На море в Турция - тема 54

  • 84 515
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 421
Мадам Тиква, името на агенцията е...

# 721
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Чайка Травел
Звънях от личния си телефон , писах на вайбър , да събота беше , но и около 16часа .
Не държа да съм права  , може и да греша очаквайки реакция от посредника между нас и комплекса , но изрично  попитах  в офиса , когато взимах ваучерите,  мога ли да ги търся по телефона ако имам въпрос или проблем .

# 722
  • Мнения: 242
Наде, престоя от 4 часа бързо се топи, защото първия ти полет е международен, а втория вътрешен. Изисква се време, за да преминеш от единия в другия терминал, проверки, скенер, опашки огромни и ето ти около 40-50 минути чисти, точно за едно кафе и две цигари. В интерес на истината, три пъти летях така и всеки път самолета от Варна е фул.
Така е Стеле, обаче аз попадам на някакви зверски цени, по-високи от цените на чартъра. Явно не мога да нацеля времето за купуване на билети.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 10 548
Наде, престоя от 4 часа бързо се топи, защото първия ти полет е международен, а втория вътрешен. Изисква се време, за да преминеш от единия в другия терминал, проверки, скенер, опашки огромни и ето ти около 40-50 минути чисти, точно за едно кафе и две цигари. В интерес на истината, три пъти летях така и всеки път самолета от Варна е фул.
Така е Стеле, обаче аз попадам на някакви зверски цени, по-високи от цените на чартъра. Явно не мога да нацеля времето за купуване на билети.


Преди две седмици търсих и сравнявах, разлика има макс 20 евро, цената на самолетния билет беше 460 лв в двете посоки. Под 200 евро за чартър няма, а аз  за миналата нова година платих 170 евро в двете посоки.

# 724
  • Мнения: 775
Наде, престоя от 4 часа бързо се топи, защото първия ти полет е международен, а втория вътрешен. Изисква се време, за да преминеш от единия в другия терминал, проверки, скенер, опашки огромни и ето ти около 40-50 минути чисти, точно за едно кафе и две цигари. В интерес на истината, три пъти летях така и всеки път самолета от Варна е фул.
Така е Стеле, обаче аз попадам на някакви зверски цени, по-високи от цените на чартъра. Явно не мога да нацеля времето за купуване на билети.


ако става въпрос за Истанбул
билетите в Тр поскъпнаха със %191
това не го казвам аз, а турската тв..
На второ място са бойлерите със %130 - нз що пък бойлера..
на трето домати ( доматес) с %90-100 беше май.

аи 4ака се инфлация след нова.. та цените за това се държат високи за 2019..
абе наште са фалирали нямаме хабер Simple Smile
за връзка със това моето мнение е 4е ранните резервации до януари ще са по високи от реалнто (в турските саитове)
след нова зависи от икономиката ни могат да намалят още малко - зависи !
голямо тъмно перде има пред о4ите на Тр... нищо няма гаранция..

Последна редакция: сб, 13 окт 2018, 00:00 от BsrnX

# 725
  • Варна
  • Мнения: 10 548
Аз коментирам Тюркиш Еър, съответно Варна-Истанбул-Анталия и обратно.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 840
Мисля ,че тази година при избор на хотел се очертава доста трудна поне при мен.Уж хотели много а когато опре до избор или плажа не е хубав или обслужването.А за цените да не говорим като гледам чуждите сайтове какви цени са сложили не знам от нашите агенции какво да очакваме?

Някакъв слух се разкарва из Турция. Очаква се здраво отскъпване, над %100 за лято 2019.. дано да не е истина!

Ами нищо чудно да вдигнат цените, щом има такова търсене. Тази година беше голям бум и хотелите бяха пълни.
Е, ако ги вдигнат със 100% не знам кой ще отиде. На мен не ми се вярва да има драстично увеличение. Ще видим.


Няма да има 100% увеличение според мен....
Доста от хотелите вече обявиха цените си за лятото на 2019год. Разликата в момента е 30% по-високи цени за хотелите, които ме интересуват спрямо същите периоди за миналата година.
Като очаквам до края на декември да се задържи, а при някои да падне и до 25% с Новогодишните намаления, които траят точно три дни и трябва да сте много бързи и експедитивни в резервациите, респективно плащанията, ако искате да е по-евтино...  Simple Smile
Говоря за цените на хотелите, нашите агенции колко ще слагат допълнително нямам представа и не ме интересува...

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 20
Цитат
Какво значи "повечето хотели нямат плаж"?? В Турция? Не знам какви места сте посещавали, но определено има страхотни плажoве

Гледай за какво иде реч. Това е Омер, Кушадасъ. Но и в тоя хотел има навалица, народа се кефи. Син флаг има, ти да видиш.

Пурко ти къде ходи??????

# 728
  • Мнения: 1 710
Скрит текст:
Мисля ,че тази година при избор на хотел се очертава доста трудна поне при мен.Уж хотели много а когато опре до избор или плажа не е хубав или обслужването.А за цените да не говорим като гледам чуждите сайтове какви цени са сложили не знам от нашите агенции какво да очакваме?

