МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 64 055
  • 766
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 097
Рая, подкрепям горните мнения - кандидатстване по фонда с мъжкия фактор. Другата спермаграма направете в "Надежда", даже ако можете нека оттам ви подготвят документите за фонда. Аз лично не ви препоръчвам да правите опита в "Щерев".

И да, по-добре направо към ин-витро да преминете, а не инсеминация. Те са с малка успеваемост и само ще губите време. Успех!

# 391
  • Мнения: 378

Здравейте!Може ло да ми разшигровате тези ррзултати?И лаво мерки мохат да се вземат или да ме насочите на някъде



# 392
  • Мнения: 260
 Ние сме с 27% Фрагментация ! Пи 3 месеца куп неща , писала съм по рано в темата за тях . Сега ще правим повторна , Но като цяло ще правим инвитро. Имате 8% нормални сперматозоиди , не е зле да исключите Варикоцеле и да се консульирате с Андролог , ако се налага да пие добавки

Здравейте!Може ло да ми разшигровате тези ррзултати?И лаво мерки мохат да се вземат или да ме насочите на някъде




# 393
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Напълно подкрепям Ангелина 91!
Не може да се дават такива категорични "съвети"! Всеки трябва сам да прецени коя е неговата клиника и неговия лекар!

# 394
  • Мнения: 378
Ние сме с 27% Фрагментация ! Пи 3 месеца куп неща , писала съм по рано в темата за тях . Сега ще правим повторна , Но като цяло ще правим инвитро. Имате 8% нормални сперматозоиди , не е зле да исключите Варикоцеле и да се консульирате с Андролог , ако се налага да пие добавки

Здравейте!Може ло да ми разшигровате тези ррзултати?И лаво мерки мохат да се вземат или да ме насочите на някъде




Би ли сподели резултата след това.Ние сме миналият месец с едно неуспешно икси.Нямаше имплантация.Правили сме мин.година консултация с др.Кацаров -андролог,отметна варикоцеле,каза ,че тогавашната спермогтама е подходяща за спонтанна бременност,въпреки,че морфологи1та тогава ни неше 1 %Да,но сега биолога който прави изследването каза че говори за  инфекция или варикоцеле.Пуснахме и андрофлора чакаме резултата.Запазили сме час при друг андролог.Въпреки,че при биолога имаше и андролог.Той ни насочи ,към доктор .Каза,че нещата са абсолютно обратими

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 11:35 от DanielaDobrewa

# 395
  • Мнения: 260
 Аз имам 2 спонтанни забременявания , Без щастлив край , С спермограма с 27% фрагментация и 12% нормални . Може да е бил просто неуспешен опит при вас
Ние сме с 27% Фрагментация ! Пи 3 месеца куп неща , писала съм по рано в темата за тях . Сега ще правим повторна , Но като цяло ще правим инвитро. Имате 8% нормални сперматозоиди , не е зле да исключите Варикоцеле и да се консульирате с Андролог , ако се налага да пие добавки

Здравейте!Може ло да ми разшигровате тези ррзултати?И лаво мерки мохат да се вземат или да ме насочите на някъде




Би ли сподели резултата след това.Ние сме миналият месец с едно неуспешно икси.Нямаше имплантация.Правили сме мин.година консултация с др.Кацаров -андролог,отметна варикоцеле,каза ,че тогавашната спермогтама е подходяща за спонтанна бременност,въпреки,че морфологи1та тогава ни неше 1 %Да,но сега биолога който прави изследването каза че говори за  инфекция или варикоцеле.Пуснахме и андрофлора чакаме резултата.Запазили сме час при друг андролог.Въпреки,че при биолога имаше и андролог.Той ни насочи ,към доктор .Каза,че нещата са абсолютно обратими

# 396
  • Мнения: 6
Много благодаря за съветите ви,момичета! В края на месеца ще отидем отново,за да замръзим материал..но ще отидем и на консултация и при друг уролог/андролог за второ мнение,понеже не сме много доволни жт нашият лекуващ в Щерев..като отидохме онзи ден ни вика "Вие сте за операцията,нали?" Въпреки,че си отвори данните с егн-то на съпругът ми😁 а не обърна внимание и не ни предписа нищо за бактериите,направо заговори за Инвитро процедурата без да обсъдим резултатите..общо взето розговаряхме 5 мин. И ни изпрати да си запишем час за замръзяване. За следващото ни посещение в Сф се насочихме към д-р Кацаров,има доста добри отзиви за него а и съпругът ми има разширени вени по краката..та Кацаров е специалист и по Варикоцеле и е вэзможно да му се открие и това.Изчетох,че доста от двойките с мъжки фактор открили че има варикоцеле и след операция има подобрени резултати.Ще направим и втора спермограма,както ни препоръчахте а дотогава ще приемаме Глутатион,Адизоа,Витамин Е и Бабини зъби ( на сироп ) мисля,да включа и бърканицата с мед,пък може да имаме и подобрение,въпреки краткото време..ако Бог е рекъл.Още веднъж благодаря за бързото съдействие и благодаря,че ви има.Ще пиша ако има развитие. Flowers Four Leaf Clover

# 397
  • Мнения: 410
Ако имате бактерии, инфекция не правете замразяване! Излекувайте каквото имате възможно най-скоро. Всякакви бактерии скапват много нещата,

# 398
  • Мнения: 6
ive23 сърдечно ти благодаря за информацията! Още една причина да се съмняваме в лекуващия ни,би трябвало да ни информира,това не е нещо,на което може да не се обърне внимание.Ще посетим уролог от нашият град да ни препоръча медикаменти за бактериите още утре.

# 399
  • Мнения: 410
Не съм видяла какви бактерии/инфекции има мъжа ти, но е добре да се пие и от двамата антибиотик, за да се изчисти всичко навсякъде. Абсурдно е да се прави замразяване с инфекция по сперматозидите. Нали после ще ти върнат такива ембриони в матката и от там може големи бели да се получат. Бъчваров не го харесвам въобще. Направете втора спермограма в Надежда, Малинов или Адела. И с двете кандидаствайте по фонда. За одобрение се чака около 3 месеца. А дали ще си я ползвате заповедта или ще чакате подобрение си е ваш избор. Желая късмет.

# 400
  • Мнения: 378
Момичета,поста ми не е за тук,но вие сте минали по този път.За това ще се допитам до вас и после ще изтрия поста ,за да не спамя темата...
Как се движи АМХ при вас преди и след стимулация.Притеснява ме ,че за една стимулация спадна от 2.20 на 1.1.,страх ме е да направя стимулация,за да не се стопи всичко🤔🤔

# 401
  • Мнения: 410
АМХ може да спадне поради няколко причини, една от които е ниския витамин Д. Сега е зима, сигурно ти е нисък и оттам се повлиява и АМХ. Най-важния индикатор за яйчниковия ти резерв е колко антрални фоликула имаш в първите дни на цикъла. Ако преди си имала около 7-8-10 няма как от една стимулация да се стопят наполовина и после да изчезнат при следваща. Иска се доста време да се случи това. Така че не го мисли това амх

# 402
  • Мнения: 378
АМХ може да спадне поради няколко причини, една от които е ниския витамин Д. Сега е зима, сигурно ти е нисък и оттам се повлиява и АМХ. Най-важния индикатор за яйчниковия ти резерв е колко антрални фоликула имаш в първите дни на цикъла. Ако преди си имала около 7-8-10 няма как от една стимулация да се стопят наполовина и после да изчезнат при следваща. Иска се доста време да се случи това. Така че не го мисли това амх
При стимилацията имах 11 антрални ,тръгнаха само 4
Сега пусках док.за фонда и като изследвах АМХ се притесних.Вит.Д съм изледвала птрди половин година беше на горната граница

# 403
  • Мнения: 592
Днес правим разширена СП в Надежда (100 лв.,някой по-горе се интересуваше). Ние имаме повече от седмица период на въздържание, което е много и сигурно ще паднат показателите. Мислех да я ползвам за фонда, ако е зле. Е да, ама не казах на ММ и той написал 6 дни въздържание (пак добре че не е казал реалните 10..). И сега се чудя дали и за фонда ще стане, да не я отхвърлят като незадоволителна, заради 6те дни..Вие как  мислите?

# 404
  • Мнения: 378
Може ли някой да ми тазчете тези неща какво означават.Правена е андрофлора тест

Общи условия

Активация на акаунт