МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 64 059
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Според листовката  Проксид плюс съдържа добавки за повишаване  и протекция на енергийния метаболизъм - Л-карнитин, Ацетил-л-карнитин, фруктоза и плодова к-на. Те също са важни за правилното зреене на сп. Както и антиоксиданти - селен, Кю10, вит.С, цинк, фол. к-на, вит.В12.
       Няколко момичета вече се похвалиха че при мъжете им е дал добър резултат.
 За съжаление при ММ обаче нямаше особено  подобрение.
       Сега пие всичко по отделно и в по-високи дози и чакаме след седмица да видим какъв ще е резултата. Praynig
        Спирането на цигарите при някои мъже също се отразява много добре.

Напълно съм съгласна с Вас, ние за същите пари закупихме добавките по отделно и в по-високи дози. За месец морфологията скочи с 4.5%, продължаваме и ще видим сега.
Всички добавки, които Денис ми препоръча са като тези, които са в състава на тези лекарства, но има значение и приема, някои са след храна, други преди и е много по-добре отделния прием.
Фруктозата също е важна, но в магазин е под 1,50 лв, а в лекарства е за 150.
Нашата лекарка е много скептична, но като видя СГ си мисли, че е помогнала с Профертил.
Денис да е жива и здрава, защото за тези пари, които щяхме да дадем за Профертил, закупихме всичко и не само има ефект, но и ми излезе и по-тънко откъм цена.

# 346
  • Мнения: 592
Според листовката  Проксид плюс съдържа добавки за повишаване  и протекция на енергийния метаболизъм - Л-карнитин, Ацетил-л-карнитин, фруктоза и плодова к-на. Те също са важни за правилното зреене на сп. Както и антиоксиданти - селен, Кю10, вит.С, цинк, фол. к-на, вит.В12.
       Няколко момичета вече се похвалиха че при мъжете им е дал добър резултат.
 За съжаление при ММ обаче нямаше особено  подобрение.
       Сега пие всичко по отделно и в по-високи дози и чакаме след седмица да видим какъв ще е резултата. Praynig
        Спирането на цигарите при някои мъже също се отразява много добре.

Напълно съм съгласна с Вас, ние за същите пари закупихме добавките по отделно и в по-високи дози. За месец морфологията скочи с 4.5%, продължаваме и ще видим сега.
Всички добавки, които Денис ми препоръча са като тези, които са в състава на тези лекарства, но има значение и приема, някои са след храна, други преди и е много по-добре отделния прием.
Фруктозата също е важна, но в магазин е под 1,50 лв, а в лекарства е за 150.
Нашата лекарка е много скептична, но като видя СГ си мисли, че е помогнала с Профертил.
Денис да е жива и здрава, защото за тези пари, които щяхме да дадем за Профертил, закупихме всичко и не само има ефект, но и ми излезе и по-тънко откъм цена.

Извинете ме, от немного време съм във форума, коя е Денис, има и отделна тема с нея относно добавките

# 347
# 348
  • Мнения: 320
Може би ще всея малко смут, но предвид че 2 години се борим по какъв ли не начин с подобряване на спермограмата и  изчетохме доста + че чухме различни мнения ( както и повечето от вас)... реших да си кажа и моето заключение. Както Предполагам и сами вече сте разбрали всичко е строго индивидуално и експериментите с много добавки в каквато и да е форма могат да изиграят лоша шега. След като ММ се тъпка с витамини, билкови отвари + пчелни нещица и паднахме на 0 морфология, почти 0 бързи и 4 пъти по- малко количество от първоначалната спермограма, се вслушаме в едно АГ, което обясни така - това е като да назобаш един кон...да го напънеш до краен предел..накрая той пада и умира. Хубавото е, че има регенерация при сперматозоидите .. и все пак - внимавайте да не прекалите с шепите лекарства и още един куп други неща, защото всички купнеем колко може по-скоро да се случи чудото, но за жалост по някога в опитите си..само се отдалечаваме от него ...
Дано да не съм засегнала някой - не е това целта ми.
Весели празници съфороми ... стискам палци на всички с непродуктивни проблеми, независимо с какъв фактор 2019 да им донесе така чаканото чудо.

