Косопад - тема 13

  • 95 968
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 183
..... така се налага да я изправям по-често, а все още ми е много трудно да се откажа от пресата. .
Ти сериозно ли ползваш преса, при положение, че имаш такъв проблем?
Сама казваш, че имаш тънка коса, вече оредяла от косопада, и продължаваш да използваш преса?
Това е несериозно!

И аз се учудих, като прочетох, а аз в момента с моя косопад, ме е страх дори да се среша, камо ли да използвам преса... дори сешоара не използвам вече.. Simple Smile

# 436
  • Мнения: 4 481
Аз отдавна съм забравила за сешоари, преси и маши. Все пак, когато имаш такъв проблем, това е едно от първите неща, които трябва да елиминираш.

# 437
  • Мнения: 1 661
Аз само сушоара ползвам и то защото в това време ще трябва да ходя схваната постоянно и да съм на обезболяващи.Просто и 5 косъма да са съхнат бавно и трудно и после ме боли целия гръб и врат от това.
Маши, преси и т.н. не ползвам и не съм ползвала.
Аз мисля, че имам малки растежи от Сериоксила.Забелязвам от пред на челото малки косъмчета, като разгърна на вътре също.Карах моя мъж да ме гледа и той каза, че е така по целия скалп.Докато не видя, обаче пътя си леко сгъстен не се радвам.За протокола, по средата на втора опаковка съм!

# 438
  • Мнения: 4 481
mmm_st, Супееер!  Hug

# 439
  • Мнения: X
Да, продължавам да използвам преса и едва ли ще се откажа от нея скоро. Колкото абсурдно и скандално да звучи. Моят косопад е на нервна почва и няма никаква връзка с пресата, която използвам по дължините на косата и го правя максимално щадящо. Боядисването е не по-малко вредно за косата също, само че не всички сме надарени с естествено красиви коси, които да ни подхождат. Аз си понасям последствията от моя избор, но и знам, че той няма връзка с косопада ми, който вече намаля. Моля да не съдите, защото тук пишем много хора, но всеки случай е строго индивидуален Simple Smile

# 440
  • Мнения: 5 994
Да, продължавам да използвам преса и едва ли ще се откажа от нея скоро. Колкото абсурдно и скандално да звучи. Моят косопад е на нервна почва и няма никаква връзка с пресата, която използвам по дължините на косата и го правя максимално щадящо. Боядисването е не по-малко вредно за косата също, само че не всички сме надарени с естествено красиви коси, които да ни подхождат. Аз си понасям последствията от моя избор, но и знам, че той няма връзка с косопада ми, който вече намаля. Моля да не съдите, защото тук пишем много хора, но всеки случай е строго индивидуален Simple Smile

Никой не те съди, че използваш преса. В тази тема сме се събрали, за да си помагаме и именно с тази идея ти се казва, че е безумно да слагаш преса на проблемна коса. Нервната почва влияе именно на структурата на косъма, косата е изтощена, слаба и пада и ти отгоре на това налагаш и преса. Браво, ти си гений!
Защитата ти на пресите точно в тази тема звучи толкова нелепо, че дори като спам за хора, които разумно се борят с този проблем.

# 441
  • Мнения: 4 481
Да, продължавам да използвам преса и едва ли ще се откажа от нея скоро. Колкото абсурдно и скандално да звучи. Моят косопад е на нервна почва и няма никаква връзка с пресата, която използвам по дължините на косата и го правя максимално щадящо. Боядисването е не по-малко вредно за косата също, само че не всички сме надарени с естествено красиви коси, които да ни подхождат. Аз си понасям последствията от моя избор, но и знам, че той няма връзка с косопада ми, който вече намаля. Моля да не съдите, защото тук пишем много хора, но всеки случай е строго индивидуален Simple Smile
Никой не те съди, но ти за всеки случай взе да се оправдаваш. Лично аз ти го казах за ТВОЕ добро. Никой също не е говорил за боядисване. То е вредно толкова, колкото и по-горе изброените неща. Когато косата ти е "компрометирана", по-добре да спреш за известно време всички, вредящи й неща, да я стабилизираш, и после да си ги продължиш. Аз, например, също изобщо не се харесвам в сегашният си вид, с тази си коса /тъй като ми е права като праз/, но в името на целта да се избавя от проблема, съм спряла всички вредни за нея неща. И тъй като съм болезнено откровен човек, ще ти кажа, че каквото и да мажеш и пиеш за косата си, докато не спреш с механичното й третиране, тя няма да се оправи. Ако беше една безпроблемна коса, дори и да й минаваш дължините с преса, след като в корена е добре и не пада, няма да й влияе така, както когато е компрометирана още от корена.