Някакъв слух се разкарва из Турция. Очаква се здраво отскъпване, над %100 за лято 2019.. дано да не е истина!

Ами нищо чудно да вдигнат цените, щом има такова търсене. Тази година беше голям бум и хотелите бяха пълни.
Е, ако ги вдигнат със 100% не знам кой ще отиде. На мен не ми се вярва да има драстично увеличение. Ще видим.


Няма да има 100% увеличение според мен....
Доста от хотелите вече обявиха цените си за лятото на 2019год. Разликата в момента е 30% по-високи цени за хотелите, които ме интересуват спрямо същите периоди за миналата година.
Като очаквам до края на декември да се задържи, а при някои да падне и до 25% с Новогодишните намаления, които траят точно три дни и трябва да сте много бързи и експедитивни в резервациите, респективно плащанията, ако искате да е по-евтино...  Simple Smile
Говоря за цените на хотелите, нашите агенции колко ще слагат допълнително нямам представа и не ме интересува...

И аз не вярвям да е чак такова увеличението, но при всички случаи очаквам по-високи цени. Тенденцията от години е такава, при това без да е имало икономическа криза и такава висока инфлация. Изключение прави май само 2016 год., когато руснаците не почиваха там и имаше отлив на туристи и от други националности. Но и тогава първоначалните цени бяха високи, а в течение на годината почнаха да правят огромни отстъпки и промоции.

Роже, пълно плащане ли ти изискват при резервация или някакъв процент? Или е различно в зависимост от офертата и сайта?

# 729
  • София
  • Мнения: 1 840
Марги, различно е, в зависимост от къде резервираш.
Ако е през сайта на хотела /което е най-сигурната от всички резервации/ в повечето случаи ти изискват моментално плащане. Досега само Аска Лара са ми давали гратисен период. Първата резервация за тях бях направил в началото на ноември и имах срок за плащане до 7 януари, което ми даде възможност на 31 декември, когато пуснаха още малко отстъпка по случай ЧНГ да я анулирам и да направя нова на по-ниска цена със срок за плащане 14 януари.
Някои от чуждестранните онлайн туроператорски фирми изискват 5% първоначално плащане и доплащане две седмици преди настаняване.
Други изискват резервация с малък депозит и доплащане две седмици преди настаняване.
В момента Travel Republic, онлайн агенция, която е част от The Emirates Group прави такива резервации за 2019 срещу 10€. Като при тези депозити обаче хотелът понякога може да изиска пълно плащане, за да е валидна резервацията
Турските агенции ми изискват пълно плащане в момента на резервация, може би защото питат за мен хотелите дали ще уважат резервация за чуждстранен гражданин на цена за турски и искат да са сигурни, че ще платя. Докато за турските граждани при ранна резервация може да платиш на 6 вноски. Ако платиш веднага цялата сума ти дават още 5% отстъпка.
За мен най-добре е да платя през сайта на хотела и цялата сума веднага, за да съм сигурен че няма да има неприятни изненади.
Винаги за мен с предимство е директната резервация отколкото резервацията през посредник. Хотела няма опасност да фалира, за агенциите без значение какви са и откъде са не е сигурно Simple Smile Simple Smile

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Роже кой хотел си  избра за лято 2019г?SELECTUM LUXURY RESORT 5* ли?

Последна редакция: сб, 13 окт 2018, 09:16 от slavei4e

# 731
  • Мнения: 100
Здравейте,
Имаме резервация с полет от Варна на 19.10.2019г за хотел Ефталиа Марин в помещение DUBLEX FAMILY SWIM UP.
Веригата  е доста коментирана във форума. Като се върнем ще напиша отзив. За първи път ще почиваме в Алания. Набелязали сме места за посещение. Има ли други във форума за тази дата?


Здравейте! И ние сме на 19.10.  за Анталия, ама 2018 Wink . В Белек сме сега, но преди три години почивахме в района на Сиде и си направихме екскурзия до Алания. Спомените ми са за Страхотно градче с красива крайбрежна улица и невероятен сок от нар , на колички пред корабите го продават....ехххх . Качихме се до крепостта, на кулата и...така цял ден в разходки

# 732
  • Мнения: 6 298
А някой дали е наясно Астралхолидейс също ли препродават почивки или пршдавит техни пакети? Моя приателка ме навива да ползваме техните услуги за самолитна почивка в Турция, но ако ще давам още една надценка за посредник, то няма смисъл.

# 733
  • София, България
  • Мнения: 5 597
На посредниците се дават отстъпки и те или продават на същите цени или дори дават малко по-добри цени.

# 734
  • Мнения: 6 833
Зависи от агенцията. Чайка травел за първи път чувам и не знам нищо за тях, дори в първия момент помислих, че е шега.
Ние тази година пътувахме агенция посредник - през цялото време от запитването до отпътуването поддържах връзка с тях и за всичко, което ме е вълнувало съм говорила с тях.
След пристигането на място вече се обръщахме към местната агенция, която ни пое.
С Акватур, чийто бе пакета въобще не сме комуникирали.

Миналата година бяхме с Турс клуб, също за всичко към тях съм се обръщала. С Тез тур само на място сме говорили.

Общи условия

Активация на акаунт