# 349
  • Мнения: 6 305
Нера, съгласна съм със тебе, че едно предозиране може да има обратен ефект. Честно казано и аз доста се притеснявам от това. ММ е на високи дози от месец и точно затова реших да повторим фрагментациите от сега, а не да чакам да минат още 2 месеца. И док. се учуди че съм решила толкова скоро, но все пак се съгласи че ако му влияят, все ще покаже някаква промяна. 
      Ако няма подобрение и ние ще спираме всичко. Док. се съмнява че има някакво трайно увреждане, което просто няма как да се повлияе от добавките. Това ни е последен опит за подобрение.
     

# 350
  • Мнения: 320
Geizer, стискам палци да сте уцелили добавките и да покажат завиден ефект.
Малко ми е странно това с фрагментацията - SDI теста... доста му обръщате внимание, разчитате на него ( вие заедно с лекарите ви), а на мен доктора, който съм избрала за ин витро ми обясни, че е все тая че резултатите от SDI  са ни перфектни... обясни че изследването едва ли не се прави на един сперматозоид и е статистически погледнато, а за мен като пациент статистиката не ме топли много.. предвид че все попадам в лошата, дори и да е 1%... думите му бяха -този е бил перфектен, ама вече не можем да го ползваме, така че какво от добрите резултати... няма гаранция, че и другите сперматозоиди са с тези резултати.
Може би моя доктор греши и все пак съм си казала, че му вярвам безусловно( не че не продължавам да чета като ненормална)

# 351
  • Мнения: 6 305
       Благодаря за стиснатите палчета  Simple Smile
       СДИ теста не се прави само на 1 сп. Предполагам че док. е имал предвид че няма как на 1 сп. да се направи такъв тест, и ако се окаже годен да се използва за оплождане.  В действителност в една идеална проба винаги има и малко некачествени сп., както и в една лоша проба има и по няколко качествени.
       Ние просто се опитваме да направим всичко което ни е по силите. Методите за подбор определено имат голям принос относно една успешна процедура, но на практика нито един от тях не може да гарантира на 100% че подбраният сперматозоид в действителност е с читаво ДНК. Обаче едно е да се избира между 10 сп., 9 от които са качествени. А съвсем друго е когато се избира между 10 сп, 9 от които са некачествени и трябва да се нацели точно 10тия.  А като се намесят и останалите фактори и късметът ....
       Уффф, малко остана до часът на истината  Praynig

# 352
  • Мнения: 16
    Здравейте отново от мен.
    Дали би било удобно да ви поискам мнението дали със спермограма като тази имаме шанс за инсеминации?

    Всички физикохимични параметри са в норма.
    1. Дни въздържание - 2.
    2. Обем - 3.5 мл.
    3. Концентрация - 108 млн/мл.
    4. Общ брой в еякулат - 378 млн.
    Подвижност:
    Обща - 35 %
    С бързи прогресивни- 10 %
    С бавни прогресивни - 20%
    Трептяци - 5 %
    Неподвижни - 65 %
    Морфология по Крюгер
    С нормална морфология - 7 %
    Пстологични - 93%
    С дефекти на глава - 92 %
    На шийка - 43 %
    На опашка - 3 %
    С цитоплазмен остатък 11%

    Благодаря предварително.
    Поздрави,
    Мигел

    # 353
    • Мнения: 6 305
    Според мен, и това което знам от лекарят на ММ, преди процедура е добре да се направи и СДИ тест. И ако там няма проблем с оплодителния потенциал, мисля че с тази СГ бихте могли да успеете.

    # 354
    • Мнения: 665
      Здравейте отново от мен.
      Дали би било удобно да ви поискам мнението дали със спермограма като тази имаме шанс за инсеминации?

      Всички физикохимични параметри са в норма.
      1. Дни въздържание - 2.
      2. Обем - 3.5 мл.
      3. Концентрация - 108 млн/мл.
      4. Общ брой в еякулат - 378 млн.
      Подвижност:
      Обща - 35 %
      С бързи прогресивни- 10 %
      С бавни прогресивни - 20%
      Трептяци - 5 %
      Неподвижни - 65 %
      Морфология по Крюгер
      С нормална морфология - 7 %
      Пстологични - 93%
      С дефекти на глава - 92 %
      На шийка - 43 %
      На опашка - 3 %
      С цитоплазмен остатък 11%

      Благодаря предварително.
      Поздрави,
      Мигел


      На нас с подобна спермограма ни предложиха инсе, но след три месеца забременях спонтанно (за жалост за кратко). Така че - действайте!
      Между другото ММ спря добавките от месец и сега в средата на Януари ще правим нова спермограма! Подобрение не очаквам никакво, но дано поне няма  влошаване!

      # 355
      • Мнения: 410
      Можете ли да ми препоръчате добър андролог в София освен Кацаров, Макки, Бъчваров?

      # 356
      • Мнения: 592
      Здравейте, Честита нова година на всички!
      Ще правим кръвни изследвания аз и моя мъж, с цел подотовка на задължителите такива, които се изискват при първичен преглед в идбраната от нас клиника.
      Засега сме с мъжки фактор /но знае ли човек/, проблемът е, че сме дълга връзка и много не разчитам на чудо, да стане бебето от много секс, тъй като такъв не преобладава особено, а следенето на овулация и бебеправенето по график на нас специално не ни се отразява добре на отношенията Grinning
      Така че предвид че съм на 34, предпочетох и мъжът ми ме подкрепи, по-отрано да се обърнем към репродуктивен специалист за по-сериозни действия ...
      От всичко, което изчетох разбрах, че една СП съвсем не е достатъчна, за да се установи къде е проблема при мъжа и на какво се дължи.
      Затова сега преди първичните ни прегледи, смятам да направим с едно ходене в лабораторията повече изследвания.
      При него ще пуснем репродуктивните хормони, пакета за щитовидна жлеза, и микробиологията и полово-предавани болести.

      От вашия опит, можете ли да ме посъветвате други изследвания, които е добре още на начален етап мъжът ми да направи, за да повишим шансовете за по-добра СП и успеваемост при инвитрото, а не да чакам някой лекар да се сети или да имам нуспешен опит? ...
      Не знам дали се забременява естествено с концентрация и подивжност малко под референтната граница, каквато е нешата, но предвид че при някои мъже тука виждам 80-100 млн. концентрация в пробата и пак не стават нещата, леко се обезкуражавам по принцип, макар да знам, че е тъпо да се фокусирам на темата по такъв безумен начин.
       
      Благодаря предарително!

      # 357
      • Мнения: 43
      Здравейте,

      Изследвайте и ДНК фрагментация на сперматозоидите, ако все още не са Ви препоръчали.

      Поздрави,

      # 358
      • Мнения: 260
      Правена ли е спермограма ? Ако да дайте да я видим Simple Smile
      Здравейте, Честита нова година на всички!
      Ще правим кръвни изследвания аз и моя мъж, с цел подотовка на задължителите такива, които се изискват при първичен преглед в идбраната от нас клиника.
      Засега сме с мъжки фактор /но знае ли човек/, проблемът е, че сме дълга връзка и много не разчитам на чудо, да стане бебето от много секс, тъй като такъв не преобладава особено, а следенето на овулация и бебеправенето по график на нас специално не ни се отразява добре на отношенията Grinning
      Така че предвид че съм на 34, предпочетох и мъжът ми ме подкрепи, по-отрано да се обърнем към репродуктивен специалист за по-сериозни действия ...
      От всичко, което изчетох разбрах, че една СП съвсем не е достатъчна, за да се установи къде е проблема при мъжа и на какво се дължи.
      Затова сега преди първичните ни прегледи, смятам да направим с едно ходене в лабораторията повече изследвания.
      При него ще пуснем репродуктивните хормони, пакета за щитовидна жлеза, и микробиологията и полово-предавани болести.

      От вашия опит, можете ли да ме посъветвате други изследвания, които е добре още на начален етап мъжът ми да направи, за да повишим шансовете за по-добра СП и успеваемост при инвитрото, а не да чакам някой лекар да се сети или да имам нуспешен опит? ...
      Не знам дали се забременява естествено с концентрация и подивжност малко под референтната граница, каквато е нешата, но предвид че при някои мъже тука виждам 80-100 млн. концентрация в пробата и пак не стават нещата, леко се обезкуражавам по принцип, макар да знам, че е тъпо да се фокусирам на темата по такъв безумен начин.
       
      Благодаря предарително!

      # 359
      • Мнения: 4 097
      Иве, преди три години ходихме и при проф. Куманов. Той е от старата генерация обаче, и не знам дали ще ни помогне, ако въпросът е тясно свързан с ин-витро.

      Иначе може да видиш отзиви и за лекарите в "Малинов" и "Адела".

      Общи условия

      Активация на акаунт