Американски колеж - тринадесета тема

  • 64 527
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 622
п.с. Сега видях, че има деца, които учат през ваканцията. Моят син ще счупи леглото от лежане и монитора на лаптопа от гледане на филми. Имало време за учене, сега бил почивка.

# 706
  • Мнения: 5 425
Не се притеснявайте, 8 клас е "за пренастройка".

Амин!

# 707
  • Мнения: 56
п.с. Сега видях, че има деца, които учат през ваканцията. Моят син ще счупи леглото от лежане и монитора на лаптопа от гледане на филми. Имало време за учене, сега бил почивка.

А то и ние както се изразяват децата - "24/7"  играе Fortnite. Не съм се сетила да погледна дали сборника по математика не е отворен на една и съща страница всеки ден:stuck_out_tongue_closed_eyes: Иначе хромбука го е сложил да се зарежда:satisfied:

# 708
  • София
  • Мнения: 5 034
В 9 клас изучават повече предмети и следва да имат и повече тестове и домашни.
Освен това тогава са в училище по-дълго време заради включването на elective предмети/макар че не е задължително/ и на клубове.

Ако прецените, че домашните по математика са малко, вземете сборник, по който са се работи у дома. Според мен 2-3 пъти седмично по 40-50 минути решаване на задачи е добре да има като натовареност в допълнение на редовните часове.

# 709
  • София
  • Мнения: 5 569
Колко време ще отдели за учене си зависи от самото дете. Големият ми син като беше в АК учеше съвсем приемливо като време, имаше си време за всякакви спортове и забавления. Само две нощи е прекарал в учене за цялото време от 8-ми до 12-ти клас (и двете по негова вина, беше си оставил някакви задачи за последния момент и не беше преценил колко са обемни). Успехът му всеки срок беше отличен, без особени усилия от негова страна, лежерно. Наскоро ми обясняваше, че има качествена разлика между различните шестици (92% и 98% например) като по-високите шестици изискват пропоционално много повече усилия. Съгласна съм с него, тъй като имам наблюдения посредством приятелка и върху едно дете, което има почти само 6-ици в АК, и то все високи шестици. Усилията, които полага за това се сериозни. Много вечери учи до след 24 часа, редовно не си доспива, има и активен социален живот, но учи наистина много. Детето е перфекционист и не оставя нищо, което да е недоизпипано. Освен това полага усилия по всеки един предмет, не пренебрегва нищо.
Така че всеки е различен и като характер, и като цели, които си поставя, и като стил на учене. Колежът може да се изкара и "айляк", и съвсем "айляк" (но това сериозно ще повлияе на успеха, а после това има значение за университетите), но може и с много учене.

# 710
  • Мнения: 5 425
Колко време ще отдели за учене си зависи от самото дете.

И пак - Амин!
Останалото също е вярно, със забележката, че трябва да идва от младежа.
Редовно да не си доспива е според мен много вредно. Не само за здравето, а и изобщо. Недоспал мозък не мисли качествено. А проваленото здраве е пълен и окончателен провал.

# 711
  • София
  • Мнения: 16 204
И синът ми е при Криста Дурчева. Не се представя особено добре на тестовете, разчита на make up. Мисля, че харесва учителката, но поне при него няма припокриване между това, на което се готви, и това, което давали на теста. Може пак той нещо да не е разбрал.
Да разкрия "тайната": ако по математика се готви вкъщи от препоръчаните сборници - това, което преди мен е написала Призма - и си е давал зор да "кракне" задачите с повишена трудност, на тестовете ще има по-близо до 100%, че и повече. Ако обаче "лежи" на решаваните в клас задачи и на няколкото задачи за домашно, ще е някъде около 85%.

# 712
  • София
  • Мнения: 5 034
Съгласна съм с Петя, че зависи от детето. Това се вижда и при избора на elective - има деца, които изобщо не записват elective и си тръгват в 13.30 часа този ден. Тези, които записват elective, са на училище до 15.30, като и тук има вариации на избора - от футбол и баскетбол до advanced math или SAT / AP Physics например, където пък получават и домашни поякога.

# 713
  • Мнения: 44
И синът ми е при Криста Дурчева. Не се представя особено добре на тестовете, разчита на make up. Мисля, че харесва учителката, но поне при него няма припокриване между това, на което се готви, и това, което давали на теста. Може пак той нещо да не е разбрал.
Да разкрия "тайната": ако по математика се готви вкъщи от препоръчаните сборници - това, което преди мен е написала Призма - и си е давал зор да "кракне" задачите с повишена трудност, на тестовете ще има по-близо до 100%, че и повече. Ако обаче "лежи" на решаваните в клас задачи и на няколкото задачи за домашно, ще е някъде около 85%.

Шарки, много благодаря за споделената информация. Моят син също изведнъж го закъса по математика, а идва от математическа гимназия. Той е свикнал, че пререшаването на задачите от работа в клас и писането на домашни са достатъчни за постигане на отлични резултати, но тази година очевидно този подход не работи. Изключително притеснена съм, защото успеха му е 82%, а не е като да не решава задачи.

# 714
  • Мнения: 6 314
И моят беше същият суперайляк в 8 клас, в 9 - да речем 60% айлякПросто се учи, за разлика от някои ЕГ, в които едно умно дете съвсем не му се налага да учи.

Сега влизам и с интерес ще прочета надолу как със сигурност ще те емнат за това изречение Grinning

# 715
  • Мнения: 7 161
А, ще я емнат. Те хората се умориха вече.
Ама ако ще сравняваме АК с ЕГ пак, то моля оттатък се преместете. Laughing

# 716
  • Мнения: 6 314
То май със СМГ сравняваха повече, но все повече се убеждавам, че всякакви сравнения с български гимназии са като да сравняваш ябълки с круши. АК е съвсем различно училище, философията му е съвсем различна и просто няма как да се правят паралели.

# 717
  • Мнения: 1 970
Разгеле, откри Америка.... Дано и други го схванат, че аман от напоителни обяснения.
Иначе е съвсем просто, виж как добре си го формулирал.
Друго си е франкофоните, един полет на мисълта....

# 718
# 719
  • София
  • Мнения: 16 204
И моят беше същият суперайляк в 8 клас, в 9 - да речем 60% айлякПросто се учи, за разлика от някои ЕГ, в които едно умно дете съвсем не му се налага да учи.

Сега влизам и с интерес ще прочета надолу как със сигурност ще те емнат за това изречение Grinning
Признавам се предварително за победена и да продължим нататък Simple Smile и по същество.

Няма никакво значение какво мислим ние. Децата са ни достатъчно големи и виждат, и сравняват, сами.


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт