Косопад - тема 13

  • 95 972
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 484
МОже би е дискутиран миноксидила, но от къде го взимате и какви противопоказания има?
Противопоказанията са окосмяване на други места /лице, ръце/ Чела съм за случаи, които на главата не е подействало, но на лицето са избили доста косми. Лично аз съм ползвала 2 месеца и половина някъде, но го спрях, тъй като от него започна още много повече да ми пада косата. по принцип по листовка пише, че е нормално първите 2-3 седмици да има по-обилно падане от нормално и после, че се стабилизира. Да, ама при мен това обилно падане не спря и продължи през целия период на ползване. Затова и го спрях.
В БГ няма миноксидил по аптечната мрежа /както и много други неща/ Най-близко и евтино има в Гърция, аз от там съм взимала. Женския е 17 евро, мъжкия 18 евро. Имаше преди време един пич в ОЛХ, който също ги продаваше, но на 60 лв.

# 526
  • Мнения: 2 183
Моята също много оредя, опашката ми е една тъничка, а преди си беше много добре.. сега дори избягвам да я връзвам, защото ми се струва, че не изглежда добре вързана... много ми е побеляла особено отпред, направо не мога да се гледам.. не знам дали косопада ми е бил от стрес, ама той самия ми докара стрес.. сякаш вече посвикнах да пада и сега не се впечатлявам чак толкова като отначало от падналите косми, не знам въобразявам ли си или понамаляха.. може би наистина свикнах и затова ми се струват по-малко..
Как искам да се боядисам, направооо... не мога да ви опиша.. но.. май ще си ходя така, когато ми е чиста косата изглежда горе долу добре, но като се позамърси и... ужас.. гледам да я мия на 2 пъти в седмицата, но сякаш вече ще се наложат 3 пъти..освен Уртикомплекс ампули, хининова вода и шампоан на Билка против косопад, нищо друго не ползвам... имам малко завишено TSH - но не чак толкова притеснително, може би от това се получи и косопада.. лошото е че не виждам растежи... а ги чакам като топъл хляб, както се казва... Simple Smile
Извинявайте за дългият пост... но.. се радвам, че има с кой да споделям тези неща, някак си по-спокойно става после Simple Smile
Усмивки и положителни емоции ви желая.. Simple Smile

# 527
  • Мнения: 174
Това със себореята(мазна) и андрогеннния косопад.....пффф лошо ми стана! Все едно за мен говорите. Но нямам намерение да се отчайвам дори и това да е. Успокоявам не единствено наличието на малки косъмчета на много места отпред. Но както някой спомена понякога и те падат☹ Тъй като искам да взема нещо за пиене,бихте ли изказали мнение за аминокиселините или комплекс от такива, може и нещо др ,а също и  за лосиона от чемерика. Ако има такива като мен със себорея и косопад моля споделете опит, наблюдения или каквото и да е др по проблема. 🙂

# 528
  • Мнения: 1 600
     Този колаген пия аз,но от приблизително 2 седмици, изглежда ми добре обогатен,но пия също и рибено масло

# 529
  • Мнения: 599
А ноктите ви как са?

# 530
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Може би не е тук мястото да пиша, но борим косопад на 13-годишна девойка. По диагноза е кръгов косопад.
Изследвания на всичко (хормони, кръв, секрет от гърло, фекални проби, проба от косъм, натривка от главата), консултация с ендокринолог,детски, унг, зъболекар, кожен диспансер.
Всичко е наред,само един резултат излезе плесен.
Лекуваме с низорал шампоан, изопринозин, дюкре анафаз шампоан, и намазваме с екзодерил крем.
Има навсякъде пораснала коса, само търпение трябва и постоянство.
Сега започва да пие и витамини пантовигар, на тях пише, че са за дифузен косопад, поръчах ги от амазон.
Имаше един период, в който бях уплашена, защото дупките на главата бяха големи като монети от два лева, на три места, но сега виждам светлината в тунела.
Лекуваме я от август.

# 531
  • Мнения: 17 987
8 са супер, на показалците ми се цепят, идея нямам защо

# 532
  • Мнения: 1 779
А вас сърби ли ви скалпа? Това признак ли е на себорея. По принцип като си почеша скалпа и под нокътя ми остава нещо бяло-като плътно съдържимо на пърхот.Това е себореята нали. Май съм за Низорал.

# 533
  • София
  • Мнения: 615
kanesta, поздравления за успешното разгадаване на причината!:blush:
Би ли споделила къде направихте пробите от косъм и натривка на главата?

Аз пия протеин Syntha-6 и аминокиселини на Optumum Nutrition, такива имах в къщи не съм ги купувала специално за целта.
Christina-89777 този колаген на One ли е?Много богат състав, дано и да е добре усвояем.
За колаген ми препоръчаха на Purelogicol, а аз пия свински желатин.

Ноктите ми са твърди и здрави, каквито винаги са били..

Това е скалата на Ludwig за женска андрогенна алопеция.
https://wegrowhair.com/ludwig-scale/
http://www.americanhairloss.org/women_hair_loss/degree_of_hair_loss.asp

# 534
  • Мнения: 1 600
Да, същият е колагенът,дано наистина върши работа.. само не знам колко време  е хубаво да се приема,почивка нужна ли е,след това друг ли да търся?

# 535
  • Мнения: 183
А вас сърби ли ви скалпа? Това признак ли е на себорея. По принцип като си почеша скалпа и под нокътя ми остава нещо бяло-като плътно съдържимо на пърхот.Това е себореята нали. Май съм за Низорал.

Опитай шампоан Selsun Blue Син и Алзеда гел. От първите измивания имах резултат. По предписание трябва да  ползвам шампоанът 1 месец, а гелът 10 дена всяка вечер да се мажа с него. Не омазнява косата !!! Ефектът е много добър. Много съм доволна.

https://apteka.framar.bg/30006825/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE … D0%BE%D1%81%D0%B0

https://apteka.framar.bg/30018980/%D0%B0%D0%BB%D0%B7%D0%B5%D0%B4 … -100-%D0%BC%D0%BB

# 536
  • Мнения: 864
Колагенът може да се приема неограничено. И аз пия в момента, primal collagen. Струва 29 евро за 460 гр, но е много добър. Пия го предимно за кожата, но според мен има ефикасност и за косата, за новите растежи. Пуснах си изследвания-при мен косопада е със сигурност от противозачатъчните, които пих лятото и в началото ми идваше на всеки 2 седмици в рамките на 3 месеца-паднало ми е желязото от това, в комбинация с диетата. Освен това не реагирам добре на синтетичните хормони и ще ги спра този месец.

# 537
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Проба от косъм и от главата от местата с най-много косопад, правихме в Бургас в кожния диспансер, но всеки кожен диспансер извършва тази услуга, например в Хасково е в кв.Болярово.

# 538
  • Мнения: 174
Проба от косъм и от главата от местата с най-много косопад, правихме в Бургас в кожния диспансер, но всеки кожен диспансер извършва тази услуга, например в Хасково е в кв.Болярово.

Може ли да споделиш  името на дерматолога от Бургас. Искам още едно мнение, мисля да направя и аз тези изследвания пък да видим какво ще излезе. От Бургас съм.

# 539
  • София
  • Мнения: 615
kanesta, благодаря ти! Flowers Hibiscus Нямаше да се сетя за диспансера, все търсех в “модерните” клиники...

Общи условия

Активация на акаунт