# 442
  • Мнения: 1 661
Абсолютно съм съгласна, всеки сам решава какво да прави.Аз не се боядисвам от Нова година насам, жестоко съм побеляла, а съм на 37г.Дали ми харесва положението-НЕ, дали ще се боядисам скоро - НЕ.Искам да имам коса, това ми е най-важното.След като видях хиляди коси да падат от скалпа ми, след като ми прозира косата на челото и си виждам скалпа без проблеми, след като имах толкова много проблеми с нея, мога да поживея с лоша коса, но имаща коса!И това си е решение което всеки взима.
Ние даваме съвет, как да възстановиш или заздравиш косата си, ти решаваш какво да правиш.Но не се сърди, че не сме съгласни с твоите действия!

# 443
  • Мнения: 5 994
Човек като премине през нещо толкова стресиращо като косопада, започва да цени това, което природата му е дала. Чуплива, права, безформена, хвърчаща - ама коса, без петна по скалпа, нали. Кое ще предпочетем? И цялата тази агресия, която от суета хората налагат върху косите си, косите им го връщат със същата агресия. Ама ето, има хора, които явно пак не искат да седнат и да помислят.

# 444
  • Мнения: 2 183
Дали ми харесва положението-НЕ, дали ще се боядисам скоро - НЕ.Искам да имам коса, това ми е най-важното.След като видях хиляди коси да падат от скалпа ми, след като ми прозира косата на челото и си виждам скалпа без проблеми, след като имах толкова много проблеми с нея, мога да поживея с лоша коса, но имаща коса!И това си е решение което всеки взима.

Все едно го казах аз.. в същото положение съм... просто искам да имам коса, колкото и тънка, побеляла, оредяла да е... и искрено се надявам да се оправи възможно най-скоро..
Никой не е тук за да съди... просто споделяме мнения и получаваме съвети, а дали ще се възползваме от тях си е лично решение на всеки.. Simple Smile

# 445
  • Мнения: 1
Mного ми пада косата... какво бихте ми препоръчали ?

# 446
  • София
  • Мнения: 2 434
Mного ми пада косата... какво бихте ми препоръчали ?
Да прочетеш темата и да си направиш списък с всички продукти, които са коментирани, да си харесаш някои от тях и да ги ползваш. Магическо хапче или продукт няма, за съжаление.

# 447
  • Мнения: 134
Купих си този серум на Епруваж
https://www.zlatnaribka.com/eprouvage/Eprouvage%20Restorative
Нанася се само на измита коса ли?
Ако мия косата 2 пъти седмично,ще бъде ли ефективно?

# 448
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Някой пробвал ли е турски шампоани за косопад? От тези, дето ги въртят по ФБ страниците за турски стоки.

# 449
  • Мнения: 441
Здравейте! Моят косопад понамаля малко (да чукна на дърво). Ползвах шампоана и спрея на Билка. Сега си взех шампоан на Кройтерхоф, който рекламират почти постоянно и довечера ще го пробвам за първи път. Забелязвам, че косата ми порасна на дължина по-бързо от обикновено, но не виждам нови растежи. Затова искам да попитам за шампоана на Виши за сгъстяване на косата - каква е разликата между него и този против косопад? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт