Атопичен дерматит???

  • 14 513
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Biby
Искам да му направят кръвен тест, обаче не знам кога,как,защо и т.н се прави Thinking

Кръвен тест не се прави под 5 годишна възраст. Може да отключи още алергии.

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Преди няколко дни и на моето момиченце поставиха такава диагноза. Разликата е, че е малко по-голямо - на 2 годинки. Не сме генетично предразположени, не е имала до сега алергични прояви.

Ето тук мамите от клуб Алергии споделиха своя опит по въпроса. Но няма начин да не се объркаш. Струва ми се, че докторите също не са единни в мнението си.
Днес пак сме на кожен. Д-р Матеев от Мед. академия. Координатите ги взех от закованата тема в клуб Алергии. Ще пиша какво впечатление ми е направил. Водя я, защото все пак имам известни съмнения в диагнозата, защото обривът НЕ Я сърби, а май това е една от основните характеристики на атопичния дерматит.

Планирам и един преглед при алерголог (д-р Мустаков) за да направим план как да ограничаваме храните.

# 17
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Tinkerbell
Преди няколко дни и на моето момиченце поставиха такава диагноза. Разликата е, че е малко по-голямо - на 2 годинки. Не сме генетично предразположени, не е имала до сега алергични прояви.

Ето тук мамите от клуб Алергии споделиха своя опит по въпроса. Но няма начин да не се объркаш. Струва ми се, че докторите също не са единни в мнението си.
Днес пак сме на кожен. Д-р Матеев от Мед. академия. Координатите ги взех от закованата тема в клуб Алергии. Ще пиша какво впечатление ми е направил. Водя я, защото все пак имам известни съмнения в диагнозата, защото обривът НЕ Я сърби, а май това е една от основните характеристики на атопичния дерматит.

Планирам и един преглед при алерголог (д-р Мустаков) за да направим план как да ограничаваме храните.


Ама и моя не го сърби обрива - ак го сърбеше щеше да си личи, нали???
Пиши отзиви за докторите, които ще посещаваш, защото и аз ще потърся второ мнение

# 18
  • Мнения: 7
znae li nyakoi neshto pove4e za seboreidniya dermatit. Na malkiya oshte parviya mesec sled rajdaneto mu se poyavika malki beleznikavi petanca okolo ednoto o4e skrivat se i se pokazvat, posle i okolo drugoto o4e .Golemi sa kolkoto orizovo zarno i po-malki. Vodih go na kojen lekar i mi izpisa Locoid Lipocream 0,1% s tazi diagnoza seboreiden dermatit. Kaza 4e ne e trevojno no prodaljavat da se poyavyavat petancata ponyakoga iz4ezvat po4ti napalno ponyakoga sa yarki. Trevoja se Sad

# 19
# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Преди малко ми се обади бавачката с новината, че бебо (за който писах , че днес е диагностициран с атопичен дерматит) е с 38 градуса т. Обадих се на ГиПито и след като и разказах за диагнозата и температурата - тя каза - няма му нищо - давай му повече сирене  Shocked
Чудих се, маих се и стигнах до отчаяние.
Да не му се налага на човек да ходи на лекар.  Sad

# 21
  • Мнения: 4 358
В случаите на дерматит е хубаво да се хване причината. Лесно е да намажеш детенце с по-силно кремче, по-трудно е да разбереш какво е предизвикало реакцията на организма.

Може би едно от най-лесните неща е да се замислиш за смяна на козметика, прах за пране и т.н. малко преди появяването на обрива. После се замисляш за нововъведената храна. Ако е богата на белтъци, може това да е раздразнило организма. Спираш рисковата храна и чакаш. Ако обривчето се повтори, значи не е това причината.
За съжаление няма друг начин  Neutral Face

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДъЩеря ми има атопи4ен дерматит. Диагностицира и го специалист дерматолог в детско отделение когато беШе на около 4 мес. Симптомите и бяха само петна тип лиШеи на сгъвките на кра4етата и ръ4и4ките и по ли4ицето (бузи и бакенбарди). Обясни ми 4е е 4есто среЩано явление при малките бебета и деца и се дължи на прекомерно изсуШаване на кожата било то от разни кремове и Шампоани както и от редица неблагоприятни вънШни фактори. Каза ми се категори4но 4е не е от храна нито на алерги4на основа ( говоря за моя слу4ай). Предписа ми крем4е за мазане един сутрин и друг ве4ер и препарат с омазняваЩо действие за миене на тялото. При мен помогна. През лятото и беШе из4езнало съвсем. Сега пак се появиха петната но по_малко, продължавам по съЩия на4ин и виждам 4е намаляват.
Имах една статия по въпроса , ако я изкопая Ще я постна...

# 23
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Valery
Цитат на: tedi_b
Ела в клуб Алергии, има линк в подписа ми. Там можеш да прочетеш доста полезни неща.
Мъчно ми е, че те каня при нас... дано сме полезни!

Мерси за поканата.
В момента съм отворила и клуба, но съм на работа и не мога много да чета - за това си копирам всичко - ще го принтирам и ще си чета в къщи на спокойствие довечера.


Дано да можем да сме ти полезни! Точно тези дни имаше тема за атопичният дерматит и се казаха доста неща.

П.С Видях, че вече са ти дали линк

# 24
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Valery

Ама и моя не го сърби обрива - ак го сърбеше щеше да си личи, нали???


Не съм сигурна, че на тази възраст си личи много. Защото сина ми до едно време не правеше опити да се чеша или подобни неща, а след определена възраст абсолютно същите на вид вече го дразнеха много и ги правеше на рани  Cry

# 25
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Valery
Преди малко ми се обади бавачката с новината, че бебо (за който писах , че днес е диагностициран с атопичен дерматит) е с 38 градуса т. Обадих се на ГиПито и след като и разказах за диагнозата и температурата - тя каза - няма му нищо - давай му повече сирене  Shocked
Чудих се, маих се и стигнах до отчаяние.
Да не му се налага на човек да ходи на лекар.  Sad


Това със сиренето е върха препоръка при съмнения за алергия  #2gunfire

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Millena
Цитат на: Valery
Преди малко ми се обади бавачката с новината, че бебо (за който писах , че днес е диагностициран с атопичен дерматит) е с 38 градуса т. Обадих се на ГиПито и след като и разказах за диагнозата и температурата - тя каза - няма му нищо - давай му повече сирене  Shocked
Чудих се, маих се и стигнах до отчаяние.
Да не му се налага на човек да ходи на лекар.  Sad


Това със сиренето е върха препоръка при съмнения за алергия  #2gunfire

Нали? А още повече 100 пъти и казах на тази жена, че аз въобще не съм му давала сирене все още.
Днес бяхме на преглед с бебо в Пирогов при една лекарка от детско кърмаческо отделение. Отидохме, защото бебо имаше висока температура ( зъбче, както се оказа), но тя обърна внимание и на лишеите. Каза, че въпросния дерматит най-вероятно се дължи на алергия към някакъв белтък (препоръча да спра месото и сиренето, което не давам) или е реакция към нов прах за пране, омекотител, бебешко олио и т.н. - сега съм заподозряла омекотителя. Каза също да не го мажа с никакъв дактакорт, ами с Елоком, както и да спра с олиото и да си го мажа със зехтин. Изписа ми ампули калциев глюконат и някакъв сироп, на който му забравих името.
Сега съм в шах и се чудя какво да правя, кой да слушам?

# 27
  • Мнения: 4 358
Ако е алергия от храна, съветите на лекарката от Пирогов ще помогнат.
Точно това се прави, за да се изчисти организмът от алергените. Сиропчето сигурно е Кларитин, Калергин или Зиртек. В листовката и на трите пише, че не се дава на малки деца, не се притеснявай, давай както ти е казала лекарката.
Дано се оправите скоро, че си е голяма мъка  Neutral Face

# 28
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Millena
Цитат на: Valery
Преди малко ми се обади бавачката с новината, че бебо (за който писах , че днес е диагностициран с атопичен дерматит) е с 38 градуса т. Обадих се на ГиПито и след като и разказах за диагнозата и температурата - тя каза - няма му нищо - давай му повече сирене  Shocked
Чудих се, маих се и стигнах до отчаяние.
Да не му се налага на човек да ходи на лекар.  Sad


Това със сиренето е върха препоръка при съмнения за алергия  #2gunfire


аз даже си мислех, че жената е пропуснала едно не преди давай му......

# 29
  • Мнения: 6 155
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Biby
Искам да му направят кръвен тест, обаче не знам кога,как,защо и т.н се прави Thinking

Кръвен тест не се прави под 5 годишна възраст. Може да отключи още алергии.


Теди, ако не те затруднявам, ще дадеш ли малко информация какви изследвания се правят /ако въобще се правят Rolling Eyes / и кога при алергия. В смисъл може ли да се разбере конкретно към какво е алергично детето? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт