Косопад - тема 13

  • 95 939
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 3 023
Аз не съм пускала изследвания, мога ли да пия Лактоферин? От кой бг сайт може да се поръча?

# 916
  • Мнения: 1 600
https://www.zdrave.org/25542/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B … 0%B5%D0%BD%D0%B0/  Супер полезна статия за шампоаните и как действат съставките им, за който се колебае какъв шампоан да си купи

# 917
  • София
  • Мнения: 615
Аз не съм пускала изследвания, мога ли да пия Лактоферин? От кой бг сайт може да се поръча?
Аз съм взела този https://jarrow.bg/?product=lactoferrin мисля, че е хубаво да се направи изследване, иначе ще са поредните хвърлени пари на вятъра Simple Smile

Момичета, сетих се как се определя чувствителността на фоликулите към мъжките хормони.
Генетично предразположена е.Ако имате майка, баща, баба или дядо с оплешивяване чувствителността ще е висока.При мен има дядо по бащина линия.

# 918
  • Мнения: 4 476

Момичета, сетих се как се определя чувствителността на фоликулите към мъжките хормони.
Генетично предразположена е.Ако имате майка, баща, баба или дядо с оплешивяване чувствителността ще е висока.При мен има дядо по бащина линия.
Не мисля, че е точно така, защото във всяко второ семейство /да не кажа и първо/ има поне по 1 плешив мъж, стигайки до дядото. И изхождайки от това, трябваше масово момичетата/жените да са с андрогенна. Мен ендокринолога тогава ме попита дали имам роднина оплешивяваш, след като му казах, че се съмнявам за андрогенна. Казах му, че баща ми оплешивя на около 50/не напълно плешив, но типичното мъжко оплешивяване/, дядовците ми също горе-долу на толкова. И той каза - не питам за мъжете, за жените питам. А жените не са имали този проблем. Майка ми е на 60 в момента и има гъста коса. Бабите ми до смъртта си бяха с хубави коси.

# 919
  • Мнения: 864
 И аз съм на същото мнение, мъжете всичките са плешиви :Д Рано или късно... Аз имам косата на баба ми, къдрава, гъста, силна коса. Тя е на 79 и все още е с много хубава коса, дори ми е разказвала как жените в нейното семейство до 90-94 годишни имали тежки, дълги плитки, а като млади буйни и дълги черни, лъскави коси. За по-хубав ген аз не се сещам. :Д Майка ми пък е червенокоса и побеля чак на 50, тогава започна да се боядисва, има мнохо гъста коса, която е като конска опашка твърда и лъскава. Другата ми баба е с по-рядка коса и от хормоните малко загуби коса, но тя кма и други проблеми. Преди да стане на 70 винаги е била с обемна и гъста коса, но не като на другата ми баба.

# 920
  • София
  • Мнения: 615
Да, и за плешивите бащи и дядовци съм го мислила, че почти всеки 2-ри е така.
Сега се сетих, че бях чела някъде, че оплешивяването идвало по женска линия.
Ако е така, теоритично би трябвало при понижаване на мъжките хормони нещата да се оправят.
Ако ли не, удряме на камък с чувствителността.
Има и друго нещо, често попадам на материали, в които пише, че има бум на женското оплешивяване в последните 10год. и никой не може да каже на какво се дължи и какво се случва.Наблюдава се и при жени с нормални хормони...и тук продължават с теории в стил световна конспирация, облъчвания, честоти и т.н., на които за сега гледам с леко подозрение, но знае ли човек...

# 921
  • Мнения: 4 476
Ако е така, теоритично би трябвало при понижаване на мъжките хормони нещата да се оправят.
Ако ли не, удряме на камък с чувствителността.
Тук се самоцитирам  от 5 мнения по-назад: "Помня, че ендокринолога тогава ми каза - "абе ти не гледай толкова тази стойност, тя може и да е по-малка, и пак да е същото положение. Важното е фоликулите как реагират, а за това изследване - няма."

# 922
  • София
  • Мнения: 615
Дааа, няма...нищо де, продължаваме напред Smile
Да оправим другите бакии, пък това явно няма смисъл да го мислим и гадаем.

# 923
  • Мнения: 4 476

Има и друго нещо, често попадам на материали, в които пише, че има бум на женското оплешивяване в последните 10год. и никой не може да каже на какво се дължи и какво се случва.Наблюдава се и при жени с нормални хормони...и тук продължават с теории в стил световна конспирация, облъчвания, честоти и т.н., на които за сега гледам с леко подозрение, но знае ли човек...
А по повод това, и на мен ми е минавало през акъла подобно нещо и съм си казавала "я стига, вече полудяваш"
Давам прост пример, който може и да няма нищо общо с моя косопад, но знае ли човек...
Точно преди да започне този ад преди 3 години, се бях боядисала с безамонячна боя Лореал Кастинг. Някъде месец след това започна адското свличане. Отдадох го на сезона, тъй като започна през април. Викам си - пролетен косопад. Да, ама този пролетен косопад е вече 3 годишен. А тогава си купих една кафява боя, тъй като бях 3 години яркочервена и реших да си дам почивка на косата, защото знаете, че червеното много изтощава. И се почна кошмара. След 2 години с мазане и пиене на какво ли не, както споделих го понормализирах до 100 косъма дневно. И наскоро повторих грубата грешка да си купя пак безамонячна боя да позалича белите косми, които имам най-вече на бретона. Косопада отново драстично се засили. Та... какво аджеба слагат в тези бои?? И дали е случаЕност, че серума Сериохил, който препоръчвам, е на същата фирма Лореал?

