Американски колеж - тринадесета тема

  • 64 822
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 53
Залагам на 707+ кандидидати.
Моля, отбележете ✅
Детето ми завърши 2018, не помня колко бяха през 2013, но май не много?
Беше ми смешно, защото за Английската едно време ratio беше много по-сериозно 😂

# 691
# 692
  • София
  • Мнения: 16 213
Много моля освен числото да кажете и какво залагате, че иначе се получава неравнопоставеност между залагащи нещо и залагащи нищо.

# 693
  • Мнения: 66
Залагам на 321 момичета и 270 момчета!

# 694
  • София
  • Мнения: 5 047
Залагам на 321 момичета и 270 момчета!

Тук хората са жадни! За прогнози ... и още нещо Simple Smile

# 695
  • Мнения: 66
Тогава залагам и бутилка чудесно розе .Мезето после ще го уточним!Аз съм от Плевен и тази година чувам за много кандидати от града.

# 696
  • Мнения: 121
Е, това залагане няма ли правила... Аз първа си казах 597, след мен са го дублирали и потретили, после колко печеливши ще има, ако нацеля от раз като в случая с предаването Simple Smile ?

После видях, че ти първа си писала същата цифра. Като юрист споделям цитирания по-горе принцип от римското право и няма да се сърдя, първата чоше розе да е само за теб... може и всичките, пък аз ще добавя и нещо друго- по твой избор!

# 697
  • Мнения: 1 622
Здравейте, питането ми е към родителите на осмокласниците и деветокласниците. Когато синът ми кандидатства в АК ни предупредиха, че там много се учело, даже се колебаех дали това е правилното училище за него, защото той обича сам да се занимава с доста неща, личното си време успява да го уплътни с програмиране, спорт, негови си занимания, т.е. не държах да учи до 21-22 вечерта. Въпреки че съм относително спокоен родител и имам (умерено) доверие на 14 годишния, ми се струва, че този първи срок беше голям "айляк". От училище се е връщал най-късно 16ч, домашните си вече е направил, евентуално нещо се прави още в рамките на 30-ина минути, уикенда не забелязвам да се е преуморил. Вярно, сравнявам  с моето учене в езикова гимназия едно време, говорих и с две майки на деца в СМГ и НЕГ, където според децата ученето било много. Знам, че звуча малко като в детската градина с това много и малко учене, но не мога да разбера достатъчно сериозно ли учат, той даже в 6-ти клас учеше повече.

# 698
  • Мнения: 56
Здравейте, питането ми е към родителите на осмокласниците и деветокласниците. Когато синът ми кандидатства в АК ни предупредиха, че там много се учело, даже се колебаех дали това е правилното училище за него, защото той обича сам да се занимава с доста неща, личното си време успява да го уплътни с програмиране, спорт, негови си занимания, т.е. не държах да учи до 21-22 вечерта. Въпреки че съм относително спокоен родител и имам (умерено) доверие на 14 годишния, ми се струва, че този първи срок беше голям "айляк". От училище се е връщал най-късно 16ч, домашните си вече е направил, евентуално нещо се прави още в рамките на 30-ина минути, уикенда не забелязвам да се е преуморил. Вярно, сравнявам  с моето учене в езикова гимназия едно време, говорих и с две майки на деца в СМГ и НЕГ, където според децата ученето било много. Знам, че звуча малко като в детската градина с това много и малко учене, но не мога да разбера достатъчно сериозно ли учат, той даже в 6-ти клас учеше повече.
Здравейте, да ви успокоя, че и моя осмокласник "не пипа". Единственото, което съм видяла е разнасянето на един сборник по математика и там има по-обемни домашни. Отдавам го на това, че в 8-ми клас основно английски се учи. Сменихме 3-4 книги от началото на годината. Той от СС излезе с доста добро ниво и сега не му е проблем езика.Доколкото знам същинското и по-сериозно учене ще започне в 9-ти клас. Озадачена съм, обаче че като цяло класа нещо го закъсаха с математиката. А има деца от Питагор и Варненска математическа гимназия в неговия клас....

# 699
  • София
  • Мнения: 16 213
И моят беше същият суперайляк в 8 клас, в 9 - да речем 60% айляк (съответно среден успех някъде 90.1%), сега, в 10 клас се усети, че университетът наближава, учи средно около 3 часа повече на седмица, резултатът е средно  над  95%. Не се преуморил и сега, излиза си в петък/събота да се вижда с приятели, пътува с нас насам-натам.  Слуховете за супер-многото учене са силно преувеличени. Просто се учи, за разлика от някои ЕГ, в които едно умно дете съвсем не му се налага да учи.

Люси, това с математиката в 8 клас май се случва на всички випуски, ние по-рано го отдавахме на една определена учителка, която вече не води 8 клас.

# 700
  • Мнения: 5 425
Многото учене ще дойде в горните класове...ако човека иска да учи много Simple Smile
Ако оценките му са добри, не виждам основания за притеснение. Имайте му доверие и го оставете, както досега, да се радва на свободата да избира от предоставените му възможности сам.

# 701
  • Мнения: 56
Yum
И моят беше същият суперайляк в 8 клас, в 9 - да речем 60% айляк (съответно среден успех някъде 90.1%), сега, в 10 клас се усети, че университетът наближава, учи средно около 3 часа повече на седмица, резултатът е средно  над  95%. Не се преуморил и сега, излиза си в петък/събота да се вижда с приятели, пътува с нас насам-натам.  Слуховете за супер-многото учене са силно преувеличени. Просто се учи, за разлика от някои ЕГ, в които едно умно дете съвсем не му се налага да учи.

Люси, това с математиката в 8 клас май се случва на всички випуски, ние по-рано го отдавахме на една определена учителка, която вече не води 8 клас.
Мерси за информацията. Класа му са при Криста Дурчева и децата не са казали нищо лошо за нея, явно си минават през някакъв спад по този предмет в 8 клас. Мен лично не ме притеснява математиката.Като гледам и той не се е притеснил особено, макар че сега по време на грипната ваканция вместо по английски учи за файнъла по математика. Обаче...спорта там се е притеснил-  не може да преживее, че засега е с 86% . Писала му била по-ниска оценка, защото не е бил един път /беше болен/. Правели набирания, клекове, кълбета...сложна работа:yum:

# 702
  • София
  • Мнения: 16 213
Моят си беше забравил екипа за физическо в началото на 8 клас и по същия начин започна с по-нисък, но, за разлика от вас, заслужен резултат. С по-малко от 99% не е завършвал срок, а дори не е спортен тип.

По математика е сега при Дурчева и има 6 - което беше мираж в 8 клас. Не се притеснявайте, 8 клас е "за пренастройка".

# 703
  • Мнения: 1 622
И синът ми е при Криста Дурчева. Не се представя особено добре на тестовете, разчита на make up. Мисля, че харесва учителката, но поне при него няма припокриване между това, на което се готви, и това, което давали на теста. Може пак той нещо да не е разбрал.

# 704
  • Мнения: 56
Моят си беше забравил екипа за физическо в началото на 8 клас и по същия начин започна с по-нисък, но, за разлика от вас, заслужен резултат. С по-малко от 99% не е завършвал срок, а дори не е спортен тип.
Моя хубостник си беше спортен тип, купи и медали по тенис на маса, обаче в седми клас, с тази подготовка за изпитите май направих грешка, че не го пратих нещо да спортува и малко понапълня, та разбираемо среща трудности с набиранията:shoe:

Общи условия

Активация на акаунт