лошото е, че немогат да се усетят и да престанат.... за ОГРОМНО съжаление!!! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 687
Цитат на: new
Едни отричат проходилката, други казват, че е полезна за детето. ЕЕЕЕ?? Тогава ние какво да правим?

Ами ако не слагаш детето си в проходилка поне е сигурно, че няма да му навредиш, без значение кой какво казва.  Simple Smile  
 
Цитат на: new
За увредено от проходилка дете не съм чула.

Не ти и пожелавам да чуеш. Защото има - бъди сигурна. И не вярвам някой родител да може да си прости, че поради каквато и да е причина е причинил подобно нещо на детето си.

Аз умишлено попитах Чоколина кой е този ортопед. Ако е същият, за който си мисля (те в Бургас не са много "добрите" ортопеди) просто няма нужда да коментирам. Този човек толкова народ осакати и продължава да се мисли за велик. И на мен ми ги е чел същите проповеди, ама като му казах няколко приказки се отказа да ме убеждава колко са полезни проходилките.
Заради такива лекари вече избягвам да водя детето си изобщо по прегледи, защото в Бургас (и навсякъде извън София) положението е плачевно.
Още много мога да пиша, ама спирам, че сега и мен ще ме почнете  Wink

# 54
  • Мнения: 272
Цитат на: vania_ip
Ами ако не слагаш детето си в проходилка поне е сигурно, че няма да му навредиш, без значение кой какво казва.  Simple Smile  
 
Заради такива лекари вече избягвам да водя детето си изобщо по прегледи, защото в Бургас (и навсякъде извън София) положението е плачевно.


Най-добре е детето да си седи само в кошарата, или пък да го носите на ръце. Пък ако някойден стане и тръгне да ходи само, може да се извади навън да походи, ама много внимателно, защото пък ако падне....... незнам... тогава сигурно ще откачат някои хора, че са ДОПУСНАЛИ да се стигне до там, че да падне и да се нарани.....

А иначе никъде освен в София няма специалисти!!!
ЕДИНСТВЕНИТЕ кадърни и знаещи са в София!! Така че майки, Не водете на лекар децата си!!!
Е, освен ако не сте от София!!! Simple Smile

Не ме разбирайте погрешно! Не се заяждам! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 687
Цитат на: sunny_
Не ме разбирайте погрешно! Не се заяждам! Simple Smile

Аха, личи си, че не се заяждаш  Grinning

Това за лекарите го казвам от личен и на мои много близки хора опит. Знаеш ли, че в Горна баня примерно като чуят за бургаските ортопеди буквално се изсмиват на поредната им глупост (преди седмица приятелката ми беше там). Същото важи и за доста други специалисти. Надявам се, че има и изключения, но аз поне не съм попадала на такива. Та за мое голямо съжаление не си го измислям това за лекарите. Положението е наистина плачевно.
За проходилката не смятам повече да коментирам. На който му се чете да се разрови назад има достатъчно конкретни данни между нападките.
Айде със здраве и дано на никоя от вас никога, ама никога не и се наложи да говори за вредата от проходилката от собствен опит. Това ви го желая най-искрено.

# 56
  • Мнения: 687
Само да добавя, не съм казала, да не си водите децата на лекар. Естествено, че ако се наложи водя сина си на такъв и то в Бургас - просто нямам възможност да ходя всеки път до София. И като казах, че избягвам да го водя на прегледи имах предвид на профилактични при специалисти. Ама това е друга тема, която ми е доста болна освен това.

Общи условия

Активация на акаунт