# 924
  • Мнения: 864
 Ее Шарпи, те че слагатбоклуци-ясно е. Доколкото знам в непрофи боите има яко метални соли или нещо подобно и други пълнежи, които са много изтощаващи за косата.
Ама то си е до лична чувствителност.

Мога да ви препоръчам една боя с кератин, която е без оксидант и прави много мека косата-целофаните на себастиан. Една туба е 54 евро и стига за 3 до 5 пъти, има цвят шоколад, карамелено кестеняво, червено и тн. Прилага се като маска за коса, слага се шапка отгоре и после със сешоар или каска се стои 30 мин под топлината, измива се и боята държи после до 4-6 седмици. Имам цвят карамел и шоколад и са супер. Нямам бели коси де, но обичам да сменям визията. НО сега с косопада и аз не искам да рискувам, казвам само ако ви сърби да покриете бели коси може да е вариант.

# 925
  • Мнения: 134

Има и друго нещо, често попадам на материали, в които пише, че има бум на женското оплешивяване в последните 10год. и никой не може да каже на какво се дължи и какво се случва.Наблюдава се и при жени с нормални хормони...и тук продължават с теории в стил световна конспирация, облъчвания, честоти и т.н., на които за сега гледам с леко подозрение, но знае ли човек...
А по повод това, и на мен ми е минавало през акъла подобно нещо и съм си казавала "я стига, вече полудяваш"
Давам прост пример, който може и да няма нищо общо с моя косопад, но знае ли човек...
Точно преди да започне този ад преди 3 години, се бях боядисала с безамонячна боя Лореал Кастинг. Някъде месец след това започна адското свличане. Отдадох го на сезона, тъй като започна през април. Викам си - пролетен косопад. Да, ама този пролетен косопад е вече 3 годишен. А тогава си купих една кафява боя, тъй като бях 3 години яркочервена и реших да си дам почивка на косата, защото знаете, че червеното много изтощава. И се почна кошмара. След 2 години с мазане и пиене на какво ли не, както споделих го понормализирах до 100 косъма дневно. И наскоро повторих грубата грешка да си купя пак безамонячна боя да позалича белите косми, които имам най-вече на бретона. Косопада отново драстично се засили. Та... какво аджеба слагат в тези бои?? И дали е случаЕност, че серума Сериохил, който препоръчвам, е на същата фирма Лореал?
Между другото,точно с Лореал Кастинг за първи път видях собствената си коса,не да пада ,а да се свлича.Беше преди 6 години.Никога не повторих марката.

# 926
  • Мнения: 4 476
Боядисвала съм се с много видове професионални и непрофесионални бои. Никога не съм имала падане на коса от боя. Включително и от супра. Но за въпросната кастинг, след като ме сполетя това, започнах да търся мнения и попаднах на доста подобни. След употреба - косопад. Включително и в този форум съм чела.
Ето от един чужд
https://hairlossfight.com/forums/viewtopic.php?t=1895
thion.., писали сме заедно. Ето и ти с такова мнение.

# 927
  • Мнения: 1 661
Сега като казвате май и при мен беше след Лореал Кастинг, щото и аз безамонячна исках.Точно най-силното свличане беше с нея!Въх, повече няма да припаря до тази боя.Аз в неделя ще правя опит с боята от Хена, после ще дам отчет.

# 928
  • Мнения: 4 476
Сега като казвате май и при мен беше след Лореал Кастинг, щото и аз безамонячна исках.Точно най-силното свличане беше с нея!Въх, повече няма да припаря до тази боя.Аз в неделя ще правя опит с боята от Хена, после ще дам отчет.
Ще чакам да споделиш. Аз може би другата неделя ще се намажа с нея. Моята е цвят "кестен"

# 929
  • София
  • Мнения: 615
Аз цял живот съм с един цвят на косата, почти бяло русо...
Както вече писах, не съм имала проблеми нито със скалп, нито с косата..е, скъсвал ми се е някой и друг косъм.
Карах фризьорките да ме държат повече от максималното време, защото знаех, че косата ми го понася.
Последните 2 пъти преди косопада фризьорката реши, че ще ми смени боята с някаква уж по-лека, та и на мен ми мина през акъла, че може и от това да е.Така и не попитах с каква боя ме е мазала, до преди това бях с боя и изрусител на Кюн.Последно се боядисах януари и в момента картинката е омбре с побелели коси Grinning малко след това ми пламна скалпа, а косопада си беше все така обилен.
На мнение съм, че няма нищо случайно в тази или в която и да е индустрия...

Общи условия

Активация на акаунт