МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 64 169
  • 766
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 260
 Ами спермограмата не е никак добра ! Отидете на андролог , Има ли Варикоцеле ? Според мен трябва да се насочите за инвитро . Моя Мъж пи витамини за 1.000 лв . Сега ще правим повторна но нашата е сравнително добре .
Здравейте,от година със съпруга ми опитваме за бебе,но не се получава. Той си направи спермограма,след което му предписаха витамини Профертил (които не са никак ефтини) които да пие. Пихте ли си казали мнението за спермограма. Благодаря предварително!
[/img]



# 376
  • Мнения: 18
Здравейте,от година със съпруга ми опитваме за бебе,но не се получава. Той си направи спермограма,след което му предписаха витамини Профертил (които не са никак ефтини) които да пие. Пихте ли си казали мнението за спермограма. Благодаря предварително!
[/img]




Здравейте, моя мъж е с подобна спермограма, пи Профертил и показателите му се вдигнаха, но дали е от хапчетата не се знае и не при всеки повлияват.  Нас с такава спермограма ни насочиха към инвитро особено с тази морфология нашата беше 1% сега е 4%.  Като гледам сте правили изследването в тази клиника в която ще правим ние инвитро, можеш да ми пишеш на лично за повече подробности по моя случай.

# 377
  • Мнения: 378
Здравейте,от година със съпруга ми опитваме за бебе,но не се получава. Той си направи спермограма,след което му предписаха витамини Профертил (които не са никак ефтини) които да пие. Пихте ли си казали мнението за спермограма. Благодаря предварително!
[/img]



Здравей!При нас с профертила едимствено скоростта се всихна,за мордология не се надявай от тази донавка.Ние сме също с такава лоша.Първата е с 0.5%,втората с 1%

# 378
  • Мнения: 30
Здравейте-и аз да се включа. От известно време следя форума но поствам за първи път. С мъжа ми пробваме за бебе от една година безуспешно, като минахме преглед преди месец в Бургас-назначиха ни спермограма и ако някой може да коментира резултата, ще съм много много благодарна.



Тази спеемохрама е за кофата!И ние имаме две такива даже с 30% ,а на разширената само 1%морфология.Ако искате да имате яснота и да не се бавите,дерзайте.Това със сигурност е назначено от човек който не се занимава с репродуктивно здраве.И в Бургас са само некадърници,търси специалист.Желая ти успех!

И мен ме притеснява това, че 'специалистите' тук има още да учат. Отидохме да обсъдим отново спермограмата, и биоложката която я е правила ми каза, че трябва да гледам така на нея-30% означавало 100%, било максимума тъй че това че имаме 20% било много добре-проблема бил в мен че не забременяваме. Да правим втора спермограма било пари на вятъра. 

# 379
  • Мнения: 260
[quote author=marry.jane  Вижте сега . Аз не забременявах 1.5 години с мноооооого по кофти спермограма . Не търсете причина в вас преди да имате две спермограми в нормална клиника . Ако те са нормални , просто не целите овулация , И трБва да почнете първо с това да си я нацелите , И ако пак не става тогава се търси причина у вас ! Такъв е бил съвета на лекар . с нашата много по кофти спермограма ! Имам 3 рриятелки които чак след 2 години всеки месечни опити забременяха и сега ще раждат . Важно е да хванете и правилния ден . Но все пак нега си направите нормална спермограма в нормална клиника Wink link=topic=1062385.msg38001568#msg38001568 date=1546840359]
Здравейте-и аз да се включа. От известно време следя форума но поствам за първи път. С мъжа ми пробваме за бебе от една година безуспешно, като минахме преглед преди месец в Бургас-назначиха ни спермограма и ако някой може да коментира резултата, ще съм много много благодарна.



Тази спеемохрама е за кофата!И ние имаме две такива даже с 30% ,а на разширената само 1%морфология.Ако искате да имате яснота и да не се бавите,дерзайте.Това със сигурност е назначено от човек който не се занимава с репродуктивно здраве.И в Бургас са само некадърници,търси специалист.Желая ти успех!

И мен ме притеснява това, че 'специалистите' тук има още да учат. Отидохме да обсъдим отново спермограмата, и биоложката която я е правила ми каза, че трябва да гледам така на нея-30% означавало 100%, било максимума тъй че това че имаме 20% било много добре-проблема бил в мен че не забременяваме. Да правим втора спермограма било пари на вятъра. 
[/quote]

# 380
  • Мнения: 8
Здравейте!
С мъжа ми се опитваме да имаме бебче,но не се получава.Днес той реши да си направи спермограма и резултатите малко ме притесняват.Изследването е правено в лабораторията,от там не са му дали информация относно резултатите.Утре ще се консултира с лекар който да разчете спермограмата.Прикачвам снимка с показателите.Трябва ли да се притесняваме?

# 381
  • Мнения: 260
 Тази спермограма може да я хвърлите в кофата . Боже къде ги правите такива изобщо
Здравейте!
С мъжа ми се опитваме да имаме бебче,но не се получава.Днес той реши да си направи спермограма и резултатите малко ме притесняват.Изследването е правено в лабораторията,от там не са му дали информация относно резултатите.Утре ще се консултира с лекар който да разчете спермограмата.Прикачвам снимка с показателите.Трябва ли да се притесняваме?

# 382
  • Мнения: 6
Здравейте,момичета! Аз съм новобранка тук и не съм наясно с много неща,ще се радвам да съм част от вас.Името ми е Рая,на 23 години съм а моят партньор на 26.. от 3 години ходим по лекари общо взето,от скоро сме пациенти на клиника Щерев и днес

# 383
  • Мнения: 136
Здравейте, и ние с моя партньор се борим с мъжки фактор, с времето СГ се влошава все повече😔

# 384
  • Мнения: 378
Здтавейте!Някой ходил ли е при доктор Николай Милушев-уролог-андролог и да изкаже мнение и впечатление.Насочиха ни докторите от лаборатория "геника",които правиха анализ на днк фрагментаций

# 385
  • Мнения: 6
Здравейте,момичета! Аз съм новобранка тук и не съм наясно с много неща,ще се радвам да съм част от вас.Името ми е Рая,на 23 години съм а моят партньор на 27 и сме от Видин.. от 3 години ходим по лекари общо взето,от скоро сме пациенти на клиника Щерев и днес бяхме на нова спермограма,след 3-месечно лечение с добавки Адизоа,глутанион, агапурин+една инжекция седмично Хориомон. Последния път, който пуснахме спермограма (август месец)  беше критична,с много лоши резултати за съжаление..но сега имаме подобрение.Въпреки подобрението ни,нашият лекуващ лекар Бъчваров ни каза,че нямаме друг избор,освен Инвитро.Ние бихме искали да стигнем поне до Инсеминация,но лекарят каза,че ако не направим Инвитрото навреме,след 2-3 месеца тези резултати отново ще паднат до минимума,понеже инжекциите ги поддържали на това ниво.Ще бъда благодарна,на други мнения и препоръки от ваша страна..всякакви съвети ще са от полза,моля и тези,коита са или бяха с същото заключение- Oligoasthenozoospermia да предложат нещо от личен опит..прилагам снимки от спермограмите.Благодарности Blush

# 386
  • Мнения: 6
А това са резултатите ни от предишната спермограма ( Август месец ) тогава не успяхме с Крюгер,понеже ембриоложката обясни,че нямахме достатъчно сперматозоиди за тази услуга..

# 387
  • Мнения: 218
Не отлагайте, какво като е инвитро? Толкова е хубаво като се случат нещата! От опит знам, че това лечение не е евтино, не изпускайте момента. Успех!

# 388
  • Мнения: 482
Рая, кандидатствайте по фонда с мъжки фактор и така ще финансирате инвитрото. От клиниката би трябало да ви помогнат с документацията.



Здравейте,момичета! Аз съм новобранка тук и не съм наясно с много неща,ще се радвам да съм част от вас.Името ми е Рая,на 23 години съм а моят партньор на 27 и сме от Видин.. от 3 години ходим по лекари общо взето,от скоро сме пациенти на клиника Щерев и днес бяхме на нова спермограма,след 3-месечно лечение с добавки Адизоа,глутанион, агапурин+една инжекция седмично Хориомон. Последния път, който пуснахме спермограма (август месец)  беше критична,с много лоши резултати за съжаление..но сега имаме подобрение.Въпреки подобрението ни,нашият лекуващ лекар Бъчваров ни каза,че нямаме друг избор,освен Инвитро.Ние бихме искали да стигнем поне до Инсеминация,но лекарят каза,че ако не направим Инвитрото навреме,след 2-3 месеца тези резултати отново ще паднат до минимума,понеже инжекциите ги поддържали на това ниво.Ще бъда благодарна,на други мнения и препоръки от ваша страна..всякакви съвети ще са от полза,моля и тези,коита са или бяха с същото заключение- Oligoasthenozoospermia да предложат нещо от личен опит..прилагам снимки от спермограмите.Благодарности Blush

# 389
  • Мнения: 410
Рая, за кандидастването по фонда ви трябват 2 спермограми в различни клиники. Направете другата в Надежда. Инвитрото е много по-успеваемо, отколкото инсеминация. Ти си много млада и все още имаш много и качествени яйцеклетки, а с инвитрото ще отсеят само хубавите сперматозоиди. Имате шанс за успех, така че не го отлагайте

Общи условия

Активация на акаунт